Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Witam Was moje kochane 😍 😍 😍 Jestem juz w domku :D jtro Wam kochane napisze znacznie wiecej ,bo padam ze zmeczenia i ide spac 😭 5 nocy nieprzespane tylko wyrywkowo spalam ale i tak teo wszytskiego wszytskieo nie moglam twardo spac 😭 Jutro poprosze e-maile tych osob ktore jeszcze nie mi nie podaly WYSLE WAM FOTKI !!!!!!!!! 🌼 🌼 🌼 Napisze w skrocie cesraka sama w sobie nie jeste taka straszna... A moja dzidzia kochanna jest jak aniolek mimo,ze jeszcze marudzi w nocy,ale czas musiinac,zeby sie przetsawila Ogolnie duzoby pisa co sie dzialo beziemy kochane w kontakcie :) Lekarze super polozne tez 🌼 kochaniutkie :D a pielengniarki jak aniolki Wiadomo,ze zawsze sie znajdzie jakas zolza,ale ogolnie opika super :) Uciekam kochane,bo nie moge za bardzo siedziec :) oboli !!!! Witam nowe kolezanki 🖐️ sle buziaki !!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzicie kochane juz ze zmeczenia nie umiem pisac :P SORKI za polkniete literki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu 😍 dla Ciebie i Amelki :) moj mail to Kitek82@op.pl teraz odpoczywaj a jak juz odpoczniesz to napisz nam wszystko i wyslij zdjecia swojego cudu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
kitek ja to tez sie gubie w tych wszystkich nazwach, ale spiochy dla mnie to dlugie nogawki, dlugi rekaw :) tak czy inaczej w argosie wszystko jest tansze no a ciuszki to tak jak pisalam dunnes stores i pennes nie wiem jak to drugie sie pisze bo my mowilismy na to penis :p w kazdym badz razie, sa dobrej jakosci i pakowane po kilka wiec az tak duzo na ciuszki nie wydacie :) a dunnes storze sa buciki z tygryskiem i spiochy no i w ogole cudne sa tam rzeczy :) tanszego miejsca nie znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia z tego co na forum wyczytalam :) to o czym mowisz to pajacyki :) a to co opisalam to chyba spiochy i ich faktycznie jeszcze tu nie widzialam. ja tez kupuje w dunnes i w \"penisie\" tez tak mowimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
w takim razie jak zwal tak zwal, :p te co mowisz dlugie nogawki na szelkach mama mi przywiozla z polski ale szczerze mowiac to dlugi rekaw i dlugie nogawki bardziej sie przydaja, bo nic filipkowi sie nie zawija no i one sa fajne bo te rozmiary 0-3 mies sa od razu z rekawiczkami, wiec mu nie spadaja tak jak te bawelniane co kupilam :) wiec jest bardzo wygodnie, pod to ubieram body i to starcza bo maly i tak przykryty jest kocykiem. na poczatku przez pierwsze 2 tyg ubieralam mu jeszcze skarpeteczki. teraz odkrywam mu raczki zeby sobie paluszk prostowal ale tylko tak na 10, 15 min zeby mu raczki nie marzly. przejdz sie do dunnes stora to Ci gwarantuje ze z pustymi rekami nie wyjdziesz :p moze u was tez beda takie cudne buciki z tygryskiem, powinny gdzies tam byc na zjdeciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu kochana jak tylko mam chwile to tam zagladam :) i nigdy z pustymi nie wychodze :) wczoraj zakupilam tam sweterek i skarpeteczki no i chcialam dokupic tych pajacykow bo mam 3 na razie ale jak na zlosc rozmiaru 0-3 nie ma nigdzie a bylam juz chyba w trzech dunnes\'ach ale jestem uparta no i body tez mam 3 wiec jeszcze dokupie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
