Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Martinella

Pamiętacie te stare dobre telenowele....

Polecane posty

Gość Merlinamujer divina
Z nowości,które niedługo będą polecałabym właśnie "Zemsta,moja miłość" (2006)z Zone Romantica. Tel. wen.,wytwórnia Venevision+Fonovideo( ameryk.) Mają juz na swojej stronie opis tel. i postaci ,fotki i streszczenia aż 23 pierwszych odcinków.Fabuła jest zagmatwana( to lubię najbardziej),postaci ciekawe,aktorzy dobrzy,wielu znanych w Polsce. Widziałam fragmenty na youtube(łącznie z zakończeniem) i telenowela ma fajny klimat. Ja niestety nie mam Zone Romantica,czasem obejrzę coś u rodzinki,ale gdybym miała,to bym oglądała. Telenowela ma 118 odcinków,więc w sam raz. http://romantica.pl/zemstamoja.php Z nowości,to jak pisałam od 15 sierpnia bedzie na TV Puls "Wdowa w bieli"(2006/07),2 odcinki dziennie o 16 i 17. Z wytwórni Telemundo+RTI (kolumbijskie) Ja nie wiem,czy starczy mi czasu na 2 godzinny na telenowelę,ale zapowiada się nieźle. Nowość będzie jeszcze na Zone Romantica: 1).Chilijska telenowela ( chyba po raz pierwszy w Polsce jest z tego kraju,ale coś mi świta,że był coś takiego jak "Złowrogi raj') "Cztery małżeństwa i życie"("Los treinta") z 2005 r.,,tytuł mówi sam za siebie,u nich nie był to przebój,nakręcili tylko 70 odcinków. Za to w powtórkowych telenowelach Zone Romantica będą ciekawe tytuły: 1)."Szmaciana lalka" z Venevision, od 29 lipca ,wen. wersja meks."Tajemnicy pocałunku"( czy też Wenezuelczycy byli pierwsi,obie z 2000 r.),fajna fabuła,aktorzy też. 2).Wen."Kobieta Judasz" od 20 sierpnia ,najlepsza produkcja ostatnich lat RCTV,fabuła pełna zagadek,tajemnic. Tvn będzie miał nową telenowelę od 4 września, ostatnio chodzą plotki,że może to być meksykańska "Mundo de fieras"(2006) z Cesarem Evorą i Gaby Espino. Tel. z Televisy. Podobno od września na Tele5 ma lecieć tel.meks. "La esposa virgen"(2005) z Adelą Noriega, oczywiście z Televisy. Jak coś więcej będę wiedziała, to napiszę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona28888
fajny topic. ja zawsze lubialam Esmerlde i Pauline. A oprocz tego bardzo lubie filmy z Natalia Oreiro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tej Romanticy i tv Puls niestety nie mam, ale tvn i tele 5 jest :) od września warto więc oglądać :) Dzięki Merlinamujer Divina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merlinamujer divina
Zapomniałam jeszcze napisać,że na Polsacie jest o 06.45.-"Sekret Laury"( 2004),t.arg., w poniedziałek jest 117 odc. z 205. Na Polonia1 jest dobrze znana w Polsce telenowela 07.20-"Cierpieć z miłości"( ranna powtórka) 19.00-"Cierpieć z miłości"- teraz są początki,bo dopiero 11 odc. w poniedziałek. Telenowela jest kostiumowa,brazylijska( w programach piszą błędnie,że z Argentyny), tytuł oryginalny to "A Deusa Vencida",z 1980r. Telenowela nie ma chyba dużo odcinków,bo wtedy kręcili tak do 100 w Brazylii. Oglądałam ją przed laty na Polonia1 i mimo,że była tak stara to miała świetną fabułę. Główna bohaterka Cecilia została zmuszona do małżeństwa,ale