Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agusssia

OKULARY I OKULARNICY

Polecane posty

A ja mam takie pytanko - czy sa okulary , które są stworzone specjalnie do pracy przy kompie lub czytania ksiażek - takie hmm ochronne (zle to troszke ujełam ale nie mam pomysłu jak to inaczej okreslic) no bo chyba lepiej zapobiegac niz leczyc a cos szaro widze moj wzrok jak bede siedziala tyle przed kompem ...:o Aha i jeszcze slyszalam o czyms takim ze osoby pracujace z mikroskopami - ktorych wzrok teoretycznie powinnien sie psuc ze wzgledu na to co robią - w ramach higieny pracy ucza sie specjalnego patrzenia : przez obraz a nie na obraz - wie ktos moze o co w tym chodzi dokładnie ? I czy takie coś wypali w przypadku kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2222
Słyszałam o takich okularach używanych specjalnie do pracy przy komputerze, mają one coś w szkiełkach co nie "przepuszcza" złego oddziaływania monitora na nasz wzrok... Ale nie wiem jak one się nazywają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasaa
szkła z antyrefleksami chronia oczy przed komputerem np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciaaaaaa---> no wlasnie czytalam na jakims temacie tu na forum ze lekaze wrecz bagatelizuja to ze masz wade wzroku. mnie chodzi akurat o ten szczegolny przypadek gdy jest sie po operacji oczu. ja tez sie strasznie boje niby 1% na ogolnie powiklania a bardzo malutki na jakies powazne ale jednak sa i strach minmo to ale nowy wzrok:):):) kuszace juz na zawsze pozbyc sie szkiel, okularow i wszystlkich problemow:):) narazie z chlopakiem czekamy on tez slepotek:P:P:P i zdecydowalismy ze przez najblizsze 2-3 lata nic nie robimy. tylko ze jemu wada sie juz zatrzymala a mi ciagle nie:/ ja okolary nosilam nalogowo nawet zasypiac w nich mi sie zdazalo codziennie rano lezaly kolo lozka i zawsze je nosilam procz oczywiscie do czytania bo niewolno. wzrok w tedy blyskawicznie leci oczywiscie mowie o krotkowidzach:) rano jeszcze przed umyciem zebow je mialam na nosie teraz szkla to zawsze sciagam jak najpozniej jak juz umyte zabki kremik nalozony na noc i w lozku leze a rano ubieram je pierwsze. jak ich nie mam to odrazu chce mi sie spac:P:P agusssia---> ja tez tak mialam nie tylko za pierwszysm razme ale i pozmianmie szkiel na mocniejsze. i w glowie mi sie krecilo. narazie musisz robic przerwy i powoli sie przywyczajac. i nie robic wlasnie skokow ze nosisz okulary jeden dzien a drugi nie tylko lepiej juz 2 dni po kilka godzin nosic:) Złośliwiec od urodzenia---->1,5 to masz tyaka fajna wade:P ale rozumiem cie to potrafi byc dokuczkliwe. jabardziej mnie denerwowalo zaparowywanie szkiel gdy w zimie wchodzilam do klubu nigdy nie bylam pewna do ktorego stolika sie udac i stalam jak osilo przez 2 minuty na srodku nie wiedzac co gdzie i jak. ws umie duzo rzeczy da sie zrobic prosto mnie wkurzali znajmi bo zawsze puszali mnie przodem w knajie i niemogli zroumiec dlaczego nie chce. albo nie dasz rady sciagnac od kogos bo porostu nie widzisz co pisze ani nawet usiasc na egzaminie w tylnych lawkach;/ eh ja bez szkiel to nawet nosa z domu nie wychlam bo boje sie ze strace zycie:P:P nawet nie jestem w stanie oczytac jaki numerek tramwaju jedzie nie moiwac o strachu jak przechodzic przez ulice:):) tala----> do prcy przy komputeze z antyrefleksem. monitory teraz sa pokryte taka iloscia filtrow ze nie