Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Inka67

***DOŚWIADCZONE MAMY W OCZEKIWANIU NA KOLEJNE MALEŃSTWO***

Polecane posty

Dziewczynki są extra ale chlopcy też kapitalni. Oczywiście najfajniej móc zrealizować sie w roli mamy obojga plci i tego nam wszystkim życzę :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kate68
Daily, ale tutaj własnie był bąd, ze przytulanki były codziennie, dlatego masz synka. U mnie też tak było, kiedy przytulanki były codziennie- jest synek, a córczka jak tylko raz w 11dc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kate68 a u mnie inaczej ,czyli jak codziennie to córka, a jak co drugi dzien mam syna,i natura dalej swoje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wszystkie kochane Kobietki ❤️ 🌻 Witaj Oleńko!!!!! Moni, ty nie planuj, no chyba,że poród!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mi wyszła bardzo słaba kreska w dzień terminu@, a ty to chciałabyś zeby Tobie tak odrezu. Pamiętaj każda ciąża jest inna i inaczej przebiega,więc głowa do góry!!!!!!!! Będzie dobrze. Daily, zrób ten drugi test i daj nam znać!!!! Czekamy. No i szczęśliwego lotu, udanej podrózy i wracaj do nas szybko! Ineczko! Uważaj na siebie!!! Nie mogę się nacieszyć Twoim szczęściem! Gruby Misiu daj znać czy wszystko OK!!!! Dana co u Ciebie, tak dawno się nie odzywałaś!!!! Beguniu, jak test owulacyjny???? Enex, no w tym cyklu to trochę bardziej się postaraj!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Sylwia! Z tego co wyczytałam w dziesiątkach artykułów, broszur czy książek o naturalnych metodach planowania rodziny wszędzie pisało,że śluz rozciągliwy, przeźroczysty-dokładnie taki jak kurze białko występuje w dniu najbardziej płodnym czyli w momencie gdy jajo opuszcza pęcherzyk Graffa. Potem są jeszcze 2-3 doby podczas których może dojść do zapłodnienia-tyle ile żyje jajo.Nie chodzi mi o ilość czy tez jakość ale taki dokładnie śluz mam tylko raz-jednego dnia podczas cyklu. Jeśli któraś z Was ma inną wiedzę na ten temat to proszę podzielcie się ze mną, być może przez tyle lat byłam w błędzie:) Chodzi mi o to czy po tym rozciągliwym śluzie musi minąć parę dni zanim nastąpi owulacja?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mierze od lat temperature, ale czasami sie buntuję, albo los sprawia że nie moge jej mierzyć. Z badaniem śluzu mam problem, bo raz go mam a raz nie i zawsze tak bylo. czasami jest w dniu owu a czasami dwa dni przezd jest jegoszczyt ale w owulacje sa jeszcze jego sladowe ilości. wydawalo mi sie zawsze że owu przypada na ostatni dzień plodnego śluzu???????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pędzę do łóżeczka,bo dzieciaki mnie nawołują!!!! A i ja jestem dzisiaj jakaś wymęczona tymi świętami, a raczej jeżdżeniem!. Brzuszek mnie pobolewa i jakiś taki twardy nawet jeść mi się nic nie chce! Będę raniutko na kawusi! Dobranoc Moni jaki film oglądasz, bo ja to nic nie widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWELINKO dbak o siebie ❤️ Misiaczku a co u Ciebie, jak sie czuje Maciuś, uwielbiam to imie jest śliczne. mam nadzieje, że dobrze sie czujesz, jeszcze troszeczka i będziesz miala swok komplecik, extra Ty to Misiu masz farta: DWIE CÓRCIE i DWÓCH SYNKÓW. Niektórzy maja chody w niebie :) dziewczynki ide spać, bo padam z nózek a pewnie wyspie sie dopiero w przyszlym tygodniu. Do zobaczenia po powrocie, dbajcie o siebie!!! Ineczko, Beguniu, Enex, Roksanko 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to sprawa wygląda tak że np w 28 dniowym cyklu dni tak naprawdę płodnych jest 8. No bo tak dzień owulacji może wypaść w różnych dniach tego cyklu-niby piszą że na 14 dni przed @-ale ja mam owulację czasami 8 a czasami 12 dnia cyklu (przed ciążami miałam zawsze 14-15 dc:)) a cykl i tak trwa 28-29 dni. No ale do rzeczy:) Przed owulacją czyli momentem uwolnienia jajeczka jest około 5 \"dni płodnych\" no bo tyle są w stanie przeżyć plemniki czekając na jajeczko, a po owulacji jeszcze 2-3 \"dni płodne\"czyli tyle ile żyje jajo. Czyli co