Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

kalinka, fajną masz bete. ja we wtorek miałam 99,9, a w czw 325, a jesteśmy na tym samym etapie ciąży. od czego to zależy ze u jednych kobiet jest wysoka a u innych niska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny! Przez caly tydzień nie zaglądałam tutaj, bo się bardzo rozchorowałam i nie wychodziłam z łóżeczka. Mam zapalenie gardła i zatok. Niestety nie obeszło się bez antybiotyku, ale lekarka dobrała mi taki, co jest bezpieczny w ciąży. Coś wiele z nas choruje :( Pewnie te warunki na dworze są temu winne. Serdecznie gratuluję tym z Was, które widziały już serduszka swoich malństw na usg! To cudowny widok, też bym już chciała go ujrzeć. Ja byłam w poniedziałek na usg i niestety jeszcze nie było widać dzidzi. Lekarz mówił, że mam się tym nie martwić, że po dwóch tygodniach jak przyjde, to już będzie na pewno widać maleństwo. Co do objawów ciąży, to ostatnio mdłości mi przeszły. Tylko cały czas czuję ból w podbrzuszu, tak na środku. Serdecznie pozdrwiam wszystkie mamusie i ucalowania dla fasolek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopiszę się też do tabelki: NICK.... WIEK.... OST. @ ....DŁ. CIĄŻY.... TERMIN Bunia_77.. 30.... 27.01..... ..7 tyg ...........3.11.07r. Fufcia .............25.01 .......7 tyg........... 3.11.07r. Carlaa.......31....01.02........7tyg........... 4.11.07r. Amelka77.. 30.... 30.01..... 7 tyd .............6.11.07r. Asiamal .....25 ...27.01...... 7 tyd............ 7.11.07r. petunia555....... 31.01 ......7 tyd ............7.11.07r. Carolka2007 .....31.01...... 7 tyd.......... ..7.11.07r. kasmo.......28....28.01......7 tyg..............8.11.07r. Shenen..... 31 ...05.02 ......6 tyd ............12.11.07r. Madzia_u ...29... 08.02 .....6 tyd ............15.11.07r Aguuusia ...28... 06.02 ......6 tyd ............16.11.07r Agusia 28 ..28 ...14.02...... 5 tyd ............20.11.07r. Kalinka1985 .22 .16.02 ......4 tyd ............23.11.07r. Niuuusia .....21..16.02.......4 tyd ............23.11.07r. Minimonia ...28 ..18.02...... 5 tyd ............25.11.07r. Sara2 ........22... 20.02...... 4 tyd........... 27.11.07r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Madziu, widze że masz już jedno maleństwo w domu, ja taż sie rozchorowałam, siedze w domu, mam katar, boli mnie gardło i głowa, mam nadzieje że jutro mi przejdzie, a dzisiaj zrobiłam drugi test tak na potwierdzenie bo na pierwszym ta krseczka nie była zbyt wyrażna, ale teraz sa dwie grube krechy wiec nie mam juz watpliwosci, ale jakos nie ciesze sie juz tak jak na poczatku, zaczynam sie martwic jak sobie poradze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Sara! zdrówka Tobie życze. Wiesz, ja na początku, jak zobaczyłam 2 kreseczki, to byłam przerażona, czy sobie poradze z dwójką dzieci. Ale teraz już oswoiłam się z tą myślą, wierzę, że dam radę. Teraz już strasznie się cieszę, że będę miała drugie maleństwo :) Ty również na pewno sobie poradzisz z dzidzią. Ta kruszynka, którą bedziesz przytulać wynagrodzi Ci jednym uśmiechem wszystkie trudy. Więc nie martw się, tylko ciesz tym co Cię czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiamal
Hej Dziewczynki! Agusia28 ja rowniez mam wysypke na brzuchu i plecach :(. Nie biore nic oprocz kwasy foliowego magnezu no i witaminek. Tak jak Ty sie wystraszylam pojechalam do szpitala tam ma dyzur moj ginekolog ale powiedzial ze nie ma pojecia co to jest.Powiedzial ze to moze byc reakcja na wszystko proszek, plyn do plukania, jedzenie poniewaz nasze organizmy sa teraz bardziej wrazliwe. Biore wapno i mam nadzieje ze przejdzie do jutra, jesli nie to ide do lekarza ogolnego a najlepiej to do pediatry. Zabacze co bedzie jutro. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej a ja mam dzisiaj gosci zrobilam saltke kupila ciastka mam jeszczze bigosik z kielbaska.......swedzi mnie skora ale wysepki nie mam na szczescie ....w środę ide do lekarza az sie boje co to bedzie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie brzuchatki :) ja mam wizyte dopiero 02.04, kurna, cały tydzien jeszcze... a mój gin usg nie robi, tylko daje skierowanie, więc jeszcze kilka dni bede musiała czekać. zadręczę się chyba na śmierć tym czekaniem. nawet nie wiem czy mojemu maleństwu bije serduszko... dziewczynki,powiedzcie mi od którego tygodnia chciało sie wam spać? ja nadal jestem jak wulkan energii, chociaż śpię tyle samo co zawsze czyli jakieś 7 godz na dobę. wcześniej jak się czasami obudziłam w nocy na siusiu to nie miałam problemu z zaśnieciem, a teraz- tragedia. czasami po wizycie w kibelku lezę na łózku ok 2 h i nie mogę zasnąć... ktoś tak miał czy jestem nietypową ciężarną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja tez tak mam.....tzn wstaje w nocy 2,3 razy a poniej leze i nie moge zasnac........maskara przewracam sie krece i owgole.......mi w dzien chce sie spac ale juz 2 dni bucham energii.....w sobote poszlam do pracy na 7 do 14 a p[oniej odpoczelam i posprztalam soebie juz na wiossenne porzadki pokoj,umylam okna podlogi umylam male przemeblowanie moj maz jak wrocil o 23 z pracy skrzyczal mnie......a poniej kapil i do lozeczka.........piersi mi urosly a mdlosci mam szczegolenie wieczorm.......jutro jade do banku i notriusza zalatwiac formalnosci z mnaszym gniazkeim tak sie ciesze ze za rok sie tam wprowadze...........jak bede miala wszystko zalatwione u notariusz to jade na zakupy musze kupic sobie automat,kuchnie pod zabudowe i lodowke .....no i ramy i troche rzeczy do kuchni.........kupilam sobie gazetke m jak mama fajna duzo porad dla przyszlych mama;-]wiecie jak powinna rosnac beta?czy w ciagu 48h powinna wzrosnac z 567-na 1700?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka- gratuluję nowego gniazdka :) ja juz mam to za sobą, i powiem ci ze nie ma większej frajdy (poza dzieckiem oczywiście) niż urządzanie swojego mieszkania :) az zal ze juz urządzone. mi piersi też urosły, co mnie niespecjalnie cieszy bo i tak były ogromne :(. w sobotę wzięłam sie za porządki, ale szybko skonczyłam bo zaczęła mi lecieć krew z nosa :(, zawsze tak mam jak tylko jestem trochę osłabiona. a z tą beta to słyszałam ze jest ok jeśli w ciągu 48 h urośnie dwukrotnie, a jeśli wiecej to chyba lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnik
Witam, chyba się dołączę...w piątek robiłam test i wyszedł pozytywnie :) u lekarza jeszcze nie byłam, nie wiem kiedy powinnam się wybrać? Może coś doradzicie? No i z moich wyliczeń wychodzi, że rodzić będę pod koniec listopada. Mam nadzieję, że mnie tutaj przyjmiecie???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj kobietko,jasne zapraszamy do nas, ja bardzo szybko poszlam do lekarza bo si balampowiklac i zby wszsytko bylo oki ale slabo bylo widac dzidzie, a kiedy mialas ostatnio@?opowiedz cos o sobie i wpisz sie do tabelki;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! Jak samopoczucie dziś? Bo ja sie ostatnio chwaliłam, ze nie mam mdłości a dziś od rana masakra! Nie wiem jak ja wytrzymam w pracy. Kalinka1985 ja w sobotę tez wzięłam sie za mycie okien i porządki. Dzisiaj mam znowu bałagan, bo wymieniamy drzwi. Chciałabym jeszcze pomalować kilka pokoi a najchętniej to już bym sie zabrała za urządzanie pokoika dla dzidzi. Już mi się chyba odzywa syndrom gniazda. Hihi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnik
Ostatni okres miałam 22.02. i tak myślę żeby w tym tygodniu wybrać się do lekarza...hmm.....sama nie wiem. No to może troszkę o sobie, mam 28 lat od stycznia jestem meżatką i niedługo być może mamusią :) Wiecie wszyscy wokół nam mówili że to nie taka prosta sprawa zajść w ciążę, więć stwierdzilismy z mężem że w sumie przestaniemy się zabezpieczać i zobaczymy co będzie.....i proszę pierwszy miesiąc a u nas już zaskoczyło :) hihihi Trochę jestem przerażona jak to będzie, ale w końcu lata swoje już mamy, oboje pracujemy, więc radę sobie damy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Właśnie wróciłam od ginekologa. Niestety na usg jeszcze nie widać ciązy, ale niestety lekarz dopatrzył sie czegoś co go zaniepokoiło i zapisał mi duphaston. Powiedzcie czy która z Was to brała i z jakiego powodu, bo jetem nieźle zdenewowana mimo że gin nie kazał sie przejmować. Pozrawiam>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynka, ja biorę duphaston bo mam strasznie niski progesteron. ty podejrzewam też, bo duphaston to nic innego jak progesteron własnie :), który odpowiada za prawidłowy rozwój ciąży. rozmawiałam z kilkoma dziewczynami na duphastonie i wszystkie urodziły zdrowe dzieci, więc głowa do góry :). ile bierzesz dziennie? ja mam 2 tabletki. ale od przyszłego tygodnia przejdę na luteinę- to jest dokładnie to samo co duphaston, ale kosztuje ok 5 zł za 50 tabletek, a nie 40 zl za 20 szt jak duph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzynka, w którym tygodniu jestes? ja równiez nie widziałam swojego dziecka na usg, (nie miałam jeszcze usg) bo gin powiedział ze za młoda ciąża. dziś zaczęłam 6 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuzynka22223
Kuzynko jakie miałaś robione usg dopochwowe czy przez brzuch? Jeśli dopochwowe to powinno być już ciążę świetnie widać. Natomiast przez brzuch istnieje ryzyko błędu zwłaszcza jeśli usg nie jest nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Hej! dawno mnie tu nie było :) Kuzynko, a lekarz nie powiedział Ci CO go zaniepokoiło??? Chyba umarłabym ze zmartwienia (ale ja z natury panikara straszna jestem ;) gdybym nie wiedziała co. Skoro jednak Ci to przepisal - łykaj i na następnej wizycie przyduś go porządnie, niech Ci wszystko szczegółowo wyjaśni.Trzymam kciuki! 🌻 Dziwnie sie czuję bo od wczoraj nie boli mnie brzuch a tak siepal cały czas, zaczął się 8 tydzień. Poza tym nie wyrabiam bo moja trzylatka budzi sie po kilka razy w nocy i mnie woła - muszę do niej biegać :( No dobra, pożalilam sie, Wam a teraz zmykam, spać mi sie chce okrutnie. Pozdrawiam cieplutko! Dbajcie o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiamal
Hej Dziewczynki! Bylam dzisiaj u lekarza- pediatry i powiedziala mi ze ta wysypka to reakcja alergiczna wiec nie mam sie o co martwic :) uff... ulzylo mi i to bardzo bo jakas przewrazliwiona jestem. Pozdrawiam Was i Wasze kochane dzidzie :) buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka77
