Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Yasminelle

Yasminelle

Polecane posty

Gość Carmamelle
trzepotka -- Od piątku zaczynam brać Novynette, dam znać jak służą, jak minie trochę czasu:) Yasminelle, gdybym od początku wiedziała, że są takim syfem, nie byłyby moimi tabletkami anty. Tak, jak pisze młoda położna - schudłam, ale to strasznie, nie mam apetytu, a wręcz jadłowstręt, psują mi się od tego wszystkiego paznokcie, a zawsze miałam piękne, mocne i lśniące. Bolą mięśnie, bo mam brak magnezu i przez to nieprzyjemne ukłucia w nogach, itp. No i kłopoty z krążeniem - na dworze może być 30 stopni, w domu też, a ja mam lodowate ręce. W domu siedzę zawsze w długim rękawku i bluzie, nawet, gdy jest ciepło. A, co najważniejsze: huśtawki nastrojów, a nawet już stany depresyjne, niechęć do wszystkiego. Ponoć wszystkie hormony tak działają, zobaczymy jak będzie na Novynette, jak wciąż źle z humorami, to odstawiam hormony. Wszystko zniosę, ale nie utraty tego dawnego spokoju wewnętrznego i radości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasassssa
Dostałam w nocy okresu, wiem że pierwszą tabletkę trzzeba przyjąć pierwszego dni, ale do której godziny?? bo wolała bym brać wieczorem ale nie wiem czy to nie za długo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasminelle to moje pierwsze pigułki, chce dopiero zacząć więc poszłam do ginekologa i właśnie mi je przepisała. Łykam od 11.04, taki 'prawidłowy' okres mi się skończył, ale mam plamienia. Ile mogą trwać itd.? Trochę się boję, dla mnie to jest pierwszyzna, więc proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasminelle to moje pierwsze pigułki, chce dopiero zacząć więc poszłam do ginekologa i właśnie mi je przepisała. Łykam od 11.04, taki 'prawidłowy' okres mi się skończył, ale mam plamienia. Ile mogą trwać itd.? Trochę się boję, dla mnie to jest pierwszyzna, więc proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasminelle to moje pierwsze pigułki, chce dopiero zacząć więc poszłam do ginekologa i właśnie mi je przepisała. Łykam od 11.04, taki 'prawidłowy' okres mi się skończył, ale mam plamienia. Ile mogą trwać itd.? Trochę się boję, dla mnie to jest pierwszyzna, więc proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yasminelle to moje pierwsze pigułki, chce dopiero zacząć więc poszłam do ginekologa i właśnie mi je przepisała. Łykam od 11.04, taki 'prawidłowy' okres mi się skończył, ale mam plamienia. Ile mogą trwać itd.? Trochę się boję, dla mnie to jest pierwszyzna, więc proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Witam Was wszystkie :) Jestem bardzo zaskoczona jakie skutki może nieść ze sobą branie Yasminelle...Mój gin przepisał mi niedawno właśnie Yasminelle, twierdząc, że są ok. Fakt, pewnie ma z tego jakieś ''gratisy'' ;/ Zaczęłam brać te pigułki 1,5 tyg temu, przede mną jeszcze 4 opakowania, ale po tym co piszecie nie wiem, czy mam je brać... trzepotka, brałam kiedyś Novynette przez 2 lata, czułam się ok, urosły mi piersi, ale później me libido przeżyło załamanie(chociaż może wpłynął na to nieodpowiedni facet). Kiedy je odstawiłam poczułam się bardziej atrakcyjna, a ochota na seks 100razy większa, no i w końcu miałam mokro... Ale każda kobieta może reagować inaczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Gocha90, plamienia to normalka, przy moich pierwszych pigułkach plamiłam prawie dwa miesiące. Wszystko zależy od tego, jak oragnizm reaguje na dawkę hormonów. Tak więc głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda położna - zgadzam się z Tobą, że lekarze ginekolodzy nie za bardzo dokształcają się jeżeli chodzi o antykoncepcje, wydaje mi się bardziej zajmują się kobietami w ciąży;P mam do Ciebie pytanie, ale nie pomyśl, że podważam prawdziwość Twojej wiedzy czy coś w tym rodzaju;-) zastanawia mnie tylko jedno... jak taka masa ginekologów może w Polsce nie wiedzieć, że te tabletki są z tego co pokazują badania w usa, czy ogólnie na zachodzie?? jeżeli chodzi o krążek to chciałam zapytać czy jest wyczuwalny dla Ciebie bądź dla partnera i czy łatwo się go aplikuje, jak i wyjmuje;p carmamelle - dzięki za informacje;-) i koniecznie daj znać jak się po nich czujesz;-) Frau D - u mnie po yasminelle jak narazie tylko właśnie spadek wagi, ale tak jak już pisałam to w połowie może też być moja wina, bo naprawde kiepsko się odżywiałam... libido póki co ok i to mnie bardzo cieszy i z wilgotnością też zdecydowanie nie mam problemów;P wiesz też, się przestraszyłam trochę jak przeczytałam te wszystkie informacje, ale badam się regularnie i czuje się póki co ok, więc nie będę zmieniać tabletek... Tobie również życzę aby te które sobie wybierzesz były dla Ciebie w jak najlepszym porządku;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papera
dziewczyny, biorac pod uwage znaczna ilosc stron na tym topiku i co z tym sie wiaze duze opoznienie w publikowaniu nastepnych wpisow i dziwne bledy-nie bledy w publikownaiu ich, w efekcie czego lapiemy sie na zamieszczaniu 3 razy ten sam urywek tekstu. Otworzylam II czesci tego topiku: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4440088

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika1
Witajcie. Mam pytanie odnośnie plam (przebarwień) które pojawiły się u mnie na czole po braniu pierwszych leków anty-cilest. Dodatkowo jako jedyna w rodzinie (a mam 2 siostry)mam żylaka. Czy któraś z was doświadczyła takich skutków ubocznych? Który z hormonów jest powodem takich zman? Za odp. od młodej położnej dziękuję. ważne że leki nie działają na płod. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frau D.
