Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Leanne/przeniesienie

Chorzy na toczeń

Polecane posty

Gość gość
Często bywa tak, że za dodatni wynik ANA, odpowiadają przeciwciała DFS70, wtedy można niemal ze 100% prawdopodobieństwem wykluczyć chorobę z autoagresji i podejrzewać wtedy wystąpienie stanu zapalnego, infekcji, jako winowajcy dodatniego wyniku ANA. Ale żeby się tego dowiedzieć, trzeba zrobić test ANA3/4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym problem że 7 dni po skończeniu antybiotykoterapii to infekcji już chyba niema nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Infekcja może być krótkotrwała a stan zapalny może przebiegać przewlekle i wtedy ANA i DSF70 będą wysokie. Jaki wynik tego ANA w końcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wynik ANA: miano 1: 320

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Trochę mnie tu nie było ale miałam zabieg na halluxa.Już jest dobrze.Siedząc w domu widzę że czuję się dobrze.Nie czuję żadnego zmęczenia.Coraz częsciej myślę,żeby moze spróbować starać się o rentę.Zobaczę jak to będzie jak wrócę do pracy ,ale to jeszcze około dwóch miesięcy.W pracy wiadomo nikt nikogo nie położy bo to praca .Każdy myśli o sobie i nikt nie rozumie istoty Choroby,że czasem czuję sie gorzej i czasem muszę odpocząć .Pozdrawiam wszystkich chorych na toczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej witam cieplutko. Mam 25 lat i mam podejrzenie tocznia rumieniowatego ukladowego. Objawy zaczely się trzy lata temu -rumień po wyjściu na słońce coś jak poparzenie słoneczne. Wszystko zaczęło sie pol roku po porodzie. Potem w listopadzie pojawila sie wysypka policzkowa ktora jakos zaleczylam. Rok później w lato dołączyły stawy nie wiazalam tego z toczniem. Obecnie mam silny rumień na twarzy czasami tak pali że można by było jajka smażyć. W listopadzie ubiegłego roku doszedł Raynaud który uprzykrza mi życie. Niewiem dlaczego w zimie mam rumień jak po sloncu mnostwo teleangiektazji mi się tez porobiło (grzbiet nosa i kosci policzkowe) sinosc siatkowata ,rumień na ramionach i udach, depresja lekowa, dreszcze , neuralgia twarzowa, nadzerki w jamie ustnej, bole jezyka, poranne bóle żołądka. Dzisiaj tak mnie biodro zaczęło boleć dostałam zastrzyk z Ketonalu. Temperaturę mam ciągle ok 35.0 ciagle mi zimno nie mogę się ogrzać. Kiedyś będąc nastolatką przechodziłam ostre klebuszkowe zapalenie nerek -ból taki prawie liceum zawaliłam. Migdalki mam wyciete bo migdalki były prawie ciągle zaatakowane. Ana3 ok ana 1 niewiem bo robilam raz kiedys dawno i byly ujemne. Morfologia roznie bazofile ciagle na 0 hematokryt ponizej normy robiac morfologie wyniki sa ciagle zmienne odchylenia minimalne. Mam nadzieje ze to nie toczen a np.hipochondria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co tutaj taka cisza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy wynik ANA 1:320 to dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy istnieje korelacja pomiędzy wysokim ANA a podwyższonym MID w morfologi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 87
Witam wszystkich, Mam pewne obawy co do swojego stanu zdrowia- chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie wie co mi jest.Od dwóch lat mam bóle kostno-miesniowo-stawowe,rano nie mogę wstać z łóżka tak mnie boli kręgosłup,problemy ze snem,okresowo nocne poty,stale podwyższona temperature 37,2-37,5, bolą mnie węzły chłonne( w USG węzły o odczynie zapalnym),przeczulice skóry na policzku,pieczenie skóry między łopatkami i na udzie, kłucie w palcach,częste infekcje, 4 miesiące temu dostałam drobnej wysypki na całej twarzy( nie typowy motyl), wiecznie mi zimno, objaw Reynouda, ciągle boli mnie zoladek- w każdej gastroskopii stan zapalny,pojawiają mi się siniaki z nikąd, okresowo mam afty w jamie ustnej..jestem załamana - ciągle biorę leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.W badaniach Usg brzucha ok,rezonans głowy ok,w badaniach laboratoryjnych ok - okresowo liczba płytek 120 a tak na dolnej granicy 160,tylko przeciwciała przeciwjadrowe ANA 1:320 o typie święcenia plamistym i imunoglobuliny IgG 1 i 3 obniżone.Zrobiłam ANA 3 ale wyniki będą za 3 tygodnie, termin przyjęcia na Oddział Reumatologii za 4 miesiące! Proszę powiedzcie czy ktoś z Was miał podobne objawy przy toczniu- bardzo się boję,przez to że mnie wiecznie coś boli a nikt nie wie co mi jest,zaraz dostanę depresji.Nie mam dzieci,chce zajść w ciążę a nie mogę bo wiecznie biorę leki .Proszę odpowiedzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Koniecznie idz no reumatologa,mi się podobnie zaczynało.Wiecznie byłam zmęczona,bolały mnie stawy .Bardzo często nie miałam sił wstać.Zanim trafiłam do reumatologa tułałam się po różnych specjalnosciach lekarzy.Każdy mnie na coś leczył.Miałam tak rozchwiany organizm że jak trafiłam do reumatologa to pilnie do szpitala.Tam ordynator stwierdził,że jeszcze pół roku takiego leczenia i byłoby po mnie.Na szczęscie trafiłam do mądrego lekarza i od rozpoznania do dziś dnia jest 19 lat.