Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń

Polecane posty

Gość Natali37
Rozumiem! Próbowałam z dietą bezglutenowa ale mi się nie udaje, ostatnio strasznie chce mi się jeść. Przytyłam parę kilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Zaczęłam brać Myalgan, ciekawa jestem czy będzie jakaś poprawa. Zamówiłam też Alveo, zobaczymy czy jest tak skuteczny jak piszą na forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Mam jeszcze pytanie czy z chorobą autoimmunologiczna szybciej się łapie przeziębienia, grypy...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia_28
Ja np wogole nie choruje. Nie pamiętam kiedy mi się cokolwiek działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja w sumie też mało choruję co przy immunosupersji jest w sumie dziwne. Teraz przeziębiona byłam ale sam sobie organizm poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Dziewczyny, a całe ciało was boli non-stop? Czy jakoś inaczej to wygląda u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam do odsprzedania 1 opakowanie leku "Calcort 6 mg" - data ważności 04.2016 r. - 100 tabletek (10 blistrów po 10 tabl. każdy). Wyślę lub dostarczę, gdzie tylko będzie trzeba. Odbiór osobisty możliwy w Katowicach lub okolicach. annaa.caban@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Dziewczyny, poradźcie: antydepresanty brać czy nie? Mam strasznego doła. Płaczę, myślę o chorobach, śmierci. ... nie wiem co ze sobą zrobić, a tu święta nadchodzą. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maurusia
co do bólu to różnie, czasem boli całe mięso, czasem stawy, czasem ścięgna, czasem cholera wie co jeszcze, czasem czuję wieczorem że mam temperaturę i wszystko mnie ćmi, wtedy biorę coś przeciwbólowego albo daję na wstrzymanie, zawsze mam dylemat czy brać czy samo odpuści. co do antydepresantów nie brałam nigdy, w zaostrzeniach dawałam radę, teraz gdy okazuje się że mogę stracić wzrok plus ciężkie przeżycia z chorobą i eutanazją ukochanego zwierzaka, jakoś daję sobie radę,lęki mam wiecznie, nienawidzę jak ktoś z rodziny jedzie samochodem bo mam obsesję że się coś stanie. Ja mam charakter taki że sobą się nie przejmuję i o siebie się nie boję tylko o innych. ttak wygląda to u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
maurusia, a ty kierujesz samochodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia!☆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy możecie opisać jak wyglądają bóle stawów w toczniu? Czy bardzo boli i kiedy? Czy w nicy też boli? Czy puchną?itd. Proszę o odpowiedź tych którzy mają doświadczenia z tą chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka gniedz
Mnie boli różnie, czasami latem kiedy jest upał, ale też zimą kiedy wychodzę z pomieszczenia na mróz , wtedy boli mnie wszystko i to bardzo mocno, wieczorem kładę się spać jest mi strasznie zimno, a nad ranem jest mi strasznie gorąco, moje ciało jest tak gorące że aż parzy. Częściej na ból pomaga ciepły okład, kompres, gorąca kąpiel, a kiedy indziej (ale rzadko !) wręcz przeciwnie wszystko co zimne. Czasami boli mnie jakaś większa powierzchnia np. połowa pleców , albo ręka lub noga. Boli długo nawet kilka tygodni i nagle przestaje. Bardzo dokuczają mi bóle mięśni, moje mięśnie zbite są jak kamienie. Bywam czasami w Szczecinie i raz do roku chodzę na masaż, akupunkturę, akupresurę, bańki i gorące kamienie. Taki zabieg trwa w sumie godzinę, ale czuję się po nim znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka gniedz
A co do opuchlizny, to nie zawsze przy bólu mam dodatkowo opuchnięte stawy, czasami są bez zmian a tylko bolą, ale również zdarza się sama opuchlizna bez bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie macie jeszcze doświadczenia z bólem stawów? Jak wygląda to u innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Wszystkim życzę dużo zdrowia i radości w 2016 roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Dziewczyny, powiedzcie, jak u was było ze stanem podgoraczkowym na początku choroby? Był cały czas czy zmieniał się w ciągu dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy taki wynik moze swiadczyc o toczniu? morfologia. WBR: 11.6 norma od 4.0-10. LYM:5.1 Norma 1.2 -3.2 podwyzszony czynnik rf ilosciowo -10IUml dodatkowo tsh podwyzszone 5.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
