Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość młoda położna
pepepepe ------ mnie zawsze bolal jajnik.To nie jest jakies niezwykle zjawisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she777
No wszystkie biorę o tej samej godzinie pierwsza wziełam tak jak powinnam i nie mam żadnych objawów ubocznych..oprócz plamień niestety;/ w sumie to trochę sie boje tak do końca:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepe
Tak,wiem że jajniki często pobolewają,z różnych przyczyn, ale mnie nigdy nie bolały, oprócz owulacji oczywiście. I mimo że stosuję tabletki 2 miesiąc-czuję ten ból, który jest identyczny jak ten owulacyjny- przy tamtym blistze czułam ból kilka godzin,teraz też. No wręcz wypatrz wymaluj owulacja.. ;] możliwe że doszło do owulacji jakimś cudem mimo regularnego zażywania pigułek i stosowania się do ulotki bardzo dokładnie? Czy organizm mógł po prostu pamiętać,że owulacja miała wystąpić, stąd ten ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość she777
pepepepe-------> dziękuje za odpowiedz i to tak szybka na dodatek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepe
she777---- no to wg mnie i pewnie wszystkich ginekologów możesz pozwolić sobie na prawdziwy seks. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
pepepepe --- jestes kobieta a nie cyborgiem,jak glowa moze Cie bolec to i jajniki tez... Przy tabletkach z mala zawartoscia hormonow moze dochodzic do wzrostu pecherzyka graafa,ktory jednak nie peka.I stad tez miedzy innymi moze byc bol.Jezeli jest bardzo dokuczliwy to mozna pogadac z lekarzem o zmianie tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepe
Bardzo dokuczliwy nie jest i nigdy nie był. Kilka godzin bólu i już. dziękuję bardzo za odpowiedź, uspokoiłaś mnie 🌼 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murhaaja
napiszcie mi czy dobrze zrozumiałam ulotkę i zrobiłam dobrze ogólnie normalnie biorę tabletki o 20.00, a wczoraj o 23.00 przypomniało mi się, że nie wzięłam bo budzika nie nastawiłam. otwieram blister i okazuje się, że w pn (przedwczoraj) też nie zjadłam tabletki. czytałam ulotkę i wywnioskowałam, że od tej poniedziałkowej tabletki minęło już ponad 12 godzin, ale od tej wtorkowej stanowczo nie, tylko trochę później się zorientowałam że jej nie wzięłam, niż normalnie, ale w końcu ta tolerancja do 12 godzin jest. to jest ogólnie 1 tydzień brania. no i w ulotce przeczytałam żeby w takim przypadku zażyć pominiętą tabletkę, nawet jeśli to będzie oznaczać wzięcie dwóch na raz. więc wzięłam. ciąża mi nie grozi bo jeszcze jestem dziewicą, i w przeciągu co najmniej 1,5 tygodnia nie planuję seksu, więc czy po tym okresie, jeśli do czegoś dojdzie, powinnam się dodatkowo zabezpieczyć czy już wszystko się ureguluje i nie muszę? i czy w ogóle na pewno dobrze zrobiłam że połknęłam zaległą tabletkę razem z aktualną? wydaje mi się że tak ale ja jestem przewrażliwiona i potrzebuję kogoś kto mi to potwierdzi żeby się nie denerwować :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isabelle_000
veroniś ------ hehe tylko wiesz ja to zauwazylam z moim chlopakiem :P kiedy ja to nie ta sama osoba ;/ humor mam czasem tak zrypany ze szok ... i ciagle mu awantury robie ... az sama czasem sie dziwie o co ... ale dopiero po fakcie widze jaka to bzdura byla ( i jak taka blahostka mogla mnie zdenerwowac :O ) mam nadzieje ze to z czasem przejdzie JESZCZE JEDNO PYT> czy plamienia moga ustac po 2 tyg ... wydaje mi sie ze juz ich nie mam od paru dni ( 2 moze 3 ) czy to mozliwe ? czy raczej to chwilowe i przynajmniej potrwaja te 2/3 m-ce tak jak sie zapowiadalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vindi
u mnie plamienia występują codzienie mniej wiecej 2 godziny po przyjeciu tabletki została mi jeszcze 1 tabletka do konca pierwszego opakowania i tu moje pytanie bo wydaje mi ze powiekszyły mi sie piersi nie nasekam na to bo moj rozmiar to A wiec dobrze sie z tym czuje tylko czy u was tez to wystąpiło czytałam w ulotce ze tak moze byc ale chce sie upewnic ze nie jestem jedyna w tym gronie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veroniś
