Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość czy jest taka możliwość

czy pracodawca może zmienić stanowisko na inne gorzej płatne?

Polecane posty

Gość czy jest taka możliwość

pytanie jak w temacie, zmiana bez żadnego powodu, po prostu jakieś tam przesunięcia pracowników ale czy może być stanowisko gorzej płatne, a jeśli tak to na jakiej podstawie- czy chodzi o jakieś przewinienie pracownika, jak to wygląda od strony prawnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trudne pytanie
z tego co się orientuję taka zmiana powinna mieć jakąś konkretną przyczynę, np.: - przewinienie pracownika (dyscyplinarnie) - reorganizacja w firmie w związku z jej kłopotami. Pracodawca nie ma prawa do samodzielnej zmiany stanowiska i obniżenia płacy. Musi podać konkretny powód i można się tego domagać. A poza tym pracownik powinien wiedzieć czemu tak się dzieje i wyrazić na to zgodę (no chyba że dyscyplinarka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
pracodawca nowe warunki pracy powinien przedstawic na pismie, a ty powinnas sie na to zgodzic lub nie, to moze byc powod wypowiedzenia z twojej strony A oto przepisy na potwierdzenie moich słów. art 29 Kodeksu pracy § 3'1. Poinformowanie pracownika o jego warunkach zatrudnienia, o których mowa w § 3 pkt 1-4, może nastąpić przez pisemne wskazanie odpowiednich przepisów prawa pracy. § 3'2. Pracodawca informuje pracownika na piśmie o zmianie jego warunków zatrudnienia, o których mowa w § 3 pkt 1-4, o objęciu pracownika układem zbiorowym pracy, a także o zmianie układu zbiorowego pracy, którym pracownik jest objęty, niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 1 miesiąca od dnia wejścia w życie tych zmian, a w przypadku gdy rozwiązanie umowy o pracę miałoby nastąpić przed upływem tego terminu - nie później niż do dnia rozwiązania umowy. § 3'3. Poinformowanie pracownika o zmianie jego warunków zatrudnienia, o których mowa w § 3 pkt 1-4, może nastąpić przez pisemne wskazanie odpowiednich przepisów prawa pracy. § 4. Zmiana warunków umowy o pracę wymaga formy pisemnej. art 42 Kodeksu pracy § 3. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika zaproponowanych warunków pracy lub płacy, umowa o pracę rozwiązuje się z upływem okresu dokonanego wypowiedzenia. Jeżeli pracownik przed upływem połowy okresu wypowiedzenia nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków, uważa się, że wyraził zgodę na te warunki; pismo pracodawcy wypowiadające warunki pracy lub płacy powinno zawierać pouczenie w tej sprawie. W razie braku takiego pouczenia, pracownik może do końca okresu wypowiedzenia złożyć oświadczenie o odmowie przyjęcia zaproponowanych warunków. § 4. Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona w umowie o pracę na okres nie przekraczający 3 miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak nie nie
może, jak najbardziej może tylko musi Ci dać możliwość wyboru, takie pismo informujące o tym, iż jeśli nie zgodzisz się ze zmianą stanowiska to możesz nie podpisywać i w takim przypadku zostajesz zwolniona z firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziękuję bardzo________
jednak można licyć na fachową odpowiedz na tym forum jeszcze raz dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×