Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

MYSZKA12345 az sie dziwie. Mi odradzal na brzuchu lezenie. Tak samo na plecach. Najlepiej w ciazy spac na bokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie zalecił leżnie na brzuchu, u mnie konczy sie 7 ty. ciąży , przy nastepnej wizycie musze pamietac zeby sie zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spytaj. bo my ju zstwierdizlysmy, ze co lekarz to inne zlaecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam sie lekarza spytac ale moze wiecie? czy w czasie ciązy mozna farbowac włosy?? farbuje włosy na ciemny kolor a teraz nie wiem jak mam ukryc odrosty. a nie chce mojej kruszynie zrobic krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssss ja zamiast farby uzywam szamponu koloryzujacego. Lepiej dmuchac na zimne. Moj gin mowil mi, zeby w I trym w ogole uwazac. Nawet z szamponami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Ja właśnie też tak pomyślałam, że dopiero po trzecim miesiącu powiem. A co do farbowania włosów to różnie pisza na ten temet. Niektórzy,że można. Inni, że absolutnie. Ja narazie sie wstrzymam. Przynajmniej w I trym. I jak nie zapomne to sie zapytam swojego lekarza. Powiedzcie mi czy już widać troche wasze brzuszki? Bo ja narazie wygladam jakbym sie najadła za dużo. Buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam u gina ale to co chciałam się jego zapytac to wszystko mi wyleciało. pamietam ze jeszcze nieświadoma tego, wziełam apap na ból brzucha,a teraz mnie dreczą mysli, mniej wiecej 5 dni po zapłodnieniu poszłam na solarium, teraz zaczynam się martwic zeby to wszytsko nie wpłyneło na dziecko.zaczynam się bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja brzunio mam, ale to pewnie dlatego, że jeszcze przed ciążą coś-niecoś mi się przytyło :P. Mam małe pytanko (bo ja nie pamiętam) od którego tygodnia słychać serducho na tym aparacie (też nie pamiętam nazwy :D) u gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest jeszcze za wszesnie..na brzuszek... ale ciagle bym spała... tez chce się wstrzymac w pracy i nic nie bede narazie mówic,,, ale zaczynam się martwic teraz{kwiatek] :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ale topik sie roazwija, odebralam morfologi i reszte wyniko i ok 18 ide do mojego gincia bardzo sie boje zeby bylo wszystko dobrze a teraz dla rozrywki lubie ogladac ubranka ciazowe....;-]brzuszka nie widac niestety chociaz juz 5tydzie i 5 dni no ale poniej pewnie bedzie widoczny sprzatam w domciu na swieta, strasznie zmeczona juz jestem wieczorem zasypiam jak dziecko, ja swojej kierowniczce chce powiedziec po swietach alebo pod koniec kwietnia......chyba ze bede musiala isc na l4 to sie wczesniej dowie....ale chcialabym popracowac bo w domu zwarjuje ide sie wykapac .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Nikt mi nie odpowiedział na pytanie o dawce kwasu foliowego jaki bierzecie, buuu... Ja w pracy powiedziałam już o swojej ciąży. Musiałam to zrobić, bo pracuję w szkole, a od kwietnia dyrektorzy robią rozpiskę godzin na przyszły rok szkolny. Moja dyrektorka musiała więc wiedzieć, że mnie przez kilka miesięcy nie będzie. Zareagowała bardzo serdecznie. Mam już to z głowy :-) Niestety mdłości nie ustępują. Czuję się z tego powodu fatalnie. Schudłam 2 kilo. Ale po moim brzuchu tego raczej nie widać. Tak jak Carolka, wyglądam jakbym się \"najadła\". Pozdrawiam Was serdecznie. Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasmo ja biorę 1 tabletkę Folika dziennie (0,4 mg). Podczas 1-wszej ciąży też brałam jedną. A mi też podpowiedzcie: od którego tygodnia słychać serducho na tym aparacie (też nie pamiętam nazwy ) u gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmo ja też biore 1 tabletke Folika dziennie. ssss nie martw sie. Apap jest bezpieczny w ciąży. Oczywiście jeżeli sie go nie nadużywa. A myśle,że jednorazowy wypad do solarium też nie zaszkodził maluszkowi. A jak sie czujecie dziś Dziewczynki? Bo ja dzisiaj po raz pierwszy wymiotowałam rano. Straszne to jest. Ja właśnie sie zabieram za zrobienie wyników. Bo w nastepnym tyg ide do lekarza. Ciekawe czy już coś zobacze na usg.buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! Widzę, że topik się rozwija fajnie. Ja na razie mało się udzielam, bo cały czas czuję się kiepsko :( Na początku bardzo bolał mnie brzuch i jajniki, zresztą bolą nadal. Moje znajome, które niedawno były w ciąży wierdzą, że może to przez to, że jestem bardzo szczupła, wszystko się powiększa i chude dziewczyny jakoś bardziej cierpią wtedy. Ale być może wcale to nie jest reguła oczywiście. Ciężko mi się też sypia, w nocy także dopadają mnie te bóle brzucha. A co do spania na brzuchu, to np. ja mam tyłozgięcie macicy i dowiedziałam się, że w takiej sytuacji jest to nawet korzystne. Właśnie zaczynam 9 tydz od okresu, no i doszły nowe dolegliwości. Od zeszłego tyg mam codziennie mdłości, niestety nie tylko poranne, a 2 razy skończyły się one wizytą w toalecie :( Schudłam na razie, nie mam apetytu, jak coś zjem i mnie nie muli to jest sukces. Ech, nic przyjemnego, ale przynajmnej się wyżaliłam, może mi ulży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze chcę dodać, że dzisiaj idę na 1-sze USG, mam nadzieję, że nie za wcześnie. Oby wszystko było w porządku... Możliwe jest już usłyszenie serduszka? Licząc od zapłodnienia dzidzia zaczyna 7tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć listopadóweczki! Pozwolicie, że się do Was przyłączę? Ja mam termin porodu wyznaczony na 6 XI. USG już było - serducho wali, więc ok! Mnie mdli niemiłosiernie przez całe dzionki, węch mam jak pies, słaniam się ze zmęczenia, a w nocy nie mogę spać... to też \"normalne\". Jestem chyba najstarsza z Was - mam jedynie 32 latka i 3-letniego brzdąca w domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gana
No i ja sie przylanczam.... Termin 16 listopad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola_75 nie jesteś najstarsza :). Ja też mam 32 lata, a jak będę rodzić to będę miała 33. A u mnie (jak widać w sygnie) 8-letni chłopaczek (a raczej chłopisko :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HeJ dziewczynki!!! Witam wszyskie nowe przyszłe mamusie. Trochę mnie tu nie było i grono się powiększyło. Nie pisałam bo tak byłam przejęta ta wysypką że szok... co ja nie robiłam ale na szczęście zeszła. Najbardziej to bałam się żeby to nie byłą różyczka. Pracuję z dziećmi więc byłoby to możliwe..... Gin ma mi zrobić po świętach testy z krwi. A teraz na dodatek jestem przeziębiona. Najgorszy jest katar. Męczy mnie strasznie. Robię inhalacje ale to nic nie dają. Może wy znacie jakiś skuteczny sposób. Na usg idę po świętach to będzie 6 tydz od zapłodnienia i powinno być coś widać. Mój gin twierdzi żę właśnie wtedy powinno być pierwsze usg dopochwowe ale tak jak piszecie co gin to co innego. Ja narazie nie biorę nic. Żadnych witamin i kwasu... Kiedyś tam wziełam apap na zęba ale podobno raz za czas apap można..... Dobra ale się rozpisałam idę trochę posprzątać.. Coś zrobić trzeba na te święta. Pozdrawaiam was kochane i całuję brzusie oczywiście!