Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

malenstwo- witaj:)) tak mnie na pocztaku bardzo bolaly piersi cos jak na okres, ale wtedy nie powiekszyly mi sie jeszcze. potem kolo 5 mca przestaly mnie bolec to pamietam ze martwilam sie czy to normalne, ale najzupelniej tak. moj ginekolog na to mi odp ze \"co chcialabym zeby mnie bolaly caly czas\"? dziewczyny-- dzis mialam badnie krwi i moczu. i w moczu mam niewielka ilosc bialka:(;( pielegniraka mowi ze malo go jest, mam jeszcze raz w srode przyjsc na badanie. tez mialyscie takie cos??? dodam ze mnie nic boli, i dodam ze jak szlam na badanie to wstrzymywalam siusiu zeby bylo poranne( a nie mialam zadnego pojemniczna w domu) takz zanim nasiusialam to troche czasu minelo i dodam ze wyczytalam ze nalezy sie podmyc przed a ja tego tez nie zrobilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja8 dzieki za odpowiedz mnie bola juz tak dobre 2 tygodnie jeszcze zaczely bolec przed okresem(ale nigdy wczesniej nie bolaly)tak poza tym to pobolewa mnie troche podbrzusze i dzis wstalam jakas taka zmeczona wewnetrznie napewnie nie z niewyspania bo sie wyspalam.jutro planuje test jesli wyjdzie negatywny to pojde do lekarza.nawet moj maz powiedzial ze piersi zrobily mi sie pelniejsze.zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo- mnie tez zaczely bolec przed @ a podbrzusze tez mnie bolalo przed @ wlasnie tak jakbym miala lada dzien dostac@. i tak bylo codziennie, az zrobilam tescik( nie moglam sie go wrecz doczekac):)) i wyszly dwie kreseczki:)))) nigdy nie zapomne tej chwili:))) a potem doszlo klucie w jajnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie boje zrobic test bo pewnie bedzie kolejna porazka nie wiem czy czekac z testem do rana czy teraz zrobic jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo ja mysle zebys zrobila rano test, bede trzymac kciuki z calych sil. daj znac co i jak.buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Kochane Kobitki, dzieki za pamiec i troske, chciaabym zagladac czesciej, ale zasypiam na stojaco :) Taaaak, ciaza na Wyspach, to bardzo interesujace zjawisko, ae nie zamierzam panikowac. Od pierwszego moment mysle, ze to bedzie dziewczynka, ae czas pokaze. Jakaana, Tomus CUDOOOOOOOO !!!!!!!! Sciskam Was !!!! Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane kobietki po 3 latach cierpliwych (a moze raczej niecierpliwych)staran wkoncu zobaczylam dwie upragnione kreseczki na tescie jestem taka szczesliwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malenstwo- a nie mowilam!!!???:) GRATULACJE!!!! Naprawde ciesze sie razem z Toba:) Super!!! Topik przyniosl Ci szczescie:) Jak juz wyczytala Twojego poprzedniego posta ze bola Cie piersi od dwoch tygodni, to juz wiedzialam ze jestes w ciazy- mnie tez bolaly dwa tyg przed okresem. trzymaj sie kochana! Duzo zdrowka!🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana Tomaszek super chłopak. Już nie pamiętam kiedy moja była taka malutka. Mój żywioł już chce sama chodzić i co chwilę upada bo jeszcze nie do końca utrzymuje równowagę ale na szczęście się nie zraża i idzie dalej :D . Choróbsko już poszło sobie precz i teraz odzyskuje dawny wigor. Gaduła z niej ogromna - potrafi przez pół godziny siedzieć i coś tam po swojemu gadać i śmiać się do siebie 🌻 . Jest przekochana ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos jak ja wprowadzałam nowe pokarmy to dawałam przez 3 dni marchewkę (tyle ile chciała zjeść - czasem to była tylko łyżeczka a czasem pół słoiczka) a potem dałam jabłuszko też przez 3 dni. W następnej kolejności dałam marchewkę z ziemniaczkiem i tak po kolei dodawałam jeden nowy składnik nie rezygnując z tych smaków które już znała. Po miesiącu jadła już wszystko i wtedy zaczęłam wprowadzać powoli mięsko. Nie jestem pewna ale chyba kiedyś wysyłałam ci przepisy na zupki i inne dania dla maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzetko moja Alunia to juz tez kawal baby:) Jest bardzo kontaktowa i tez gada sama do siebie, teraz jest na etapie wydawania piszczacych odglosow- najbardziej lubi to robic o 5 rano