Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szczuplak1

Kto nie pracuje, a chętnie i często po sieci buszuje.- c.d.

Polecane posty

to sobie jedzcie zupki i sałatki, ja mam dzisiaj roladki z wołowinki ( w sumie cielencinki) , kluchy parowane, kapuste kiszoną zasmazaną. Obeżre się jak świnia. Hihi. To żart Mróweczko podziwiam twojego bloga, zwłaszcza to jak wstawiasz piękne zdjęcie zwykłej zupiny , zdjęcie smakowite, a opis ,mhm ślinka cieknie. jedna uwaga , jak to się ma do diety? Bo ja kiedyś już po obiedzie, jak luknełam na Twój żurek , musiałam sobie ugotować na kolacje, normalnie czułam jego zapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze tu zupki i indyki a u mnie dziś ziemniaki w mundurkach a dla męża dodatkowo śledzie w śmietanie :P w Castoramie ktoś mi zapierdzielił wózek z 5 zł w nim :( ale sie wnerwiłam bo musiałam lecieć na dół po drugi a zostawiliśmy go tylko na moment aby zobaczyć co jest na regałach po drugiej stronie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dzis tlusto i niezdrowo, no coz , raz w roku to robie: golonka w piwie, zapiekana z kapusta kiszona :) Tutaj takich cudow nie sprzedaja, jedna goloneczke przywiozlam z Polski, wczoraj rozmrozilam, wiec musze ja obrobic :) Moj ostatnio skusil sie na takie cudo w jakims barze w Polsce i byl zachwycony :) A wczoraj zrobilam pierwszy raz w zyciu suflety z brokulow i wyszly pycha :) i zapiekane pomidory faszerowane feta, tez niezle. I risotto z grzybami :) Mialam kuchenne natchnienie i tyle, bo ostatnio nic mi sie robic nie chce. Mam jedno opakowanie soczewicy, kolorowej, macie jakies propozycje? tak na przyszlosc.... A.....i chcialabym zrobic cos ze swiezym imbirem, bo swiezego jeszcze nigdy nie jadlam :( tak mi sie wiedzi sos sojowy, imbir, miod....wiem, ze jakies skrzydelka sie tak robi, ale moze macie jakies inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taktak gdyby tu byla opcja jak na FB LUBIE TO , to kilknęlabym to pod Twoim wpisem :"Mam dzis postepujacy brak idei jakichkolwiek" Juz prawie 14 a ja dalej nie wiem co na obiad :( Totalna pustka we łbie, nic mi sie nie chce i mam ochote zaszyc się gdzies w dziurze i poryczec sobie, ot tak zwyczajnie . Pogody ładnej już brak , a tak slicznie się dzien zapowiadal. Teraz prószy snieg i wieje wiatr:O Mrówka hihiii noł koments . Pewnie tym basenem tak żylas i tymi panami co to pod wodą obserwują pływające dupeczki :P Julka moje dzieciaki mają do mnie żal , ze przez jakis czas byly "scinane " na twz grzybka. Nie mowia jednak zer to grzybek to ze "pod garnek" :P Myślę wiec, ze Twoja miska i ich garnek to to samo ;) Sylvik same te ziemnaiki wciagasz czy masz cos do tego ? Mała ja zcasami lubie tak własnie zjesc( tłusto) , ale juz nic o tym nie wspominam bo Taktak na mnie jape drze ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo Julka gdzies mam przepis na skrzydełka w imbirze;) Ide szukac i jak znajde zaraz wpisze :) Mam swietny przepis na zeberka z miodem , moze ktoras się skusi ? Normalnie palce lizaccccccccccc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie Julka coś mi dzwonilo, ale nie w tym kosciele co trzeba . Mam przepisy na zeberka i w miodzie i w imbirze ;) Skrzydelek nie ma, ale tak sobie myśle, ze mozna byloby skrzydelka tez wsadzic w taka marynatę . Jak jestes zainteresowana to napiszę przepis( jest sprawdzony przeze mnie ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubo
CZY WIEDZIELISCIE ŻE ISTNIEJĄ STRONY NA KTÓRYCH BEZ NAJMIEJSZEGO WYSILKU MOŻNA ZDOBYC WSPANIAŁE NAGRODY?? oto jedna z dobrze zapowiadających się nowych stron: http://www.szoking.com/user/create?ref=392

