Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

intima_30

JAKIE BYŁY U WAS PIERWSZE OBJAWY CIĄŻY c.d.

Polecane posty

mój synek urodził sie w 41 tygodniu ciąży. Ja mialam straszne bóle krzyża a dzień przed porodem nie mogłam jeść wogóle.ale na drugi dzień 2 godzinki i się synek urodził.szczerze mowiąc ja nie wiem co to poród.Teraz z męzem staramy sie o 2 dzidzi.Mam nadzieje ze nam sie uda*D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiczko-no to tylko pogratulowac:) mam nadzieje ze drugie dzidzi szybciutko sie pojawi.daj koniecznie znac!!!!!!!!!!!:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam ubranka, kosmetyki i nawet paczke pieluch. Musze pokupic, laktator, łóżeczko, wózek. Musze zrobic posiew moczu dzis lekarz zalecil, mam infekcje. moja dzidzia lubi jak ją głaskam i sie wtedy tak wypycha mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze to juz ladnie nakupowalas.ja chyba tez nieldugo zaczne bo jak tak sibie pomysle i tym wsyztskim t naprawde jest tego troche. moja dzidzia tez szaleje.juz sie doczekac nie moge az ja ukocham.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pamiętacie mnie??? Pewnie pomyślicie ze zwariowałam, ale zaczęliśmy się starać z mężem o ...... drugie dziecko :) Poprzedni miesiąc był \"spalony\", zobaczymy czy tym razem będzie to samo czy też może sie uda :) Do \"przyjścia okresu\" został jeszcze tydzień, pożyjemy zobaczymy :) Igor ma już prawie 11 miesięcy, stwierdziłam ze dłuzej już nie chcę czekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszelki duch.... Limetko!Witaj!Bedę trzymała kciukasy za Ciebie i drugiego dzidziusia:) Dziewczyny Wy też witajcie Wszystkie. Jak sie pewnie domyślacie jestem mamulką .Mam Małego Leosia, 18 czerwca skonczy 3 miechy,ale z niego chłop!!!! Urodziłam w 42 tygodniu, miałam poród wywoływany bo małemu sie nie chciało wyjść..Dobrze mu było w brzucholu, wazył 4070 g i długi był na 59 cm:D:D:D:D.Oczywiście rodziłam naturalnie W zeszłym tygodniu wsiadlam na rower!!!!Nawet mnie d...nie bolała:) dziewczyny rada dla tych co si starają i co sa w ciazy..Nie tyjcie za duzo ....wiem co mówie bo sama oczywiscie utyłam....blisko 30 kg :( oczywiście dzieki własnej głupocie.Aktualnie straciłam juz prawie 20 kg ... Limetko czy to znaczy że bedziesz się pokazywać????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Majka, latwo sie mowi "nie tyjcie" :D Ja utylam jakies 25 kg, wygladam jak wieloryb, ale wczoraj sie pocieszylam, bo bylam w sklepie i zagadala do mnie dziewczynka (49 kg), mowiac, ze ona podczas ciazy przytyla 54 kg :o Szok!!!!! A wygladala naprawde super. Tak, ze mam nadzieje, ze zrzuce to co znalazlam "niechcacy". Chyba, ze dalej bede tak zarla jak oszalala ;) W kazdym razie podstawa jest, jakby nie bylo, sport...Ale gdzie checi??? :( A ja dzisiaj jakos takos kiepsko sie czuje :( Cisnienie chyba spada na leb na szyje, bo jestem nie do zycia. Wczoraj przeszlam pol miasta idac do lekarza i dzisiaj sie w ogole ruszyc nie moglam: bol plecow i pachwin nie do wytrzymania. Jejku, chcialabym juz urodzic...MAm dosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limetko-kochana Igor juz taki duzy????????ja pamietam jak jeszcze bylas z Igorkiem w ciazy a ja cieprialam bo czekalam na swoja kolej:) Jak ten czas leci.Kochana bede trzymala kciuki za drugiego bobaska!!!!!!!!!mam nadzieje ze szybciutko sie uda!fanie miec dzieci w tak przyblizonym wieku. potem jest szansa ze beda mialy ze soba wiecej wspolnego co jest super a na \"stare lata\" Ty juz odchowane dzieci i czas na druga mlodosc:) Dawaj znac