emituja zlego promiwniowania chodzi tu raczej o zmecznie oczu ciaglym koncentracja bilsko i miesienie oczu sa napiete caly czas. wiec najlepiej zamiast okularow po pol godziny odejs od komputera na 10 minut kupic krople przeciw zmeczeniu bo okulary moga wrecz przeciwinie pogorszyc wzrok. jesli jest sie krotkowidzem nie wolno czytac w okularach oczywiscie dlaekowidz nie ma innego wyscia zreszta dlatego sa to okulary do czytania . wiec jeli masz minusy to czytasz bez i na komputerze pracujesz bez. jak musisz miec okulery to lepiej niech to beda szkla kontaktowe a jesli juz szkiel nie mozesz to okulary z anty refleksem najwazniejsze sa przerwy i rozluznienie. wiec jest wrecz przeciwnie okulary osoba widzacym w miare dobrze do komputera sa zla rzecza i niszcza wzrok. muszisz przywyczajic sie tak 1h pracy 10 minut przerwy gdzie idziesz na paierosa kawe czy cokolwiek patrzysz w okno i rozuzniasz oczy. i kropelnki na suche oko. monitory juz sa takj dobre ze mozesz bezpiecznie siedziec i patrze gdyz nie emituja zlego promieniowania i bezpieczniejsze jest siedzenie na kompie niz ogladanie tv:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrrrrrrrr
Najdziwniejsze jest to, ze okulista kazał mi nosic okulary do smochodu i ochronnie do....kompa...juz nic nie rozumiem, A co do wady, to nic mi sie nie zmieniło i raczej nie zmieni (czyli jednak czasmi sie sprawdza, ze powyzej 25 nie zmienia sie wada nabyta) i mam nadal tylko -0.5 i -o,75:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troszeczkę mi lepiej. Ale umierałam przez cztery dni. W piątek i sobotę o mało w szpitalu nie wylądowałam :(. Ale na szczęście dzisiaj już jest lepiej i tylkop połowę-mocnej, ale jednak tylko połowę-tabletki przeciwbólowej zażyłam i jakoś żyję. Wróciłam do okularów tylko przy komputerze, ale nie wiem czemu coś kiepsko widzę na prawe oko. A poza tym to mi ciągle puchną oczy, łzawią i swędzą. Wrrr :O. I tyle. Pozdrawiam Was, idę walczyć z tym bólem głowy 🌼.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trrrrrrrrrrr---> wiesz ja ci moge tyle powiedziec co mi okulistka. wiele razy slyszlam o tym ze nalezy nosic okulary ochronnie do komputera itp. dopoki nie poszlam do pani dorktor prawdziwej z tytulam naukowym z dlugoletnia praktyka w witkowicech teraz juz na emeryturze. przedstawilam jej jaka jest sytulacja. ze jestem krotkowidzem i ze mam wade wtedy -3 i ze zewzgledu na kierunek studiow musze pracowac na komputerze co najmniej kilka godzin dziennie a czasem nawet caly dzien. i dostalam taka odowiedz: 1.monitory w dzisiejszych czasach sa juz bardzo zabezpieczone (z czym sie zgadzam bo posiada jakas wiedze na ten temat maja filtry anty oblaski i emitowane promieniowanie jest minimalne wrecz nie skodliwe dla oczu) 2. zostalam spytana czy czytam w okularach powiedzilam ze nie. pani dr. powiedzila ze bardzo dobrze bo wzrok sie przyzwyczaj i oko staje sie leniwe. a do czytania nie sa konieczne mi okulary gdyz jako krotkowidz z bliska widze bardzio dobrze tylko z odlegloscia mam problemy. 