gdy ja akurat smacznie sobie pochrapuje:) Ah te nasze dzieciaczki... az mi sie serce kraja jak pomysle ze musze isc do tej pojebanej roboty:( eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzetko- tak pamietam ale niestrety nie wiem gdzie to posialam:( A co do tych marchewek to dawalas w porze obiadowej czy miedzy karmieniami piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawałam w porze jedzenia. Jak już zjadła marcheweczkę to jeszcze dawałam cycka żeby się najadła. Później jak już zjadała po całym słoiczku to nie musiałam jej dokarmiać. Chodziło mi o zastąpienie jednego karmienia innymi posiłkami. Zaczęłam jej też wprowadzać kaszę na moim mleku tak żeby panie w żłobku mogły ją karmić łyżeczką ale żeby jeszcze piła moje mleczko. U mnie jest ten problem że Wiki nie chce pić z butli - tylko łyżeczka. I jak już poszła do złobka to dostawała kaszę na moim mleku o 8 później zupkę o 11 a potem jeszcze raz kaszę na moim mleku o 14. jak wracała do domu to dostawała cycka bo była spragniona przytulenia i ciepła mamusi :D Bo to jest taki mały cycuś mamusi. moja kochana przytulanka. Zresztą karmię ją jeszcze do tej pory a za miesiąc skończy rok. I nikt mi nie powie że chodząc do pracy nie można utrzymać laktacji. Wszystko ssię da trzeba tylko chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos mam pytanko. Czy jak wychodze do szkoły to mam w szkole sciagad duzo pokarmu? Troch enie mam w niej na to czasu, bo mamy malo i krótkie przerwy. Czy nie zaniknie pokarm, jesli bede tylko troszeczke go spuszczac podczas pobytu w szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malenstwo- GRATULACJE:))))) ale sie ciesze, strasznie wiem co to za radosc, super:))) ach..... kobietki napiszcie mi mialyscie kiedys ten bialko w moczu pislalam o tym troche wyzej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam kochane jestescie.jak zobaczylam te dwie kreseczki to azsie popolakalam teraz ide do lekarza moze dzis sie dostane.buziole dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte- wszystko zalezy od tego ile razy dziennie dajesz cycka Dagmarce. Im wiecej tym lepiej bo laktacja sie utrzymuje. Jesli np dajesz jej tylko rano i wieczorem to pokarm wyreguluje sie tak ze bedziesz miala tylko tyle zeby starczylo jej na te dwa karmienia. Bo z tyego cco zrozumialam to chcesz karmic ja tylko swoim mlekiem. Wydaje mi sie ze powinnas sciagac co 4 godziny np po 100 ml, tak zeby cycek byl luzny jak po karmieniu, wtedy laktacja sie utrzyma. Albo po co sie meczyc? Po prostu karm ja wtedy kiedy jestes w domu a w miedzy czasie podawaj butelke. Jest wiele takich dziewczyn, ja gdybym miala taka sytuacje to tez raczej dokarmialabym bo nie wyobrazam sobie co kilka godziun siedziec w lazience z laktatorem i sicagac przez 15 minut pokarm. Troche to uciazliwe. Ale Monte wszystko zalezy od Ciebie . Jestes tylko czlowiekiem, czasami trzeba dokonac wyboru zeby i Tobie i maluszkowi bylo z tym dobrze. Bo nerwy kiedy nie mozes zodciagac pokarmu z braku czasu tez moga pogorszyc laktacje a zwlaszcza samopoczucie a to jest najwazniejsze zeby dobrze opiekowac sie dzidziusiem. Niczego nie narzucam ale pomysl co dla was bedzie najlepsze. Ja teraz ide do pracy i tez bede karmic mala tylko dwarazy dziennie rano i wieczorem. Pozostaja jeszcze nocki. Niestety life is brutal:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahaja- ja mialam kiedy bialko w moczu ale potem samoistnie mi zaniklo. I nie wiem od czego to bylo. Ale w ciazy wyniki mialam dobre. Mysle ze powinnas poradzic sie lekarza. Znalazlam cos takiego w necie. Musialam wkleic calosc bo link do strony wklejal sie nieprawidlowo Nieprawidłowy wynik badania ogólnego moczu w ciąży. DEFINICJA Znacznie odbiegający od norm wynik badania ogólnego próbki moczu, przeprowadzanego w czasie ciąży. OBJAWY I PRZEBIEG Podstawowa analiza laboratoryjna moczu jest jednym z podstawowych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego u kobiet ciężarnych. Zmiany pojawiające się w moczu mogą być wykładnikiem schorzeń ogólnoustrojowych, które mogą stać się przyczyną powikłań i zagrożeń