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemniaki same wpierdzieliłam a i tak mnie wydeło :( Landrii dawaj przepis na te żeberka, pewnie cholernie kaloryczne ale co tam, kilo zrzucilam to moge nadrobić :P Julka od Ciebie też poprosze o przepisy na brokuły i zapiekane pomidory, smakowicie to brzmi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii zupka marchewkowa z imbirem i mlekiem kokosowym. Risotto z grzybkami tez u mnie czesto jest i na koniec duzo parmesanu i maselko trufelkowe. Mniam. Brokulki tez mniem. Wlasnie kupilam i robie z platkami migdalowymi w masle i galka muszkatalowa i do tego piersi z kurczaka z szyneczka i serkiem. Golonki nie umiem robic :O Sylviku kartofelki w mundurkach Pyyyyyyyycha z twarozkiem albo z maselkiem i sola i sledziki w smietanie. Mniaaaaammmm Landrii ;) Pustka w glowie to czasami przyjemny stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchew 500 g bulion warzywny 1 cebula lyzka masla puszka mleka kokosowego imbir starty na tarce limonka chili kruszone albo pasta Cebule i marchewke pokroic w kostke dobrze poddusic na masle dodac imbir chili. Posolic. Zalac rosolem okola litra i mlekiem. Zagotowac. jak marchew miekka to zmiksowac. dprawic do smaku sokiem z limonki. Jako dodatek smazone chili i czosnku krewetki na koniec skropione limonka. Pycha ;) ja przemyce jeszcze zawsze odrobine sosu sojowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze jak się apetycznie zrobiło :P Mala - nijak do diety jakbyś poczytała od początku to byś wiedziała :P u mnie dieta polega na ograniczeniu żarła do połowy i wiecej ruchu ;) przepisów odchudzajacych w necie od groma i niemam zamiaru tego powielać ;) Landrynka - jak sobie to wyobraziłam potem to się dopiero uśmiałam, ja beztrosko jak rybka śmigam na basenie, panów oczywiście wokoło a jakże :P niewiem dlaczego baby na basen nie chodza - a mój M zapierdziela przez las w to mrozicho - jak opowiedziałam koleżance to myślałam że się posika :P - jedyny zywiciel rodziny i ja o nim zapomniałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propo brokuł bo właśnie posiadam takie na stanie - jakaś zupka moze z nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak taczko, zupki odpadaja, bo moj ma wstret do wszelakich zup. Ja mysle, ze on w dziecinstwie zostal pokrzywdzony, bo jego mama robila takie papki warzywne, typu zupka jarzynowa i potem to miksowala na taka maz..... a on nie lubil i musial to jesc :P Biedak , a teraz ma taki uraz psychiczny. Jak kiedys pilnowalam dzieciaczka kolezanki to nie zapomne jednej zupki, ktora przyniosla zeby mu odgrzac.... Do porzygania,serio...a ja zupy uwielbiam. To byla zupa z wszelakich fasolek, grochu, soczewicy, popackane takie, w kolorze wstretnym, a pachnialo ..... a fee.... Albo raz przyniosla jakis sos, taki do makaronu..... jakis taki pomidorowy a w tym kawalki jakiejs gotowanej ryby, no niektore rzeczy sa dla mnie straszne.. Az mnie odrzuca jak takie rzeczy mam odgrzewac. Polskie zupki sa o wiele lepsze, z tego co tak tutaj zauwazylam... A te sufleciki to zrobilam tak : brokuly ugotowalam (tak na oko dalam 400g) , potem zmiksowalam (sol), do tego dalam dwa zoltka (dalam tez troche parmezanu, ale obedzie sie i bez tego) i na koniec ubita piane z dwoch bialek. Napelnilam tym 4 male okragle blaszki i pieklam 30 min. w 180 stopniach. Acha....te blaszki wstawilam do naczynia z odrobina wody, gdzies tak wyczytalam. Potem te upieczone