Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość zadowolona 1223
Tigre Pajączki miałam zawsze, nawet przed braniem tabletek, ale po Y. porobiło ich sie więcej. One już nie znikną niestety, ale po C. przestały mnie pobolewac łydki, przestałam "czuć" żyły i wszystko wróciło do normy. Żyły są jeszcze widoczne, ale zdaje mi się że mniej niż dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
hej zwracam się do was z nietypowym problemem.. być mże nikt nie bedzie znał odpowiedzi.. mam problem.. w okolicach pępka czasem nad czasem pod czuję pulsowanie i to już od dłuższego czasu.. co to może być? czy to omże być spowodowane zażywaniem Yasminell?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia_90 --> to raczej nie jest spowodowane tabletkami. To zwykłe pulsowanie krwi w tętnicy, przynajmniej mi się tak wydaje, ale możesz poczekać na wypowiedzi innych os. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
heh dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Madzia_90 -- to sie nazywa aorta brzuszna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia_90
a czy jest coś w tym niepokojącego? czy to rzecz normalna :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Madzia_90 ---- jak aorta przestanie Ci pracowac to mozesz zaczac sie martwic.Ale juz chyba nie zdazysz bo umrzesz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młoda położna -- tez zastanawiałam się nad zmianą tabletek, ale już sama nie wiem...bo jeśli wyniki badań krwi mam w porządku? I jaka jest szansa że po zmianie na inne tabletki problem zniknie? Bo moja ginekolog powiedziała, że to wina hormonów, a przeciez Yasminelle mają ich najmniej...zastanawiałam się jeszcze nad NuvaRingiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre ---a od kiedy pajaczki powoduja pogorszenie wynikiow krwi? Pozatym nie ilosc a jakosc hormonow najbardziej sie liczy.A drospieronon dla zyl jest 'zabojczy'.Narazie masz pajaczki,chcesz miec zylaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nie! Teraz wyjeżdżam więc muszę wziąć jeszcze opakowanie Yasminelle, po powrocie wybiorę się do lekarza... Tylko z kolei boję się skutków ubocznych po innych tabletkach, starszej generacji... bo po Yasminelle oprócz tych pajączków nic mi nie było, ale tak czy inaczej to za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre -- a wiesz,ze starsza generacja tabletek jest zdrowsza od IV generacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dumelek
Hej!Mi również lekarz przepisał Yasminelle (jeszcze nie zaczęłam ich brać) i mam takie pytanie, czy biorąc te tabletki można się opalać bez żadnych obaw?Bo gdzieś wyczytałam, że biorąc Yasmin należy unikać słońca ponieważ można się nierówno opalić i dostać plam, które mogą być niemożliwe do usunięcia, a przynajmniej bardzo ciężko jest się ich pozbyć.Czy to prawda?Czy w przypadku Yasminelle też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Tigre --- moim zdaniem skladniki 3 generacji sa najlepsze.Pozatym jest duzy wybor i tez maja niska dawke. Dumelek --- to sie tyczy wszystkich hormonow.Ponad 90% kobiet dostaje przebarwien w trakcie badz po odstawieniu tabletek.Wiec trzeba korzystac z wysokich filtrow i zrezygnowac z solarium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owakaaad
Czy jeśli skutkiem ubocznym moim są powiększone piersi , to czy tak jak inne skutki uboczne, czy piersi powrócą do poprzednich rozmiarów, gdy organizm przyzwyczai się do tabletek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
owakaaad ---- hormony powoduja nabrzmienie gruczolow piersiowych wiec przez caly czas brania tabletek moze wsytepowac takie 'zjawisko'.To tez jest zalezne od dnia cyklu.Do tego czasami dochodzi woda.Jezeli piersi sa cale czas nabrzmiale i bolesne to jest to wskazanie do zmiany tabletek.A juz na pewno do normalnej wielkosci powracaja po odstawieniu hormonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli zaczynają boleć w połowie cyklu to jest OK? I jeśli nie bolą zbyt mocno i nie jest to zbyt męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Funia89 to Ty masz wiedziec czy jest to dla Ciebie uciazliwe czy nie.Jezeli tak to chyba logiczne,ze nie ma sensu sie meczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No logiczne. Nie męczą mnie dlatego wcześniej o tym nie myślałam, ale po poście młodej położnej chciałam się upewnić czy oby na pewno wszystko jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie do młodej położnej : od 5 miesięcy biore tabletki yasminelle zawsze wystepowalo u mnie normalne krwawienie mniej wiecej w czwartym dniu przerwy i tak tez bylo i tym razem ale ten okres byl ze tak powiem bardzo ubogi dosłownie jakby go nie bylo. tzn niby byl przez 3 dni ale bylo go tyle ze spokojnie wystarczały mi cienkie wkładki . czy to powod do zmartwien czy tak moze byc?? prosze o pomoc bo juz nie wiem co myslec:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina8711
