Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agusssia

OKULARY I OKULARNICY

Polecane posty

U mnie było tak: w szóstej klasie szkoły podstawowej dali mi minusy. w paskudnych, plastikowych, orgomnych, żóltych oprawkach :-) Rzecz normalna, że się ich wstydziłam i praktycznie nosiłam tylko do kina (rzadko) i na tv w domu. Nauczyłam się chodzić bez okularów przy wadzie -2,5 na jedno oko i -4,0 na drugie. Uwierzcie mi, da się, zwłaszcza, że na blisko widziałam dobrze. Strach pojawił się przed maturą, że daleko mnie posadzą i nic nie będe widziała na tablicy (tak to siedziałam zawsze w pierwsze j ławce i był luzik, pod latarnią najciemniej :P). Poszłam od okulisty i załatwiłam sobie nowe okulary w metalowych oprawkach, ale przyzwyczajenie pozostalo - po maturze nadal nosiłam je tylko do kina i na tv, ewentualnie na wykłady, ale rzadko. W tym roku zmieniłam znowu oprawki, bo mam dofinansowanie od pracodawcy. W tej chwili mam -1,5 i - 2,5. Lepszy wzrok i naprawdę ładne, leciutkie okulary. Lubię je do tego stopnia, i tak ładnie w nich wyglądam, że zaczynam je nosić coraz częściej - na spacery, na zakupy. Soczewki miałam raz i nie podobało mi się. Duże koszta, dużo kłopotu. Poza tym raz mi pękły na oku i to też nie było przyjemne uczucie. Co do oprawek - nie muszą być drogie. Poszukajciew waszych miastach salonów firmy Fielmann - nigdzie indziej, nawet w rozreklamowanym (przereklamowanym) Vision Express nie spotkałam się taką miłą obsługa i z takimi niskimi cenami. Facet z głupim problemem - twoim problemem nie sa okulary. Okulary u mężczyzny mogą być bardzo seksowne... Mój mąż własnie sobie okulary sprawia, choć nie musi. Pozdrawiam okularników!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiciaaaaaaa------> z tym spaniem to jest roznie ja nie mam poblemu z tym tylko nie lubie rano sie budzic jak widze przez mgle bo mi spioszek przykleil sie do szkla i na poczatku rano to drapie i uciska ale zazwyczaj mi po kilku minutach przechodzi.ale tez to zalezy od osoby. na advancach pisze ze sa albo do 2 tygodniowego noszenia z sciaganiem lub tygodniowego bez sciagania na noc. okulista mi powiedzila ze wporzadku. tylko ja pytalam czy mozna je nosic bez sciagania tak raz na jakis czas np. jak jade do rodzicow. wtedy to dla mnie wygodniej ale raczej sciagam. sa rozne opinie na ten temat jedni okulisci mowia ze wporzadku jedni krzycza ze nie wolno nie moge sie polapac w tym:P:P ja tez bym nie mogla chodzic bez okularow jak pierwszy raz ubralam okulary i zobaczylam ze tyle rzeczy jest do zobaczenia nie chilam ich sciagac. zawsze balam sie ze nie zobacze 2 osoby idacej druga strona drogi czy nie zauwaze czegos. jak raz zgubilam szklo to nie wyszlam z domu dopiero jak mi ktos przywiozl nowe bo balam sie ze wpadne pod samochod. jestem slepa jak kret:P:P raz zdarzylo mi sie przez tydzien chodzic bez okularo i szkiel horror wszytko bylo rozmazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie ja noszę acuve 2 - tygodniówki, przedłużam do 2 miesięcy i nic się nie dzieje :D tyle że ściagam na noc pozdrawiam slepotki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez zawsze przeciagam:):) bo j&j chce zarobic kase i specjalnie skraca dlugosc noszenia. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
również nosze soczewki j&j i również je przeciągam, wzrok od kilku lat się nie pogorszył, a gdy nosiłam okulary z ciągu pół roku wada zwiększyła się o - minus 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka, to ja, założycielka. Naet mnie nie straszcie że aż tak może wzrok spaść w pół roku. W kwietniu wizyta :O Już się boję :O Bo 1,5 to nie tak wcale mało już :O Dzięki za wszytskie wpisy. Ale nie przestawajcie, piszcie dalej :) Chętnie sie podzielę z wami moimi ostatnimi spostrzeżeniami i proszę jednocześnie o poradę. Po pierwsze odkryłam Amerykę-zauważyłam, że moje ciemnozielone okularki fajnie wyglądają do brązowych ciuchów :P Po drugie-odczuwam jakieś dziwne swędzenie w oczach, jakbym miała piasek pod powiekami. Szczególnie rano i wieczorem. Rano dodatkowa mam zamazany obraz. Co to może być? Bardzo was proszę, jeśli któś może, niech mi