Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

Monte - A ja nie wiem kiedy wyjdzie,juz tak czekam i czekam...miewam skurcze ale nieregularne i tyle. a co u Ciebie?jak sobie radzisz?jak zdrowko malenstwa??buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Jakajaana, dzieki wielkie, choc sporo juz na ten temat wiem, milo ze ktos mysli jakby tu pomoc. No, a Tobie POWODZENIA !!!!! Strasznie spiaca jestem, caly dzien.... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- na kiedy masz termin? Pociesze Cie ze mnie Alunia wymeczyla jeszcze 9 dni po terminie:) Nie ma tak hop siup i po krzyku hehe:D Dzieciaczkom dobrze jest w brzuszku. Odpoczywaj lepiej bo pozniej nie bedzie kiedy. Monte i Sbitara najlepiej to wiedza. Ja juz troszke odtajam powoli- nie moge narzekac:) Jem juz smazone i nawet pije piwo...bezalkoholowe co prawda ale zawsze:) Nic sie nie dzieje z Ala wiec folguje sobie i jest fajnie. Ale wiecie brakuje tych procentow troszke:) Juz nie pamietam jak to jest byc na bani hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyzby -odpowczywaj duzo:) Poza tym mam nadzieje ze dobrze sie czujesz:) Alotus - termin mam na ten piatek.Wiem ze dzieciaczkom dobrze w brzuskzu i ze potem juz na nic czasu ale jak kazda przyszla mama nie moge sie doczekac.Mam nadzieje tylko ze Tomus urodzi sie tak zeby babunie troszke sie nim mogly nacieszyc zanim wyjada. Co do procencikow,nawet mi nie mow.moje kolezanki tutaj z duma opowiadaja jak to przez ciaze przestaly w ogole pic i juz majac roczne dziecko w ogole je nie ciagnie,a ja mam wrecz przeciwnie.piwko bezalkoholowe to jedyne pocieszenie,ale wino,whysky...pyszne drineczki,uwielbiam-nie zebym byla alkoholiczka ale lubie czasem wypic cos dobrego.w ogole te ostatnie dni mam ciezkie.mam smaka na wsyztsko czego mi nie wolno:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- wiem, kazda czeka jak na zbawienie na ten porod:) ale zobaczysz ze potem bedziesz mowila tak samo jak ja:D Termin na piatek? hmm ciekawe ile sie przeterminujesz:) chociaz mowia ze dziewczynki dluzej trzymaja w niepewnosci...ale Aga akurat byla wyjatkiem od tej reguly-zapewne przypominasz sobie?:) W kazdym razie zycze szybkiego porodu i zebys nie musila za dlugo czekac. Odszedl Ci juz czop sluzowy? Jak wyglada Twoj brzuch?(tzn ile ma cm i czy nisko) Ja wcoraj popilam sobie troszke hehe- karmi...Ale musze przyznac ze calkiem dobre- mowie tak, bo nigdy nie pilam:) I wiecie co mowia ze to karmi wplywa na pobudzenie laktacji i to prawda! Mam juz tak uregulowana laktacje ze wlasciwie moje piersi sa luzne caly czas wiec nie mam problemow z odciaganiem, a tu nagle dzisiaj w nocy przy regularnym karmieniu dwie banie mi sie zrobily:) Takze jesli ktos ma problem z laktacja tonaprawde polecam:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - w pasie mam 103 mod 6 tygodni przytylam juz tylko 1 kg,czop....nie jestem pewna.ulecialo mi cos,taka grudka sluzowata ale nie byla krwista.przed chwila mialam dwa skurcze i czekam z niecieprliwoscia na nastepny hehe.bylam dzisiaj u poloznej i powiedziala ze jak do wtorku sie nic nie zmieni to rano sie u niej stawiam,robia badania i wywolywanie.zdziwilam sie ze tak szybko,ale dzidzia duza jest i az mi kostki w srodku sgrzytaja wiec strach czekac. no to tyle:) Co do KARMI,jak bede miala problem z karmieniem to pomysle,ogolnie nie przepadam,uwielbiam smak normalnego piwa,zadnych slodkich,wiec wypiej je tylko jelsi pomoze,nie dla przyjemnosci hehe.ucaluj swojego Aniolka ode mnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- fajnie ze nie urusl Ci taki balon jak mnie(ja mialam 110) bedzie Ci latwiej go zgubic. Ta grudka to moze byc poczatek czopu. Mi czop odchodzil tez stopniowo, w dniu porodu bylo go naprawde sporo...to takie dziwne bo cos Ci tam sie saczy z krwia. Ja sie go przestraszylam.Co do piwa to pilas karmi kiedys? Ja tez myslalam ze nie zasmakuje mi, ale chcialam sprobowac i okazalo sie ze calkiem dobre. Ale masz racje nie ma to jk piwko zwykle, jasne zlociste, z pianka i procentami...uuuu, ja chce piwo!Lubie ten szmer w glowie. Juz