na bierzaco!buzka! Majka-kochana dobra jest Twoja rada bo mam kolezanke ktora przytyla 30 kg,teraz wyglda bardzo dobrze ale minelo 9 miesiecy od porodu.meczyla sie biedna tymbardziej ze wczesniej byla jak spzilka.mysle jednak ze to wysztsko i tak zalezy od kazdje kobiety,od tego co w genach dostala itd... Sbitara-mam nadzieje ze niedlugo urodzisz bo sie meczysz biedactwo heheh Ja dzisiaj tez kiepsko sie czulam.mialam 3 razy skorcze.czy Wy tez mielayscie skorcze z tym stadium?jestem w 28tc. to takie skorcze nie bolesne,jak na @.buzia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limeko-No to moje gratulacje za odwage:) ja juz sie chyba nie zdecyduje...chociaz kto to wie co bedzie za kilka lat:) Oczywiscie trzymam kciuki!!!:) Wzetko-mam nadzieje ze masz racje i moje brzuszysko szybko zejdzie. Na razie zeszlo (w najszerszym miejscu) 11 cm. Ale co mi po tym jak jeszcze musze zgubic przynajmniej 10:( a to minelo juz poltora miesiaca. Jakajaana-faktycznie brzuszek masz okazaly:) co to bedzie w dzien porodu??:) Trzymam kciuki zebys miala wiecej szczescia i szybko Ci zszedl po ciazy. Ja sie mecze nieprzecietnie:( a co do skurczy to ja tez mialam ale bardzo czeste i musialam isc do szpitala. Jesli masz 6 na dobe to ponoc nic sie nie dzieje(tak mowi moj lekarz) Sbitara- To faktycznie sporo przybralas. No ja w ciazy dobilam do 70 kg(przed wazylam niecale 53) czyli przytylam 17 kg. Od razu po porodzie w domu wazylam 60 kg czyli zeszlo 10. A teraz waze 57. Czyli troszke spada. Widze juz naprawde ze ladnie zgubilam tylek troche w udach no i biodra juz prawie w swoim rozmiarze. jeszcze 4 kg i bedzie ok:) Tobie tez sie uda. Karmienie piersia naprawde sciaga z nas ta tkanke tluszczowa..ale tez wzmaga apetyt. Ja ciagle jestem glodna. Czasami mnie to przeraza. Ale jak patrze na swoja Alunie to przestaje byc wazny moj wyglad, to ze nie mam nawet czasmi czasu zeby sie umalowac czy uczesac. Ze wszystko jest na wysokich obrotach. Jej usmiech- a smieje sie juz i gawozy jak stara:D -wynagradza wszystko:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Alutos, to prawda, usmiech dzidzi na pewno wszystko rekonpensuje :) Ja juz naprawde mam dosyc, dzisiaj mamtak potworne bole krzyza, ze chyba mnie szlag trafi :( Przygotowalismy juz z mezulem pokoik i czekamy, tylko dzidzi brak do pelni szczescia :D Nie moge sie juz doczekac, bo te wszystkie dolegliwosci mnie dobijaja :( Pozdrawiam Was cieplutko. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara- wierze! ja juz tez pod koniec mialam serdecznie dosc. I na dodatekk jeszcze przenosilam 9 dni. Ciagnal sie strasznie ten ostatni miesiac...az do znudzenia. Jak juz nadszedl ten dzien to juz wiedzialam. Bo o 4 30 nad ranem zlapaly mnie bole(delikatne) ale na tyle silne ze mnie obudzily:) Jedyne co moge Ci teraz napisac na pocieszenie to to zebys odpoczywala poki jeszcze nie masz dzidzi przy sobie:) uwierz mi kobieto-pozniej bedziesz miala kociol:D Wiem ze jest ciezko i wogole ale trzeba to przeczekac. A nagroda bedzie wielka! Zycze Ci zebys nie byla nacinana-ja nie bylam i dlatego latwo mi bylo przystawic dziecko do piersi, usiasc wygodnie i jakos przetrwac te pierwsze dni po porodzie. A nie jest latwo. Trzymam kciuki za udany i szybki porod. No i najwazniejsze aby Twoje malenstwo bylo zdrowe:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Alutos, Slonko, dzieki Ci wielkie za slowa otuchy ;) Tez mam nadzieje, ze wszystko przejdzie szybko i sprawnie, a przede wszystkim w terminie :o Jest o tyle dobrze, ze sie upaly skonczyly i jakos tak lzej sie zyje :) Ech, chcialabym poodpoczywac, ale coraz ciezej mi to idzie, nie moge znalezc sobie dogodnej pozycji i w ogole ociezala jestem jak diabli. Alunia pewnie rosnie jak na drozdzach i z dnia na dzien przysparza szczesliwym rodzicom coraz wiecej radosci :) Caluski a dla Aluni 🌼 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbtara -kochana jezcze troszke.coz,teraz Ty,pozniej Monte i ja.ciagle wzytskie nieuchronnie zblizamy sie do rozwiazania.juz tyle kobitek ma to za soba i my bedziemy mialy.dopiero Alotus sie biedna meczya hehe.3maj sie kochanie! Ahaja-a co z Toba?gdzie sie podziewasz?buzka! Mnie dzisiaj pierwszy raz brzusio piekl znacznie mniej.moze w koncu przejdzie.poza tym mam skurcze,wczoraj w nocy mialam nawet jeden dosc silny:/ Dzidzius szaleje coraz bardziej.sil wnogach brak i oddech ciezki.no i tak to u mnie wyglada:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla waszego cięzaróweczki spokoju powiem tak: pytalam lekarza o spanie na plecach w ciązy i powiedzial,ze mozna nic nie szkodzi. Tylko jak jest duzy brzuch to moze byc troche duszno, ale wtedy czlowiek instynktownie przeklada sie na bok. Na prawym boku tez mozna nic dzidziusiowi nie szkodzi. Druga sprawa- kremy do depilacji- ja zanioslam sklad kremu z joanny i tez mozna- nie ma w nim nic co zaszkodzilo by dla plodu- oczywiscie bez przesady nie stosowac niewiadomo jak czesto, zeby samej nie dostac jakiejs reakcji. Trzecia sprawa juz moja. Dostalam te skierowanie na posiew, ale nie stac mnie juz tak za wszystko placic i dzis ide do mojego rodzinnego lekarza. Powiem co jest, ze nie mam pieniedzy czy da mi choc raz skierowanie,zebym zrobila te badania nieodplatnie. Place skladki zdrowotne. Myslicie,ze sie zgodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pierwsze objawy to: bolesnosc i nabrzmienie piersi, zmiana zabarwienia moczu wstret do miesa. Zreszta jak macie ochote wiecej poczytac o moim porodzie ,zapraszam na moja strone,sa tam tez zdjecia mojego bobaska:) http://www.oliwia.dzieciak.co.uk pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bylam dzisiaj na szczepieniach z mala. Co to byl za straszny widok. Ala plakala w nieboglosy. Minelo juz kilka godzin a ona jeszcze wciaz placzliwa. Ciagle tylko by chciala do cyca i spac. Biedna:( 3 szczepionki dostala. Moglam wziasc tylko jedna ktora zawiera te 3 w sobie ale wiecie ile to kosztuje? 200 zl! i tak co 6 tygodni. Chyba powariowali do reszty. Nie stac mnie na takie luksusy... Wiecie co, te pasy poporodowe sa dobre ale dzialaja tylko przez dwa tygodnie. Po tym czasie rozciagaja sie i nie sciagaja brzucha ta jak powinny. Ale ja sobie zwezylam:)Szkoda kasy na nowy-przy dziecku jest tyle wydatkow ze liczy sie kazdy grosz.Teraz jest ciezko a co to dopiero bedzie pozniej jak pojdzie do przedszkola potem do szkoly-rany!Juz widze jak jemy chleb z margaryna:D Moze nie bedzie tak zle co?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alutos, moja siostra robi malemu te szczepionki co jest kilka w jednej, ale maly po niej nawet nie gorączkował. Obliczyla i za wszystkie bedzie musiala dac 2000 zł. Ja niestety bede robic swojej malej te darmowe. Wyobrazcie sobie,ze poszlam do lekarza I kontaktu po skierowanie na posiew, a ona na mnie tak nawrzeszczala jak swinia, zebym sobie zaplacila za badanie skoro chodze prywatnie do lekarza. A jak chcę darmowe to mam przyjsc do przychodni. A ja do niej: \"tak chodze prywatnie, bo jestem bardzo niezadowolona z uslug jakie oferuje przychodnia. Nie ma aparatury do badan, usg i tak kaza robic prywatnie,a do tego niemili lekarze.