Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ollka

STYCZEŃ 2006

Polecane posty

figlarna pomysł dobry z rolkami, ja za rok mam u chrzesniaka ale ten już zdążył zakomunikować, że chce swiecące radio, czyli jakaś mini wieża z kolorowymi diodami. Mysle ze nadal dobrym pomysłem jest encyklopedia, zawsze sie przyda. NIestety nie wszyscy maja komputery, internet, a tak zawsze pod ręką. do tego jakis zegareczek czy auto zdalnie sterowane ... dziewczyny jest plaga gadania o sepsie, czy myslałyscie o szczepieniu, i wiecie wogole coś na temat szczepień i kiedy jest wskazane (pewnie przy duzym ryzyku, w przedszkolach i t p) ale dajcie no coś na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
nie ma szczepienia bezposrednio na sepse tylko na bakterie powodujace sepse to sa pneumokoki czy meningokoki . Ja mam zaszczepiona mele na pneumokoki powyzej 7 miesiecy sa 3 dawki , a powyzej roku chyba 2 czy jedna , na meningokoki tez szczepie tylko czekam na zamowiona szczepionkie i jest tylko jedna dawka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze mowiąc od tych szczepionek zwariować można, koleżanka mówiła, ze kupiła na sepsę, ale to coś innego niz na pneumokoki chyba mojej siostry mała złapała jakiegoś wirusa, byle nie było to nic tak groźnego jak sepsa czy te pneumokoki , siostra mi sie normalnie załamuje, powiedziała mi ostatnio, ze jest pechowa, bo wszystko wali jej sie na głowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko szczepiłam dodatkowo na HIB, na pneumokoki zaszczepię małą jak będzie miała 2 latka. myślę, że to nagonka na te szczepienia, ale może mylę się:O ja na komunię dałam całą serię Harrego Potera i do tego trochę kasy, ale to był mój chrześniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
ja szczepie na wszysko co jest mozliewe niezaleznie czy ktos mi mwi ze zwariowalam bo to chwyt reklamowy , tych swiństw nie widzi sie na codzień i każdy myśli ,że nie ma nic takiego , ale wierzcie mi tyle chorob co widziałam w akademii medycznej niechcielibyscie widzieć .Wyznaję zasadę lepiej zapobiegać niz leczyc , nie zjem a Melka będzie miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pytam o te sepse dlatego ze ok 50 km od mojego miasta sa przypadki kilku zachorowan, dzieci lata 12-19 juz wyczytałam ze do 5 lat - ta szczepionka jest inna niż dla tych powyżej, niemniej jak bylo z grypą jest a,b i c, najczesciej spotykane meingokoki to grupy c, i takie szczepienia najlepiej stosowac lub miszane b i c. Objawy to gorączka , bole stawów i mięśni, i wysypka - wybroczyny. Nie jest to choroba ale jakies bakteryjne lub wirusowe zakażenie krwi ... dla mnie to jakies chore ze jakies takie paskudzwo istnieje. Najgorsze jest to że szczepionka działa tylko w 40% i nawet nie wieadomo jakie i ile bedzie skutków ubocznych.] ja do tej pory zaszczepilam dziecko 4 razy szczepionką skojarzoną , no i po urodzieniu to co musiał dostac to dostał, ale stwierdzilam ze ta skojazona bedzie ok, one mają coś w sobie na te pneumokoki lub meingokoki.??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie :) znów Was zaniedbałam, ale codziennie o Was myślę. Tylko czasu brak i net szwankował. A teraz na dokładkę Staś znów chory. Wczoraj mieliśmy szczepienie na pneumokoki - pierwszą z 2 dawek i wszystko było ok, a w nocy zaczęła się gorączka i do tej pory niestety nie mija tylko jest gorzej. Bylismy rano u lekarza i kazała obserwować do jutra, a jak będzie nadal gorączkował to jutro z rana morfologia i kolejne badania. Czy to sie nigdy nie skończy??? :( To już 6-ty raz w tym roku. Wczoraj mieliśmy 3 rocznice ślubu (ponoć to skórzana ;) ), przyszli tescie a my wyskoczyliśmy do pubu na piwko. Ja mam ostatnio tak słaba głowę że po 1 browarze byłam nawalona jak szpak, a tu dziecko o północy budzi się z gorączką. Super ze mnie matka ;) Najgorsze jest to że przy łóżku miałam nurofen forte i nad ranem wzięłam bo coś mnie głowa bolała ;) Staś spał ze mną (jak jest chory to nie ma innej możliwoście:/) i rano jak drzemałam zakosił z szafki ten nurofen, wycisnął sobie i połknął! Na szczęście za chwilę zwymiotował i to mnie dopiero obudziło! Ale się popisałam ;) Także Syjko - nie martw się - każda z nas ma jakieś ciekawe historie ;) Uciekam ogarnąć dom i spać bo za chwile pewnie pobudka :/ Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek. Cos mało nas ostatnio pisze, mam nadzieję że to tylko chwilowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