NICK.... WIEK.... OST. @ ....DŁ. CIĄŻY.... TERMIN Bunia_77.. 30.... 27.01..... ..7 tyg ...........3.11.07r. Fufcia .............25.01 .......7 tyg........... 3.11.07r. Carlaa.......31....01.02........7tyg........... 4.11.07r. Amelka77.. 30.... 30.01..... 8 tyd .............6.11.07r. Asiamal .....25 ...27.01...... 7 tyd............ 7.11.07r. petunia555....... 31.01 ......7 tyd ............7.11.07r. Carolka2007 .....31.01...... 7 tyd.......... ..7.11.07r. kasmo.......28....28.01......7 tyg..............8.11.07r. Shenen..... 31 ...05.02 ......6 tyd ............12.11.07r. Madzia_u ...29... 08.02 .....6 tyd ............15.11.07r Aguuusia ...28... 06.02 ......6 tyd ............16.11.07r Agusia 28 ..28 ...14.02...... 5 tyd ............20.11.07r. Kalinka1985 .22 .16.02 ......4 tyd ............23.11.07r. Niuuusia .....21..16.02.......4 tyd ............23.11.07r. Minimonia ...28 ..18.02...... 5 tyd ............25.11.07r. Sara2 ........22... 20.02...... 4 tyd........... 27.11.07r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Witam wszystkie przyszłe mamusie!!!!! U mnie jak narazie wszystko jest okej tylko kłuja mnie jajniki,ale nie przejmuje się,bo w poprzedniej ciąży też tak miałam, to ponoć normalne.Minimonia ja też biore luteine zapobiegawczo.Jak będziesz u lekarza to spytaj o luteinę dopochwową jest droższa około 35 złotych za opakowanie,ale lepiej sie po niej będziesz czuła.Ja brałam jak byłam w pierwszej ciązy luteinę do ustnie tylko dwa dni,bo strasznie się źle po niej czułam, miałam mdłosci i nic nie mogłam jeść do tego taka dziwna suchość w ustach.Zresztą luteina dopochwowa ma lepsze działanie i mniej skutków ubocznych od doustnej.Słyszałam też,że luteinę doustną mozna stosować dopochwowo, ale lepiej zapytaj lekarza czy to ma odpowiednie działanie.Pozdrowionka dla wszystkich przyszłych mamuś i tych,które do nas dołączają.Cieszy mnie fakt,że jest nas coraz więcej i napewno jeszcze będą dołączać nowe dziewczyny;-))Buziaczki i dobrego samopoczucia życzę;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech a u mnie dokładnie nie wiadomo! 31.10 albo 01.11.2007. Nie ukrywam, że bardziej zainteresowana jestem tą pierwszą datą :). Tak się cieszę, że pojęcia nie macie (a może macie :D). Mój synek ma 8 lat i mam nadzięję, że teraz trafi się córcia, ale sprawdzać nie będę :P. Będzie niespodziewajka. Żeby zdrowe było i tyle. P.S. Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki! Ale mi zimno.strasznie. Na dworze chyba cieplej niż u mnie w biurze. Właśnie wróciłam ze szkolenia BHP. I zastanawiam sie kiedy powiedzieć pracodawcy o ciąży. Dowiedziałam sie również, że kobiety w ciąży mogą pracować tylko 4 godzinny na dobę przy komputerze. Ale to przecież niewykonalne w mojej pracy. A kto mnie zastąpi? Wiem, ze im wcześniej powiem tym lepiej ale chyba teraz jeszcze za wcześnie. Jestem dopiero w 8tc. Musze poczekać do pierwszego USG zeby potwierdziło sie na 100%,chociaż ja wiem,że jestem. A Wy kiedy powiecie o tym w pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asiamal