zapomnialam jak to jest.A pilas moze kiedys zieloną falę(piwo, wodka kurakao w jednym pokalu) pychota!Oczywiscie w proporcji 3/4 piwa, kieliszek wodki i reszta to kurakao.Wypijasz 4 i odpadasz.Mowie tu jak jakas pijaczka, jeju...to nie tak:) ja po prostu jestem typem imprezowiczki i brakuje mi cholernie trunkow wyskokowych. Ale juz powiedzialam ze jak skoncze karmic to odbije sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alotus - kochana,Ty juz blizej niz dalej do wypicia sobie,ja jeszcze nie urodzialm a taaka mnie ochota na wyztsko zakazane nachodzi ze hej.piwko,ymmmmm.... tez lubie poimprezowac ,wypic dobry trunek...no ale przyjdzie i na to znowu czas.teraz tylko chce urodzic,urodziiiiiiiiiiiiiic:):)Jak do poniedzialku nic to we wtorek beda wywolywac.dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajana- nie wiem czy zauwazylas ale od pewnego czasu systematycznie przekrecasz moj nick:) Co nie znaczy ze mi sie nie podoba, nawet ladniejszy niz ten ktory mam:) chyba sobie zmienie hehe Jak Ci tak wygodniej to pisz tak, mi to nie przeszkadza. Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wszystko dobrze. Malenstwo wieczorami daj epopalic, teraz tatus ją bawi, bo ja musze pisac prace magisterska. Mala myszka spi z nami. Za skarby nie chce lezec w łózeczku. Nie ma mowy o tym. A powiem wam,ze wczesniej spala. Wcale jej nie uczylam z nami. Przyszedl dzien,ze za skarby nie chciala tam zasnac przez kilka godzin w nocy. Co odkladalam budzila sie i plakala. Jest do mnie tak przywiazana, chyba przez to,ze karmie piersia. Jakajaana zycze duzo powodzenia. I naprawde odpoczywaj. Ja nie odpoczywalam, a dzis cenna jest kazda godzina snu. A jak nie moge w nocy przez godzine zasnac to jestem tak zla, bo lada chwila mala moze sie obudzic. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim :) pisze sobie tutaj bo od pewnego czasu mam pewne podejrzenia iż jestem w ciazy!!! Musze o tym napisac nawet jesli tego nikt ine przeczyta to i tak z siebie wyrzuce bo nie moge spac z nerwow. wiec tak od prawie dwoch tygodni mam nudnosci czasami wieksze czasami mniejsze to zalezy, do tego strasznie bolały mnie piersi tak piekly wrecz al;e teraz juz to sie uspokoilo tylko zostały takie widoczne żyły i ciemneijsze sutki, do tego od tygodnia mam temperature 37, 2 a ja naprawde zawsze mam co najwyzej 36 stopni nawet w czasei roznych gryp nie mam wiekszej a tu prosze! dalej to zawrpty głowy, jestem otepiala i taka przymulona, ciagle zmeczona ale w nocy nie moge spac, bole brzucha od mniej wiecej 5 dni mocne jakbym okres miala ktory mial byc wczoraj a nie ma! a okres mam zawsze no jak w zegarku! do tego bialy gesty sluz i dzis mialam na wkladce jasno rozowa plame i myslalam ze jzu moze a tu nic!!!! jutro robie test! boje sie strasznie! z jednej strony chce miec małe Bobo ale z drugiej mam 22 lata dopiero studia zaczynam teraz prace mam mieszkam z chlopakiem ale to nie wydaje sie byc odpowiedni moment choc moze nigdy nie bedzie tak anprawde ...od paru dni non stop siedze i czytam rozne wypowiedzi dziewczyn ktore juz sa w ciazy i sobie mysle kurde mam wszystkie objawy ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różowa_świnka wiele wskazuje na to że jesteś w ciąży ale jednak najpewniejszy będzie test. Jeśli test wyjdzie pozytywnie to pozostaje ci tylko cieszyć się tym szczęściem które cię spotkało. Na innym topiku jest dziewczyna która miała 20 lat jak urodziła i świetnie sobie radzi z maluszkiem. Wiek nie ma nic wspólnego z poczuciem obowiązku i odpowiedzialności za tą małą istotkę której dasz życie. Pozdrawiam i życzę fasolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Wszystkim :) pisze sobie tutaj bo od pewnego czasu mam pewne podejrzenia iż jestem w ciazy!!! Musze o tym napisac nawet jesli tego nikt ine przeczyta to i tak z siebie wyrzuce bo nie moge spac z nerwow. wiec tak od prawie dwoch tygodni mam nudnosci czasami wieksze czasami mniejsze to zalezy, do tego strasznie bolały mnie piersi tak piekly wrecz al;e teraz juz to sie uspokoilo tylko zostały takie widoczne żyły i ciemneijsze