Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kaola74

rodzimy w lipcu 2006

Polecane posty

Witajcie :D tu cos na poprawę humorku ;) Twoje ubrania: Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ciuchy jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę. Drugie dziecko: Nosisz normalne ciuchy jak najdłużej się da. Trzecie dziecko: Twoje ciuchy ciążowe STAJĄ się Twoimi normalnymi ciuchami. Przygotowanie do porodu: Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy. Drugie dziecko: Pieprzysz oddechy, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku. Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży. Ciuszki dziecięce: Pierwsze dziecko: Pierzesz nawet nowe ciuszki w Cypisku w 90 stopniach, koordynujesz je kolorystycznie i składasz równiutko w kosteczkę. Drugie dziecko: Wyrzucasz tylko te najbardziej usyfione i pierzesz ze swoimi ubraniami. Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego? Płacz: Pierwsze dziecko: Wyciągasz dziecko z łóżeczka jak tylko piśnie. Drugie dziecko: Wyciągasz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko. Trzecie dziecko: Uczysz swoje pierwsze dziecko jak nakręcać grające zabawki w łóżeczku. Gdy upadnie smoczek: Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu. Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi. Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi. Przewijanie: Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta. Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby. Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan. Zajęcia: Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek, do zoo, do teatrzyku itp. Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer. Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej. Twoje wyjścia: Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki. Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki. Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli pojawi się krew. W domu: Pierwsze dziecko: Godzinami gapisz się na swoje dzieciątko. Drugie dziecko: Spoglądasz na swoje dziecko, aby upewnić się, że starsze go nie dusi i nie wkłada mu palca do oka. Trzecie dziecko: Kryjesz się przed własnymi dziećmi. Połknięcie monety: Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia. Drugie dziecko: Czekasz aż wysra. Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:))) Zieloneszkiełko Pozdrowionka, ale czy dobrze zrozumiałam że Mikołaj CZYTA literki? o matko....moja nie czyta.:) Pozdraiwm wszystkie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Zaglądam od czasu do czasu, ale na pisanie nie miałam czasu i siły. Dużo się u mnie działo w ostatnich miesiącam. Teraz już się staram trochę wyluzować i jak najwięcej odpoczywać. Termin mam na połowę marca. Będę miała drugiego synka. Już mi ciężko z tym wielkim brzuchem :D Mały kopie jak szlony, aż boli czasem. Poza tym mam cukrzycę ciążową, jestem na diecie i muszę sobie badać poziom cukru 4 x dziennie :P Byle do wiosny, najważniesze żeby dzidzia była zdrowa. Igor jeszcze nie mówi normalnie, ale ma coraz większy zasób słów. Też czyta literki, praktycznie wszystkie, kilka cyferek i zaczyna się uczyć kolorów. Ciągle nas pyta o \"kojoj\" i coś pokazuje. Trajkocze jak najęty :D Lubi jak my czytam, sam też ogląda bajki i \"opopwiada\" co tam się dzieje. Pampersów używamy tylko na noc i na dłuższe wyjścia. Jest coraz bardziej samodzielny i lubi pomagać. W dzień już nie śpi wogóle, chyba że w samochodzie, ale za to wieczorem nie ma problemów, o 20 już śpi. Pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam gratulacje dla przyszlych