rozumiecie przez wyrażenie \"śluz płodny\" -śluz przed, po czy w trakcie owulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńka=> właśnie w ostatnim czasie dużo interesowałam się się tym nieszczęsnym śluzem i dużo czytałam. I wyraźnie było zaznaczone, że ostatni dzień śluzu to owulacja. Dzień suchy po śluzie to oznacza, że owulacja się odbyła. I po obserwacji mojego organizmu wszystko się zgadza. A jestem pewna kiedy ona następuje, bo zawsze czuję bardzo silny ból w momencie okołoowulacyjnym. I bywało tak, że już śluzu w tym momencie było bardzo malutko śladowe mało widoczne ilości. A cykle mam bardzo regularne i zawsze od momentu tego bólu dostaję @ nawet o tej samej godzinie co był ból. Wiem, że jakość śluzu sprawdza się w wodzie, ale u mnie jest tak, że już z pierwszym dniem płodnym np.10 dc. jest go dużo i sprawdzając go w wodzie to każdego dnia jest taki sam aż do 14dc. Tylko z ilością jest różnie. Trochę namotałam, ale mam nadzieję, że chociaż odrobinkę zrozumiałaś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńka=>ale druga faza jest niezmienna!!! A śluz płodny to ten przed owulacją i w czasie. Po owulacji nie ma go. Oczywiście w ciążę można zajść, dlatego 3 dni po zaleca się nie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co napisałaś jednak uważam, że źle określasz moment owulacji kierując się jakością śluzu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia no tak, ale w ten ostatni dzień śluzu płodnego gdy jest właśnie owulacja zmienia on swoją konsystencję z płynnej i mlecznej na przeźroczystą i rozciągliwą. Ja w sumie tylko ten śluz jestem w stanie na 100% zdiagnozować bo występuje on zawsze i ma taką konsystencję tylko jednego dnia wtedy też czuję czasami ból w jajniku. Według moich obserwacji na synka powinnam czekać do momentu gdy on się pojawi i wtedy raz a dobrze zadziałać:):) ale jest właśnie pytanie mnie trapiące ile godzin po tym śluzie dokładnie to jajeczko się uwalnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inka67> jesli tu jesteś lub inna dziewczyna, która wie więcej!! Mam cykle ok. 30 dni odchyłka 1-2 dni. @ miałam 5.04 do kiedy starac sie o córe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńko=> ja myślę, że na samej obserwacji śluzu nie można polegać, bo u każdej kobiety różnie on wygląda. Ja miałam sprawę ułatwioną, ale są przecież kobiety które wcale go u siebie nie widzą. Za pierwszy dzień płodny uznaje się dzień wilgotny. Śluzu wcale nie musi być. Ja z jednym synkiem zaszłam już w dniu suchym, tzn, po ostatnim dniu \'mokrym\', a z drugim podczas bólu owulacyjnego. Wyszło na to, że z jednym w dniu 13, z drugim w 14. Chyba najlepiej wspomagać się dodatkowo temp. monitoringiem, testami, wtedy tylko można mieć pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia z tego co piszesz to by się zgadzało z tą niezmiennością drugiej fazy no bo jeśli ja obserwuję ten \"kurzy\":) śluz średnio 11 12 dnia cyklu a rzeczywista owulacja wystąpiła by 4 dni później to cykl 28 czy 29 dni jest ok, wszystko się zgadza. No ale tak jak mówię w poprzednim cyklu miałam ten śluz 8 dnia a cykl trwał 29 dni. Aha no i pierwsza córeczka była spłodzona 10 dnia cyklu a ten śluz był wtedy 15 dc-gdybym doliczyła te 4 dni to by znaczyło że plemniki przeżyły 9 dni w oczekiwaniu na jajeczko:) A po tym 10 dc nie działaliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńko=> pzry Twoich cyklach owulacja pewnie jest gdzieś w okolicach 15 dc. I się zgadza. Ja czasami taki super śluz mam już w 9 dc. a czasami jednorazowo w 14. I to nie zmienia faktu, że owulacja następuje w 14 dc. A dlaczego po tym 15 dniu doliczasz jeszcze te 4 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia bo ja się cały czas odnoszę do tego co napisałaś wyżej o 21.04. że skoro ten śluz zaobserwowałam to owulacja była kilka dni później, a ja wtedy parę godzin po przytulankach zauważyłam ten ciągnący się śluz płodny, którego nie da się pomylić z niczym innym:)(mając na myśli oczywiście sytuacje gdy jest parę godzin po