Isabelle_000 Ja też od początku brania tabletek chodziłam jak bobma zegarowa i wystarczyła drobnostka zeby zrobic wielka awanture, mino, ze raczej nie mam natury choleryka:P Tabletki na pewno jakos na samocpoczucie wplywaja,ale kiedy postanowilam nie łączyć faktu mojej nerwowości z braniem tabletek to żyje się lepeij i mnie i mojemu narzeczonemu:) Troche czasu upłynęło zanim sie przyzyczaiłam do tej nowej sytuacji, no i oczywiście męska cierpliwość musiała byc nieograniczona na poczatku, ale teraz juz nie wściekam tak o byle co:) Wydaje mi sie,ze to wszytsko stan przejściowy:) A co do plamien, to moje też zniknęły po 2 tygodniach i nie tesknie za nimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi.. ostatnio mam jakieś dziwne mrowienia i skurcze w stopach i rękach czy to może być powodowane przez tabletki? nigdy wcześniej tego nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pepepepe
eveliniątko--------- niestety tak, może byc spowodowane tabletkami.. A które to opakowanie? Niby kobieta ma sobie dac czas na przyswojenie tabletek przez organizm do 3 opakowania. Jeśli skutki uboczne po 3 miesiącu nie ustępują trzebaudac się do ginekologa po inne tabletki. ALE-te objawy które masz są niebezpieczne... moga prowadzić do zakrzepicy i w efekcie zatoru żylnego.. więc lepiej udaj się do ginekologa nieważne który miesiąc bierzesz tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
eveliniątko --- pobierz sobie potas z magnezem,yasminelle wyplukuja te pierwiastki co objawia sie mrowieniami,dretwieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwabardzo
eveliniątko ja miałam tez takie mrowienia, dretwienia i bóle. Brałam aspargin przez ponad miesiąc. Nie minęło, więc zgłosilam się do gina. Zmienił tabletki. Od tamtego czasu problem zniknął jak ręką odjął :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murhaaja
napiszcie mi czy dobrze zrozumiałam ulotkę i zrobiłam dobrze ogólnie normalnie biorę tabletki o 20.00, a wczoraj o 23.00 przypomniało mi się, że nie wzięłam bo budzika nie nastawiłam. otwieram blister i okazuje się, że w pn (przedwczoraj) też nie zjadłam tabletki. czytałam ulotkę i wywnioskowałam, że od tej poniedziałkowej tabletki minęło już ponad 12 godzin, ale od tej wtorkowej stanowczo nie, tylko trochę później się zorientowałam że jej nie wzięłam, niż normalnie, ale w końcu ta tolerancja do 12 godzin jest. to jest ogólnie 1 tydzień brania. no i w ulotce przeczytałam żeby w takim przypadku zażyć pominiętą tabletkę, nawet jeśli to będzie oznaczać wzięcie dwóch na raz. więc wzięłam. ciąża mi nie grozi bo jeszcze jestem dziewicą, i w przeciągu co najmniej 1,5 tygodnia nie planuję seksu, więc czy po tym okresie, jeśli do czegoś dojdzie, powinnam się dodatkowo zabezpieczyć czy już wszystko się ureguluje i nie muszę? i czy w ogóle na pewno dobrze zrobiłam że połknęłam zaległą tabletkę razem z aktualną? wydaje mi się że tak ale ja jestem przewrażliwiona i potrzebuję kogoś kto mi to potwierdzi żeby się nie denerwować pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulkaaaa22
Ja miałam bóle łydek, ale po ok 10 dniach same minęły i już jest wszystko w porządku. Tylko te okropne plamienia - mam już ponad tydzień i nic sie nie zapowiada żeby miały sie skończyć. TRAGEDIA:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny !! Skończyłam brać 6 opakowanie.Ale przy 19 tabletce pojawiły mi się plamienia.Były niewielkie ale jednak. Krwawienie pojawiło się normalnie w 3 dniu po odstawieniu.Zdarzyło mi się to po raz pierwszy.Nie wiem czy organizm już przyzwyczaił się do takiej ilości hormonu i są zbyt słabe ,czy plamienie mogło być spowodowane zmianą klimatu bo był to czas urlopu i wyjechałam nad morze.Czy miał ktoś taki przypadek ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nnnnnnnnnnnnaaati
A ja skonyczlam brac pierwsze opakowanie yasminelle i cały czas miałam lekkie plamienia czerwone czasem tylko brązowe, jestem w trakcie 7 dniowej przerwy - dziś 2 dzień - i mam lekkie krwawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