Żyję i mam się dobrze chodz nieraz też nie mam sił iść do pracy ,ale daję radę.Jednym słowem musisz iść do reumatologa koniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy istnieje korelacja pomiędzy wysokim ANA a podwyższonym MID w morfologi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 87
Dziękuję Motylek 63 za odpowiedź. U reumatologa byłam prywatnie- pani doktor poleciła mi zrobić profil ANA 3( wyniki beda za trzy tygodnie) i umówiła termin przyjęcia mnie do szpitala na Oddział Reumatologii za 4 miesiące ( najszybciej jak się dało)..Inna pani doktor stwierdziła że skoro nie mam zmian skórnych to mam się nie martwić:/ Dlatego byłam ciekawa czy ktoś chory na toczeń miał podobne objawy..kilku specjalistów stwiwrdzilo że to nerwica..Ale czy przez nerwice bolą i powiększają się węzły chłonne? nie ma miesiąca żeby mnie nie bolały,żebym nie czuła jakby lapala mnie grypa- wszystko boli,do tego dochodzi jeszcze neuralgia nerwu trojdzielnego..wiecznie jestem na aspirynie lub ibupromie..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Najprościej mówić,że masz nerwice.Na mnie też dziwnie patrzyli nawet miałam pobierany szpik kostny ,że mam białaczke.Nie miałam żadnych objawów skórnych.Tylko białych ciałek 2,5tyś białych ciałek i ob 120 które wykryto na badaniach okresowych i bolały mnie stawy i ciągle węzły powiększone i nie raz temp nawet 40 stopni.Co niektórzy mówili też że taka moja uroda.Uroda urodą ale ja się czułam fatalnie .To co to za uroda.Też chodziłam prywatnie do różnych specjalistów,nawet byłam u reumatologa który dawał mi blokady i leczył gościec.Zmieniłam lekarza rodzinnego który zobaczył wyniki ale tylko takie podstawowe i natychmiast do reumatologa do przychodni.No i tam natychmiast badania i po trzech tygodniach pilnie szpital.Nie poddaj sie tylko szukaj przyczyny twojego samopoczucia.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Moje ANA na poczatku choroby 1;2540.Obecnie 1;320 a czasami1;640,itak trzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 87
Dziękuję Motylek 63:) Również pozdrawiam i samych dobrych dni życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reumatolog pierwsze co spytał się mnke, czy mam problemy z przelykaniem. O co chodzi w tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Skoro tak pytał to może podejrzewa inna chorobę immmunologiczną.Leżąc w szpitalu kilka razy to spotkałam różnych ludzi którzy mieli różne choroby o których człowiek normalnie nie słyszy tak jak o toczniu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola200
Gość87 mi tocznia zdiagnozowali dopiero w szpitalu reumatologicznym obiawy mam jak w RZS lecze sie już pare lat i nie miałam nigdy rumienia na twarzy nie każdy pacjent go ma moje Ana obecnie 1:5120 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Chciałam zauważyć ,że to nie forum o odchudzaniu.Chyba się ktoś pomylił.My tutaj mamy inne problemy .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Motylek63
Panie kulturysto my wygladamy seksownie i szczupło,zaś Ty chyba nie rozumiesz że to forum o toczniu.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam odebrałam wyniki ANA3 Dodatnie Centromer B (++) 37 DFS70 (+++) 120 WS (+++) 118 Cała reszta ujemna c to może oznaczać? Pozdrawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 87