sufleciki wyjmujesz z foremek i polewasz jakims sosikiem, np. serowym ( np.kawalek gorgonzoli, smietana, rozpuszczasz to ladnie) Mniej wiecej tak to wyglada: http://ricette.giallozafferano.it/Sformati-di-broccoli-con-salsa-al-caprino.html A pomidorki to prosta sprawa- odcinasz gore, wydrazasz pomidorki, napelniasz feta wymieszana z jakimis ziolami, ja dalam oregano i bazylie, przykrywasz kapelusikiem :) lekko skropilam oliwa i do piekarnika na 30 minut. Ja wlasnie razem pieklam te sufleciki i pomidorki :) Do tego mozesz podac ze dwie grzaneczki i kolacja gotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrowka....a moze salatka ? Brokuly w czastki ugotowane, do tego jajka na twardo w osemki pokrojone, czaski pomidora i ogorka swiezego :) Do tego sosik czosnkowy i palce lizac :) Ladnie to na polmisku podaj, sosik moze byc osobno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taktak to przepis na zupę ? Kurde ale dajecie dodatki, ja pierwszy raz o takich słysze :O Podaj jeszcze przepis na brokuły w tych platkach i na te piersi z szyneczka :p Mrówka jak zupa z brokólów to tylko krem mi na mysl przychodzi z nich :) Przepis na zeberka w imbirze. 1 kg zeberek kroimy na kawalki. Marynata : 1 płaska łyzka imbiru , 1 płaska łyzka czerwonej zmielonej papryki( słodkiej), sok z 2 cytryn, 4 łyżki miodu i 5 zmiazdzonych ząbków czosnku. Pokrojone zeberka obtoczyć w marynacie i odstawic do lodowki. Ja zawsze robilam dobie tak na kilka godzin przed smazeniem. W miedzyczasie obsmazyc na oliwie 2 cebule , 1/2 sredniego pora i 1 duża paprykę czerwoną ( wszystko skrojonew kostke ).Poddusic 5 minut . Wyjac zeberka z marynaty , obsmazyc z kazdej strony na tłuszczu i przelozyc do podsmazonej cebuli, papryki i pora.Dolozylam jescze troche tej marynaty i zalałam to bulionem ( tak aby to przykryc)i dusic an wolnym ogniu conajmniej 30 minut . Mysle ,z e mozna podobnie przyrzadzic własnie skrzydelka ,a le mzoe juz bez dodatku tych porów papryki i cebuli. Chodzi mi o tą marynatę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łoj , ale smakołyki Julkaaaa , nabralam ochoty na te pomidory, ale chyba poczekam az bede tansze i mniej sztuczne :P Zaraz wszystko kopiuję , bo potem trzeba bedzie szukac :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz racje Landrii z tymi pomidorami . Ja mialam fete do skonsumowania, kilka dni wczesniej mialam salatke grecka, wiec musialo byc cos innego :) I dzieki za przepisy :) Tak taczko? a to mleko kokosowe to dobre jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta sałatka z brokułów moze być niezła ino ja pomidory i ogórki to też wolę w sezonie, teraz to to smaku nie ma., ale zaraz coś poszukam a zupa jest w sam raz bo mało roboty z takim jednogarowym daniem , ciepła i smaczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii jak czy dobre?? No takie jak gesta smietana tylko z lekkim slodkawo kokosowym posmakiem. Ja wole od smietany bo dodaje zawsze taki azjatycki posmak i kokos bardzo lubie. Landrii brokuly normalnie gotuje i zamiast bulka tarta po polewam/posypuje platkami migdalowymi uprazonymi na masle z dodatkiem muskatu soli i troche pieprzu czasami. Kurczaczki to takie Cordon Bleu tylko wlasnie z kurczaczkiem. Biezesz pier kurczaka pojedyncza przecinasz robiac taka kieszonke tam wsadzasz plasterek szynki gotowanej i plasterek serka zoltego panierujesz w jajku bulce. Oczywiscie solisz pieprzysz czy tam paprykujesz. QAaaa i mialam wam jeszcze dac przepis na ciasto greckie z manna/grysikiem. Jest pyszne ale bez zadnych