\" Swinia, place skladki i skierowanai nie chce dac. U nas przychodnie to okupuja te wielodzietne palące w ciazy i pijące baby, ktore robia dzieci,zeby dostac becikowe. A dla kobiet normalnych pozniej nie ma pieniedzy na badania ani na nic. Nasza polska służba zdrowia pokichana. Raz na pare lat czlowiek pojdzie po skierowanie, za ktore co miesiac grube pieniadze odciagaja z wyplaty i nie darza. GRyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monteverde- masz zupelna racje! Ale Polska jeszcze dlugo pozostanie zacofanym krajem. Takimamy niestety rzad. Jak w sejmie siedza sami debile to jak ma byc normalnie? Ta Twoja lekarka to jakas pierdolnieta, na drugi raz wez dyktafon i nagraj wredna babe. A potem do gazety albo d telewizji! Niech wredne malpy wiedza ze nie wszystko im wolno. Czy ona w koncu Ci dala to skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monte-to chyba jakies zarty??!!co oni sobie mysla??????gnojki!!!!!!iedys mialam podobna sutyacje.jak bylam w pierwzej ciazy poszlam do rodzinnego prosic o skierowanie na wyniki bo czulam sie zle a nie wiedzialam wtedy jeszze ze jestem w ciazy.lekarka powiedziala mi ze jak chce wyniki mam sobie zaplacic bo na glupoty nie maja pieniedzy.szczyt!ale w Twoim wypadku to juz toalna przesada!!nie mozesz wybrac sie do innego lekarza w przychodni?ojejejejjjjjjjjj Alotus-te szczepionki to straszny widok,wiem.blam nieraz z moja kolezanka i jej corcia jak byla malusia i tez serce mi pekalo jak paka,a co dopiero mamie w takiej sytuacji. No i obie t wspominacie o kosztach.wiecie co,ja chyba sie powinam cieszyc ze rodze tutaj a nie w polsce.tutaj mam wysztsko za darmo,jak dzidzus sie urodzi wszytskie szczerpionki tez,badania itd.i tak byc powinno!! Poza tym zle sie czuje,clay dzien mam skorcze,takie bolace jak na @.okropienstwo.papa kochane! Anett-a co u Ciebie/buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dala na posiew a na morfologie i ogolne moczu powiedziala,ze nie da. Ze mam zmienic lekarza na poradnie przyszpitalna. Hahahahha, a wiecie czemu,bo tam bardzo rzadko każą robic wyniki:) Szczyt. Moj tata kiedys u niej byl i chcial na badanie płuc to powiedziala,ze po co mu to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakajaana ja tez mam skurcze. Dzis caly dzien. Ale troche inaczej niz na okres. Takie sciskanie w dole brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No te skurcze sa dosc meczce.na szczescie trwaja chwilke i puszczaja.dzisiaj ogolnie zle sie czuje.clay dzien zawroty glowy,mdli.jakos do d...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Hej Dziewuszki, Ja tez dzisiaj taka jakas do bani jestem. Mam napuchniete lapy, ze nic zrobic nimi nie moge i ogolnie biorytm niekorzystny :( W nocy zlapal mnie jakis taki dziwaczny skurcz, po prawej stronie, ale jakby na wysokosci zeber. Klulo jak diabli, myslalam, ze sie udusze. Bylam wczoraj u gina i mi powiedzial, ze dzidzia jest ulozona glowkowo, ale po prawej stronie i ze lepiej by bylo gdyby byla po lewej :o W ogole jakas taka zla jak osa chodze. Alutos, na pewno to straszne przezycie patrzec jak malenstwo sie boi i placze i nie moc nic zrobic. Pociesz sie tylko, ze to jej pomoze :) Monte, ten kraj jest p...ny. Naprawde. Nic tutaj nie dziala jak powinnno, a najgorsze jest to, ze wszedzie w urzedach siedza bandy niekompetentnych idiotow. Ja mialam jazdy z ubezpieczeniem, bo mi szef nie podbija ksiazeczki, ani RMUA nie przesyla, dzwonilam do ZUS-u to mi powiedzieli, ze nie ma onbowiazku :/ Nienormalni. Wydzwanialam po jakies zaswiadczenie o tym, ze jestem