pomoże. Powodzenia w walce z wadami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, co do tej mojej dziwnej przypadłości, to odczuwam cholerny dyskomfort jak patrzę na kompa lub czytam książkę. W okularach też niezbyt widzę, niestety. Chyba mi wzrok poleciał :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusssia---> ja 4 lata juz mam teraz okulary/szkla zaczelam od -2,5 -2,75 po 1,5 latach mialam -3 teraz juz -3,5 ;/ na rok zatrzymalo sie na 3 ale teraz znowu 0,5 skoczylo ja juz jestem slepa nie wyobrazam sobie wiekszej wady;/ eh i najgorsze ze sie nie zatrzymuje alju popwinnos sie zatrzymywac :(:( chce operacje sobie zrobic ale to jeszcze w odleglej przyszlosci:):) mi szczegolnie podobaly sie moje okularki fioletowo-bordowe w zlozeniu z takimi cieniami do oczu:):) a co do tego co piszesz to masz przemeczone oczy i \"suche oko\" spytaj okulisy. przy pracy przy komputerze, szklach kontaktowych, dlugiego prowadzenia samochodu zdarza sie to czesto. sztuczne lazy lub jakies krople na zmeczone oczy piowinny ci pomoc. ja mialam visine ale te do szkiel kontaktowych sa w pojedynczych fiolkach za 12 placilam 35 zl wyec drogo;/ pozniej kupowalam inne w niebiesim opakowaniu ale nie pamietam nazwy zazwyczaj babk w aptece potrafia doradzic:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochana 😘 a czy wy też tak macie że jak idziecie pod słońce to wam się światło odbija od okularów i strasznie razi? Podzdroffka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrrrrr
a wiecie do jakiego wieku zwieksza sie wada? Po ile lat macie? Nibys czy ta wada zmieniała Ci się poniezej 25 roku z??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nastoletnia jestem :P Ale i tak się martwie o ten mój wzrok :O Ja nie wiem do jakiego wieku leci wada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mi jeszcze 3 lata zostaje bo mam 22. juz przy tym -3 jak mialam je 2 lata mailam nadzieje ze to koniec a jednak nie;/ wlasnie nie wiem jak jests z tym 25 bo rozmie wszedzie pisze ze niby miedzy 20 a 25 rokiem zycia sie zatrzymuje z koncem rozwoju spojowki czy siatkowki juz nie pamietam jak to jest mam nadzieje ze na -3,5 sie skonczy :) a z tym sloncem to teraz jest najgorzej bo czerto swieci a jest nisko i oczy pieka i bola;/ dzis w tramwaju myslama ze oszaleje jechalam cala droge z glowo w dol zeby nie patrzec bo tak razilo. mam okulary przeciw sloneczne ale zawsze zapominam ich wzisac ze soba;/ macie na to jakis sposob bo na mnie tylko okulary przeciw sloneczne dzialaja;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusssia ja 4 latka temu miałam -0,5 a teraz mam juz -2,5 ale jak ja to sobie tłumaczę, to wina studiów, przez htóre musiałam ślęczyć przed monitorem :D jakoś trzeba sobie ta ślepotke tłumaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nibys - przykro mi, ale wada jeśli masz ja wrodzoną, to może Ci polecieć jeszce w dól nawet po 25, wiem, bo u mnie to rodzinne, wszystkim leci w dól nawet do 40, ale myśle, że do końca sie nie oślepnie, ja mam 24 latka i ca pół roku mam 0,25 gorszy wzrok, wiec chyba wiek tego nie zatrzyma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaaaaaaa
Witajcie dziewczyny ! :) Ja zadam Wam takie pytanie , moze troche nie w temacie ale i tu zauwazylam na tym topiku ze skasowali moj wpis byl on po O RANY a przed NIBYS ( dlaczego tak sie dzieje i kto go skasowal ? ) podobnie zakladalam w czoraj na ogolnym i erotycznym i ich juz nie ma ( co prawda pod innym nickiem , nawet dzis zalozylam kto go skasowal i tez go nie ma ) czy mozecie mi powiedziec prosze czy moze go skasowc ktos taki jak WY lub ja czy Redakcja bo sie nie orientuje ????? z gory dziekuje za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrrrrrr
Jak juz to skasował jakis moderator. Ktos mógł tez o to porosic, jesli np kogos obrazałas, byłas wulgarna itd....ale w Towim przypadku nie wyglada mi na to wiec nie wiem:o A co do wady, to jesli mam 26 lat, raczej nie mam wady wrodzonej, tylko "nabyta" ( i ja i siostra mamy minusy, rodzice nie nosza okularów), to teoretycznie już nie pogorszy mi się wzrok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka moi okularnicy i soczewkowicze ;) Ja też mam nabytą wade i mi się pogłębia. Więc nie reguła. Dzisaj się przełamałam i nosiąłm cały cza sokulary. Muszę wytrwać do końca. W końcu strasznie fajnie w nich wyglądam, szczególnie jak mam włosy spięte do góry. :) I wszyscy szczęśliwi. Pozdrawiam Was serdecznie kochani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaaaaa
