Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gosia_89 --> tak jak u każdej normalnej kobiety... Alma_Rey ---> ja kupuję za 35 z internetowej apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studentkaaaaa
Alma_Rey---------------------------->> Poszukaj u siebie w mieście jakiejś taniej apteki. Ja jakbym poszła do pierwszej lepszej osiedlowej, też zapłaciłabym 45zł. A jednak udało mi się znależć w Łodzi 3 apteki, gdzie te tabletki kosztują 32-33zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżini
Brałam yasminelle przez 2 miesiace. Pozniej zrobilam przerwe na miesiac. Czy jak teraz zaczne znowu brac tabletki to ochrona bedzie taka sama? oczywiscie zaczne w pierwszy dzien miesiaczki. Czy wtedy tez zaczna chronic od pierwszego dnia kiedy je zaczne barc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
dżini ---- bedziesz zabezpieczona,ale nie rob wiecej takich hustawek.Jak juz chcesz zrobic przerwe to niech ona trwa przynajmniej 3 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżini
A czy przez ta przerwe cos sie moglos tac? mogla cos uszkodzic? albo czy moze sie ona jakos odbic w przyszlosci?? A czy to mozliwe by po tych tabletkach okres skracal sie i stawal mniej obfity? Np. wczesniej trwal 5 dni a teraz 3? czy to moze oznaczac cos powaznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżini
I jeszcze czy teraz kiedy czekam na miesiaczke po tej przerwie to jej termin moze sie jakos bardzo zmienic? czy dostane ja tak jak w tamtym miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
dżini ---- robisz sobie w organizmie hustawke hormonow.Z tego potem wynikaja zaburzenia miesiaczkowania i inne rzeczy.Hormony spelniaja szereg funkcji w naszym organizmie,a nie tylko chronia przed ciaza.Pozatym teraz odchodzi sie od robienia przerw jezeli nie ma do tego wskazan medycznych poniewaz istnieje ryzko,ze drugi raz organizm nie przyjmie tabletek. Krwawienie w czasie brania tabletek moze byc krotsze i mniej obfite.Tym sie rozni od okresu,ktory w czasie brania tabletek nie wystepuje.Kiedy dostnaiesz miesaczke? To juz jest pytanie do wrozki.Po odstawieniu tabletek moze sie troche cykl rozregulowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna ---> co to właściwie może oznaczać, że organizm może drugi raz nie przyjąć tabletek? Tzn, że nie będą one działać, czy będzie dużo skutków ubocznych? A może coś innego...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Funia89 --- chodzi o skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
Powiem Wam kochane, ze ja jestem przy pierwszym opakowaniu, wlasciwie mam tydzien przerwy- 3 dzien i jak narazie okresu nie ma, mam nadzieje ze dostane. jesli nie dostane czy to powod do zmartwien? jakby co 23 mam wizyte u ginekologa. co do tradziku to nie widze super poprawy po tym pierwszym opakowaniu niestety. kiedy najczesciej mozna stwierdzic ze lek dziala po jak dlugim stosowaniu, kumpela mowila ze dopiero czasami po 3 blistrach. prawda to? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie1111
Wzięłam dopiero drugie opakowanie tabletek jestem teraz w trakcie przerwy i zauważyłam ze mam bardziej widoczne zyly na rekach ale i na nogach w szczególności na udach i pod kolanami zreszta tez, do tego pojawilo mi sie sporo pajaczkow na udach i na łydkach. Martwi mnie to troche poza tym tez pobolewaja mnie rece i nogi to dziwny bol czytalam o tym troche ze niektore dziewczyny tez mialy takie bole ale ja biore aspargin i magnez z wit B6 zreszta z tego co czytalam to jest przeciw skurczom miesni. A mnie nie bola rece ani nogi caly czas i nawet nie w jednym miejscu tylko czasami np boli mnie ramie czasami przedramiona, w nadgarstkach albo w nogi w kostkach w lydkach lub pod udem i to nie obie na raz. Nie wiem czy w ogole nalezy laczyc te bole z tabletkami z tym ze zaczely sie jakos tak niedlugo po tym jak zaczelam je brac. Teraz wyjezdzam z nazeczonym i zastanawiam sie czy wziasc jeszcze jedno opakowanie czy nic mi sie czasem nie stanie naczytalam sie jak dziiewczyny pisaly o zakrzepicy i o tym ze tabletki rozszezaja zyly i o innych roznych skutkach ubocznych. Mysle ze po tym opakowaniu i tak zrezygnuje z ich dalszego brania ale te opakowanie ze wzgledu na wyjazd chcialaby jednak jeszcze wziasc. Prosze o rade osobe ktora orientuje sie w tych sprawach. Z gory dziekuje i pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolcia0099
Ja też mam pytanie biore tabletki inne niż yasminelle no i one nie maja srodka moczopednego tzn zatrzymuja wode to ja powinnam pic wiecej czy mniej wody?bo juz sie pogubilam prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