Witam, Odebrałam dzisiaj wyniki ANA3- stwierdzono obecność przeciwciał przeciwjadrowych w mianie 1:100 dających obraz swiecenia ziarnisty i jaderkowy,stwierdzono obecność przeciwciał DFS70 ( słabo dodatni +). Pozostałe 15 antygenow są ujemne. W ANA 2 wykonywanym w styczniu 2018 r)PPJ w mianie 1:320 o swieceniu plamistym. Przez tydzień czułam się dobrze, teraz niestety bóle węzłów chłonnych,żołądka,stawów i mięśni powrocily,do tego jeszcze objaw Reynauda się nasilil, powrocily nocne poty i znów pojawiły się białe plamy na migdalach( miesiąc wcześniej miałam robiony wymaz i przy białych plamach NIC nie wyszło)...nie wiem co mam dalej robic i czy się przejmować skoro pozostałe antygeny są ujemne- termin przyjęcia do szpitala ( tak jak wcześniej pisałam) w czerwcu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 87
Dodam jeszcze, że badanie ANA 3 wykonalam 16 dni po zakończonym leczeniu zapalenia płuc( trwało 1,5 miesiąca,przyjmowałam 4 antybiotyki i 20 ampulek sterydu w inhalacjach)-czy może mieć to wpływ na obniżenie miana ppj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny bylam na laserowym usuwaniu naczynek i zostalam poparzona(pecherze). Mam podejrzenie tocznia, wiem glupio zrobilam ze majac podejrzenie tej choroby udalam sie na zabieg laserowy ale ja już patrzeć na siebie nie mogłam istny rumień a teraz to już wogole jestem w kolorze barszczu :( Lezalam na oparzeniowce i tam dostawalam wlewy z Dexavenu( mialam obrzek szyi mimo,ze laser mialam tylko na policzki ) mam nadzieje, ze wyklucza mi tocznia. Najgorszy jest ten motyl na buzi i spojrzenia obcych ludzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, może znajdzie się jakaś Pani która będzie umiała pomóc, doradzić. Bliska osoba ma podejrzenie tocznia, skierowanie do szpitala na Wołoskiej w Warszawie, jednak czas oczekiwania na łóżko to 3 mce. Jest pomysł, żeby najpierw iść na prywatną wizytę do jakiegoś lekarza pracującego na tym oddziale, może uda się tym samym przyspieszyć procedurę rozpoznania choroby. Proszę o pomoc, może macie jakieś namiary na lekarza z tego szpitala, który przyjmuje prywatnie. Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola200
Witam może sobie zrobic badanie Ana 4 prywatnie czas oczekiwania tak wygląda ja tez czekałam 3 miesiące ale do Ustronia do reumatologicznego tam postawili mi diagnoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddzia20
Moi drodzy ja też niestety choruje na toczeń, wiem że warto trzymać się razem aby pozbyć się tej paskudnej choroby ! U mnie zaczęło się od zmęczenia po wypadanie włosów... W tym momencie leczę się w klinice Synexus https://www.przychodniasynexus.pl/zapisz-sie/ gdzie mają dość niezłe terminy w zakresie leczenia tej choroby. Sami zadzwońcie jak szukacie terminów pod ich numer gdzie dowiecie się o wszystkich szczegółach 22 203 03 00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie! Od niedawna mam podejrzenie tocznia. Objawia się on ogólnym osłabieniem, bólami nóg (kolana, kostki, biodra). Szybko się męczę, po południu nie mam już siły na cokolwiek. Od czasu do czasu pojawia się motyl na twarzy. Słońce oślepia mnie totalnie, bez okularów nie ma szans wyjść na zewnątrz, zresztą mocniejsze sztuczne światło też mnie razi. Po wysiłku i po słońcu mam gorączkę do 38 stopni, ale najczęściej 37,5. Dodatkowo nadżerki w nosie i buzi i objawy Raynauda Objawowo diagnoza - toczeń, więc dostałam leki: arechin i metypred 16 mg. Niby pomagają, ale nie czuję się w pełni sił... Co najlepsze wszystkie wyniki badań mam w normie. Przebadana jestem na wszystkie możliwe strony. OB, ANA w normie. Oprócz objawów nic na toczeń nie wskazuje. Proszę o radę i pomoc, bo już nie wiem co myśleć i robić.!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gryzeofulwina Sprzedam
Gryzeofulwina grzybica skóry włosów paznokci antybiotyk sprzedam Gryzeofulwina pod nazwą Newfulvin 500mg. Ważny 12.2020. Producent New Life Pharma CO, Bangkok. Mam opakowanie 250 tabletek, będę je dzielić do strunowych po 25 tabletek. Liczę 3zł/tabletka plus koszt pobraniowej 20zł. Od 100 tabletek po 2.5zł, całe opakowanie 250 tabletek 500zł - włącza koszt wysyłki. Wysyłka z Tajlandii 2.5zł tabletka plus koszt lotniczej rejestrowanej 20zł. Całe opakowanie 250 tabletek 400zł, włącza koszt wysyłki. Jan Krongboon massagewarsaw gmail com Gryzeofulwina powoduje znaczny spadek aktywności antykoncepcji hormonalnej. Nie powinno się jej również stosować razem z alkoholem. Na grzybice mam również Itrakonazol Orungal lek przeciwgrzybiczy - drożdżyca, kandydoza, łupież. Liczę 3.5zł/tabletka plus wysyłka pobraniowa z Polski lub lotnicza rejestrowana z Tajlandii 20zł. Przy zakupie całego zapieczętowanego opakowania 100 tabletek cena 300zł, włącza koszt wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×