Wczoraj skończyłam brać pierwsze opakowanie..dzis pierwszy dzien bez tabsy..byłam u gina... stwierdził, ze zdziwiam, z tymi skutkami ubocznym (chodzi o piersi) gdyż nie jedna juz tak miała... tyle ze to jest meczace..jak dochodzi do tego, ze biustonosza załozyć nie moge:( poza tym..powiedział mi ze wzw typu B jest przeszkoda do zazywania, ale, jeżeli mam dobre wyniki od kilkunastu lat...to ze po prostu musze czesciej wykonywac badania... Szczeze, zapłaciłam kupe kasy za prywatna wizyte..a jakoś nie jestem z niej zadowolona... Facet był nie miły... i był mało delikatny przy badaniu :/ Cóz... czy ktoś zna jakiegos dobrego lekarza z Krakowa?? Mimo wszystko jestem nawet zadowolona tabletek... młoda_położna ---> ostatnio odczuwam strasznie wahania nastroju...(zreszta nie tylko ja, współdomownicy również) czytałam ze to moze byc po tabletkach? czy to prawda? Bo nie widze innych przyczyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niedoświadczona88
Młoda położna --> Ostatnio kochałam się z moim chłopakiem, właściwie to było pare wsunięć członka, gdyż to miał być pierwszy raz, ale w trakcie sie wycofałam, gdy mój chłopak wyjął członka wyleciało ze mnie duzo jakiejś wydzieliny i nie wiem czy to był mój śluź, czy jego sperma, on twierdzi, że nie miał wytrysku, więc, czy to możliwe żeby tak sporo śluzu ze mnie wyleciało? Mimo że biorę Yasminelle wystraszyłam się bardzo i 4 dni po tym zdarzeniu zrobiłam sobie test ciążowy, wyszedł negatywny, ale dla pewności zrobiłam kolejny po dwóch dniach od pierwszego, także wyszedl negatywny i tu rodzi sie moje pytanie, czy biorąc tabletki, mogę być pewna, że test ciążowy pokaże mi stan prawdziwy? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
Niedoświadczona88 --- test najlepiej wykonac najwczesniej 10 dni po stosunku.Tylko w Twoim wypadku nie widze potrzeby...Po to bierzesz tabletki zeby bez obaw uprawiac sex....Po kazdym stosunku bedziesz test robila? Bez przesady.A sluzu podczas brania tabletek moze byc az nad to. ewka_mala ----- jezeli tak bola Cie piersi to moim zdanie lepiej zmienic tabletki zanim doigrasz sie zapalenia piersi.Wahania nastroju moga wystepowac podczas brania tabletek, i jezeli sa dokuczliwe to jest to wskazanie do zmiany tabletek. RexonaM ---- moze byc to wynik zmiany klimatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
witajcie!cz ktoras z was moze mi wyjasnic kiedy wystepuje ciezka biegunka a kiedy slaba,ciekawi mnie to bardzo bo 3 razy z rzedu musialam chodzic do toalety(żke sie czuje i nie wiem czy znowu nie pojde)a tabletke wzielam 3 godz temu i tak jak jest to napisane w ulotce nie wiem czy powinnam wziac dodatkowa tabletke,czy po prostu panikuje...z gory dziekuje za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda położna
jasminka-jasminka ---- ciezka biegunka trwa pare dni a w najlpeszym przypadku 'nascie' godzin i prowadzi to odwodnienia.Najczesciej konczy sie to kroplowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasminka-jasminka
acha:)dziekuje za odpowiedz,sprawdzilam definicje ciezkiej biegunki=tabletki ddatkowej nie wzielam.Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy te drętwienia mogą być związane z paleniem?Palę papierochy i często chodzę na obcasach. Bo szczerze to boję się też żylaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Ja tez pale papierochy ale nie mam zadnych dretwien poki co, wiem, ze z czasem bede musiala rzucic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka_mala
młoda położna ---> nie iwem co mam robić... mam wrażenie ze dwóch lekarzy zbagatelizowało to ze jestem nosicielka wzw typu B... myślałam, ze prywatnie to jakos lepsze zainteresowanie bedzie... Z tymi piersiami mi powiedział, ze czekamy do 3 miesiecy.... i wtedy decyzja bedzie... mowisz ze grozi mi zapalenie piersi? Co ja mam robic? :( Z tymi wahaniami nastroju tez mówiłam.. i powiedział to samo..3 miesiace, a potem decyzja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda połozna
eveliniątko --- palenie + hormony to zabojcze połaczenie.O 100% zwieksza ryzyko zakrzepicy, zylaki to przy tym pikus.Rrzuc palenie,bierz aspargin,kup sobie w aptece jakas masc na nogi albo przestan brac hormony. ewka_mala ----- jezeli to jest Twoj pierwszy blister to ja bym poczekala do konca drugiego.Jezeli po drugim blistrze nie bedzie zadnej poprawy to poprosilabym o zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×