kremow. Chce ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa a z tymi brokulalmi to ja ich jakos nie zabardzo tak wlasciwie lubie w zupie. Salatka brzmi pycha. Mrowka mam to samo z pomidorami. Tak wlasnie nawet ostatnio siedzaialam i sobie marzylam o moich pomidorkach z ogrodka. Slodkich, czerwoniutkich na sloneczku dojrzalych. I pomyslec ze jeszcze kilka miesiecy temu pod koniec lata juz na nie nie moglam patrzec tyle ich bylo. Mniam ogoreczki, kalarepka. Buuu teraz trzeba jeszcze czekac tyle czasu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze szalejecie :) a u mnie dziś pierogi :) z domu przywiozłam :) Póki co ufam nie zrobił nic zebym miała jakieś obawy, mówi opowiada. Zreszta co mi da jak będę robiła awantury? jak zechce to tak czy siak pojdzie do innej i oszuka mnie, takie zycie. a jak spotka sie z kims raz na miesiąc to nic sie nie stanie, zatęskni do mnie troche ;) wpadnie marudny bo sie przeziębił... facet ok 40 z katarem.... coś czuje że będzie umierający chyba udupiłam egzamin... czekam na wyniki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale smacznie się tu zrobiło :) też zaraz musze pokopiować te przepisy bo potem bede szukać :) zaczęłam przeglądać te zupy u mrowki i miałam takiego smaka na żurek że zrobiłam dzis na obiad ;) No to podglądam i spisuje te Wasze pomysły kulinarne mniam :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Tak taku :) A o mleko sie pytalam, bo nigdy nie mialam z nim nic do czynienia, i mnie zaskoczylas, ze taka ma konsystencje, ja wyobrazalam sobie to bardziej jak ta woda co z kokosa wyplywa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julii to jeszcze tez zalezy od jakiego producenta kupisz. Czasami jest bardziej zadsze a czasami na gorze puszki jest bardzo gesty bialy kokosowy krem na na dole troche wytraconego przezroczystego plynu wlasnie takiego jak wyplywa z kokosa :P ale to wszystko jest ok bo po podgrzaniu i tak sie wszystko ze soba laczy. Ten brokol jest z cebula, czosnkiem winem i pecorino. I tak jakos nie wiem ten brokol gotowany w czerwonym winie musi miec potem gowniany kolor :O :P Dobra ide pomachac troche drutami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm hm u mnie też koniec balu bo na stół wjechało pół świni i nikogo w domu tylko ja i ona ;) no i musowo się z nią zmierzyć Mala co ty robisz ze skórami? boja przeważnie psom gotuje z kaszą ale one chyba tego nie przeżrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrówka jak kiedyś u nas na stole leżało pół świni, to pies pierwszy się zainteresował. Za nogę w zęby i do siebie. Musieliśmy psa ewakuować na dwór. A swoją drogą... nie zazdroszczęę ci, że cię samą z tym zostawili. SKOŃCZYŁAM MOJE SŁONECZNIKI!!!!!! :D :D :d wysłałam wam na maila. Możecie zacząć podziwiać. Albo na nk. Skończyłam z zagrzebywaniem się w ściółkę. Przegryzłam temat i jestem. Kiedyś napiszę jak nas teść uraczył. Na mail. Fajnie, że Mala wróciła. :) Któraś pisała co u Ferdki, ale nie doczytałam dokładnie. Co z nią? Jak zobaczyłam fotki koszulki Taktaka a nie byłam w temacie, to myślałam, że to nowy zakup. A tu proszę - krawcowa artystka całą buzią ;) Może zmienimy nazwę topiku na Klub talentów? Żartuje oczywiście Wpadłam z pracy 2 godziny wcześniej i na obiad zrobiłyśmy placki ziemniaczane. Łatwo prosto i szybko. :D Mało mi było, to nabrałam fazy na pączki. Może ktoś mi pokaże jak je lepić, żeby dżem nie wylatywał? Mało który nie pękł. MM chrapie na kanapie. Może mu nogi rozsunąć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×