no pewnie kiedys w koncu natrafisz a jak nie to ci kupie u nas i wysle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE KOCHANE !!! :) Ufff,wkoncuusiadłam (cały dzien w poszukiwaniu lokum i ....porazka) narazie jeszcze sie nie załamuje do 26go mamy czas moze jeszcze cos sie znajdzie..... ŻABCIU-no przedewszystkim GRATULACJE!!!!!:):):) bardzo sie ciesze ze wszystko dobrze z wami ,gratulujemy córci :) Gosienko - filipek uroczy :) te zdjecia budza w człowieku wiele pozytywnychemocji,az mojemu Miskowi łezka sie w oku zakreciła (kto by pomyslał...) :) no i oczywiscie dzieki wielkie za wszystkie wskazówki. Bebolek - faktycznie sporo macie za soba ,hmmm wsmumie to bardzo romantyczna miłość.....:)ciesze sie ze wam ze soba dobrze.....Ja z mezem tez po przejsciach....Moj mąz tez ma dziecko z inna kobieta ,jak sie poznalismy wiedziałam o tym ale Oni juz nie byli ze sobą ( nigdy nie byli....) ,nie spotykali sie .To długa historia jak z jakiegos filmu i choc trudno w to uwierzyc to sa \"złe\" kobiety na tym swiecie , takie,co poluja na tak zwaną \"skóre,fure i komóre\" - zreszta sama sie przyznała ,ze faktycznie sie przeliczyła ,bo myslała ze sie ustawi.Ot tak, prosto z mostu mu to powiedziała.....No i teraz płacimy alimenty ,pomimo tego ,ze Misiek nie wie nawet czy to jego dziecko tak naprawde....ale nie wazne ,\"wiedzieli \"obydwoje wowczas co robia wiec obydwoje musza wziasc odpowiedzialnosc.A j ak my sie poznalismy to juz inna bajka o której napisze kiedy indziej....:) Aine777 - ja również Cie witam serdecznie:) i czekam na relacje co u Ciebie słychac ,a co do miejsca na ziemi hmm....najwazniejsze , postanowiliscie podjac( niełatwą) decyzje ,wcielic ja w zycie i wam z tym dobrze :) Ja tez mam mieszane uczucia co do mieszkania tu jeszcze chyba sie nie odnalazłam....i sporo przykrosci nas tu spotkało ale co Nas nie zabije ,to Nas wzmocni:) Ja stwierdziłam,ze nie wazne gdzie i jak najwazniejsze ze razem i ze zawsze na siobie mozemy polegac :) KAROLA*20 - kochaniutka ,duze prawdopodobienstwo ,ze bedziemy miały blisko do siebie szukamy własnie lokum w Portaloise lub w potaligon (jeszcze sie zobaczy) z tego co sie orientuje to u tam u siebie masz bilsko szpital :) a termin faktycznie mamy prawie identyczny ale numer....:) Ja nie mam medical card ale tez bede sie ubiegac ,w kazdym razie ja mam przyznana tzw. 2ga kategorie i narazie rok mam zgłowy.... Kitek -kitek te papiery to złóz , w tej irlandii to nigdy nic nie wiadomo....:) wiec a nóz przyznaja?:) i nie zapomnij o poniedziałku :) Ja tez mam straszne zawiechy,mamcos zrobic i nagle jaby mi sie film urwał ,stoje i gapie sie w jedno miejsce ,potem sie ockne i dalej cos tam robie ,czy ide...hehe:) Czasem mnie to wkurza ale oczywiscie tylko w ciazy tak mam. Jutro sie odezwe dzis juz nie mam sily ,laptopa mam w łozku i Misiek sie wkurza ze spac nie mozna ....:):):) no to juz nie bede go denerwowała i idziemy z Bąbelkiem spac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
Witam Was kobietki? A szczegolnie Ciebie Zabciu.Gratuluje corci.Napewno jest sliczna jak laleczka.Ja tez chcialabym zobaczyc zdjecia Twojej Amelki,wiec jesli bys mogla to przeslij mi prosze pare fotek.Moj email to:TIFA9@TLEN.PL. Wiecie co dziewczyny,czasami to jeszcze nie moge sie polapac ktora to ktora? A tak z ciekawosci to chcecie w Irlandii zostac na stale?Bo ja to chyba bym nie chciala tu mieszkac przez cale zycie.My to chyba w przyszlym roku wrocimy do Polski.W Polsce przeciez tez mozna dobrze zarabiac. Nastepna wizyte w szpitalu na dopiero 13 wrzesnia i jak podczas USG potwierdzi sie ze to dziewczynka to chyba zaczne kupowac ciuszki dla mojej niuni.Ostatnio jak bylam w Tesco to zauwazylam ze nawet tam jest dzial z ciuszkami dla maluszkow.Nawt spory byl wybor,no i nie drogo.Az nie moglam sie oprzec,zeby czegos nie kupic.Takie male ubranka sa slodkie,nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!!!! Żabciu witaj wsród nas!!! ciesze sie ze wszystko w porzadku iczekamy na relacje:) Melka no faktycznie troszke przeszlismy.. Ale to już za nami ważne ze teraz sie kochamy i jestesmy szczesliwi!!! masz racje istneja \"złe kobiety\" Była