w końcu pokochała swojego męża,wtedy okazało się,że jego pierwsza żona żyje. Ta pierwsza żona udawała chorą psychicznie ,bezbronną, powoli doprowadzając do separacji Cecili z jej mężem. Sprytnie spowodowała,że zaczął mieć wątpliwości, czy Cecilia go kocha i ,czy naprawdę to on będzie ojcem jej dziecka. Czy ktoś jeszcze oglądał tą telenowelę ? Z błędem,że telenowela jest z inne kraju niż piszą gazety ,czyli że źle im podała informacje stacja, spotkałam się jescze przy telenoweli meksykańskiej Televisy "Wiosenna namiętność" z Adelą Noriegą. Cały czas było w gazetach,na stronie internetowej TVN,że jest ona z Argentyny. W dodatku,ktoś był tak mądry,że oryginalny tytuł "EL Manantial",po ang.-"Spring"-czyli źródło,przetłumaczył sobie jako "Wiosna" (bo to też "Spring"może oznaczać) i stąd ten tytuł wymęczyli "Wiosenna namiętność",a przecież wystarczyło przeczytać opis dowiedzieć się,że tytułowe "el manantial",to zródło ,o które walczyły dwie rodziny z telenoweli,których dzieci się w sobie zakochały,czyli Alfonsina i Alejandro( ładna para Adela Noriega i Mauricio Islas ). Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
a czy ktos mogl by mi pomuc ni epamietam nazwy telenoweli ktora leciala na tvn o 3 braciach i 3 siostrach ktore zakochaly sie w tych braciach jeden z tych braci nazywal cie Fernando Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merlinamujer divina
Na TVP3 nie było chyba takiej telenoweli,a znam wszystkie telenowele z tej stacji. Na TVN leciała "Gorzka zemsta"("Pasion de gavilanes", z 2003 r.),w której byli trzej bracia Reyes:Juan,Oscar i Franco i trzy siostry Elizondo:Sarita,Norma I Jimena. Telenowela jest teraz powtatrzana na TVN7 o 14.10. Taki zestaw 3 siostry i 3 bracia bardzo rzadko występuje w telenowelach i żeby jeszcze potworzyły się z nich pary,częściej są 2 bracia i 2 siostry i o tych było więcej tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
Dziekuje ci bardzo wlasnie o ta telenoweli mi chodzilo Dzieku stokrotne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
mam jeszcze jedno pytanie czy ktos wie czy na jakims kanale leci jeszcze Miłość na sprzedaż byla bym wdzieczna za pomoc i podanie programu i godziny pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merlinamujer divina
"Milość na sprzedaż" skończyła się niedawno na Zone Romantica. Będą ją na pewno powtarzać,ale dopiero za jakis rok,zwykle tak jest w tej stacji. Na różnych forach o telenowelach ludzie dają sobie namiary na odcinki do ściągnięcia po polsku,radziłaby wejśc na jakieś i tam w temacie o "Miłości na sprzedaż ". Daję adres jednego: http://www.telenowele.fora.pl Trzeba sie zarejestrować,żeby móc wypowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
to wielka szkoda najwyzej poczekam bo jeszze nie ogladalam milosc na sprzedaz wiec jak puszcza w przyszlym roku to sobie ogladne od poczatku mam nadzieje. A teraz wciagnela mnie Gorzka zemsta juz ja raz ogladalam ale wiecie same jak to jest ... takie telenowele to mozna ogladac i ogladac tak ja esmeralde czy pauline