nie one nic nie maja mozesz mi wieżyć bo farmaceutyka to moje hobby , w koncu jestem niespełnionym farmaceytą. Jak tak blisko masz zachorowania to warto zaszczepić ,wiem że to koszt ale ty teraz wydasz ok 100 - 200 a ja 3 dawki po 350 to w sumie 1050 i wiesz mi musiałam sie na kombinować żeby miec te kase , często wielkim wysiłkiem , a na minkokoki kosztuje ok 270 , bo my bedziemy się szczeopić. te bakterie są wszczdziei są przenosząne drogą kropelkowa . Największe zachorowania dotycza dzieci od 0-5 lat i często grozi licznymi powykłabniami a nawet śmiercią . Co rolu umiera ok 5 tyś dzieci na rozne powikłania z powodu zakażeń pneumo i mieningokokom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figlarna na forach pisza ze najlepsze sa te na meingokoki, te typu c, bo one zapobiegają zapaleniu o.m-r i posocznicy. to koszt ok 170 zł, i jest chyba jedna dawka. al e pneumokoki też na to są, wiec nie rozumiem jaka jest różnica w tych chorobach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
bo kazda szczepionka to na inne bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie co s znalazłam, i nie wiadomo jaka jest różnica? Witam,chciałabym zaszczepić 2,5 letnie dziecko przeciwko sepsie ale nie wiem czy przeciwko meningokokom czy pneumokokom, czy obu jednocześnie? Jaka szczepionka byłaby najlepsza w tej sytuacji, jaką nosi nazwę i ile dawek trzeba zastosować tej szczepionki , czy dobrze jest tolerowana? Nie ma szczepionki przeciwko sepsie. Sepsa to gwałtowna reakcja organizmu na zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze. Są szczepionki przeciwko kilku zakażeniom bakteryjnym: przeciwko Hib, pneumokokom i meningokokom. Wystarczy szczepienie jedna dawkę każdej szczepionki. Hib - Hiberix, actHib pneumokoki - Prevenar meningokoki - Neis vac C. Wszystkie szczepionki są dobrze tolerowane, nie zawierają żywych drobnoustrojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaki odstęp czasowy trzeba zachować, bo efekt jest po ok 2 tygodnaich , tak to chyba działa nie, wydaje mi sie że jakąs przerwe należy zachować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
ja mialm prevenar , przerwa między dawkami miesiac - 6 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęsciara25
Syjko , zebysmy byly takie przewidywalne to nigdny naszym dzieciom by sie nic nie stalo. Ja juz przeszlam etam spadania z lozka. Wtedy Nikos dopiero zaczynal pelzac ,a ze ja lubie sobie pospac to spadl w sumie jakies 5 razy , no i najlepszym rozwiazaniem z jego strony bylo nauczenie sie zchodzenia z loza rodzicow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczesciara- swieta racja, on mi spadl podczas swojego snu, bo tak to sam schodzi z łózka. chyba zaszczepie to moje dziecko, ale jak za tydzien mam hib\'a to musze poczekac, a na maingokoki (do figlarnej) szczepilas czy bedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak jescze raz przeczytała, to doczytałam że dopiero będziesz szczepic, jakas taka rozkojarzona jestem ech:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
na meningokoki bede szczepic ale mam zamowiana szczepionke tylko jest problem z jej znalezieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nikosia na pneumokoki zaszczepie jak bedzie szedl do przedszkola czyli ostatnia dawke , tak mi polecil zaprzyjazniony lekarz pediatra. Moj Niko jest coraz grzeczniejszy w kwiaciarni tylko ma dola okolo 16 wtedy caly czs chce sie przytulac, wiec jak cos robie to juz z nim na reku. ale jest ok. Robi do klientow kuku za lady ;) Dzis pierwszy raz w zyciu dawalam buty do reklamacji. Kupilam 28 kwietnia japonki w CCC za 39,90 i nie maialam okazji ich nalozyc , bo bylo caly czas zimno od tamtej pory. Wiec wczoraj kiedy bylo cieplutko wskoczylam w nowiutki klapeczki, po powrocie do domu doznalam szoku z miedzianego koloru klapa(pod stopa) Zostala odbita moja stopa koloru srebrnego (wytarly sie po pierwszym razie ;) ) A dzis pani w sklepie oznajmila mi ze wysciolka nie podlega