Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nie poddajemy się

GRZYBICA POCHWY - ciag dalszy skasowanego topiku

Polecane posty

a oze wy dziewczyny macie grzybice ogolnoustrojowa?? a nie tylko pochwy??? niestety grzyba trzeba tepic jednoczesnie w calym ciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZYBICE ZEWNĘTRZNE I WEWNĘTRZNE Medycyna akademicka dzieli grzybice na ogólnoustrojowe i zewnętrzne ale uważem, że podział ten jest nieprawidłowy, gdyż często pierwotne ogniska zakażenia grzybic zewnętrznych znajdują się wewnątrz organizmu. Leczenie, więc grzybic zewnętrznych polega na likwidowaniu objawów zewnętrznych lekami działającymi miejscowo. Tylko niektórzy lekarze zwracają uwagę na to, że źródłem tych schorzeń mogą być zainfekowane wcześniej narządy wewnętrzne. Bardzo często sami chorzy nie zwracają uwagi na objawy zakażenia wewnętrznego, ale są zaniepokojen wtórnymi zewnętrznymi objawami infekcji np.:białym nalotem na języku, bólem i nalotami w obrębie gardła lub zapaleniem wałów paznokciowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka123
Hej dziewczyny! Szukając coś na temat \"swędzenia i pieczenia sromu i pochwy\" przypadkowo znalazłam to forum:) I na moje szczęście,bo dowiedziałam się bardzo ciekawych i pożytecznych informacji. Mam podobny a raczej ten sam problem od prawie tygodnia. Swędzenie, pieczenie sromu i pochwy ale tak na zewnątrz a nie w środku i bez upławów. Od tygodnia czekam na okres i nic, ale w ciąży nie jestem na pewno! Stosuję od 4 dni globulki dopochwowe STEROVAG i TANTUM ROSA ale efekt marny nadal szczypie i swędzi. Poradzcie drogie Kobietki co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka123
A czy spóznianie okresu może być spowodowane "tym czymś" co mi dolega? Dodam jeszcze że około półtora tygodnia temu miałam zapalenie pęcherz moczowego i brałam furagin.Proszę o odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina_222
Bóle pochwy, pieczenie, palenie itp. to bardzo często są objawy choroby zwanej VULVODYNIĄ. Cierpi na nią wiele kobiet, ale rzadko w Polsce jest diagnozowana. Bardzo często lekarze stawiają diagnozę grzybicy, kiedy tak naprawdę chodzi o vulvodynię. Czasami też powracające grzybice towarzyszą vulvodynii i wtedy trzeba je leczyć w szczególny sposób. wejdźcie sobie na http://www.vulvodynia.pl tam jest bardzo dużo info zarówno medycznych, jak i psychologicznych i konkretnych rad jak sobie z tymi dolegliwościami radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleaaaa
witam gine przepisal mi globułki Betadine, jednak podcas ich stosowania strasznie mnie piecze i swedzi nie moge spac, czy to znaczy ze jestem uczulona na jod i mam przestac je brac, bardzo prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaspar
witam,Mam pytanko do Was.Moja dziewczyna również ma to paskudztwo, póki co od 3 miesiecy nie ma nawrotów tylko czasem lekkie swedzenia bez wiekszych widocznych objawow tej choroby. Do tej pory uprawialismy tylko petting, dodam ze jest jeszcze sie nie kochalismy i jest jeszcze dziewicą,teraz nie pozwala mi sie tam dotknac bo wyczytala gdzies ze przez petting grzybek moze powrócic.Jakie są wasze spostrzeżenia na temat grzybicy a pettingu czy seksu oralnego? czy trzeba to wykluczyc z "menu miłosnych igraszek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heretyczka
witam, ja tez uskarzam sie na nawracajace grzybice... Ostatnio gin przepisala mi dafnegin, pomoglo, ale juz po nastepnej @ uplawy wrocily... Nic nigdy mnie nie swedzialo, nie pieklo, nie bolalo, zadnych problemow z moczem nie bylo, tylko uplawy. Tylko albo w sumie aż. Bo niestety, nie pachna one różami i zmuszaja do noszenia wkladek higienicznych, bo inaczej przecieka przez majtki, spodnie smierdza i w ogole. Wizyte u gina mam dopiero na pazdziernik, chce teraz podleczyc sie vagicalem (gl. nagietkowe) i Pro-Bactilem, myslicie ze pomoze? Z seksem tez sie wstrzymam, dopoki facet sie nie przebada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ducha