mamus a tak wogole to czytam was tylko brak czasu na pisanie....bo jest co robic przy dwoch maluchach,ale i tak nie zamienilabym sie z nikim zuzinek i majeczka nie choruja,ladnie jedza,spia.majeczke wciaz karmie piesia ale je juz prawie wszystko z sloiczkow co mozna w jej wieku.ma jeden zabek i fajnie gurzy,zuza wciaz zazdrosna,w dzien chodzi bez pampa ,ale na noc wciaz zakladam. pozdrawiam was a co u mamuski?jak jej malenstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ognik jakoś mi umknęło że Ty też spodziewasz się drugiej dzidzi:) Serdecznie gratuluję:) Bezbolesnego i szybkiego porodu oraz zdrowego i pięknego synusia Ci życzę:) Mój Mikolaj też niewiele mówi:) I też każe sobie nazywać kolory (\"kojoj\") jak Twój:) Edytka - no nie dziwię Ci się:) Przy dwójeczce musi być mnóstwo roboty! Pozdrawiam Ciebie i dziewczynki:) Karo - tak mikołaj czyta literki, zaczyna składać i czytać sylaby. Chciałam go uczyć metodą J.Cieszyńskiej ale sam się nauczył spółgłosek:) Poza tym ładnie mi rysuje, tj widać o co mu chodzi:) tak jak tu np:http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8f8be5481b41ded1 No ale za to malutko mówi... Więc czymś musi nadrabiać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Już wierzę że czytają literki bo Maja też juz sporo zna. Wykazywała wczesniej zainteresowanie literkami ale nie wykorzystałam tego, ale szybko łapie bo chce, w szoku jestem. A z rysowaniem też jej coraz lepiej wychodzi, ale ja rozpoznaje tylko bałwana, balona, choinkę i literę O, o reszte dla pewności się pytam żeby jej nie urazić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie co u mamusi 77? Jestem ciekawa co u jej dzidzi...Może ma któraś z nią kontakt? Oliwka właśnie smacznie śpi, a ja raczę sie waniliowa herbatką Dilmah,pychotka. Ja Oliwki nie ucze literek , bo uważam że to za wcześnie, nie chce jej robić zamętu w głowce, na wszystko przyjdzie czas. Taj samo bylo z uczeniem na nocnik, nie uczylam jej ...nom moze pare razy,ale sama zaskoczyła do czego służy nocnik,czy sedes. W dzień chodzi juz bez pampka, siada na nocnik lub na muszlę, gdzie jej sie podoba. Jedynie zakładam pieluche na wyjście i do spania. Chociaz juz mi sie zaczyna wzbraniać,kiedy jej zakladam pieluche na noc.Mówi,że do \"pampersy noszą dzidzie,a ona jest już duza\" Pieknie się wysławia, jak na swoj wiek. Ostatnio Niania do mnie mówi, co bardzo mnie zdziwilo, że Oliwka powiedziala do niej tak: -Babciu, a czy ty wiesz jaki to kłopot mieć duzo dzieciów?... No skubana, skąd ona o tym wie....kto jej o tym powiedzial.... Smiac mi sie z tego chce:) Potrafi już parę wierszyków i piosenek. Kolorować również.Sama sie rozbiera i ubiera,czasem jej musze pomóc,jak sie zaplącze w tym wszystkim. Z jedzeniem nie mamy problemów, zresztą nigdy z tym nie mielismy,a i w dzien juz nie chodzi spać. A tak teraz z innej beczki, zapisujecie swoje skarby do przedszkoli? Bo ja owszem, za 3mce trzeba pilnowac tematu.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No sprawdzałam czy znam jeszcze hasło bo pozniej sie rozpisze i wszystko mi znika. Gratulacje wszystkim dziewczynom zafasolkowanym!!!! Ja tez zaczełam 7 miesiąć termin 23 kwietnia!!! Będę miała chłopaczka i pewnie bedzie miał na imię Kamil. Czuje sie dobrze choć jestem już na zwolnieniu bo lekarz twierdzi że mam odpoczywać bo szyjka się skraca, no ale jak sie ma 2 dzieci i firme to trudno zluzowac choc, juz częściej odpoczywam. Starsza córka właśnie zaczeła ferie, oceny super jak to w 1 klasie, no a teraz bedzie chodzic na basen bo w szkole podczas feri organizowanae sa wyjazdy , my niestety nigdzie