żona mojego meża też chcial go tylko wrobic w dzieci.. jak sie chłopcy porodzili zaczeły sie problemy.. zaczeła goo wywalac z domu.. przyprowadzac sobie kochanków.. i sama do nich jezdzic.. zawsze obiecywała poprawe.. a konczyło sie tak samo kiedys! Ostatnim razem jak go wywaliła poprostu niewrucił... ona założył sprawe o rozwód.. ale przy dzieciach trzeba miec 5 lat separacji i wizyty w poradni rodzinnej.. Jej chodziło poprostu o aliment które też płacimy.. do slubu z nia sedł na siłe.. jak ona zaszła w ciąże z pierwszym synem.. on był w wojsku jak wyszedł dowiedziła sie ze rodzice już pozałatwiali slub tylko musi sie podpisac.. wiec tez niemiał fajnie. jak sie poznalismy był już 3 lata w separacji... wiesz po jakims czsie ona zaczeła załowac bo wiedziła co straciła.. bo mój misiek naprawde jestswietnym facetem dla mnie to najwieszy skarb.. i dziwie sie ze niepotrzafiła tego usanowac.. myslała ze jak jej sie w życiu zacznie pieprzy to on jak pies do niej wruci.. i nieraz go próbowała przekanac ze chocby dla dzieci.. ale wtedy byłam już ja a on jej poprostu nienawidzi.. do tej pory czasmai mu wspomina ze moze by se zeszli.. ale my woemy ze to tylko dla tego ze teraz mój misiek moze byc \"kimś\" anie zwykłympolskim robolem.. i to ze zarabia wiecej tez na to wpływa... A wiecie co wczoraj dzieci do niej dzwoniły.. no i wiadomo przecież ze skoro mamy kawalerke i to sa dzieci to niebeda rozmawały po katach z nia. a ona perfidnie pyta dzieci co JA robie w danej chwili jak jestem ubrana itp.. no wiadomo ze dziecko odpowie.. i ze my słyszymy wszytsko.. miłam straszna ochote wysłac jej smsa co ja todo cholery o bchodzi!! pozdrawiam całaą reszte i uciekam.. dzis na obiad nalesniki:P papa buziole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola*20
Witam was Kobietki :). Gosienko rzeczywiscie pisalas wczesniej o tym co trzeba wziasc do szpitala a co nie. Widocznie to http://f.kafeteria.pl/nowy.php?id_p=3442402 Kafeteria -przeoczylam. Wielkie dzieki za te rady :) Czy ja rowniez moglabym dostac zdjecie twojego bobaska :)? Zabciu gratuluje coreczki :). Najwazniejsze ze u was wszystko wporzadku. Jak nabierzesz tylko sil to odezwij sie do nas. Jest szansa ze zobaczymy twoje malenstwo? Ogromne buziaki dla was kobietki :). Melka super by bylo miec jakas fajna kobietke przy sobie. Bo tak naprawde to poznalam dopiero niedawno Emilke ktora wlasnie tutaj rodzila. A tak to do tej pory bylam tutaj praktycznie sama ze swoimi problemami, gdyby nie wy dziewczyny to bym chyba zwarjowala:), bo z facetem nie pogada sie o wszystkim, prawda. Moj Grubciu mowi zawsze ze przesadzam i widze wszystko na czarno. Bo to ja sie martwie za nas dwoje a on mowi ze wszystko bedzie ok. I masz tu babo placek :). Wiec same napewno wiecie jak to jest. A z tesciowa to wiecie jakie sa pogaduszki :)?? Trzymam kciuki by sie udalo wam znalesc fajne lokum:). Jesli chodzi o kupowanie ciuszkow dla bobasow to wiem ze najtaniej mozna kupicje w penisie. Owszem w dunne storsie jest wiekszy wybor ale cena tez nie jest za niska a ciuszki przecudne:). Ja przywiozlam sobie troszke ubranek z polski ale jednak to za malo. Staramy sie zawsze a mianowicie ja sie staram bo misiek w pracy kupic jakies ubranko gdy jestem na zakupach. Bo gdybysmy mieli to wszystko kupic za jednym razem to wydalo by sie ze wydalismy na to majatek a tak to sie nie odzczuje tego. A tak pozatym to wlasnie Misiek mial taki pomysl zeby kupic wszystko dla dzidziusia dopiero jak sie urodzi, odrazu go odwjodlam od tego glupiutkiego pomyslu:). Ale on tak zawsze ma wiec nie przejmujcie sie :). Tak pozatym to jest kochany ale jak kazdy facet ma swoje dni a szczegolnie gdy jest chory to jest nie dozniesienia. Maruda niesamowita, wlasnie wczoraj gdy wrocil z pracy to zle sie czul.Gorzej niz z malym dzieckiem, mowie wam:). Ale jakos to przetrwalam, ufff :). Ok. troszke sie rozpisalam, bedziecie mialy co czytac:). Ide sie ubrac bo jeszcze jestem w pidzamce a potem na zakupy:). Dostalam karte od Miska wiec moge dzisiaj poszalec:). Odezwe sie pozniej Caluski :):):), Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