przytulankach:) ) no i wtedy właśnie zaszłam w ciąże z drugą córeczką!Bo według mnie wtedy właśnie była owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńko=> nie do końca się rozumiemy. Trudno tak wszystko dokładnie wyjaśnić mi pisząc, nie znając dokładnie Twoich cyklów itp. Sugerowałam się tym u Ciebie przy drugiej córci, że cykl Ci się przesunął. A czy przed takim Twoim mega śluzem nie masz uczcia wilgotności??? Pojawienie się śluzu jakiegokolwiek po @ oznacza się jako okres płodny. Tylko dni zupełnie suche są niepłodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to wszystko wiem i rozumiem tylko moje pytanie jest kiedy działać na synka-jak pojawia się uczucie wilgotności czy dopiero pod koniec gdy ten śluz zmienia się na ciągnący czyli wtedy owulacja, mam rację? A z drugiej strony nie zawsze gdy sucho to znaczy że dni niepłodne bo sama pisałaś, że po owulacji jest sucho a mimo to można zajść w ciążę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
👄👄👄 caluski KOCHANE❤️❤️❤️ Moni ale mnie zasmucilas.....czyzby ten bobo test byl nie wazny?w takim razie i ja sie zaczelam martwic:(:(:( a teraz Powaznie!!!!! inny test...w dodatku przed terminem @ !!!!! i w dodatku nie z porannego moczu!!!!!!!KOCHANA MONICZKO.......JA MYSLALAM ZE TY SLONCE ZNASZ SIE JUZ NAJBARDZIEJ Z NAS(OPROCZ MNIE OCZYWISCIE):p NA TESTACH I WIESZ O TYM ZE CALA RESZTA TESTOW TO TYLKO Z PORANNEGO I DO TEGO W DNIU @@@@@@@@.....WIEC BLAGAM CIE NIE DOLUJ MNIE ZE DOSTANIESZ @ BO WEZME ROZGE I DAM W DUPKE:D👄 DAILY MAM NADZIEJE ZE PRZECZYTASZ MNIE ZANIM WYJEDZIESZ KOCHANAAAAAA...... OTWORZ TEN TEST.....TO CO JEST PRZEZROCZYSTE....JA TAK ZROBILAM...WZIELAM MALY SRUBOKRECIK I ROZBROILAM GO....I WTEDY......!!!!!!! UPEWNILAM SIE ZE WIDAC KRESECZKE....ZE TO NIE ZADEN CIEN:D SZCZESLIWEJ PODROZY I WRACAJ DO NAS SLONKO SZYBKO👄 WITAM NOWE OSOBKI🌼❤️👄 Begus 👄owocnych staranek Kochanaaaaa❤️ Kromus caluski 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńko=> dni suche mam na myślui dni po okresie, nie po owulacji, to już inna sprawa ;) Naprawdę powinnaś pomyśleć nad testami lub monitoringiem, to więcej Ci wyjaśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiu 👄 Olenko👄 ale sobie fajnie dyskutujecie:D Olenko polecam monitoring.....pecherzyk ma 19mm i nastepnego dnia owulka.....100% pewnosci....inne obserwacje to tylko dodatek....a tak wiesz ze zrobisz wszystko zeby miec synusia.... jeden strzal i powinno byc ❤️ co o tym myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenko ja od 3 miesiecy chodze na monitoring....i powiem jedno...ze moje obserwacje nie zawsze pokrywaly sie z tym co mowila p.doktor na monitoringu.... ostatnio nawet sluzu juz nie bylo w dniu owulki...doslownie minimalne ilosci...za to w dniu kiedy bylam i pecherzyk mial 15 mm doslownie \"potop\"...zreszta pisalam to wczesniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Roksanko! Dzięki Wam dziewczyny za różne wskazówki:) Chyba rzeczywiście pomyślę chociażby o testach owulacyjnych, bo jak do tej pory ślepo ufałam jedynie obserwacjom śluzu, nawet temperatury nigdy nie mierzyłam-bo wiadomo że mało potrzeba żeby się coś poprzestawiało. Jak na razie będę Was dalej podczytywać no i udzielać się też czasami:) a po odpowiednich przygotowaniach, mam na myśli te testy, dieta, kwas foliowy itp wezmę się ostro do pracy:) Dziękuję za miłe przyjęcie do swojego grona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olenko👄zagladaj do nas czesto...ZAPRASZAMY🌼 ja tez zmykam😴 ziewa mi sie juz....dzis mam dzien pelan wrazen....👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roksi=> bo nie jest mówione, że owulacja następuję w momencie ostatniego śluzu, czy już jak jest sucho, a może pomiędzy. Przy cyklach nieregularnych to tylko monitoring. I chyba gdybym dopiero teraz się starała o malutką to bym szła na monitoring, bo gdyby się nie udało to bym sobie wypominała, że nie zrobiłam wszystkiego. Ale takie zdanie mam dopiero po obserwacjach Waszych starań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×