reklamacji . Wiec jej powiedzialam , ze niech sobie te buty zatrzyma bo ja ich nie chce. Ale w ostatecznosci przyjela moja reklamacje i mam zadzwonic za tydzien i sie dowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na kawce! co do szczepionek na pneumo i meningokoki to u nas w żłobku mamy za darmo-chyba profilaktycznie, dlatego pomyślałam że warto zaszczepić a co do prezentów komunijnych to wszystko zależy od tego ile kto chce wydać bo rozbieżności są duże-od aparatów poprzez zegarki, złote kolczyki, bransoletki, łańcuszki, mini wieże, mp3/4 nawet laptopy, biblie raczej się nie sprawdzają, no i wiadomo kaska-tylko że często zgarniają ją rodzice i dzieci nic z tego nie mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figlarna - dzięki Ci serdeczne 🌼 Ja ide dzisiaj z małym do kontroli to tez zapytam o te szczepienia na sepse No i po tej chorobie chyba musze przelozyc szczepionke skojarzona bo to chyba musi byc 3 tyg. zdrowy a ta szczepionka ma byc za tydzien. Pozdrawiam Was Ps. Fotki kapitalne dzieciaczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam ostatnio na nic czasu - dom, spacery, praca i jeszcze podjelam studia podyplomowe, wiec zjazdy:( Bleee! Za duzo obowiazkow, za malo czasu.Prasuje w nocy;) (ok 21-22 haha w nocy!), gotuje miedzy spacerami, pierze sie pod moja nieobecnosc. Naprawde jaestem w jednym galopie. Ale coz, niedlugo urlopy, moze jeszcze jakies zmianki:) Byle do 22 czerwca. Zeby nie wydawaloby sie Wam ze narzekam - za 10 minut wychodze do pracy, wroce po 21.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
to tak ja , ciągle z czymś do tyłu , tera jeszcze egzaminy i obrona na poprzedniej Już powinnam być od roku obroniona , ale niestety nie pogodziłam dziecka , pracy i nauki , tak myśle ,że z własnego lenistwa , ale coż byle do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
matko ile literowek robie!!!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i u mnie snowu burze, w koncu ze mojemu dizecku nie przechodzilo przeziebienie to dzis lekarz i antybiotyk, pytałam o szczepienie, ale to jest tak, ze skoro jest ze mna w domu, nie ma zadnej patologii, niedozywienia i t p, to nie ma pilnej potrzeby na tge szczepienia, niemniej do 5 roku zycia dizeci rzeczywiscie sa bardoz narazone na te wstretne bakteria, ale musowo kiedy dam dizecko do zlobka lub pezewdszkola, to wtedy 6-8 ty wczesniej mam podac, u nas na pneumokoki jednodawkowa kosztuje ok 300 zł-350 zł, i zapomnailam nazwe, ale nie ta co oniej pisalysmy. i znowu zle z nozkami- to skryzwienie kolanek na pilkarza jest za mocne, i musimy sie udac do ortopedy, mam najpiejw zminic buciki na takie za kostke, i sporo boso chodizc, pilnowac prostego siadania, jesli prze miesiac - 2 nie bedzie lepiej to wtedy lekarz. wiec wystawilam dzis na allegro 3 pary prawie nowych butów - bo trzeba bedzie kupic jedne porzadne- to koszt ok 200 zł. Jest zajebiscie nie mam chlopa, bo wiecznie gdzies, jestem z reszta kasy, chorym dizeckiem i problemami na glowie.... zajebiste jest to zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja równiez jestam bardzo ZA tymi wszystkimi dodatkowymi szczepieniami, ale okazuje się że mój Stas ta wysoką gorączkę ma własnie po szczepionece Prevenar i w takim razie nie wiadomo czy będzie mógł mieć podana druga dawkę :/ Całą noc i rano miał powyżej 39 st., ciągnęło go bradzo na wymioty, ale na szczęście po 1 razie sie skończyło i biegunki tez żadnej nie ma. Tylko jest senny, marudny, nie bardzo chce jeść - czyli wszystkie te działania nieporządane jakie wyczytaliśmy z lekarką z ulotki. Miał pobieraną krew i jutro wyniki. Sporo do poczytania o tym jest na stronie www.prevenar.pl i na stronie producenta www.wyeth.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek właśnie tańcuje :D, ale się skupia na tym :), leci program- co to za melodia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figlarna
a wiesz zapka , że Melka też uwielbia ten program , niesamowite jakie taneczne te nasze maluchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lena tez lubi potańczyc...a jej ulubiona piosenka to \"Sacrum\" mezo i kasia wilk....to gust muzyczny ciotki gochy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×