karolcia0099 --- nie wazne co bierzesz.Dziennie powinno sie wypijac min, 1,5 litra wody a najlepiej 2l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Poxzatym to,ze nie maja srodka moczopednego to nie znaczy,ze beda zatrzymywaly wode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinaaaaa
Laseczki słuchajcie mi lekarz przepisal Yasminelle ale wy tak mowicie o odchudzaniu ehm... ale czy to sie zawsze odchudza?? :( bo ja przy wzroscie 1,62 waże 47 kg nie chcialabym schudnac bo i tak mam niedowage.. ehm.. a piersi mam male a od chudniecia maleją ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaminka
ja nie schudlam :) pozostalam przy swojej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika0000
dziewczyny mam pytanko czy ktoras z was wie moze czy mozna zazywajac yasminelle pic zielona herbate ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś koncze pierwszy blister yasminelle. uregulował mi się trądzik, przestałam plamić, nie mam bólów głowy. Czy to znaczy że już w pełni przyzwyczaiłam się do tych tabletek? a i opuchnięta już nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eveliniątko --- palenie nie obniza dzialania tabletek,za to o 100% zwieksza ryzyko zakrzpicy.Palenie i hormony to nie jest dobre polaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
Karolinaaaaa ja tez nie schudłam :) moze mam wiekszy apetyt ale pije duzo wody i pozostaje przy wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość new girl
młoda położna a jak to jest... czy zakrzepica moze sie pojawic nawert juz po przyjmowaniu przez pol roku tabletek? czy dopiero przy dluzszym? a z tym paleniem to w ulotce pisze szczegolnie o kobietach powyzej 35 roku zycia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie1111
Młoda Położno a może mi doradzisz bo z tego co cztałam na tym forum jesteś osobą która orientuje się w hormaonach i sprawach z nimi związanymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
new girl ------ Juz kiedys wklejalam ten artykul,ale zrobie to jeszcze raz.Nie ma reguly po jakim czasie zakrzepica moze sie pojawic.T Jeśli zdecydowałaś się na zażywanie antykoncepcyjnych pigułek hormonalnych, powinnaś definitywnie zerwać z paleniem papierosów. Równoczesne przyjmowanie pigułek i palenie papierosów zwiększa bowiem ryzyko chorób naczyń krwionośnych i serca. Im paląca kobieta jest starsza, tym bardziej narażona jest na choroby zatorowo-zakrzepowe oraz choroby kardiologiczne. Oprócz zagrożenia zawałem istnieje też ryzyko udaru mózgu. Lekarze odradzają tabletki antykoncepcyjne swoim palącym pacjentkom, ale te niestety nie zawsze przejmują się ich ostrzeżeniami. Przyjmują pigułki i palą nadal. Niektóre dają się przekonać lekarzowi dopiero wtedy, gdy zlecone badania wykazują już zmiany miażdżycowe. A zdarza się to niestety u coraz młodszych kobiet. Co wobec tego mają robić palaczki, które nie są w stanie zerwać ze swoim nałogiem? Czy muszą całkiem zapomnieć o antykoncepcji i żyć w strachu przed niechcianą ciążą? Na szczęście nie jest to konieczne, ale powinny zrezygnować ze stosowania klasycznych pigułek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych, które nie są wskazane dla kobiet palących papierosy. Mają za to do dyspozycji wiele innych metod antykoncepcyjnych - m.in. wkładkę domaciczną lub zastrzyki antykoncepcyjne. Zdaniem specjalistów, mogą też stosować pigułki jednoskładnikowe, zwłaszcza jeśli przyzwyczaiły się już do takiej antykoncepcji. Palaczki powinny szczególnie pamiętać o regularnych, przynajmniej raz w roku, wizytach u ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mam pytanie1111 --- moge Ci tylko doradzic kontakt z lekarzem,nawet z lekarzem rodzinnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie1111
młoda położna-- a czy możesz mi napisać jak to jest z ta rozszerzalnością żył czy tabletki naprawdę mogą to spowodować? i czy to że wyszły mi żyły i pojawiły się pajączki jest niebezpieczne?Czy to oznacza że w przyszłości jeżeli bede stosować antykoncepcję hormonalną dalej będę miała żylaki? A czy może jest coś bardzie skutecznego na żyły niż vitaleg bo to przyjmuję ale nie widzę żeby miał jakiekolwiek działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
mam pytanie1111 --- jezeli nie zadbasz o nogi to w przyszlosci mozesz miec problem z zylakami.Poczytaj sobie o profilaktyce anty zylakowej.Tabletki zageszczaja krew co utrudnia przelpyw przez zyly,te staja sie widoczne i zwieksza sie przepuszczalnosc naczyn, czego dowodem sa tak zwane 'pajaczki'.Pajaczki juz niestety nie znikna,chyba ze usuniesz je laserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś koncze pierwszy blister yasminelle. uregulował mi się trądzik, przestałam plamić, nie mam bólów głowy. Czy to znaczy że już w pełni przyzwyczaiłam się do tych tabletek? a i opuchnięta już nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×