sutki, do tego od tygodnia mam temperature 37, 2 a ja naprawde zawsze mam co najwyzej 36 stopni nawet w czasei roznych gryp nie mam wiekszej a tu prosze! dalej to zawrpty głowy, jestem otepiala i taka przymulona, ciagle zmeczona ale w nocy nie moge spac, bole brzucha od mniej wiecej 5 dni mocne jakbym okres miala ktory mial byc wczoraj a nie ma! a okres mam zawsze no jak w zegarku! do tego bialy gesty sluz i dzis mialam na wkladce jasno rozowa plame i myslalam ze jzu moze a tu nic!!!! jutro robie test! boje sie strasznie! z jednej strony chce miec małe Bobo ale z drugiej mam 22 lata dopiero studia zaczynam teraz prace mam mieszkam z chlopakiem ale to nie wydaje sie byc odpowiedni moment choc moze nigdy nie bedzie tak anprawde ...od paru dni non stop siedze i czytam rozne wypowiedzi dziewczyn ktore juz sa w ciazy i sobie mysle kurde mam wszystkie objawy ah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu wyslalo mi sie to samo ci pisalam wczesniej kurde :| chyba nie umiem obslugiwac internetu ;P chciałam podziekowac Wzetce za wsparcie i dopisac ze jednak w nocy tzn dzis rano o 3 dostałam okres ale jest jakis jasny i nieobfity jak to zwykle u mnie bywa w pierwszych dniach i rbzuch az tak bardzo mnie nie boli i nawet tabletek nie musialam rbac a zawsze 2 nawet 3 bo taki bol wiec nie wiem na prawde Moja Mama miala okres przez 3 miesiace jak byla w ciazy...kurde juz sie przyzwyczailam ze mam mala fasolke i troche mi smutno ze moze byc inaczej :( ale to skad te wszystkie objawy??moze lepiej zrobie test dla pewnosci calkowitej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób teścik bo jakby co to zawsze możesz jeszcze do szpitala się udać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Pierwsza wizyta lekarska za mna... Troche pozno - dzis zaczyna sie 13tydz (albo 9ty, ale raczej 13)- ale pozno dowiedzialam sie, ze jestem w ciazy, ten okres, zupelnie normalny, a nawet bardziej "okresowy" uspil moja czujnosc i do glowy mi nie przychodzilo, ze jednak bede mama. Przypominam, ze mieszkam w Irlandii, wiec wizyta u lekarza wyglada troche inaczej, przemila pani doktor zrobila mi test ciazowy, zmierzyla cisnienie, pougniatala mi brzuch, wypelnilysmy swistek do socjala w zwiazku z przyszlym macierzynskim i napisala list do szpitala, w ktorym bede rodzic (musialam juz zdecydowac), ze przysle mnie na badania i takie tam. I to juz. W czwartek mam badanie krwi i kolejna wizyta za miesiac, obiecuje, ze napisze jak bylo. A ja jestem umierajaco spiaca, wrazliwa na zapachy, mam mdlosci w samochodzie i ciagle czuje to tepe "cos" w podbrzuszu, czy to kiedys przejdzie ??? Pozdrawiam wszystkie dziewczny na topiku ! AAAAAAAAA!!!!! Moj maz chodzi za mna i mowi, ze zezarlam tuptusia (stad teraz mam go w brzuszku) :)))) Kochany ten moj maz !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobietki:)))) jakajana- ale cie maluszek przetrzymuje;)) a juz pewnie mamy masz u siebie. czyzby- tez na poczatku bylam okropnie spiaca, caly dzien bym spala, nieraz bedac na miescie myslalam ze zasne doslownie na stojaco. a ten tepy bol no coz kiedys przejdzie. mnie dlugo trzymal, taki cos jak na okres, potem przeszlo w klucie az calkowicie zniknal. takze nic sie nie martw przejdzie:)) gdzie mieszkasz w irl? bo ja tez jestem w irlandii. monte i alutos- ciesze sie ze malenstwa dobrze sie chowaja. a malo snu, wiem z opowiadan od szwagireki ze tez na poczatku wiecznie chodzila niewyspana, bo co troche do malej wstawala, teraz jej mala ma juz roczek i przesypia cala noc:)))takze widac wszytko trezba przejsc:))) buziaki dla was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Ahaja8 - teraz to tez juz jest klucie, najpierw jakby w jajniku, a teraz to juz jak kolka, no chyba ze to jest kolka :) Mieszkam w Killarney, moze uda mi sie znalezc tu polskiego ginka, tzn nie ginka szukam, ale dodatkowego usg, bo w irlandzkim systemie za duzo tego podobno nie ma. Ide spac, spac, spac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13.09.2008 o godzinie 00.11 przyszedl na swiat nasz synus Tomus!!!zdowiutki piekniutki najcudowniejszy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! porod naturalny,nie zrezygnowalam ze znieczulenia!teraz nie moge chodzic,jestemsy juz w domu od popoludnia!buzka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!urodzil sie 11 minut po wyznaczonym terminie heh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakajaana- GRATULUJE kochana:) 🌻!!!