3. ze duzo lepsze dla mojego wzroku jest praca z nosem w monitorze niz w okularach bo przy komputerze tak samo czytam z bliska i to widze a oko w okularach ma jakies sklonniosci tu juz ci nie przytocze bo to bylo 2 lata temu 4. najlepszym dla mnie rozwiazaniem sa szkla kontktowe gdyz dzialaja zaraz przed soczewka i nie powoduja rozleniwianie sie miesni oka i koryguja wade zaraz przed okiem. potwierdzil to moj okulista teraz gdyz ona zajmuje sie korekcja za pomoca okularo i nie przpisuje szkiel kontaktowych. on powiedzil ze szkla kontaktowe nie pogorsza mi wzroku przy pracy przy komputerze i ze monitor komputeraz jest zabezpieczony i zeby dbac o wzrok powinnam wlasnie robic przerwy co godzine na 10 minut zeby dac odpoczac oku ktore jest zmeczone ciagla koncentracja blisko a nie szkodliwym promieniowaniem bo takiego jako naprawde szkodliwego nie ma wlasnioe zmecznei oka dluga koncentracja blisko jest szkodliwe a nie promieniowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusssia---> moze masz zle dobrane okularki?? ne wiem jak to jest z plusam wiem ze raz pozmianie na mocniejsze chlopak musial mnie prowadzic bo caly swiat mi wirowal to samo przy szklach jak pierwszy raz ubralam dostalam bolu glowy takiego ze wszystko co widzilam pulsowalo i jeszcze nie mogal ich nawet zdjac;/ idz do okulisty. ty jestes dalekowidzem tak? hmmm moja mama tez ale ona nosi okulary tylko do czytania. i w nich nie wolno chodzic normalnie moze okulista cos ci powieszal idz sprawdzs wszystko bo mozesz sobie wzork popsuc to nie jest normalne ze masz bol glowy od okolarow prze kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest od okularów. Bo jak nosiłam to mi się nic nie działo. I jak zdjęłam to tez nie. Tylko w kilka dni po tym, jak je zdjęłam. Znowu ta cholerna migrena!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaaaaaa
Czesc dziewczyny ! :) nibys - a ile Ty w koncu masz na oczka , bo nie doczytalam ? widze ze nie czytasz w okularach i piszesz ze tak powinno byc . cholera ja juz tak sie przyzwyczailam ze ich nie zdejmuje do czytania , czy to zle ? czy powinnam zdejmowac ? ale w okularach czyta mi sie lapiej . czy to mozliwe ze przez to ze nie zdejmuje do czytania wada rosnie ? jak myslisz ? napisz prosze ! :) I jeszcze o cos chcialam zapytac , czy slyszalyscie ze sa takie soczewki do korekcji wzroku na noc sie je zaklada i rano zdejmuje , wstajesz i widzisz super .Ale podobno sa drogie , nie wiem czy wogole ktos juz je mial i uzywal ? czy one zdaja egazmin ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciaa---> -3,5 na oba tak w szklach w okoluarach ma na jedno wiecej 3,75. wlasnie o tym czytaniu pierwszy raz uslyszlam wtedy 2 lata temu od tej pani dr. ze jak sie czyta to wada leci ale wczesniej nigdy mi nikt tego nie powiedzial. szkoda ze nie pamietam dokladnie co mowila. ja nigdy nie moglam czytac w okularach bo mi literki skakaly. i odarazu sie meczylam czytaniem. ona mowila cos o rozleniwianiu oka ale nie przypomne sobie co eh. najgorsze jest to ze jak pojdziesz do nfztowegop okulisty to jest maszynka zbadac moc okularow i papa a na pytanbie odpowiadaja tak jakby robili jakas laske. ja mialam tak ze poszlam do okulisty akurat rodzice mnie zapisali profilaktycznie bo mialam zapalenie spojowek a bylam wtedy w angli i nie mialam jak isc do lekarza. i zarejestrowali mnie 2 dni po przyjezdzie zeby mogla szybko isc. wiedzilam ze babka nie ma ze szklami nic wspolnego wiec mowie ze mam szkla ale przyszlam tylko dlatego ze mialam zaplenie spojowek jakis miesiac temu i mi nie przeszlo do konca a tam gdzie mieszkaja moiji rodzice nie ma lekarza od szkiel i ze pojde do niego za jakis tydzien ale zle widze i nie wiem co sie dzieje oczywiscie dostalam zjebe po co