nie jedziemy bo ja jestem za słaba na zimowe szalenstwa. Dawid duzo gada pieluszka jeszcze na noc w dzien praktycznie korzysta sam z toalety, ja tez zamierzam go wysłać we wrzesniu do pszedszkola ale nic na siłe jak bedzie płakał to chyba jeszcze rok poczekam bo w sumie obie babcie juz nie pracuja, wiec moga sie opiekowac, ale oczywiscie wole aby poszedł do pszedszkola. Dobra uciekam gotowac obiadek Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeglądałam co zostało mi po synku z ubranek i sprzętów i wychodzi na to że jednak coś musze dokupić, musze zrobić sobie liste.... A ma pytanko do zaklądających tu mam, używała któraś laktatora a jak tak czy opłaca się go kupić i z jakiej firmy, bo ja wcześniej nie miałam a teraz się zastanawiam pomiędzy Aventem a Tomme Tipee, z tego ostatniego kupuje butelki ... Pozdrawiam pappaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusia witaj, fajnie ze jestes Ja mialam laktator Aventa reczny, polecam ci go. Jest super i lekko sie odciąga pokarm, mi sie on sprawdzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomme Tipee to tez dobra firma. Oliwce kupowalam jakiego czasu bidony . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( 😭 A nam dzisiaj skrzydła podcięli. Mieliśmy włamanie na budowie. Dewastacja i kradzież. Najgorsze jest to, że mieliśmy ubezpieczenie - spaliśmy spokojnie - dom w trakcie budowy. Ale jak sie okazało, to jak zwykle mamy pod górkę, bo ubezpieczenie nieważne - błąd agenta. Po prostu naciągnął nas na kasę. Facet, który nam ubezpieczał wczoraj zmarł. Ale \"na szczęście\" na pieczątce widnieją dane jego syna. Także będziemy albo zakładać sprawę agentowi, albo już sama nie wiem. Ale z ubezpieczeniowej firmy to nic nie dostaniemy, a grupa śledcza powiedziała, że mogą szukać wiatru w polu................................................................ :) U mnie maluszki też szybko rosną. Adaś już chce biegać, ale nie mam czasu i wsadzam go w chodzik - wiem, że to błąd. Muszę z nim do okulisty, bo oczko ucieka, a poza tym jest ok. Bartek też pampka nie nosi, ale sam sie jeszcze nie załatwia. Teraz próbuje na stojąco - jak tatuś :) Bardzo mało mówi i raczej po \"swojemu\". mamusia .............................. życzę Ci dużo siłłłłłłłłłłłłłłł ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka !!! Iskierka dzieki a w sumie to przykro z tą budowa my tez jak budowaliśmy to mieliśmy próby włamania na szczęście nigdy sie nie udało bo włanczał sie alarm i straszył złodzieji, ale my budowaliśmy miedzy domami nie wiem jak jest u ciebie i w sumie samochodem 5 minutek od naszego starego domku wiec byliśmy raz dwa jak włanczał się alram. Ja właśnie wróciłam od ginekologa i nastraszył mnie ze skraca sie szyjka, czy wy spotkałyście sie z oznaczenie Gs.1, Gs.2, Gs.3 bo teraz właśnie ma Gs.3 ale narazie zadnych lekarstw nie musze jesc, nastepna wizyta za 3 tygodnia, chłopczyk jest długi i jak narazie odwrócony miednicowo mam nadzieje ze sie to zmieni bo inaczej czeka mnie cesarka a wolałabym tego uniknąć. Ale wam marudze, jakos nie moge sie przeknac do nowego forum kwietniówek tam pisza jak oszalałe 3 strony na dzien nie daje rady byc na bierzaco.... Pozdrawiam wszystkie tu zaglądające i piszcie co u Was....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie❤️ *****mamusia77🌻 twoj maluszek napewno jeszcze sie obroci wkoncu ma troche czasu ;) niestety jesli chodzi o te symbole nie wiem co oznaczają :) *****iskierka nadziei.