zdjecia na biezaco mozecie zobaczyc na: www.gosiek1985.fotosik.pl :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
Hej Mamuski? Mam pytanko: Jak to wlasciwie jest z child benefit?Jak sie dzidzius urodzi to od razu w szpitalu wypelnia sie jakis papiery na przyznanie tego zasilku czy wczesniej trzeba samemu skladac dokumenty i gdzies wysylac?Jak to jest? Moze Ty wiesz Gosiu jak to sie zalatwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane .. ciekai mnie 1 rzecz.. może wy bedziecie wiedziec jak to u mnie wygada.. Pracowałam równe 39 tyg.. i tyle mam też opłaconych składek PRSI.. skonczyłam pracowac z koncem stycznia.. czytałam ze zeby dostac zasiłk macierzynski trzeba miec własnie tyle opłaconych skladek.. . powiedzcie czy mi se należy ten zasiłek macierzynski czy nie.. bo w 1 gazecie czytam ze tak bo spełniam kryteria i niemineło 12 miesiecy od zwolnienia a w gdziec indziej wyczytałam ze mi sie nienależy bo już niepracuje... Jak to jest naprawde???mój angielski jest słaby i z pracownikiem socjalnym sie poprosty niedogadam..misiek pracuje cały czas i z nim niemam jak jechac.. bo jak on ma już wolne to moja siostra jest w pracy i niema kto przy dziewciach zostac.. wszyscy znajomi z angielskim pracuja od rana do nocy.. i sama już inewiem .. może któras wie jak to bedzie w moim przypadku?? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
no wiec u nas o child benefit wypelnialo sie w szpitalu od razu, a teraz w takim biurze gdzie sie wyrabia akt urodzenia to oni bezposrednio wysylaja papiery wszystkich dzieci zarejestrowanych o pps, child benefit 160 i ten 250 euro, nie pamietam nazwy, wiec nic juz nie trzeba wypelniac :) bebolek najlepiej jak zadzwonicie do social welfare i tam popatrzycie na stronie ale mi jak obliczali macierzynski to nie brali pod uwage skladek i zarobkow z tego roku ale z zeszlego, tylko musicie sie spytac czy warunkiem jest praca, sama nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
Maternity Benefit Section Department of Social and Family Affairs Social Welfare Services Office Oliver Plunkett Road Letterkenny Co. Donegal LoCall: 1890 690 690 E-mail: maternityben@welfare.ie Web: www.welfare.ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
Dzieki Gosienko za informacje.Pozdrawiam . Bebolku wejdz na strone ambasady polskiej w Dublinie.Tam sa informacje na tamat zasilkow.Jest tez cos na temat maciezynskiego.Moze znajdziesz tam cos co Cie zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia i Madzia dzieki z ainfo:) wczoraj wysłałąm meila do maternity benefit.. moze odpisza.. U mnie od wczoraj tragedia!!! Bola mnie zeby!!! zeby to był 1 a to 3 jak nie wiecej!!!! wczoraj tak ryczałm z bólu... buzia opuchnieta 5 popołudniu nigdzie lekarza.. wysoka goraczka.. no tragedia i na dodatek przestałam czuc ruchy!!! katastrofa tabletki ani Apap ani paracetamol nipomnagaja.. płukam buzie szałwia.. i smaryje takim zelem.. na bole dziseł...i troszke pomaga ale niezabardzo.. kochane znacie jakis domowy sposób na zeby?? pomozcie jesli wiecie.. ja ma straszne stany podropne w zebach i boje sie isc do dentysty króry mnie nieleczył!!! już tak raz miełam i dentstaka mi zniszczyła zeba.., niechce powturki:( a do siernia jescze tyle czasu... moze znacie nazwe jakiego zelu tutejszego na bole zebów?? Albo moze wiecie gdzie jest polska apteka w dublinie?? bo podobo jest:( tylko gdzie:( POMOCY uciekam .. sie połozyc troszke.. może bedzie lepiej.. a tak wgóle to jutro mam badanie na gluoze o 10.00 rano i 15.30 wizyta u P. Anetki mam nadzieje ze bedzie ok... i nieokaże sie ze mam cukrzyce:( bo jeszce tego by mi brakowałao... papa czekam na jakies rady:( pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