wogle przychodze! sprawdzila mi wzrok za pomoca czytania popatrzyl w oko chyba 5s i powedzila ze wszystko jest ok przpisala recepte na okulary i dowidzenia. a wszystkie moje pytania czy to bylo zapalenie spojowe czy cos innego mialam jeszcze oko zaczerwienione i piekace powiedzila ze penie ma suche oko od szkiel. dramat;/ a wspomne ze jak rok wczesniej u8 niej byla wtedy prywatnie i pytalam jak to jest z szklami powiedzila mi ze co tydzien leczy osoby z zapalenia spojowek spowodowane noszeniem szkiel tylko ze wtedy bylam prywatnie i placilam 50 zl za wizyte i zebym wziela karte do niej prywatnie zapisala sie. a pozniej udawala ze mnie nie zna jak bylam panstwowo to porostu swinstwo. slyszalm o tych szklach nosi sie je w nocy na poczatku zawsze pozniej rzadziej ale nigdy ich sie nie przestaje nosic one splaszczaja soczewke. i efekt jest tylko tymczasowy i nigdy nie przestajesz nosic ale wzrok masz dobry a szkla nosisz raz na tydzien na noc tylko. ciekawa sprawa tylko droga i to ze efekt nie jest staly mnie troszke zniecheca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrrrrrrrr
dzieki nibys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tu taka cisza? Kucze strasznie się czuję, nie mogę spać, głowa mnie boli to jest strasznie, branie leków przeciwbólowych to kiepskie rozwiązanie na dłuższą metę, a ja chyba umieram :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie straszna cisza nikt nic nie piesz buuuu:P agusia moze do lekarza idz. przeciwbulowe to rozwiazanie na krotka mete. mam nadzieje ze ci przejdzie z niedlugo:) pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie się dowiedziałam że idę do okulisty 13 kwietnia w piątek. I co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) temat raczej nie dla mnie bo z tego co widzę to wszyscy raczej z maymi wadami, ale może ktoś jeszcze dołączy z większymi minusikami :) ja muszę przyznać że wadę wzroku mam odkąd pamiętam i cały czas mi rośnie... wcale się po 25 roku nie zatrzymało a wręcz przeciwnie - wada postępuje coraz szybciej... nie wiecie może co z operacjami w takich przypadkach? Bo z tego co wiem to \"ciąć\" można tylko jak wzrok jest ustabilizowany... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusssia--->hehehehhehehhehehe pechowo:)proponuje plucie za lewe ramie. oczywiscie zartuje :) trzymaj sie napewno bedzie dobrze marijka---> z mala czy duza nie wazne :) topik jest dla wszystkich mysle ze wiekszosc podziela moja opinie. z tego co ja czytalam konieczne jest zatrzymanie wady na conajmniej rok przed operacja. kolejna rzecz operacje lasik czyli to o czym wszyscy czytamy bezbolesnej metodzie gwarantujacej najmniejsze powiklania i najszybszej 15 minutowa operacja. mozna wykonywac na wadach od -0,75 do -10 (najczesciej tak podaja osrodki ale czasem spotkalam sie tez z -12 czy -13) lub od +0,75 do +4 (tu takze spotkalam sie raz z +6). czyli niestety ta metoda nie mozna operowac tych naj wiekszych wad wzroku wiec jesli masz wiksza wade moze byc to inne operacja niz lasik. c do immych przeciwskazan o ktorych wiem to napewno zacma i jaskra jakie kolwiek zapalenie oczu, cukrzyca, ciaza. o i jesli nosisz szkla kontaktowe to 2 tygodnie przed zabiegiem sciagasz. w necie jest duzo stronek o lasiku i innych oeracjach moze znajda sie osoby po operacji ktore powiedza jak to jest naprawde i czy to dzila. :):) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola9