Witajcie, niedawno odebrałam wyniki cytologi i stwierdzono u mnie drożdżaka tylko że ja nie mam żadnych objawów, babka jak mnie badała to sama powiedziała że wszystko wygląda ładnie i że pewnie cyto też będzie dobre a tu kanał...boje się że mogłam faceta zarazić choć również nie ma objawów żadnych...czy jesli nie ma żadnych objawów to jest szansa że grzybica nie posunęła się z byt daleko i można ją łatwo i szybko wyleczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ducha
test na ślinę wyszedł pozytywnie ale ten z zaznaczaniem negatywnie:/ że też akurat musiało mnie to spotkać przed wyjazdem na wakacje z ukochanym;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to jak ci wyszedl pozytywnie to nie tylko masz grzybice pochwy ale ogolnoustrojowa. dla pewnosci mozesz zrobic badania kalu na obecnosc grzybow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zatem tak... Od 14 roku zycia lecze infekcje drog rodnych.Obecnie mam 20 lat.Teraz kiedy urodzilam dziecko jest to moj okropny problem.Moj ginekolog nie jest w stanie mi pomoc :o Nie wiem juz jak mam sie leczyc i gdzie,bo moj partner zapewne takze jest chory:( Po porodzie infekcja mocno sie nasilila.Oddawanie moczu z efektem pieczenia i odczuciem jak bym sie do konca nie wyproznila,jak by od srodka mnie cos chcialo rozsadzic.Pisze jak czuje. Dziekuje,ze moglam sie przylaczyc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o ale to grzybica czy zapalenie pecherza??? jak grzyb to ktory? a jak zapalenie to jakie masz bakterie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bralam pimafucin globulki,ale jaki grzyb dokladnie tego nie wiem,bo te czopki sa na : candida albicans, drożdżak, grzybica pochwy, kandydoza, drożdżyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pokojowa pokojowka
mi po 3 latyach udaje sie wyjsc. bralam wszystkie chyba mozliwe tabletki a takze zastrzyki polivaccyna ktore zamierzam teraz powtoryzc. nic mi nie pomagalo z dostepnych lekow bo konczylam kuracje i problem od nowa. ale moja lekarka poradzila mi bym: przestala nosic sztuczne majtki i podpaski z foliowa siateczka, zero wkladek (kiedys nosilam je na noc i dzien), jeszcze raz przeszlam kuracje clotrimazolum globulkami (chyba z 4 czy 5 raz) i jednoczesnie bralam doustnie provag ktory mam brac conajmniej 2 mc i moglam laczyc z lactovaginalem ale to dla mnie za drogo wiec biore tylko provag. no i pomaga. biore juz miesiac te tabletki i jestem b zadowolona z rezultatow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamliczne bakterie w moczu,ale wiesz lekarz wciaz przepisuje mi UROSEPT na to ,ale to mi nic nie pomaga:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro rano zrobie sobie ten test ze slin,a ten drugi juz robilam i wyszedl mi bardzo wysoki wynik.Takze zaliczam sie kazdj prawie opcji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musialabys wziac antybiotyk na ta konkretna bakterie ktora masz i badac regularnie czy wytepiona. jezeli antybiotyku nie chcesz brac to jedz 1 do 2 zabkow czosnku surowego dziennie. dziala jak najlepszy antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja provag biore od wczoraj,czyli dopiero 1 tabletka.Wpadlam na ten pomysl by to zakupic aby moze odnowila sie flora bakteryjna,bo po ciazy jest tam bardzo sucho:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli wyjdzie coi test ze slina to masz nie tylko grzybice pochwy ale i ogolnoustrojowa ktora trzeba leczyc jest bardzo niebezpieczna. jezeli twoje dziecko jest chorowite ma alergie kolki afty niewiadomego pochodzenia tez moze byc zakazone. do zakazenia moze dojsc w trakcie ciazy lub przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na flore bakteryjna najlepszy jest probiotyk 2 razy dziennie lub kiszona kapusta/ogorki/kwasne mlako/jogurt naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość colombinka
a u mnie zadziwiajaca sytuacja. meczylam sie z grzybica przez kres ciazy i wczesniej tez jakies poltora roku. po porodzie - ani sladu grzybicy. nie moge sie nadziwic i nacieszyc. myslalam, ze moze porod tak dziala, ze oczyszcza drogi rodne, ale widze ze nie u kazdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli obojemacie grzyba ogolnoustrojowego to musicie leczyc go. niestety nie ma skutecznych srodkow farmakologicznych. jedyne co mozna zrobic to dieta. bez cukru, sztucznych produktow, bez alkoholu, produktow macznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×