bebolku w czasie ciazy i tak nie powinno sie chodzic do dentysty wiec bedziesz chyba musiala wytrzymac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
Witam wszystkie mamusie! Co tam u Was ciekawego? Gdzie sie podziewacie? Zabciu,dziekuje za fotki.Masz sliczna coreczke.Amelka wydaje sie taka duza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje zabciu!!! moja basienka pozdrawia nowa kolezanke :))) jesli chodzi o child benefit, to nam po zarejestrowaniu dziecka przeslali formularz do wypelnienia do domu, musze go odeslac i czekac na uznanie i kaske... (tak to przynjamniej zalatwili w urzedzie w coolock, dublin5) aha i spiochow tu rzeczywiscie nie ma, ja ma pare sztuk z domu i musze powiedziec ze uzywam... ale pajacyki tez sa super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czasie ciazy wlasnie zalecane sa kontrole u dentysty, zeby nie nabawic sie czegos powaznego, nawet niektore znieczulenia sa mozliwe do wziecia w ciazy, niemozna tylko robic rentgena... ja radze isc, teraz karmie piersia i czuje ze cos mi sie robi (a w ciazy bylo ok)- moj zarlok wszystko ze mnie wysysa - zwlaszcza wapn :((( aha - przyszle mamuski - jeszcze taka ciekawostka, tu nie przepisuja dzieciom wit. d3 , ktora u nas zalecaja kazdemu niemowleciu (przeciwko krzywicy), warto o tym pomyslec. ja zalatwilam przez mame (niestety sa na recepte) i daje po kropelce od 4 tygodnia... pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mamusie
nie wiem czy o tym wiecie, ale w ciazy leczenie stomatologiczne jest BEZPLATNE! podobno az do 6 m-cy po urodzeniu dzieckza. warto wiec skorzystac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
Bebolku,nie wiem co Ci poradzic,nie znam zadnych domowych sposobow na bol zebow.Gosia ma racje,niepowinno sie chodzic do dentysty w czasie ciazy.Ale wesz co przypomnialam sobie ze jak moja szwagierka byla w ciazy to leczyla sobie zeby w Polsce.Tylko trzba powiedziec o ciazy dentyscie.Jak bedzie dalej tak strasznie bolalo to chyba nie bedziesz miala wyjscia.Bobelku a adresu tej polskej apteki to poszukaj w necie.Moze pozostale dziewczyny cos Ci poradza.Pozdrawiam goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
to leczenie stomatologicznie to naprawde jest bezplatne? Kurcze nie wiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 85
Hi Kammrol! A nowa kolezanka pozdrawia Twoja Basienke.Ile juz ma Twoja coreczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej mamusie
hej dziewczyny sorki ze sie wtracam ale zeby w ciazy mozna leczyc, a nawet trzeba jesli jest taka koniecznosc. powszechnie wiadomo ze stan uzebienia wplywa na funkcjonowanie calego organizmu. jesli zab boli KONIECZNIE udaj sie do dentysty. a w irlandii kobieta ciezarna wyleczy zeby ZA DARMO naprawde. kobiety w ciazy maja ten przywilej ze sa objete bezplatna opieka medyczna w kazdym zakresie pozdrawiam mieszkam w irlandii od 4 lat i urodzilam tu dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej magdo moja coreczka skonczyla w srode 4 tygodnie (wiec juz calkiem duza kobita jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiaIrlandia
moj filipek przyszedl na swiat 8 czerwca :) wiec jest tylko pare dni starszy. zabciu kochana twoja amelka wyglada jak mala krolewna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×