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na jednym z wesel
na pierwszy taniec mieli piosenkę z Esmeraldy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy ktos
moze wie jaki tytul mial ten serial ?Puszczali go w 89 roku.Facet mial na imie Ben,bardzo przystojny,mieszkal sam,bo jego zona zginela na morzu,wszyscy mysleli,ze on jej specjalnie nie uratowal.Miala na imie Maria,potem w dalszych czesciach ,jak poznal Meg i mieli sie pobrac okazalo sie ,ze jednak jego zona zyje i ze ma brata blizniaka. A pametacie powrot do edenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merlinamujer divina
To była amerykańska soap-opera "Sunset Beach" z 1997/1999 r, od słynnego Aarona Spellinga,który stworzył min. "Dynastię","Beverly Hills 90210","Malrose Place". "Sunset Beach"leciała na RTL7 klila lat temu. Daję link do obsady: http://www.imdb.com/title/tt0118484

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
a czy ktos wie jak sie nazywa taka jedna piosenka w gorzkiej zemscie. Najczesciej puszczaja ja w chwilach romantycznych np. ja sie ktos z kims caluje bardzo mi is epodoba ale niemoge znalesc tytulu pozdrawiam wszystkich i czekam na pomoc !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merlinamujer divina
W "Gorzkiej zemście" Quien es ese hombre?-to piosenka z czołówki,a więc dosyć żywiołowa. Ja znam jeszcze tylko 4 piosenki z tej telenoweli: -Paloma -Sobre fuego -Ya no te quiero -Reggae cumbia 2 ostatnie były śpiewane w barze Rosario i są dosyć dynamiczne, bardziej romantyczne są te 2 pierwsze. Może o te chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
tak wlasnie o te dziekuje ci bardzo i jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paticzek
ja jeszcze znalazlam piosenke LENTO Julieta Venegas tez taka romantyczna i bardzo mi sie podoba wiec polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a te film
co ją krokodyl zaatakował Powrót do Edenu dobrze pamiętam?też był ok pamiętam jeszcze taki na TVN leciał ona była brzydka taka w okularach i aparat na żebach a potem piękność z niej zrobili nie pamiętam tytułu:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta z aparatem to była Brzydula ... Trochę to oglądałam, ale to już nie taka typowa telenowela, nie było w niej tego pierwiastka tajemniczości, była po prostu zabawna. Najlepszy był ten ziomek co się kręcił z tą Betty, ten który wyglądał jak jej brat i zarywał do jednej z pracownic Eco Mody, czy jak to się nazywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten przyjaciel Betty w \"Brzyduli\" miał na imię Nicolas. Tę postać strasznie scenarzyści przerysowali. ŻŚałowałam,że Betty nie zrobiła się ładna wcześniej.I faktycznie nie było w niej żadnych tajemnic,typu siostra okazuje się córką ,czy ktoś popełnia jakieś zbrodnie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, fajny topick :D Jak byłam mała, oglądałam z babcią \"Marię z przedmieścia\",\"Milagros\" :) z resztą rodziny \"Dr Quin\".Bardzo lubiłam \"Paulinę\" i \"Domek na prerii\". Pamiętam, że w podstwówce chyba wszystkie dziewczynki(chłopcy pewnie też :P ) oglądały te seriale, dyskusji nie było końca :D Nie wiem jak określić \"Modę na sukces\", pamętam ją jak przez mgłę z dawnych lat, włączam tv i mam deja vu :D:D:D Napiszmy petycję do tv o emisję niektórych seriali :D Dla nich to czysty zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *x*x*x*
Na TVN oglądałam kiedyś taką telenowelę, ona była chyba po Esmeraldzie i nie mogę sobie przypomnieć kto tam gra ani jak się to nazywa. Pamiętam też tylko, że: była sobie dziewczyna (chyba o falowanych włosach) i pracowała w kwiaciarni. Poznała chłopaka (no oczywiscie głównego bohatera) i pobrali się i mieli dziecko. Ale to dziecko zostało jej zabrane, a ona tak oszalała i ją w domu wariatów umieścili i potem był pożar tego domu, wszyscy myśleli że ona zginęła, ale przeżyła i potem miała jakąś bliznę na policzku i ją usunęła i tyle pamiętam... Kojarzy ktoś z was może? Bo to jakoś chodzi za mną od kilku dni i nie przypomnę sobie za chiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A pamiętacie
telenowele "W niewoli uczuć" ("Abrazame muy fuerte") z Aracely Arambula i Fernando Colunga? (zresztą dużo znanych aktorów meksykańskich tam grało) To była zawsze moja ulubiona telenowela. Obecnie oglądam ją na youtube (szkoda tylko że po hiszpańsku, no ale już tyle telenowel się naoglądałam, że sporo rozumiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz już mam wątpliwości:P występowała w niej dziewczyna (Thalia), która grała wcześniej w \"Maria la del bario\" (\"Maria z przedmieścia\")?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *x*x*x*
Szczerze mówiąc to nie wiem... Bo ani nie pamiętam tytułu ani aktorów... A czy Rosalinda leciała na TVN?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *x*x*x*
Choc wydaje mi się, że tytułem było imie tej głównej bohaterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×