Hej dziewczynki! Też sie zastanawiam kiedy powiedziec w pracy o ciazy. Nie wiem jaka bedzie reakcja pracodawcy. Wszystko sie okaze. Powiem po swietach wielkanocnych przeciez brzusia i tak nie widac jeszcze. O wszelkich reakcjach powiadomie niezwłocznie :) Pozdrawiam! Milego dnia! P.s. wizyte u ginekologa mam juz za 6 dni :) moj maz to doczekac sie nie moze :) ale fajnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Cześć! Jak tam? Hmmm, przy pierwszej ciąży nie chciałam mowic do końca trzeciego mca lae szefowa wcześniej sama zauważyła. Czasami udawala luzaczkę i w piątki przed wyjściem zapraszała na piwo. Odmówiłam a ona na to \"a co, w ciąży jesteś?\" No i co na tak postawione pytanie mogłam odpowiedzieć? Teraz jestem niestety bezrobotna (od stycznia) więc nikomu nic, buuu :( A mnie dziś po raz pierwszy w tej ciaży polała sie krew z nosa Miałam nadzieję ze mnie to ominie tym razem. Poprzednio miałam silne krwotoki, jeden trwał ponad 24 godziny, non stop i nie dal sie zahamować a pogotowie nie raczyło nawet przyjechać (mąż spanikował w końcu i zadzwonił drugiego dnia ok. północy na pogotowie). Lekarz potem powiedział że to była prosta droga do poronienia.... W koncu pojechałąm do szpitala na laryngologię i tam od ręki wypalali mi naczynia krwionośne w nosie. W jednej dziurce, tej od krwotoków. No a dzis rano - brrr, oczywiście z tej drugiej. Cholera, a miało być tak pięknie :( Pozdrawiam, wierzę że u Was wszyskich też tak pięknie :D pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak coś napiszę :) \"Tak pięknie\" - chodzilo mi nie tylko o brak krwotokow z nosa ale o słoneczko.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pocztakujace brzuchatki :) ja jestem czerwcowka ale chcialam Wam serdecznie pogratulowac 🌻 i mam kilka spostrzezen dla Was: 1. o ciazy powiedzcie dopiero po 3 mies. Bo wtedy pracodawca juz nie moze zgodnie z prawem Was zwolnic (a roznie bywa) 2. duphaston - ja mialam od 6 tc do 11 plamienia i bralam na podtrzymanie ciazy. Nie ma sie co go obawiac. I po odstawieniu pozniej jest wszystko oki. 3. dbajcie o siebie. Bo faktycznie pierwszy trym jest najwazniejszy dla Was i malenstwa. Jakbyscie mialy jakies pytania to chetnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskich serdecznie, pozwolicie ze się dopisałam do tabelki.. to dopiero początek....dowiedziałam się ze jestem w poniedziałek..wszytskie mysli mi się plącza ale się ciesz ....❤️ NICK.... WIEK.... OST. @ ....DŁ. CIĄŻY.... TERMIN Bunia_77.. 30.... 27.01..... ..7 tyg ...........3.11.07r. Fufcia .............25.01 .......7 tyg........... 3.11.07r. Carlaa.......31....01.02........7tyg........... 4.11.07r. Amelka77.. 30.... 30.01..... 8 tyd .............6.11.07r. Asiamal .....25 ...27.01...... 7 tyd............ 7.11.07r. petunia555....... 31.01 ......7 tyd ............7.11.07r. Carolka2007 .....31.01...... 7 tyd.......... ..7.11.07r. kasmo.......28....28.01......7 tyg..............8.11.07r. Shenen..... 31 ...05.02 ......6 tyd ............12.11.07r. Madzia_u ...29... 08.02 .....6 tyd ............15.11.07r Aguuusia ...28... 06.02 ......6 tyd ............16.11.07r Agusia 28 ..28 ...14.02...... 5 tyd ............20.11.07r. Kalinka1985 .22 .16.02 ......4 tyd ............23.11.07r. Niuuusia .....21..16.02.......4 tyd ............23.11.07r. Minimonia ...28 ..18.02...... 5 tyd ............25.11.07r. Sara2 ........22... 20.02...... 4 tyd........... 27.11.07r. ssss...........21...23.02........4tyg............30.11.07r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj My_szka, mam pytanko lekaz zalecił mi spać i wogole leżeć jak najwięcej na brzuchu, na ostatniej wizycie zapomnialam sie zapytac dlaczego mam tak robic, może Ty mi pomozesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×