Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Czesc mamulki 🖐️ My dzis bylysmy na szczepieniu :D Amelka byla dzielna :D Agula 🌼 a puszcze pare,puszcze jak tylko znajde chwilke to napisze co i jak :D Bebolek pamietaj,ze masz byc dzis na gg :)niezapomnij ! Aga jak tam samopoczucie ? Pozdrawiam reszte kolezanek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane... u mnie w miare ok.. kregosłup strasznie mi dokucza.. już niemoge zakładac sama skarpetek:( wczoraj byliśmy na zakupach dla dzidzi jestem strasznie zła bo zawiodłam sie troszke na sklepach:( niewiele kupiłam.. ogólnie dla dzidzi mam już: -reczniczek ( z wielorybem) -7 body z krótkim rekawkiem -kocyk polarowy -10 pieluch tetrowych - 5 pieluch flanelowych -rożek -5 par spiochów -2 kaftaniki -czapeczke - 3 pary rekawiczek - 3 pary skarpeteczek - 2 pajacyki i nic wiecej!!! Najlepsze jest to ze byłam też u gp wczoraj i pani doktor stwierdziła ze mam nisko głowke dziecka i ze napewno urodze szybciej ze ona niewie czy przed porodem sie jeszcze spotkamy ... bo nastepna wizyte mam dopiero 15 pazdziernika u gp a w szpitalu 11 pazdziernika a termin niby na 2 listopada... choć lekarze dawali mi daty od 26 pazdziernika do 7 listopada.. zobaczymy.. ale czas leci niebłagalnie... zreszta kazdy lekarz tu irlandzki mówil ze szybciej urodze.. ciekawe czy to sie sprawdzi... Agula wybacz ze pytam ale bierzecie slub w ambasadzie??? Gratulacje:) wybaczcie ale uciekam leżec... pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siobhane
Cześć dziewczynki! Bebolek niczym się nie stresuj. Ciesz się tym, ze Twoja dzidzia będzie już niedługo z Tobą. Wszystko będzie na pewno dobrze. Jesteś już przy końcu. Udało Ci się przenosić całą ciążę i już niedługo urodzisz. To powód do ogromnej radości. Nie martw się. Ja się troszkę denerwuję bo nudności mi dziś ustały i miałam jakieś takie dziwne plamienie brązowe wczoraj wieczorem i dziś rano... Co to jest??? Miała któraś z Was coś podobnego? Już się tyle naczytałam w internecie o poronieniach, że się teraz chyba sama nakręcam. Czytałam, że jak nudności tak nagle ustają, to może to oznaczać, że zarodek obumarł... Nie wiem czy dzwonić i umawiać się na wizytę do pani Anety czy poczekać. Byłam w sobotę i było wszystko ok. Kazała mi przyjść dopiero za 2 tyg...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja dziś leniuchowałam na maksa!!!!!!!!!Oczywiście dopiero po pracy. Już odliczam dni do zakończenia pracy!!!!!!!!!!Jeszcze 10 dni i będę wolna!!!!!!Będę spała do 10 codziennie!!!!!!!!!!!!!!!!Musze korzystać bo później same wiecie jak jest!!!!:):)::):) Dzidzia robi mi zwykle pobutki ok 6 ale ja się niedaje i śpie dalej:):):) normalnie uządza sobie plac zabaw u mnie w bruszku:):):):):) To jest naprawdę fajne uczucie:):):) chociaż czasami troszkę zaboli. Ale i tak bradzo kocham moją Dzidzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Jesztem strasznie szczęśliwa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Siobhane czasami pojawiają się plamienia na początku ciąży, ale w takich wypadkach najlepiej jest gdy skontaktujesz się z lekarzem. Pamiętaj Dzidzia jest najważniejsza i musisz mieć pewność że jest wszystko w porządku. Bo jak będzisz się stresowała(a myśle że już się stresujesz) to twoja fasolka będzie to czuła:(:( I napewno niemyśl o najgorszym!Będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siobhane zaniepokoiłaśmnie tym plamieniam i przestudowałam troszke moje mądre książki o ciąży. a więc zacytuje: ,,czasem może zdarzyć się niewielkie plamienie w terminie miesiączki; najczęściej nie ma ono większego znaczenia i występuje tylkow pierwszych miesiącach ciąży.,, Jak znajdę coś jeszcze to napisze. Szukam dalej. Buźka!!!!!3maj się!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja mialam plamienie 2 razy, na poczatku ciazy i pod koniec, na poczatku bo sie zaziebilam a po 7 miesiacu bo podnioslam cos ciezszego w pracy. w obu przypadkach nie bylo to grozne ale poszlam do lekarza zeby sie upewnic. tak wiec na wszelki wypade idz do lekarza bo ja musialam pare dni brac tabletki, zrobila mi wymaz :) nie martw sie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cesc wsyskim!!!!! Bebolek nie martw sie, ze teraz nie masz nic...pewnie pozniej cie dopadnie szal zakupow i nakupujesz malenstwu roznych rzeczy...jestem pewna, z doswiadczenia wiem, ze mamy tak maja :D Tak, bierzemy narazie slub cywilny w ambasadzie.... aczemu sie pytasz???? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane... ja sie tylko melduje:( przez ten mój kregosłupik:( strasznie boli!!!! Agula.. powiem ci szczerze ale niechce cie straszyć ze ja zabardzo niebyłam zadowolona..(tez brałam ślub w ambasadzie) ani szampana ani marszu weselnego akt do odbioru niby po 6 tyg ale ja czekałam prawie 8 na telefon ze akt już jest... strasznie dretwo!!! facet sie czepiał ze cały czas ktoś robił zdjecia.. i na koniec tak jak najszybciej chcieli nas sie pozbyć.. u mnie było 12 osóbi każdy chciał złożyć gratulacje a ona co 2 sekundy na zegarek bo zaraz kolejny ślub.. i 180euro za 15 minut przyjemności..... tak przynakmniej było w straej ambasadzie... w kwietniu.. moze razem z ambasada zmieniło sie coś jeszcze ale wątpie... Dla was być moze i tak wszytko jedno bo zostaje jeszcze kościelny aja kościelnego niemoge wziaśc.. no cóż takie jest zycie:) siobhane ja kochana tez miałam plaminia,.. od razu dzwoniłam do Pani Anetki. jesli niebolał cie brzuch ani nic w tych okolicach to być moze to tylko nadrzerka lub stana zapalny ale radze sie zgłosić do niej jak najszybciej.. ja plamiłam 2 razy.. raz w 14 tygodniu i raz w 20. u mnie naszczecie wszytko było ok tylko miałam małą ranke na szyjce macicy. uciekam i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!!!!!!!!!!!!! Mam pytanko czy wy mialyście jakieś problemy typu bakterie grzybków?? Ja przypuszczam że coś takiego mam i strasznie się tym martwie bo niwiem czym mam się ratować. Na początku ciąży tak miałam ale nie pamiętam co dostałam od lekarza. Może wy macie jakieś domowe sposoby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Bebolek, o twoim slubie bo czytalam wczesniejsze twoje wpisy...mam nadzieje ze jednak nie bedzie az tak zle...zreszta dla mnie ten slub cywilny to tylko formalnosc...powiem ci szczerze, ze slyszalam wiele zlych historii na temat naszej ambasady tutaj i byla bardzo zdziwiona gdy tam zadzwonilam, bo naprawde wszyscy byli tak mili, ze az sie nie chce wierzyc w te wszystkie historie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane co tam u was?? my jestesmy po wizycie pielegniarki, filipek rozwija sie idealnie, wazy 6.9kg, ma idealny obwod glowki i zachowuje sie lepiej niz na swoj wiek :) ale jestem z niego dumna hihihi :) okazalo sie ze mam nowa pielegniarke srodowiskowa i jest to moja najukochansza z porodowki, ta ktora mi najwiecej pomogla, az ja wytulilam i wycalowalam :) wpadnie znow za 2 miesiace no a za tydzien idziemy na szczepionke, mam nadzieje ze bedzie lepiej niz ostatnio. moj fifi wstal dzis o 8, wzielam go do nas do lozka jak codzien zeby sie poprzytulac no i przysnelam a moj gupus glaskal mnie po buzi a potem zaczal mi wkladac paluchy :) hihhi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o te grzybki pytalam ginekologa i pani doktor powiedziala ze jak cos to mozna zastosowac tabletki dopochwowe Gyno-femidazyl ktore trzeba sobie sprowadzic z polski, a domowe sposoby na grzybki tam nie pomagaja co wiem z wlasnego doswiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_W
Hej!! Mam pytanko czy ktoś rodził lub będzie rodził w Mullingar. Jestem w 32 tygodniu ciąży i zastanawia mnie jak to wygląda w w/w szpitalu Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAGCIA wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!!Napewno takie sobie sprawawie tylko że niewiem kiedy mi dojdą:( Normalnie te grzybki mnie wykończą:( Dobrze że połączenie sudakremu i rumianku jakoś łagodzi to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga moze pojdziesz do lekarza i wezmiesz clotrimazolum, ja go uzywalam a tu sie nazywa clotrimazole. pytaja sie mnie kiedy wroce do pracy a ja mam jeszcze 2 miesiace hihihi :) znow dzis siedze przy rozpalonym kominku, po prostu bomba. ogladalam dzis drugi raz film o psach huskych: przygoda na antarktydzie i drugi raz ryczalam jak bobr, cudowna historia oparta na faktach, obejrzcie sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga, wiem ze tu maja tez jakies tabletki dopochwowe ktore mozna stosowac w ciazy !!! tylko lekarz ci musi recepte wypisac. I kobiety w ciazy nie moga uzywac masci CLOTRIMAZOLUM pytalam ginekologa, i agus jesli pujdziesz do lekarza po ecepte dla siebie to wez takze recepte dla partnera na tabletke doustna na grzybki bo on moze byc nosicielem i dlatego nie mozesz sie wyleczyc, to jest taka jedna tabletka, mnie przepisal GP bez problemu, faceci zadko maja objawy jakiekolwiek POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania_W
