Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kuchnia

kokilki ceramiczne do czego??

Polecane posty

Gość kuchnia

Mam komplet 6małych kokilek ceramicznych, pojemność koło 40ml, stare- z lat 80 "Porcelit Pruszkow" Zastanawia mnie do czego można ich użyć w kuchni?? Czy to tylko gadzety pseudoozdobne jak malowane talerze, czy wielkie sztućce drewniane malowane jakie wisiały wtedy na boazeriowych ścianach kuchni;-) Myślałem czy na przykład jajko tam zapiekać- ale nawet jajko się tam nie zmieści, chyba że przepiórcze albo od kurki zielononóżki. Troche za krótka rączka jak do raclette serowego, nie mam pojęcia co z tym można zrobić, a szkoda mi wywalić;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpanskie sa
wez no pokajak to wygląda, coś wymyślimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w kokilkach
...kiedyś zapiekało się móżdżki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
miseczka gliniana okręgła, polewana o średnicy wewnętrznej koło 5cn, głębokość 2,5cm z dołączoną rączką ceramiczną koło3cm. Dno płaskie, ścianki lekko się rozszerzają do góry(znaczy zwęża się przy dnie;-)) dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
hihihi móżdzek to tylko świnki morskiej by sie chyba zmieścił;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie świńki ale każdego faceta
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
jestem facetem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpanskie sa
ooo to też mam takie, tyle, że bez raczek :D U mnie służyły jako popielniczki :D Możesz w nich podać np. creme brulee czy inny deser ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
myślałem o tym, tylko że to porcja na jedną łyżeczkę, no może 2 z wyskrobywaniem ścianek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpanskie sa
to tylko popielniczka ci zostaje :D Soryy, nie doczytałam o ich pojemnośco. Faktycznie te 40 ml to baaardzo niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
w ostatecznosci stanie się kompletem świeczników na wkłady świeczkowe do podgrzewaczy;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiszpanskie sa
Nie wiem skąd mi się te 40 ml wzięło, chyba stąd, że moje mają tyle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
moje mają 40ml- napisałem o tym na początku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
no jeszcze wpadło mi do głowy że można stopić czekoladę, albo podawać likier na gorąco, ale to troche sztuka dla sztuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby podziałąć na wyobrażnię 40 ml to średni kieliszek do wódki- nie najmniejszy25ml, ale nawet nie 50ml. Szklanka to 200-250ml 2,5cm głębokości, 5cm średnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja tak...
Mi z 6 zostaly tylko 3...uzywam ich glownie jako naczynko do chrzanu, musztardy, keczupu, itd... na stole fajnie sie to razem prezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokilki
Kokilki sa przydatne przy przygotowaniu budyniow, ktore wymagaja podgrzania w piekarniku, sufletow, zapiekania przeroznych produktow, np jajek. Mozna je do wielu rzeczy wykorzystac, to takie malutkie formy do pieczenia. Zawsze mozna przygotowac malutkie ciasta, tartaletki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niutka54
Twoje kokilki służą do podawania surowego żółtka ,jako dodatku do bulionu , barszczu lub tatara .Używane były głównie w gastronomii, tak jak maleńkie dzbanuszki do podawania śmietanki do kawy/jednej porcji/.Można w nich podać sos vinaigrette , słodko-kwaśny /tao-tao/ lub inny bardzo ostry odatek, którego używa się w bardzo małej ilości.Można twż włożyć jeden kwiat/samą główkę / albo świeczkę ustawiając między potrawami na stole .Puść wodze fantazji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×