🌻 to przykre ,że człowiek mysli , że wszystko jest ok i jest zabezpieczony a drugi na tym żeruje. mam nadzieje że uda wam sie szczesliwie rozwiazac tą sprawe-powodzenia U mnie ok, zaniedługo zaczynam 4 miesiac :) mdłosci naszczescie juz prawie minely :) 20 lutego mam USG- juz nie moge sie doczekac :) Pozdrawiam Was kochane :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska witak=j kope lat:P niestety symbole niewiem co oznaczaja a porod miednicowy wcale nie jest taki straszny.moj porod trwal 4,5 h ,a samo rodzenie cos 30 minut.fakt ,ze wiecej cie natna,ale serio nie taki diabel straszny , i niewiem jak u ciebie ,ale u mnie w szpitalu wielorodkom kaza probowac rodzic naturalnie.moja majeczka do konca ciazy byla tak ulozona i mimo ze mala bo 2900g nie przekrecila sie. co do laktatorow to przy zuzi pieniadz wyrzucony w bloto.przy majeczce pozyczylam aventa reczny i nie uzywalam, ale wiadomo to jest moje zdanie. ognik ja tez prezepraszam,ale \"nie zauwazylam twojej ciazy\" zieloneszkielko przykro mi z powodu wlamania. iskierko dobrze czytam ze 3 dzidzius bedzie? pozdrawiam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 mamusia nie znam się na tych symbolach. My na budowę mamy ok. 40 minut drogi :( Daleko strasznie i pewnie przez to nas okradli. Mamy sąsiada z dwóch stron, ale nikt nie widział i nic nie słyszał - to chyba normalne. Ubezpieczenie nic nam nie pokryje. A dopiero dzisiaj zakładamy alarm i podłączamy się pod ochronę. Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo ja uważam, że to jest tylko płacenie zwykłego haraczu im. Bo jakby co - to mogą powiedzieć, że nie zdążyli. Ja też jak byłam na majówkach - to dzienna produkcja stron ok. 4-5. Nie idzie nadrobić i potem się nie jest w temacie. 🌼 edytko nie - ma nadzieję, że nie. Chociaż zrobiłam już 3 testy - bo nie karmię od ponad miesiąca. I wydaje mi się, że mam ciążowe objawy. Testy wyszły niewyraźne. Ale zaczekam jeszcze. 🌼 małaHPW pierwsze USG? 🌼 INESKO a u Ciebie Oliwka będzie jedynakiem? 🌼 basiasz i Magda Sz. wogóle tutaj nie zaglądają No nie mówiąc o Rzeczce Zapomnianego, zielonymszkiełku, Jaaga też i Kamilla80 i Zuzka Karo się obija :D mama olafka i ognik też zapomniały o forum zapomniałam o kimś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ *****iskierka nadziei.🌻 pierwsze miałam w 8 tygodniu dla potwierdzenia ciąży. teraz będę miała w 14 :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inesko w takim razie duuzo zdrowka dla oliwki. wiecie odpukac to moje dziewczyny jeszcze ani razu powaznie nie chorowaly tzn,nie braly antybiotyku,tylko jakis drobny katarek ktory po paru dniach znikal .ale pozniej okazalo sie ze to alergiczne ,bo byla to sama woda,wiec oby tak dalej.choc pewnie jak zuza pojdzie do przedszkola to odpukac sie to zmieni. odnosnie przedszkola to chyba bede musiala zapisac w paru naraz ,ale niewiem czy tak mozna.,bo mamy w planach kupni mieszkania tyllko sie wachamy gdzie ,a i tak odbior dopiero 30 czerwca wiec moze ktoras sie orientuje,no i jeszcze jedno pytanko czy jezeli mam dzialalnosc to moge wpisac w oswidczenie ze pracuje bo slyszalam ze mamy ktore siedza w domu maja problem zeby przyjeto dziecko. iskierko to daj znac czy rodzinka sie powiekszy:) a swoja droga to szkoda ze nie zafasolkowalysmy w jednym czasie na topiku bylby ruch:P buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! No właśnie gdzie reszta dziewczyn???? Edytko u mnie lekarz powiedział że jak sytuacja sienie zmieni to czeka mnie cesarka bo oni nie polecaja porodów naturalnych jak dziecko jest zle odwrócone... A jeśli idzie o przedszkole to chyba można zapisać w kilku naraz u nas koniec maja dowiaduje sie czy dziecko jest przyjęte, bylam kilka razy w takiej komisji która