trrrrrrrr- dzieki za odpowiedz :) ja naprawde nikogo nie obrazilam swoimi postami i nawet zalozylam topiki o sobie , no nic mowi sie trudno :( jesli chodzi o wade wzroku to ja zaczelam nosic jak mialam 15 lat i caly czas wada sie poglebia ( wada nie wrodzona , rodzice nie nosza okularow , nawet nikt w rodzinie wsrod kuzynow , dlaczego to na mnie trafilo :( ) teraz mam 30 i lekarz mi powiedzial ze przy 30 stce powinna sie zatrzymac , zobaczymy jak to bedzie , nawet jak 1,5 roku temu urodzilam dziecko to tez mi poleciala i bylam zalamana ( bo im czesciej wymieniasz szkla na mocniejsze tym bardziej sie poglebia :( ) wiec lepiej nie widziec dobrze i wyraznie a nuz stanie w miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nie wiem czy mam wrodzona;/ bo niby moj tata nosi okulary ale dopiero jak byl starszy i zniszczy sobie wzrok w pracy maim to samo. ale brcia nie nosza ani tez ciocie i wujkowie tez nie. ja zaczelam nosic jak mialam 17 kurcze mowilam ze 4 latka a to juz 5:P:P wtedy strasznie duzo czytalam nie wspominajac ze czaly czas siedze przy komputerze bo taki mam kierunek wiec przez to sobie zniszczylam wzrok w sumie juz od poczatku licelum nie widzilam dobrze;./ i wlasnie moja mama jest daleko widzem a ja krotkowidzem. tata ma krotkoiwdzem teraz ale ma wade porownywalana do mnie niedawno zacza nosic okulary bo wczesniej mial zacme teraz usunieta operacyjnie ale to przez wypadek w pracy ja mial. wiec ja nie mam piojecia czy wrodzona czy nie? kicia--->moze powinnas miec cesarke?? ogolnie krotkowidza ponioc jest wskazana?? wlasnie dziewczyny niwiecie jak to jest. niby przy duzych wadach ale slyszlam ze nie tylko. i jeszcze ponoc po poeracji oczu nie wolno rodzic normalnie bo wtedy wada wroci? no niby tak ale jednak to tez oslabia twoj wzrok bo go nadwyrezasz i samo w sobie jest irytujace i jak tu zanlesc zloty srodek:( trrrrr-teoretycznie tak zatrzyma sie jesli nie bedziesz nadwyrezac w zroku jak w praktyce to nie wiem:):) agusssia---> trzymam kciuki zebys do konca dnia wytrzymala:):):)tak trzymaj:):) o popnoc tez jest w druga strone ze wada czasem potrafi sie dzieki okulara cofnac i zachamowac poprzez ich noszenie.:):) a dziewczyny zastanawialyscioe sie nad operacja oczu?? ja chce sobie zrobic ale jeszcze nie teraz narazie moge sie pieprzyc z szkami ale jak juz bede strasza to chiala bym miec nowy wzrok:P:P zreszta mam nadzieje ze wymysla jeszcze cos lepszego i ulepsza metody przez te lata jak bede czekac. zanjoma miala i jest super zadowolona tylko ze ona robila w fracncji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wytrzymałam prawie cały dzień :) Tylko do biblioteki jak szłam to zdjęłam :) A tak to jest świetnie :) Będę je nosiła, są świetne ;) Do szkoły też ;) Wyglądam w nich dobrze, ale co ciuchów na po domu nie wyglądają jakoś świetnie i dlatego wyglądałam jak kapusta w nich i sobie ubzdurałam że źle w nich wyglądam :) Powodzenia życze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYTRZYMAŁĄM NAPRAWDĘ CAŁY DZIEŃ!!! EUREKA!!! Dzisiaj też nosze ale mnie zaczynają denerwować. Na przykłąd jak ubiorę jasnoniebieską bluzę, toc ywglądam jak kretyn. Czy są jakieś kryteria określające od jakiego wieku można nosić soczewki i czy trzeba ileś tam nosić okulary zanim się przejdzie na soczewki? Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzialam pytanka do mnie :) wiem ze wada czesto przechodzi z wiekiem z - na +, okulistka powiedziala mojej mamie ktora długie lata nosila minusy i z czasem przestala ich potrzebowac, zeby sie tak nie cieszyla, bo za pare lat przyjdzie po plusy do czytania :) ja mam 24 lata :) a na - przeszłam juz w liceum... naprawde nie wiem, jak bylam malutka nosiłam plusy juz od przedszkola i chyba na poczatku liceum po wizycie u okulisty ku zdziwieniu mamy jak i okulistki zazelam nosić minusy, mialam -1, teraz piec lat mam - 1,5 :) i bez nich tez juz słabo widze, niczego z daleka bez okularow nie przeczytam ... Pozdrawiam okularników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusssia--> nie ma jakis sztywnych ograniczen wiekowych sa szkla d kontaktowe la dzieci. nie trzeba wogle nosic okularow mozesz nawet odraz zaczac nosic soczewki. sa oraniczenia ze chyba kiedys naj slabsze produkowali -1 teraz juz widzilam -0.5 na poczatku ci sie tak wydaje ze do czego spasuja do czegos nie ja po 3 latach noszenia to juz wogle bez nich sie czulam zle;) ipoprostu wygladasz innaczej niz jestes przyzwyczajona:) nadwzrocznosc--->tez szlyszalam o tych cwiczenia ja co prawda mam minusy ale jakos nie chce mi sie w to wierzyc skoro trzeba zaplacic za jakas kziazeczke z cwiczeniami 100zl;/ ciekawa jestem czy to dziala? czy tylko nabieraja ludzi:) zlosliwiec od urodzenia--->rzeczywiscie zadzwiajace:):):) a ostanio czytalam ze oczy tez naja slabsze dni wtedy to wlasnie wiekszosci z nas okularnikow:):) mysli ze im wad polecial bo ponoc jestesmy na to wyczuleni a to ponoc normalne;P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki19
ja mam -3.5 na obu oczach.Początkowo byłam sceptycznie nastawiona do noszenia okularów ale teraz je uwielbiam.Uważam że wygladam w nich lepiej niż bez i nie tylko ja tak uważam.Grunt do dopasowane oprawki. I przynajmniej widze normalnie. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anglomaniaczka--->mi proponowana toakie za 100 ksiazeczke i cos ale to juz dawno bylo:P::P:P jestem tylko ciekawa czy to dzila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiciaaaaaa
no widze ze temacik sie rozwija :) nibys - tez slyszalam o cesarce jak ma sie wade wzroku ale to chyba musza zdecedowac lekarze a u mnie zdecydowali rodzic normalnie i jedziemy :D ( choc porod byl lekki ) duzo czytalam o operacjach ale chyba jednak strach zwyciezy i sobie odpuszcze ( zreszta moze zle mysle ale jak juz sie ma meza to nie chce sie juz tak dbac o siebie ;) ....to tak pol zartem oczywiscie , pewnie bardziej zalezy jak sie go jeszcze nie ma :D...no ale tak powaznie to super by bylo ich sie pozbyc i widziec calkiem dobrze i nie martwic sie o wiele rzeczy zwiazanych z okularami ( nawet jak wstaje to je po domu zakladam , to chyba juz przyzwyczajenie ) a czy Wy po domu tez je nosicie ? bo ja to nalogowo :D ja jak zaczynalam nosic okulary to okulista proponowal mi te cwiczenia ale ja sobie wtedy bagatelizowalam ( a moze by to pomoglo i teraz mialabym chociaz mniejsza wade , skolei nie wierze ze teraz moglaby ona mi sie zmniejszyc ) tzn .troche cwiczylam ale jak mi sie przypomnialo wiec to za malo aby byly efekty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O! Jak fajnie :D temacik sie rzeczywiście rozwinął. Oby tak dalej! Mnie męczy straszna migrena już drugi dzień... Już nie mogę wytrzymać... Chyba zwariuję, albo umrę, nie wiem co gorsze. Co do okularów to wczoaj też nosiłam, do kościoła tylko nie ubrałąm, ale to nawe lepiej bo miałam masakryczne helikoptery i nie wiadomo co by z tego wyszło. Pozdrawiam Was, trzymajcie się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---->agusssia Ciebie głowka moze boleć przez to że raz nosisz okulary a raz nie...osoby które zgłaszaja sie z bólami głowy na poczatku sa pytane o to czy były u okulisty i czy maja przepisane szkła korekcyjne... ---->nibys ja nie tylko czułam że mi wada poleciała:) ale zmiana z plusów na minsu jest odczuwalna, generalnie nie potrafilam nic przeczyta z tablicy w szkole, krótkowzroczność potrafi być dokuczliwa :) teraz mam te 5 lat -1,5 i nie czuje zeby mi wzrok poleciał :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika2222
ja noszę okulary już od 7 lat codziennie, bez przerw. Na początku było strasznie... Oczy bolały, nie mogłam się przyzwyczaić:( Teraz bez okularów już ruszać się nie mogę, bo jakoś tak dziwnie... Wada też robi swoje, bo mam krótkowzroczność i na jednym oku 1,5 a na drugim 1,75:( Coraz więcej... Ale się tym nie martwię!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×