Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzaczek

Wkładka domaciczna Cooper T 380

Polecane posty

Gość gość
Ile cała operacja z wkładką cię kosztowała.?Jakie samopoczucie przy zakładaniu i teraz. i na ile lat jest ta wkładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość xyz
Zabieg kosztował mnie 550 zł. Teraz byłam na kontroli i lekarz zawołał jeszcze 50 zł za wizytę. Mam znów przyjść na kontrol czyli następne 50 zł. Ale w tej chwili jestem trochę zła ,że mój lekarz nie wspomniał o możliwości zrobienia tego zabiegu na kasę chorych, tylko od razu przedstawił cennik. Jeśli chodzi o samopoczucie to zabieg trochę mnie bolał, może dlatego że byłam spięta. Ale teraz czuje się lepiej, chociaż trochę plamię po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość xyz
I najważniejsze: moja wkładka jest na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Był to dla ciebie bardzo drogi zabieg.Wkładka jest na rezundacje łącznie z załozeniem.Byłaś otumaniona przez lekarza ,chyba wygodą i używaniem bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz cię dokładnie wybzykał z gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrze że stać mnie na takie rzeczy jeśli już martwisz się o mój portfel. A komfort w życiu zapewnia mi mąż i dwóch synów, czego życzę też innym. A takimi wpisami jak twoje to tylko można się wybzykać z godności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mając gotówkę należało założyć mirenę,a nie zwykła,która prowadzi do ciąż pozamacicznych.Daje większy konfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jednak z tego co pisza i mają tą wkładkę to nikt nie zaszedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa 1
Nie ma idealnej metody anty. Każda może coś ze sobą przynieść. I nie ważne czy jest za darmo czy trzeba za nią płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidia1976
Witam , mam pytanie czy któraś z pań miała może robiony rezonans magnetyczny kiedy miała założoną wkładkę miedzianą UT 380? czy może być podczas badania ? czy nie traci swoich właściwości ? czekam na szybką odp proszę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata89aaa
Hej wypowiadalam sie wczesniej na temat wkladki... dzis juz mija 4 miesiac jak ja mam:) jest ok faktycznie miesiczki sa ciut obfitsze i moze bardziej bolesne ale no spa i wszystko ok:) uzywam normalnie tamponow bo bez nich to sobie nie wyobrazam normalnego funkcjonowania podczas okresu... partner nic nie wyczowa a to tez dobry znak:) Takze polecam !!! na pewno jest to bardzo dobre rozwiazanie niz hormony;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, nie wiem jak u Was ale u mnie wkładka zdawała egzamin przez 8 miesięcy a później zawiodła :-( cała spokojna że antykoncepcja działa a tu nagle ciąża. Wiedza zdobyta w internecie doprowadziła mnie do schizy, że wkłada może się wrosnąć w główkę dziecka itd., ryzyko usunięcia we wczesnej ciązy może skutkować poronieniem, więc siedziałam jak na szpilkach przez 3 miesiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma 100% antykoncepcji i każde bzykanie może skończyć sie ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wrześniu minie 11 lat od chwili , kiedy założyłam wkładkę . Jestem pod stałą kontrolą lekarza i wszystko jest ok . Nigdy wcześniej nie byłam tak zadowolona z antykoncepcji. Lekarz mówi , że ponieważ wszystko jest w porządku, wyjmij my ją po 13 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To chyba wkładka ze stali i tak długo w macicy siedzi.Albo zakleiłaś ci/pę i z niej nie korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze już przekwitłaś i wkładki nie trzeba wyjmować.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zakleiłam, nie przekwitłam bynajmniej. Mam 36 lat, wkładka jest na 10 lat, ale lekarz mówi, że spokojnie można ją przenosić nawet do 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I może zamiast snuć domysły , warto w google poczytać ;-) Wkładka wewnątrzmaciczna (wewnątrzmaciczna wkładka antykoncepcyjna, spiralka domaciczna, ang. Intra Uterine Device, IUD) – środek antykoncepcyjny przeznaczony do umieszczenia w macicy w ostatni dzień krwawienia miesiączkowego. Ocenia się, że na świecie, głównie w krajach wysoko rozwiniętych, stosuje go ok. 160 milionów kobiet. Wkładka jest skuteczna przez wszystkie dni cyklu miesięcznego i zależnie od typu może pełnić swą funkcję od roku do 5, a nawet do 12 lat (Coopper T380A).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sie odnosi do nowych typów wkładek .Stare umieszczone w macicy 5 lat temu nie mają takiej opcji.Pomiaru intensywności emisji jonów nie można pomierzyć aby przedłużyć jej zywot o kolejne 5lat.Zakłada się wkładki dla wygody uprawiania sexu. Na swiecie to metoda popularna ,gdyż kobiety inaczej myślą o sexie jak Polki,które tylko sie boją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mechanizm działania wkładki nie jest do końca przebadany, uważa się jednak, że polega on głównie na zapobiegnięciu zapłodnienia poprzez wytworzenie wewnątrz macicy środowiska niesprzyjającego plemnikom. W przypadku wkładek obojętnych ich działanie polega na ogólnej reakcji macicy na ciało obce, reakcja ta powoduje niewielkiego stopnia uszkodzenie tkankowe, które wywołuje działanie plemnikobójcze. Wkładki zawierające miedź posiadają dodatkowe działanie plemnikobójcze. Natomiast wkładki uwalniające progestagen oprócz działania plemnikobójczego, zagęszczają śluz szyjkowy, wpływają na endometrium, które staje się niepodatne na zagnieżdżenie zarodka oraz częściowo hamują rozwój pęcherzyków jajnikowych i jajeczkowanie. Należy podkreślić, że wkładki nie są środkiem poronnym, gdyż działają przed zapłodnieniem lub implantacją zarodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2929
Kobietki. Mam wkładkę od 2 tygodni i ja czuję.. Tak jakby kawałek plastiku i nitki.. Czytałam wcześniej że na początku tak może być.. Nie plamie nic mnie nie boli ale zastanawiam się jeśli ja ją sama wyczuwam to podczas sexu równiez będzie ja czuć... Wizytę mam dopiero po skończeniu okresu ale się martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie spróbowałaś bzykania z wkładką to o co się martwisz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość2929
Martwię się tym że jest źle założona ...wszystkie koleżanki które mają spirale jej nie czują ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy razem zakładałyscie te spirale co tak twierdzisz?Zależy tez doniesienie psychiczne to tego co w tabie siedzi.Zakładałas ja dla swojej wygody a teraz o niej myslisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam wkładkę levosert i jej nie czuję, ale faktycznie na początku miałam schizy, dopiero po wizycie u lekarza i kontrolnym USG przeszło mi fantazjowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam niewiem czy ktos jeszcze tutaj wogole zaglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam zalozone wczoraj wkładkę pierwszy raz. Nie bolalo:-) ale nie czuje nitek niewiem. Byly by tak gleboko? Prosze kogos o podpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomóżcie. Bo niewiem czy isc zaraz jutro do gin zeby mnie nie wysmial ze przesadzam:-):-) Brzuch mnie bolal godzine po wlozeniu wkladki. Ale bol okropny.... Trwal jeden dzien. Okres tez slaby. Tylko nie moge wyczuc tych nitek... dodam iz ginekolog zaraz po wlozeniu zrobil mi usg i wkladka jest w dobrym miejscu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz tylko trenuj często bzykanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×