Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość własnosciowe

Załozenie własnej firmy w mieszkaniu własnosciowym

Polecane posty

Gość własnosciowe

czy to wiąże sie z podwyzka czynszu? czy bede płacic jakieś dodatkowe opłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak
to kolejny absurd, ale cóż, czasami i mężowi trzeba wynająć własne lokum. Mąż zarejestrował firme w mieszkaniu i ja musiałam mu to mieszkanie pod działalność wynająć, mimo, że mieszkanie nalezy do nas obojga. Śmieszne. Skorzystaliśmy w celu uniknięcia dodatkowego podatku i podziału czynszu (możnaby część czynszu wrzucic w koszta firmy, ale po co) z umowy użyczenia. Jednak i w tej umowie trzeba zastrzec, że będę używać całego lokalu do własnych potrzeb w czasie trwania użyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnosciowe
dziekuje a gdzie ja musze zglosic ze to moje mieszkanie? i duzo sie na tym oszczedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak
jak rejestrujesz działalność i będziesz płatnikiem VAT, dołaczasz kopie umowy do wszystkich papierzysk związanych z rejestracją. Jezeli chcesz odliczać sobie wartość czynszu od kosztów firmy wtedy podpisz z męzem umowę wynajmu. Wydziela się wtedy np. jeden pokój i liczy proporcjonalnie czynsz. Ta część czynszu podlega dodatkowo opodatkowaniu. Ale po co robić sobie taki kłopot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnosciowe
do powiem tak- ja nie chce byc na vacie to ma byc mala dzialalnosc uslugowa takze wchodzi pewnie ksiazka przychodow i rozchodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem tak
to nic sie nie dzieje. Rejestrujesz normalnie firmę, na mieszkanie, w którym masz meldunek. Ale jak Twoje obroty osiągną pułap chyba 10.000 euro musisz przejść na vat, wtedy pamiętaj o procedurze umowy użyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlasnosciowe
DZIEKUJE Ci pieknie za odpowiedz!!!! pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×