przydzielała dzieci do przedszkola, i u nas mamy które nie pracuja nie maja szans na publiczne przedszkole chyba ze prywatne... Jak mą ma działalności to napisz że pracujesz w firmie pieczątak firmowa i załatwione napewno nie bedzie problemu.... iskierko faktycznie z ta ochrona bywa róznie, musiałabys sie dowiedziec która w okolicy jest najlepsza ja tak robiłam w sklepie.... Właśnie dzisiaj dokupiłam sobie gondolke do wózka po Dawidku mamy Quinny i bardzo sobie chwale ale nie miałam gondolki a teraz uznałam ze mi sie przyda. No i tak powoli cos tam kupuje... No u mnie dzieciaki zdrowe ale jesienia zaliczyły antybiotyk, Dawid najczesciej ma nawracajace zatoki ... Pozdrawiam ide spac bo strasznie jestem zmećzona musze troche wiecej odpoczywac.... papappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :D *****Ineska🌻 Powodzenia w załatwianiu kredytu i przy staraniach o rodzeństwo dla Oliwci :) mam pytanie do was wszystkich i do tych które niedawno rodziły :) Spotkałyście sie moze z takimi pieluszkami? Co o nich myślicie? http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?k69,pieluszki-all-in-one-wszystko-w-jednym Bo ja mimo dwójki dzieciaczków dopiero teraz je widze po raz pierwszy :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hEJKA Dzisiaj mam wolne wiec pisze z rana Ineska no właśnie tez trzymam kciuki za kredyt!!! Mała HPW no ja tez pierwszy raz widze te pieluszki, ale jakos nie mam do nich przekonania musiałbym słyszec opinie mam które juz uzywały tych pieluszek, ostatnio moda jest na ekologie wiec powstaja takie produkty... Ja zastanawiam sie nad tym koszem miała go któraś: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=535955306 ale sama nie wiem czy to dobry pomysł.... Dzisiaj odpoczywam , dzieci na wakacjach u babci a ja leniuchuje... pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****mamusia77🌻 Ja też nie mam przekonania co do takich pieluszek, opinie są podzielone. Ale patrząc na doswiadczenie to pieluch tetrowych kupuje sie sporo na poczatek a takich ile moznaby było kupic skoro kosztuja ok 56 zł ?? :) Ja mimo wszystko podziekuje i zostane na standardzie na poczatku tetra w pampersie a pozniej pampers - jakos przy obydwóch córciach tak robiłam i nie narzekałam :) Co do kosza niestety ja nie mialam z nim stycznosci osobiscie choc tez czytala na jego temat rozne opinie :) Ale wiadomo rzecz gustu , jesli ma to dla ciebie byc wygodny sposób, to nie widze problemu :) Ja tez przez moment o nim myslalam ale jeszcze mam troszke czasu wiec sie zastanowie - a Ty jakbys sie zdecydowala jednak to daj znac jak sprawdził sie u Was :) Nie ma to jak leniuchowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka no proszę 97 strona,tak trzymac dziewczyny-to mi sie podoba, bylo co czytac,nie powiem :) Mamusia z tego co ja sie dowiadywalam to nabor jest do konca kwietnia do przedszkoli. I juz sie skonczyly czasy kiedy mozna bylo zlozyc wnioski o przyjecie do kilku przedszkoli. Nie wiem moze u was jest inaczej. Wiem ze w jednym wniosku wskazujesz tzw\"rezerwowe \" przedszkole( byc moze kilka,tego nie wiem bo nie dopytalam) i jezeli dziecko nie zostanie przyjete do przedszkola to przedszkole automatycznie sam przesyla wniosek do tego rezerwowego ktory sama wskazalas. A co do kosza to nie wiem , slyszalam tez rozne opinie. Wiem ze moi rodzice byli z takiego czegos zadowoleni, ja sie wychowalam na takim czyms . A co u Oliwki... Oliwce juz zeszla ta wstretna opuchlizna ale leczymy dalej... pozdrawiam i lece zaraz na meczyk :) buzka i milego weekendu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×