Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość babka pieskowa

zmiana nazwiska po ślubie-biurokracja

Polecane posty

Gość babka pieskowa

Dziewczynki drogie, nie wiem czy był taki temat; interesuje mnie procedura biurokracyjna, czyli wymiana dokumentów po zmnianie nazwiska po ślubie, konkretnie papierów na studiach.Jak to wygląda, dużo zawracania...głowy? Dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest dużo.Jeśli zmieniasz dowód to idziesz do urzedu,bierzesz normalny wniosek na zmianę dowodu i wypełniasz tak jak jest. Co do studiów to muśiałam przedstawić akt ślubu w orginale.I po sprawie.Po niecałym tygodniu kazała babka przyjśc miałam już wszystko zmienione w ideksie itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dużo biurokracji
pół roku po ślubie poszłam do lekarza z nową kartą NFZ, trzeba było wypełniać nawet nowe deklaracje do lekarza, bzdura totalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babka pieskowa
Dziękuję za odpowiedzi, już jaśniej. :) Kangurku, to fajnie, że na studiach mało zamieszania, bo się obawiałam.. Żesz, lekarze własnie! Jaki papier z NFZ-tu muszę mieć i jak go załatwić? Nie mogę po prostu pokazać nowego dowodu osobistego? Dziwne.Ale dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogadaj z nimi -to ludzie też
Mając wniosek ia kt małżeńwtwa to juz jeden krok do otrzymania nowego dowodu. Mając nowy dowód juz wszystko załatwisz: powiadomisz pracodawcę, doktora, pania w gazowni by umowe nowa wypisała, panią z telefonii komórkowej by nowa umowe wpisała, i panią z elektrowi....banki.....nawypisujesz się wniosków czy popodpisujesz umowy i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×