ciąży. Prawidłowy mocz powinien mieć barwę jasnożółtą, być przejrzysty o odczynie lekko kwaśnym (pH 5,5) oraz pozbawiony takich składników ja białko, cukier, bilirubina, aceton oraz erytrocyty (czerwone ciałka krwi). Norma krwinek białych (leukocytów) w moczu wynosi do 5 w polu widzenia. W zależności od spożywanych pokarmów, zażywanych leków czy też pewnych schorzeń mocz może przybierać różną barwę. Ciemna jego barwa (pomarańczowo-brunatna) może świadczyć o jego zbytnim zagęszczeniu, co spowodowane może być odwodnieniem organizmu, występującym często w pierwszych tygodniach ciąży na skutek uporczywych wymiotów, będących pierwszymi objawami ciąży. Różowa bądź czerwona barwa pojawia się po zjedzeniu np. buraczków lub też, gdy podbarwiony jest on krwią, natomiast intensywnie żółta bądź zielonobrązowa w chorobach wątroby, dróg żółciowych czy żółtaczkach. Pojawienie się białka w moczu (jednym z objawów jest duża „pienistość” moczu) może świadczyć o schorzeniach nerek lub dróg moczowych. W przypadku tych chorób obserwuje się znaczną utratę białka z moczem. Białko w moczu jest również wykładnikiem jednego z powikłań ciąży, jakim jest EPH-gestoza (zatrucie ciążowe). Niewielkie ilości białka mogą pojawić się w moczu w czasie wysokiej gorączki, pod wpływem nadmiernego wysiłku fizycznego lub przemarznięcia. Jeżeli w moczu pojawia się cukier może świadczyć to o pewnych zaburzeniach gospodarki węglowodanowej, między innymi o cukrzycy. U kobiet ciężarnych śladowe ilości białka lub cukru mogą także być związane z fizjologicznym obniżeniem się nerkowego progu filtracyjnego nerek. Pojedyncze leukocyty oraz erytrocyty nie stanowią jeszcze powodu do niepokoju. Czasami pojawiają się pojedyncze krwinki w polu widzenia, lecz najczęściej jest to wynikiem nieprawidłowego pobrania próbki moczu do badania lub wysokobiałkowej diety w dniu poprzedzającym badanie. Nadmierna ich ilość może świadczyć o zakażeniach układu moczowego, ostrych stanach zapalnych dróg moczowych bądź uszkodzeniu nerek. W próbce moczu mogą pojawić się również niewielkie ilości moczanów i szczawianów wapnia oraz nieliczne bakterie. WEZWIJ LEKARZA, GDY... Każdy wynik badania laboratoryjnego musi zostać zinterpretowany przez lekarza. Samodzielna ocena może spowodować niebezpieczeństwo przeoczenia patologii ciąży, stawiania błędnej diagnozy oraz podejmowania działań wbrew zaleceniom lekarza. Poza tym, laboratoria analityczne używają różnych metod badania, co wiąże się z różnorodnością oznaczeń oraz norm, a więc rozbieżność pomiędzy normami w poszczególnych laboratoriach oraz podawanymi w literaturze może być znaczna. W zależności od wyniku badania lekarz podejmie decyzję, co do ewentualnej dalszej diagnostyki oraz leczenia. LECZENIE DOMOWE Aby mocz nie był zbyt zagęszczony należy przyjmować odpowiednią ilość płynów. Intensywność barwy moczu zmienia się w zależności od nawodnienia organizmu. W celu przywrócenia odpowiedniego odczynu kwaśnego moczu należy spożywać warzywa oraz owoce bogate w witaminę C. Odpowiednia higiena intymna pozwoli na ograniczenie namnażania się bakterii. Należy również pamiętać o prawidłowym pobraniu próbki moczu do badania, by uniknąć błędnego wyniku związanego z nieprawidłowościami pobrania moczu, aby było ono w pełni miarodajne i obiektywne. Mocz należy pobierać rano, po uprzednim podmyciu krocza zwykłą wodą, do specjalnie do tego celu przeznaczonego pojemnika zakupionego w aptece, bądź wydanego przez laboratorium, w którym wykonywane będzie badanie. Najlepiej pobrać do badania środkowy strumień moczu, ze względu na to, iż strumień początkowy oraz końcowy mogą być zanieczyszczone białkiem lub bakteriami znajdującymi się w okolicy krocza. Powinien on być dostarczony do laboratorium możliwie jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzetko dziekuje za odpowiedz. Mniej wiecej teraz bede wiedziala jak postepowac z tym dokarmianiem. Bo dawalam Ali troszke zupki np albo jabluszka i stopniowo ziwkszalam dawke z dnia na dizen ale robilam to miedzy karmieniami wiec teraz bede w trakcie karmienia dwac ii dokanczac cyckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutos dzieki bardzo za inf. wlasnie wiesz mam nadzieje ze zle pobralam ten mocz, bo wlasnie w tym artykule co przeslalas jest napisane ze nalezy sie podmyc rano( ja tego nie zrobilam), i zeby unikac poczatkowego i koncowego moczu( a ja ze tak powiem dopelnialam pojemnik wlasnie koncowym moczem), takze kurcze musi byc dobrze. jutro ide na drugie pobranie. a dzis mialam przeboje w nocy. obudzilam sie o 2 i nie umialam spac do 5 nie spalam, chyba z nerwow. a to bolal mnie zoladek a to cos w plecach, potem niedobrze mi bylo co skonczylo sie wymiotami. mysle ze to chyba z nerwow mnie tak wzielo. a maluszek dokazywal caly czas, chyba dotrzymywal mamusi towarzystwa. ale naparwde noc mialam straszna. ale macie kobitki dobrze juz wasze maluchy sobie tulicie i jestescie po.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie ahaja ponow badsanie. Moze faktycznie wzielas zla probke. Nie denerwuj sie tak bo dzidzius czuje i on tez sie denerwuje. mozesz popoijac przed snam melisse. No my tulimy nasze dzieciaczki ale Ty juz tez niedlugo bedziesz miala swego w ramionach. Troszke cierpliwosci a na razie upajaj sie radosnymi kopniaczkami bo potem beda kopniaki w brzuch a nie w brzuchu:D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roksana_wiec
czesc dziewczyny mam pytanie w ktorym tygodniu ciąży zacząl wam rosnać brzuszek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jajeku jaki sie ruch zrobil!!!!!! ale fajnie:) ahaja nie martw sie tylko powtorz badanko kochana!!! czyzby -spij ile dasz rade,jak to wyztski babki mowi-pozniej sie nie wypisz.i cos w tym jest,nocki sa meczace ale cudowne jednak:) malenstwo - gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! na;prawde ten kto tu zaglada szczescie oglada hehehehe,taki rym hehe:)ale fajnie!!!! roksana- mi sie brzusio zaczal pojawiac na koniec pierwszego tymestru. Dziewczynki ja mam pytanie do mamusiek!pytanie odnosniekupki.moj Tomus robi zolciuka kupke ktora wygkada jak jajeczniczna ale jest jakas taka mokra ,czy to normalne?buziole!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roksana mi brzuch bylo widac juz w 2 miesiacu. A tak konkretnie urosl mi w 9. Jak ogladam zdjecia to nie moge uwierzyc ze mialam kiedys taki brzuch i ze bylam w stanie go udzwignac hehe. JHJakajaana- dzieciaczki karmione piersia robia takie kupki. Czytalam ze kupki moga byc nawet zielone i nic siwe nie dzieje. Takze spokojnie. Kupki ze sluzem moga swiadczyc o tym ze cos maluszkowi zaszkodzilo co zjadlas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sbitara dzieki za komentarz na stronnie Aluni. A gdzie Twoja stronka. Mowilas ze tez zalozysz. A ja czekam i czekam a tuu nic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Malenstwo - gratulacje !!!! Niedawno przezywalam dokladnie to samo, powodzenia, mam nadzieje, ze nie bedziesz tak spiaca jak ja :) Kochane, mam pytanie : co mi jest ? Otoz codziennie, w godzinach wieczornych, po posilku, zaczynam przezywac meczarnie, tzn, na wysokosci mostka, ale 2-3cm w prawo, tuz pod piersia, choc bardziej centralnie pojawia sie cos w rodzaju kolki, gniecie nieprzyjemnie i mija (prawie) jak sie mocno wyprostuje i nabiore duzo powietrza, przyznam, ze to meczace, moze ktoras z Was miala cos takiego ? Sciskam i pa pa, oczywiscie ide spac, musze sprawdzic poziom zelaza, bo zaczyna mnie smieszyc ta sennosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyżby miałam dokładnie to samo. Tylko u mnie dochodziło jeszcze drętwienie. Miałam wrażenie że mi zdrętwiała cała góra brzucha i mam tam \"mrówki\". Minęło samo i do tej pory nie wiem czym było spowodowane. Może większy ucisk na jakiś narząd a potem się niunia przesunęła i przestała mi tam naciskać? Nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimis26
dziewczyny mam do was pytanie okes mialam od 11 .09 do14 .09 w tym 5 dzien to byla tylko brazaowa skapa wydzielina (staram sie o dzidzie ) mam cykle 30/31 dniowe czy czas dni plodne zaczynaly mi sie 26? prosze o odpowiedz mam regularne cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×