ubezpieczona, najadlam sie nerwow, a teraz sie dowiedzialam, ze to wszystko gowno prawda... Kobieta przez caly okres ciazy az do 6 tygodnia po porodzie, nawet jak nie jest ubezpieczona, ma prawo do bezplatenj opieki lekarskiej. Wiec moze wroc do tej wielkiej pani doktor i jej o tym opowiedz. Wejdz sobie tutaj i poczytaj http://www.rodzicpoludzku.pl/poradnik/artykuly.php?kategoria_id=6. Tam jest nr infolinii, jak zadzwonisz to Ci powiedza na jaka ustawe sie powolac, wtedy pojdziesz do tej lekarki od siedmiu bolesci i zazadasz skierowania na badania. Co za kraj, jak boga kocham, nie da sie tu normalnie zyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sbitara...ja wiem, ze sie nalezy opieka zdrowona i poród w szpitalu nawet jak sie nie jest ubezpieczonym. Niestety to wszystko tylko w zapisach. Moja siostra jak zaczela rodzic i pojechala do szpitala to pierwsze co, progu szpitala nie mogla przestąpić póki nie pokazala ubezpieczenia. Moja dzidziunia tez jest ulożona glówkowo i caly czas lezy po prawej stronie. A to nie dobrze? Nóżki ma po lewej. Tak na boczku sobie lezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
No wlasnie, Monte, popieprzony ten system. Nie, ze niedobrze...Lekarz mi powiedzial, ze po prostu lepiej by bylo gdyby byla po drugiej stronie, bo mialaby wiecej miejsca, cos, ze do przy porodzie lepiej, sama nie wiem ;( Jest mi dzisiaj zle, mam podly nastroj i w ogole cos mnie przydusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ktorym mniej wiecej tyg dzidzius przewrocil sie Wam glowka w dol?ja nie wiem jak moj jest ulozony,ale czuje go znacznie wyrazniej z prawej srony,i mysle to moze byc glowka ,chociaz narazie sie tak wierci ze pewnie obraca sie wiele razy w rozne pozycje.nieldugo bede miala usg,czekam na list ze spzitala.tutaj po 20tym tyg juz nie robia usg ale ja ze wzgledu na ta moja macice bede miala jeszcze jedno.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sbitara
Jakajaana, ja jeszcze w 34 tygodniu mialam dzidzie z glowka po lewej stronie, wiec jakos tak w ciagu ostatnich 3 tygodni sieprzekreila. Na razie sie przekrecila glowka w dol, jeszcze nie zeszla do kanalu rodnego, wiec wcale mi nie ulzylo :( A dlaczego nie robia USG po 20 tygodniu? Mnie l;ekarz przez ostatnie 4 miesiace ciazy w ogole nie badal, tylko USG za kazdym razem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz pewne rzeczy sa tu lepsze inne nie.Robia tutaj tylko 2 razu usg.miedzy 12 a 16tyg i w 20tym lub zaraz po.tak juz maja.tutaj prowadzenie ciazy wyglada zupelnie ineczej.ja mialam tych usg wiecej ale tylko dzieki sobie.gdybym nie naciskala to by mi nie zrobili,a ze swoja wada nie moglam pozwolic na \"olanie\"sprawy. Tutaj z lekarzame nie masz kontaktu przez cala ciaze.jak juz wiesz ze zafasolkowalas,idziesz do \"rodzinnego\" i on pyta tylko o ostatnia mieisaczke i umawia cie na spotkanie z polozna ktora widuje sie z Toba przez okres ciazy.tak to wyglada.:) Co do ulozenia dzidziusia widze ze nie musze sie martwic.mam jeszcze czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki u mnie Ala przekrecila sie dopiero w 37 tygodniu. Tez potwornie sie balam ze tego nie zobi i bede miala cesarke. Ale widac dzieci obracaja sie wtedy kiedy im pasuje:) Te skurcze jak na okres tez mialam ale soradycznie. Niemile uczucie. Zwykle przechodza jak chwilke sie odpocznie czy zmieni pozycje. Pozdrawiam! Sbitara-kochana wiem ze sie meczysz, znam to uczucie. Ale pociesz sie ze juz niedlugo:) ten ostatni miesiac troskz sie dluzy ale przetrzymasz!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×