morfologia. WBR: 11.6 norma od 4.0-10. LYM:5.1 Norma 1.2 -3.2 podwyzszony czynnik rf ilosciowo -10IUml. Tarczyca podwyzszona tsh 5.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Natali37 Dziękujemy za zaufanie i wybranie naszego produktu Alveo. W naszej ofercie mamy również witaminy i minerały, które wspomagają walkę organizmu z chorobą. Zapraszamy do kontaktu z nami akuna.net lub fb.com/akunapolska mieliśmy już wśród konsumentów osoby chore na toczeń. Pozdrawiamy Akuna Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Dorota
Cześć dziewczyny-wyobrażcie sobie że zostałam wybrana do nowego projektu leczenia trochę się boję bo po przeczytaniu informacji o działaniu i możliwych skutkach ubocznych jest tego sporo to mam mieszane uczucia.Moja dr.twierdzi że w moim przypadku trzeba tak zadziałać mam nadzieję że będzie oki,co prawda w każdej chwili mogę przerwać leczenie które ma trwać 62 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlelady1
Hej, Dorota, co to za program? Natali37 jak pobyt w IR? Czegoś już się dowiedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Witam! Niestety jeszcze nie byłam. Nie ma łóżka dla mnie. Czekam nadal. Nowe objawy mam - ból pod paznokciami na palcach rąk i nóg. Podejrzewam u siebie jeszcze ŁZS. A co u was słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlelady1
Ja nadal biegam po lekarzach z zawrotami głowy i drętwieniem kończyn. W poniedziałek mam rezonans głowy. Zobaczymy :) Stawy bolą trochę mniej, więc chociaż w tej kwestii jakaś zmiana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćDorota
Cześć, jako pierwsze dostanę wlew dożylny potem w zastrzykach podskórnie kuracja trwa 62 tygodnie a ja będę jeżdziła co 2 tygodnie tak naprawdę to sama dokładnie nie umiem powiedzieć .Sponsorem jest FIRMA JANSSEN INTERIATIONAL BELGIA Lek nosi USTEKINUMAB. wszystkie pobrane wyniki poleciały do USA i czekam.mam nadzieję że już niedługo ale napewno się odezwę. Chciałabym dowiedzieć się o ALEVO czy rzeczywiście pomaga.Mam motyla na twarzy i nawet nie mogę go ukryć pod makijażem bo po dwóch godzinach staje się i tak widoczny pozdrawiam mam nadzieję że się odezwiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Dziewczyny, zrobiłam sobie rtg stawów biodrowych - dyskretne zmiany zwyrodnieniowe. Co to znaczy, początek choroby? Mialyscie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natali37
Nadal nie dzwonią ze szpitala. Już nie wiem co robić. Kilka dni temu wylądowałam na pogotowiu z bólem brzucha. Okazało się ze to zapalenie macicy. Przetrzymali mnie na chirurgii 5 dni nie wiedzieli od czego sa bole. W koncu ginekolog zbadal. Leczę się w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nowinka59
Jestem tu nowa. Czy na tym forum jest ktoś z toczniem rumieniowatym skórnym krążkowym( DLE)? Czytałam, że w niektórych przypadkach może on przejść w toczen układowy. Na razie nie mam dolegliwości ze strony innych narządów poza skórą i łysieniem. Stwierdzono u mnie DLE. Biorę plaquenil od niespełna miesiąca. Od kilku dni na twarzy odczuwałam pieczenie i pojawiły mi się podskórne krostki i poszerzone naczynka, ale nie ma to kształtu motyla. Czy to może być działanie uboczne plaqenilu? Jakie dolegliwości odczuwacie po dłuższym braniu tego leku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littlelady1
Hej Nowinka59. Ja biorę plaquenil od kilku miesiecy (wczesniej bralam arechin) i mam po nim bardziej wysuszona skore i po kilku tygodniach zaczelam miec rozszerzone naczynka na ciele. Pojawiaja sie i znikaja, wygladam jakbym byla w cętki takie czerwone lub sine. Pojawiaja sie glownie na rekach, nogach i brzuchu. Wczesniej nigdy czegos takiego nie mialam. Mowilam o tym reumatologowi, ale kazal mi go nadal lykac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×