Młoda położna, czy wiesz jak Yasminelle wpływają na ciśnienie? Ja mam bardzo niskie, ok. 95/60, a wyczytałam, że ponoć jednej z forumowiczek lekarz powiedział, iż właśnie obniżają te pigułki ciśnienie :/ Będę wdzięczna za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika1
Witajcie. Mam pytanie odnośnie plam (przebarwień) które pojawiły się u mnie na czole po braniu pierwszych leków anty-cilest. Dodatkowo jako jedyna w rodzinie (a mam 2 siostry)mam żylaka. Czy któraś z was doświadczyła takich skutków ubocznych? Który z hormonów jest powodem takich zman? Za odp. od młodej położnej dziękuję. ważne że leki nie działają na płod. :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Młoda Polożno----powiedz mi czy jesli krazek jest zalozony zaraz przy wejsciu do pochwy (na glebokosc opuszka palca) to wszystko jest ok?Nic sie nie stanie jesli jest wlozony tak plytko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapilota
a bo...na każdego tabletki działaja inaczej. ja biore moje i nic mi po nich nie jest i jestem bardzo zadowolona. A juz sporo lat biore i czytałam na różnych forach, że niektóre babeczki po tych moich tabletkach sie źle czują. Nie ma reguły, trza na własnej skórze doświadczyć jakie brać. Ale jak jjuz tu jestem, to wam powiem, że znalazłam super tanią antykoncepcję w Grudziadzu na wybickiego 30 i to jest apteka doz u. więc sobie u siebie poszukajcie jeśli wam zależy na taniości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izi88
Witam wszystkie kobietki:) stosuję yasminelle od dwóch lat i nie zauważyłam żadnych skótków ubocznych, faktem jednak jest że są to moje pierwsze i jedyne stosowane tabletki jako środek antykoncepcyjny. Mam jednak pytanie: osotnio chciałam przesunąć miesiączke (wypadała mi akurat na śięta Wielkanocne) i nie zrobiłam siedmiodniowej przerwy, z tego wynikało że okres powinnam mieć dopiero w tą sobotę czyli 24kwietnia a jest inaczej bo dostałam okres juz w tą niedzielę...z początku myślałam że plamienie przejdzie po jednym dniu ale teraz objawia się jak normalna miesiączka...czy to ma jakiś związek z tym że nie zrobiłam wskazanej przerwy? Ostatnio zaczełam też cwiczenia na mięśnie brzucha i pomyślałam że to może mieć z tym związek ale nie wiem co o tym myśleć:/ od niedzieli do skończenia opakowania zostały mi 3tabletki, czy mam skończyc te opakowanie skoro dostałam okres wcześniej niż się spodziewałam? I czy teraz robic normalnie siedmiodniową przerwę? będę wdzięczna za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Ja tez tak mialam, dostalam krwawienia przy laczeniu dwoch opakowan, i nigdy wiecej tego nie powtorzylam.Jak skonczysz blister zrob przerwe, nie rob jej teraz kiedy dostalas krwawienie, bo to poporstu skutek uboczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czika1 --- przebarwienia to skutek ubocznych wszystkich hormonow.Moga pojawic sie w trakcie brania,lub po dostawieniu.U mnie przebarwienia pojawily sie jakies miesiac lub 2 po odstawieniu yasmienelle. Frau D. ---- wplyw tabletek na cisnienie,to tez jest skutek uboczny.Poniewaz dobrze dobrane tabletki wogole nie powinny wplywac na nie. Indys ---- grunt zeby Ci nie wypadl. trzepotka ----- ja nie czuje tego krazka.Stosuje go juz chyba ponad rok,i tylko raz sie zdarzylo,ze moj chlopak odczuwal jakis dyskomfort.Ale on sie jakos dziwnie wtedy ulozyl.Krazek mozna wyjac na 2 h.Aplikuje sie go jak globulki.Jest gietki,wyjmuje sie jednym pociagnieciem palca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biore Yasminelle od 13 dni, sa to moje pierwsze tabletki. Faktycznie tak jak piszecie u mnie tez jest plamienie i powiekszyly sie piersi do tego mnie bardzo bola. Jednak niepokoi mnie to, ze mnie cale cialo swędzi... ciagle sie drapie i nie wiem czy spowodowane jest to tabsami...pomocy. a jak jest w koncu z tymi fajkami? mozna czy nie;>? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biore Yasminelle od 13 dni, sa to moje pierwsze tabletki. Faktycznie tak jak piszecie u mnie tez jest plamienie i powiekszyly sie piersi do tego mnie bardzo bola. Jednak niepokoi mnie to, ze mnie cale cialo swędzi... ciagle sie drapie i nie wiem czy spowodowane jest to tabsami...pomocy. a jak jest w koncu z tymi fajkami? mozna czy nie;>? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biore Yasminelle od 13 dni, sa to moje pierwsze tabletki. Faktycznie tak jak piszecie u mnie tez jest plamienie i powiekszyly sie piersi do tego mnie bardzo bola. Jednak niepokoi mnie to, ze mnie cale cialo swędzi... ciagle sie drapie i nie wiem czy spowodowane jest to tabsami...pomocy. a jak jest w koncu z tymi fajkami? mozna czy nie;>? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle zdecydowane nie
młoda położna: Poczytałam parę stronek tematu wstecz (na więcej nie miałam zdrowia) i widzę, że miałyśmy podobne perypetie po Yasminelle. Tylko, że Ty z racji większej wiedzy pewnie szybciej się zorientowałaś, co się dzieje... Jeśli możesz to powiedz proszę, jak duży miałaś ten skok prolaktyny po Yasminelle i jak się zorientowałaś, co jest grane? Jakie jeszcze miałaś skutki uboczne? Ja jestem 3ci miesiąc po odstawieniu. Nie stosuję antykoncepcji hormonalnej. Biorę Castagnus, żeby złagodzić szok po odstawieniu i wyregulować hormony - dobrze robię? Jest szansa, żeby Castagnus wyregulował mi miesiączki i zapobiegł skutkom ubocznym odstawienia, takim jak trądzik, wypadanie włosów, PMS lub nieregularne miesiączki? Pomimo, że to już kawałek czasu od odstawienia nadal nie mogę przestać myśleć o tym, jakie ewentualne konsekwencje miało dla mojego organizmu branie Yasminelle. Planuję zrobić komplet badań w czwartym normalnym cyklu bez pigułek. młoda położna, jeśli możesz - to napisz mi, na jakie ewentualne skutki uboczne Yasminelli mogą się utrzymywać po jej odstawieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jedynym objawem wysokiej PRL,byl wyciek surowicy z piersi. Okres mialam regularny jak zawsze.Do momentu jak zaczelam brac Castagnus,okres dostalam wtedy po ponad 40 dniach,wiec darowalam sobie dalsze zbijanie PRL.Sama wrocila do normy.Na jednym castagnus pomaga innym nie.Jak homeopatia.Na tradzik czy wpadanie wlasow raczej Ci nie pomoze.Wyjsciowa PRL mialam dwukrotnie powiekszona. Nie ma sensu pisac o skutkach ubocznych,bo autoamtycznie bedziesz je dostrzegala u siebie.Taka autosugestia. Ja po odstawieniu nie miala zadnych.Wrecz odzylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasminelle zdecydowane nie
młoda położna: No to ja miałam o połowę przekroczoną normę (33 przy normie 23), za to objawy, a i owszem tak. Jeśli chodzi o trądzik, czy wypadanie włosów - nic takiego póki co u mnie nie wystąpiło po odstawieniu, ale wiem, że to najczęstsze skutki burzy hormonalnej... Raczej tak z ciekawości pytałam. Castagnus nie jest lekiem homeopatycznym - w przeciwieństwie do Mastodynonu. Tego akurat jestem pewna. Jest sklasyfikowany jako preparat ziołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasminelle zdecydowane nie ---- ja wiem,ze jest to lek ziolowy.I podobnie jak z homeopatia.Pomoze albo nie. Nie mialam zadnych objawow wiec dalam sobie swiety spokoj ,ze zbijaniem PRL.Sama spadla.Jak zostawilam swoja gospodarke hormonalna w swietym spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa30
młoda położna: No nie bardzo zostawiłaś gospodarkę hormonalną w spokoju, skoro stosujesz NuvaRing. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa30
młoda położna: W takim razie zwracam honor. To chyba dobry pomysł zrobić taką przerwę po kilkuletnim stosowaniu. Ja odstawiłam i na razie nie planuję wracać do hormonów, ponieważ niedługo wychodzę za mąż i... nie to, żebym planowała od razu maleństwo, ale jak się zdarzy, to na pewno nikt płakał nie będzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Indys
Mloda Polozno-- udzielasz sie na jakim forum odnosnie nuvaring?:)Dzis 21 dzien stosownia krazka czyli czas na wyjecie i jak go wyjelam to zauwazylam,ze mam plamienie..to normalne,ze tak ostatniego dnia przed wyjeciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×