Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość agnieszka__________

Konkretnie! na co komu pomoglo siemie lniane?

Polecane posty

Mi pomaga na problemy zoładkowe, zaszkodzic nie zaszkodzi, a pomoc moze bardzo, jak ma sie podrazniony zoladek kawa czy innymi rzeczami to to daje taką powłokę ochronna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reeseet
3 łyżeczki siemienia w ziarkach ugotować w 300 ml wody (tak z 10 min), odcedzić i dolewać do kompieli dla dzieci czy dorosłych. Świetnie nawilża skóre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja piję regularnie siemię lniane. Jest doskonałą osłoną na żołądek np.przy antybiotykach, lub leczniczo, przy refluksie żołądkowym, na zgagi, trawienie, zaparcia. Działa pięknie na włosy ,paznokcie, cerę. Można robić z zaparzonego siemienia maseczki bądź płukanki na włosy - efekt natychmiastowy!!! Nie radzę jeść dużej ilosci surowych ziaren, bo mają w sobie szkodliwe związki, jakąś tam truciznę w małych ilościach. No i jesli ma działać leczniczo na zołądek - to tylko takie w postaci kisielku :) nie surowe!!! :) Wyleczyłam tym narzeczonego z refluksu i zgag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokoaa
A jak siemię dziala na wzdęcia? Likwiduje je? Czy raczej potęguje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaktusisko
Ostudzzone i przecedzone siemie lniane popijamy wodą w miedzyczasie- raz to raz to. Czy dopiero jak wypijemy siemię, wypijamy wodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chikara
siemie lniane - jako farmaceutka mogę się chyba w tym temacie wypowiedzieć :), po pierwsze: należy je dobrze przygotować do wypicia a można to zrobić tylko w jeden sposób nasiona (nie mielone) zalać woda o temp pokojowej i zosatwić na 24 godziny, po tym czasie można dopiero wypić otrzymany roztwór (nasion nie ma potrzeby połykać); na co pomaga: przede wszystkim na choroby gardła, poprawia również pracę jelit i dostarcza organizmowi nienasyconych tłuszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś wreszcie może napisać, jak PRAWIDŁOWO należy przyjmować siemię lniane? W jakiej postaci? Co wypowiedź, to inny przepis na jego przygotowanie, zwariować można! Ja mielę dwie łyżeczki w młynku do kawy, zalewam gorącą wodą i po chwili jem. Robię to 2 x dziennie od ponad miesiąca i nie widzę właściwie żadnego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eFutredeqwwqaweddfhs
Kamagra to skuteczna odpowiedz na impotencje. Jeżeli macie problemy z potencją i erekcją to z czystym sumieniem mogę zarekomendować DoktorPotencja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię z siemienia płukankę do włosów i napar do kąpieli. Siemię bardzo nawilża. A jeśli ktoś zjada te ziarenka, to musi się liczyć z wydętym brzuchem. Żadna sensacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda metoda naturalna da świetne efekty, po czasie, no minimum 3 miesiące ludzie. Po 3 miesiącach to tabletki dopiero działają! :O Mielisz ziarna, zalewasz gorącą, a nie wrzącą wodą. Czekasz aż wystygnie i pijesz. Ziarna można mielić, a można zjadać całe. Tylko trzeba pogryźć, bo nie wyjdą z łupinek i nie zadziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej kupić ziarna całe i samemu 'do połowy' zmielić w młynku 2 łyżki do szklanki dziennie wrzątkiem zalać chwile odczekać i pić na raz moja koleżanka dodaje łyżkę miodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siemię lniane bardzo dobrze działa na organizm w wielu aspektach, to jest wiedza znana i udokumentowana od stuleci, niemniej jednak trzeba pamietać, że zawiera w swoim składzie jod i jeśli mamy problemy z nadczynnością tarczycy, to należałoby picie kleiku skonsultować z lekarzem. Nie mniej jednak picie przez dwa tygodnie a potem przerwa na jakis czas, nikomu nie powinno zrobic trwałej szkody w organizmie. Kleik lniany można stosować także zewnetrznie, szczególnie przy problematycznej skórze, cerze, na włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siemię lniane pomogło mi w walce z zaparciami, więc szczerze je polecam. poza tym, jak dla mnie, jest bardzo smaczne. robię z niego taki a'la kisiel na śniadanie. Jeśli chcecie jakiś dokładnych informacji o siemieniu, polecam artykuł o nim na www.nazdrowiesposob.com!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja od 2 lat zmagań się z zespołem jelita drażliwego, okropna i bardzo meczach choroba a raczej zespół dolegliwości uprzykzajacych życie człowiekowi.przez ponad rok bralam tabletki po 3 razy dziennie po 3 tabletki sporo moim zdaniem. A i tak nie zawsze pomagały czasem trochę lagodzily okropne bóle wzdęcia skręty bulgotanie itp itd. Kiedyś wyczytalam o cudownym siemiu lninanym do zaparzania. Powiem tak TABLETKI ODSTAWILAM I PIJE CIDZIENNIE SIEMIE LNIANE NAJlepiej Pic dość cieple bo wtedy nie jest takie glutowate. Lubie też jeść siemię dodawać do jogurtów i sałatek. Jeszcze jedna rzecz która wdrozylam do menue to mleko krowie zastapilam mlekiem bezlaktozowym i sojowym. Zwykle mleko tez strasznie obciąża żołądek i jelita. Polecam siemię działa w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skiki