moim zdanie wszytsko jest ok..ja bym sie nie przejmowala ... okres moze byc skapy a moze go nawet wcale nie byc i nie oznacza to nic stzrsznego jesli nie ejst nagiminne oczywiscie:) nie martw se..wszytsko jest raczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadowolona 1223
Tigre mi lekarz też chciał wepchnąć Yasminelle (wcześniej brałam Yasmin) bo że niby im mniej hormonów tym lepiej dla żył. Wprost mu powiedziałam ze chce tabletki starszej generacji, wypisał mi Cilest. Czasami to mi się wydaje że sama byłabym dla siebie lepsza lekarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam poruszyć temat zakupów leków przez internet. Ostatnio słyszałam, że właściwie wszystkie takie internetowe apteki transportują towar za pomocą kurierów. A ci z kolei nie zapewniają odpowiednich warunków dla takich leków (mogą być wystawione np na nadmierne nasłonecznienie czy nagrzanie) przez co leki mogą być nieskuteczne lub toksyczne. Zaniepokoiła mnie ta informacja, gdyż sama korzystam z apteki internetowej www.doz.pl. Chciałam się dowiedzieć jakiś innych opinii, może ktoś ma jakieś inne informacje? Dodam, że te które posiadam ja są zaczerpnięte z Panoramy na tvp 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość manianikarotka
Witam! Dziewczyny zwracam się do was z wielką prośba .. a wiec.. 28 skonczyłam ostatnie opokowanie Yasminelle , 9 powinnam wziąśc nowe.. jednak postanowiłam odstawic tabletki.. wspołzyłam z moim chłopakiem 10 ,14 i 15 ale oczywiscie z prezerwatywa! i nic nie wskazywalo na ześlizgniecie ani na pękniecie!! okres powinnam dostać wczorak.. ( nie wiem czy dobrze obliczylam ) bo sugerowalam się bardziej tym jak bralam tabletki , zawsze dostawałam w czarte;/ podobno slyszy się ze jak się przerwie to moze okres się zpozniac! ale ja mam wiekszy problem , chciałam sobie dla spokoju zrobić , test .. i wyszedł.. SAAMA nie wiem! C- bardzo gruba i widoczna natomista T - ja ja widze.. ale bardzo cienka i blada!! nie wiem co mam myślec!! Czy to ze bralam tabletki pocztakowo moze wpływać na wynik>? co mam robic? Mialyscie podobne sytuacje!! Prosze o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli że skąpy okres nie jest powodem do zmartwien?? podczas brania tabletek?? zastanawialam sie nad tym bo nigdy nie mialam go az tak mało i stad tez moje obawy mam nadzieje ze wszystko bedzie ok... ale mimo wszystko nadal mnie to troche niepokoji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skąpe krwawienie podczas brania tabletek jest normalnym zjawiskiem, nie masz się czym niepokoić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze małe pytanie: Heviran nie wpływa na działanie tabletek? W ulotce Y ani Heviranu nic na ten temat nie ma a i lekarz powiedział, że interakcji 'nie powinno być'. Więc chyba mogę być spokojna, prawda?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny moj okres jednak zwariował przez dwa dni niby byl ale strasznie ubogi tzn jakby go nie bylo przez kolejny dzien nic a dzis znowu sie pokazał :/ ja nie wiem czy to nie mogłoby byc mniej skomplikowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie..czy ktoraś z was po tych tabletkach tyje??Chociaz jedna?Lekarz wytlumaczyl mi, ze to zalezne od organizmu, ze niektore chudna, inne tyja,a jeszcze innym nic sie nie dzieje- wiadome. Powiedzialam mu ze chce takie aby wkoncu przytyc. A tu czytam, ze Yasminelle nie powoduja tycia, nie zatrzymuja wody w ogranizmie. To jak jest cholera- lekarz ktory nie slucha?? Ja zaczelam brac tabl. anty przede wszystkim abym przytyc :/ !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Genie
Siniak1987 --- no to fajna metode sobie wybralas...Nie lepiej wybrac sie do dietetyka,pochodzic na silownie? Kilogramow przybywa od jedzenia, od masy miesniowej.Tabletki nie sa kaloryczne.Moga co najwyzej zwiekszyc badz obnizyc apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×