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha u mnie w pracy nie wiedzą może w kwietniu pod koniec im powiem.. narazie wiem tylko ja, mój kochany maż i mama. Wczoraj nawet przyszła mi okna umyć żebym nie skakała. Kochana mamusia!! Ja ogólnie czuję się dobrze, tylko słaba jestem, jakbym nie wiem co robiła i spać chce mi się ciągle. Mdłości nie mam, narazie też nie wymiotuję tak że ok ale piersi boją mnie strasznie... Dobra zmykam, pa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie co tu tak ciuchutko?ja koncze prawie sprztani na swite, zalatwiamy tez formalnosci ze sowim mieskznkiem,mam straszn mdlosci piersi mnie bola i jestem caly czas niwyspana......bylam u lekarza w srode to 5 tydz ale dzidiz serce jeszcze nie bije boje sie strasznie, uroslo dziecko widoczne jest slicznie od ostatniej wizyty ale u was juz słychac?ja na 13 do pracy bed wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej Kalinka!!! U mnie podobnie tez mnie męcza mdłości, dzis ide do lekarza na 18.00 to bedzie moja druga wizyta, zobacze dzidzię, aby tylko wszystko było w porządku.Poinformuję was co u mnie.Na dworze słoneczko a ja musze sprzatać kto to wymyslił generalne porządki na świeta.Oj niecierpie tego dobrze,że mąż przynajmniej umył mi okna.Buziaczki dziewcyny i odwiedzajcie topik częsciej, bo jakos smutno tu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój szef też jeszcze nic nie wie i właśnie go widzę kątem oka, jak sobie siedzi w nieświadoności, he,he. O poprzedniej ciąży dowiedział się na jakiejś małej bibie od mojego męża, który wypalił: \"no jak to! Pan tu pali jak moja żonka jest w ciąży?\" Myślałam, że połknie tego peta z wrażenia, ale nam pogratulował. Teraz to nie wiem , jak go zagadać... Rodzicom powiem 1.04, żeby nie do końca wiedzieli, czy żartuję, czy nie. Do mężucha z tą wiadomością zadzwoniłam od razu po teściku / jest daleko na kontrakcie.../ Stwierdził, że dobrze, że tyle pracy nie poszło na marne, hi, hi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fufcia a bylas juz wczesniej na wizycie? ja mam teramin na 23.11 ale serduszoko jeszcze nie bije i bardzo sie boje..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka1985 nie przejmuj się! Ja miałam robione usg w 5 tyg i też serce nie biło, a za 2 tygodnie, to jest w 7 tyg. biło jak oszalałe!Zatem cierpliwości, niech troszkę urośnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martwcie sie dziewczyny. Ok 7-8 tc bije serduszko. Na pewno bedzie wszystko ok. Tylko teraz BARDZO na siebi uwazajcie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki nie zagladałam tutaj dawno bo cały czas spie. zreszta sennośc to chyba mój jedyny objaw ciążowy. poza powiekszajacymi sie piersiami oczywiscie. byłam wczoraj u ginka. bałam sie jak nie wiem. poprzednia ciąże poroniłam i teraz przed kazdym usg serce wali mi jak młot. ale widziałam moją dzidzię :) i nawet bijące serduszko. nie ma chyba cudowniejszego widoku. termin mam na 23 listopada. ginek powiedział ze wielkośc dzidzi jest na 5 tyg. czyli idealnie. ciesze sie jak nie wiem. no i dostałam od razu l4. i wczoraj poszlam z tym l4 do szefowej. u mnie jest taka sytuacja ze ja pracuje na razie na okres próbny no ale do porodu mnie zwolnic nie moga, zreszta ja chciałam w tej pracy pracowac tylko do wakacji a tak to przynajmniej kazdego miesiaca jakis grosz wpadnie.szefowa bylo spoko. zaproponowała mi zebym sie nie przyznawała ze jestem w ciązy az podpisze normalna umowe ale ja jej powiedziałam ze jestem po poronieniu i boje sie pracowac. i zrozumiała. dzis jade do rodziców odpoczac troszke. buziaczki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niuuusia z jednej strony troszkę ci zazdroszczę tego l4, bo jak mam wstawać rano do pracy to jestem chora. A ty siedź w domku i dbaj o siebie Kochana. Jutro zabieram sie zamalowanie przedpokoju. Myślicie, że farba może mi zaszkodzić? Ja już raczej posprzątałam na święta, ale czeka mnie teraz sprzątanie po malowaniu :/. W niedziele wybieramy sie nad morze pooddychać jodem :). Ja też już nie mogę się doczekać kiedy w końcu usłyszę bicie serduszka. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×