Jak czytam takie głupoty że ''zalac wrzatkiem albo gorącą woda'' to mnie trafia. Do spożycia mielimy jedna łyżkę w młynku ale krótkimi nacisnieciami żeby nie rozgrzewać siemienia. Zalewamy LETNIA PRZEGOTOWANA woda z dodatkiem miodu np i po 2 minutach wypijamy. Najlepiej 3 razy dziennie powtarzac. Doskonale też działa na organizm i powoduje wytwarzanie duzej ilosci witaminy B12 jesli pijemy z sokami owocowymi lub z serem białym. Ta sama receptura czyli mielenie krótkimi nacisnieciami po czym wymieszanie z sokiem lub serem i natychmiastowe spożycie. Jesli chcemy poprawic wyglad skóry, włosów lub paznokci z całych nasion robimy kisielek czyli zalewamy gorącą woda i zostawiamy na pare godzin. Odcedzamy i powstały kisiel uzywamy na skóre włosy lub paznocie(moczymy). Około 30 minut. Po czym dokładnie nalezy spłukac. Zmielone siemie możemy tez uzywać do wielu potraw jako dodatek i nikt a szczególnie dzieci nawet nie beda wiedziały że je jedzą, ;) ale ważne jest zeby zmielić tuż przed spożyciem. I najważniejsze. Nie kupujcie mielonego siemienia. To nic nie warte poza tym że zawiera duzo błonnika. Najlepiej kupić całe ziarna odmiany złotej czyli tzw. Budwigowe przechowywac w temp. pokojowej w szczelnym opakowaniu, najlepiej słoju, stosowac jw. A składniki zawarte w siemieniu działaja bardzo pozytywnie i leczniczo na tak wiele rzeczy że nie stosować go w codziennej diecie to czysta ignorancja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ivona74
Siemie lubiane posiada omege 3, kto nie lubi jeść ryb to siemie lniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piję siemię lniane dopiero 8 dzień. Chodzi mi głównie o poprawę wyglądu cery. Rano mielę 2 łyżeczki siemienia w ziarnach i zalewam gorącą ale nie wrzącą wodą. Po 20 min. wypijam na czczo i nie jem ani nie piję nic w ciągu najbliższej godziny. Na razie czekam na efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na co pomogło: - włosy po miesiącu nie mam efektu siana, są gładkie i nawilżone -zgubiłam trochę oponkę z brzucha :) -twarz bardziej nawilżona i mniej zaskórniaków ale to przez peeling z siemia lnianego i jogurtu naturalnego, który świetnie odblokowuje pory. Siemie kupuję takie: oleofarm24.pl/product-pol-79-Siemie-lniane-zlociste-250g.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomogło na włosy i paznokcie. Włosy przestały wypadać, a paznokcie zrobiły się zdecydowanie mocniejsze, nie łamią się. Tutaj macie dużo informacji na co pomaga siemię http://www.babbleroom.pl/siemie-lniane-sposob-zdrowie/ i są fajne przepisy na różne smakołyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieta 40 lat
Mi siemię lniane nie pomoga :( Piję codziennie rano od miesiąca ( zmielone siemie ,zalane gorącą wodą i czekam do ostudzenia -czyli wypijam gluty ) Mam straszne zaparcia -robiłam juz wszytsko ,zeby sie pozbyc zaparć i NIC ! :( To miała być moja ostatnia deska ratunku , wszędzie czytałam ,ze na pewno zadziała :( Piję od miesiąc codziennie rano , a nawet od kilku dni pije też wieczorem przed snem . Czekam kiedy zacznie działać i nic ! :( Zaparcia tak jak były , tak są i wypróżnianie 1 raz na tydzień :( Już nie wiem co ma dalej z tym robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zaparcia łyżeczka oleju lnianego. Do do siemienia,piję od tyg.i mam lekki wysyp w okolicach nosa,policzków. Czy to normalne? Czy powinnam odstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marawstala
Z tego co pamiętam działa osłonowo wiec przy antybiotykoterapii można sie nim wspomagać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy refluksie to ratunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja siemię lniane piłam na refluks właśnie, zaś na zaparcia mi nie pomagało, wręcz miałam wrażenie,ze pogarszało jeszcze sprawę. na zaparcia stosowałam preparat intesta, on po miesiącu brania świetnie uregulował mi moją perystaltykę jelit i sprawił,że zapomniałam co to są zaparcia czy wzdęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość corecke
Pomogło mi na kilka problemów jakie miałam z trawieniem: wzdęcia zaparcia oraz biegunki (miewałam naprzemiennie i już się zastanawiałam nawet czy nie jest to spowodowane jakąś poważniejszą chorobą....) zgagę oraz ogolne uczucie nieprzyjemnego pieczenia w przełyku Swoją drogą siemie lniane ma bardzo wiele dobrych zastosowań o jakich możecie sobie poczytać na tej stronie: https://zdrowie.tvn.pl/a/siemie-lniane-na-wlosy-odchudzanie-i-gardlo-wlasciwosci-siemienia-lnianego-i-stosowanie Warto jest wybierać siemię w postaci ziarenek, ma o wiele lepsze działanie niz to mielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak są zaparcia To myślę że tutaj nic lepszego nie będzie jak spray Procto Zac. Po 7 dniach stosowania zapomnicie o problemach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×