👄 No zobacz jak to los splata wszystko. Jeszcze przedwczoraj pisalas ze nic sie nie dzieje a tu prosze!!! :) A swoja droga jak to sie stal i kiedy sie zaczelo??:) Zyczeduzo zdrowka i obys szybko doszla do siebie:) Koniecnie zagladaj do nas bo bedzie nam Ciebie brakowac. Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie to jestes w tych 5%ktore rodza w terminie wiec gratuluje raz jeszcze bo jestes przykladem ksiazkowym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka28 -
Witam wszystkie kobitki ..jestem tu pierwszy raz więc jesli moja wypowiedz wyda sie bardzo banalna to sorki...mam pytanko...kochałam sie w dni płodne z moim nazeczonym oboje bardzo chcemy dzidzie...i postanowiliśmy ze to jest ten moment.Ostatnią miesiączkę miałm 20 sierpnia wspóżyłam w 14 dniu cyklu..jestesmy bardzo ciekawi czy nam sie udało..do miesiączki pozostał mi jeszcze jakiś tydzień..wiem to nie dużo ale dla mnie wiecznośc.Czy zrobienie testu przed miesiączką ma jakiś sens?Co do objawów to brzuch boli mnie jak na @zauważyłam dziwne upławy koloru białego oraz kłucie z lewej strony brzucha...wiem ze to moze jakies urojenie ale brzuszek jest jakis taki napompowany...czy to możliwe?czy ktoras z was miał podobne objawy?Proszę o odpowiedz i pozdrawiam szczesliwe mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka28- zrobienie testu ma sens teoretycznie, dlatego ze na kazdym tescie jets napisane(no prawie na kazdym) ze wykrywa ciaze juz 6 dni po zaplodnieniu. Ale w praktyce jest troszke inavczej. Bo nie zawsze test dobrze wyjdzie gdyz rozne jest stezenie czegos tam w moczu oraz 50 % ciaz samoistnie obumiera w dzien m8iesiaczki wiec najlepiej zrobic to w dniu spodziewanej badz po niej. wtedy jest najbardziej wiarygodny. Bo wiesz mozesz sie napalic np jak wyjdzie pozytywnie a w dzien @ dostaniesz ja i wtedy bedzie rozczarowanie. Co do objawow ktore opisujesz moge Ci powiedziec tyle ze sa one rowniez zblizone do objawow nadchodzacego okresu ale dla ciazy rowniez sa podobne.Wiec ciezko stwierdzic. pewniakiem sa bolace piersi:) Nie u wszystkich ale u wiekszosci zaobserwowalysny taki objaw. Zycze zafasolkowania i daj znac koniecznie:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje!!! napewno bede zagladac ale narazie ciesze sie malutkim przyzwyczajam sie i dziele czasem z mamą,siostra i tesciowa.jestem baaaardzo szczesliwa i obolala bo mnie poszarpalo dosc sporo ale co tam. pozniej wzytsko napisze.podam linka do zdjec Tomusia,z czasem pojawi sie wiecej:) buziaczki kochane!!!!! http://tomeks.dzieciaczek.pl/16514-1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czyzby...
Jakajaana - GRATULACJE !!!!!!!!!!!!! Niech sie Tomus zdrowo i pieknie chowa, a Ty korzystaj z pomocy pan, ktore masz w domu i odpoczywaj. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie w porzadku i za 6 miesiecy tez napisze, ze mam synusia albo corusie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana- dodalam swoj wpis na stronie Twojego maluszka. Powtorze jeszcze tutaj:cudny bobasek!:) juz zalozylam stronke dla swojego bobaska. Super stronka. Mozna dodawac wpisy no i jest po polsku a nie jak moja. Jeszcze raz gratuluje!!! Jak znajdziejsz chwilke to napisz jak przebiegl porod i kiedy wziely Cie skurcze. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka28-
Dziewczyny dzieki za odpowiedz...powinnam sie troche uspokjic ale nie moge....to jest silniejsze ..no ale jeszcze 6 dni do @...poczekam i dam znac.Ps.gratuluje bobaska ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julka28- to zrozumiale ze jestes podekscytowana. Kto z nas nie byl?:) Juz niedlugo sie dowiesz. Te 6 dni bedzie dla Ciebie wiecznoscia ale asz rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×