mam pytanie do noszacych szkła kontaktowe niedawno chciałam załozyc nowe soczewki ale pbok połozyłam stare i boje sie teraz bo chyba pomyliłam jedna soczewke ta nowa ze stara .jak wiec odróznic która jest stara a która nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola9----> hmmm najlepiej zachowaj obie i jak bedziesz odczuwac dyskofort to wymien. mozna terz ropoznac po tym ze moga byc na nich osady na boku popatrz pod swiatlo ale to tez nie pewne. jak wkladalas to te nowo noszone sa bardziej okragle a starsze juz bardziej splaszczone. to jedyne spostrzezenia jakie ja mialam. pozdrowienia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibys - fajnie :) w takim razie będę zaglądać. A co do operacji to martwię się że niestety nie dla mnie : mam -11,5 i cały czas rośnie :( jak tak dalej pójdzie to załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kambodza
ile kosztuja soczewki jednodniowe toryczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijka---->super:):):) moj kolega ma -14 i teraz wybiera sie na operacje:) ty nosisz okulary czy szkla kontaktowe? a moze te soczewki twarde poprawiajace wzrok w nocy nie wiem do jakich wad sie stosuje je pomogly by ci? kambodza--> czyli dla ludzi z astygmatyzmwm? tak? nie nosze ale google mowi: http://www.szkla.com/query.php?type=2 aggusia---> nie odzywasz sie co tam jak okularki i glowa?? wogle dzis myslam ze oszleje sliczna pogoda super. tylko to slonce nadal tak super nisko. eh normalnie wytrzymac nie moglam oczy mi lzawily i bolaly kiedy to sie wreszcie skonczy znowu zapomnialam o okularach przeciw slonecznych;/ zreszta wygladam w nich jak mucha;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okulary w porządku, wczoraj miałam coś napisać ale musiałam iść i jakoś tak wyszło że nie napisałam. Ostatnio mi spadły, na szczęście żyją :) Głowy mam takie napadowe bóle trwają 1-2 sekundy, potem spokój i tak kilka razy dziennie, to chyba jednak nerwy. W przyszły piątek do okulisty, zobaczy,my co ze szkiełkami. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani! Mam pytanie, bo wy na pewno się znacie. Ja nie wiem jaką mam wadę, czy plusy czy minusy. Bo okulistka mówiła że mam noi\\sić do czytania, kompa itp. Ale jak zdejmę omkulary i popatrzę na zegar (odległość ok.4m) to go po prostu źle widzę. Aha, i czy astygmatyzm może być nabyty, czy to jest wrodzone? Bo mam jedno oko astygmatyczne, jednak nie wiem czy może mi się zrobić tak samo na drugim oku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do czytania to plusy bo nie widzisz blisko czyli jestes dalekowidzem (minusy jestes krotkowidzem nie widzisz daleko) jak zdejmiesz i odrazu patrzysz a wsczesniej patrzylas blisko to oko musi sie dostosowac do nowych warunkow. ale istnieje tez mozliwosc ze masz za mocne okulary wiec moze poradz sie okulisty:) oczywiscie nastygmatyzm moze byc nabyty i moze sie poglebiac. ja mam na jednym oku nie znaczny od grzywki ktora namietnie nosilam jako malolata i zepsulam sobie oczko mimo ze mami mowila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JulkaOkularnica
Ja bardzo lubię chodzić w okularach!Ostatnio zamówiłam sobie z galeriawidzenia com i są świetne!Mój chłopak też planuje sobie od nich zamówić bo mają fajne ceny a okularki oryginalny i na prawdę bardzo dobre jakościowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×