Hej!! Mam pytanko czy ktoś rodził lub będzie rodził w Mullingar. Jestem w 32 tygodniu ciąży i zastanawia mnie jak to wygląda w w/w szpitalu Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jeśli chodzi o Clotrimazolum to mó ginekolog w Polsce powiedział mi że moge go9 stosować bez obaw bo upławy dziwne. Poza tym jest jeszcze maść clotrimazolum bez recepty dobra jak zewnętrzne narządy swędzą lub bolą tez na różne zapalenia i grzybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziwewczyny naprawde nic nie wiecie na temat szpitala w Mullingar bo nikt nic nie pisze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :)! ja dosłownie na minutke ,nie myslcie ze was opusciłam :) czytam Was prawie codziennie ale .....jak juz zbieram sie zeby napisac to....zawsze cos a raczej ktos,,,:) i trzeba dac cyca:) Kochane moje ,za wszystkie oczekujące i te które maja blizej jak dalej :) trzymamy z Moleczką kciuki za pomyslne rozwiazanie :) !!!! Przesyłamy całuski gorące dla rodzynka Filipka ,Amelci,Natalki i Majusi :)!!!! ( mam nadzieje ze nikogo nie pominełam - jak tak to niech mamusia mnie naprostuje ) :) ! U nas prawie wszystko dobrze ,prawie bo miałam zapalenie piersi i to 2ch...:( naszczescie sytuacje opanowała moja Irenka i połozna,mowie wamnie ma nic lepszego jak okłady z lisci kapusty ,odciaganie pokarmu ( moje piersinie toleruja laktatora -ponoc to sie zdarza ,wiec macham recznie jak mam za dużo...) no i Moleczka odciaga - a to najwieksza ulga !!! :) Natomiast Molly rosnie w oczach ! - wkoncu:) Jest bardzo grzeczna i przezabawna .Ma nosek,uszka usteczka po tatusiu :) Ach! no tak byłabym zapomniała....wieeeeelkie stopy (az połozna sie dziwiła) i dłonie ( ja to az troszke sie tymi rozmiarami denerwowałam ,bo tylko uszu długich brakuje i wypisz wymaluj królik buks ....:) Ale to tatus takie ma kopytko i grabe jak rzeznik...:) Baaardzo ją kocham !!!!! Koncze juz kovchane moje i tak sie rozpisałam..... :) To do nastepnego :)papa Uciekam bo chce jeszcze odpoczac zanim sie obudzi ,bo potem to kapieliznow cyc.....ach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ja na momencik!!! mamy łóżeczko!!!!! rozłożone!!! Aniu W ja rodze w Mulingar:) jestem w 35 tygodniu:) wczesniej gdzieś podawałm numer gg to napisz jak masz pytanka z chcecią pomoge. jak nieznajdziesz numeru to napisz to podam jeszcze raz. a tak wogóle to Witaj wsróg nas!!! uciekam układać ubranka:) mamy już kombinezonik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej bebolku bardzo dziękuję że napisałaś, napewno odezwę się na gg bo każda informacja na temat szpitala jest dla mnie ważna to moje pierwsze dzieciątko i na dodatek bedę rodzić tutaj, a to nie to samo jednak w swojej miejscowości co nie co sie wie na temat szpitala no i lekarz też znany. A tu nie wiem nic. Jeszcze raz dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki!!!!!!!!! A powiedzcie mi skąd u cholery ten doktorek będzie wiedział że mam grzybka i są mi potrzebne te tabletki?? Oni przecież nie robią badania ginekologicznego,sama mam się zdiagnozować??Ja wiem że mam tego grzybka ale skąd on będzie wiedział??uwierzy na słowo??Śmieszne to troszkę jest. Zobacze może pójdę, troszkę się boje że się niedogadam, bo wiecie mój angielski nie jest superowy, jest poprostu komunikatywny. Dziś dostałam takiego krwotoku z nosa że nie mogłam zatamować krwi, dobrze że mój misiek był w domku bo bym sobie chyba nie poradziła. Był bardzo dzielny, donosił lodu, ocierał krew i głaskał po główce:) jest poprostu kochaniutki. Troszkę się wystraszyłam tym krwotokiem, ostatnio często lekko kapnie mi z nosa ale nie aż tak jak dziś. Podobno to normalne w ciąży więc nie panikuje. Może to też z przemęczenia. Codziennie pracuje, ostatni dzień wolny miałam w zeszły czwartek:( fakt że nie pracuje po 12 godzin ale tylko po 6 lub 7 ale już mnie męczy to latanie. Plecy zaczynają mi nawalać na maksa. Właśnie sobie siedze z termoforem i grzeje plecki. Witam Melkę i Molly bardzo cieplutko!!!!!!!!!! Dziewczyny bardzo dziękuje za wszyskie porady!!!!Wiedziałam że na was mogę liczyć!!!!!!!!!!!!!!! BUŹKA DLA WAS WSZYSTKICH!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Wczoraj dopiero natrafiłam na to super forum. Dzieki Wam dowiedziałam się kilku ciekawych i nowych rzeczy. Do tej pory nie miałam pojęcia jak wygląda tutaj poród i troche mnie to przerazało o do terminu coraz bliżej. Wiedziałam tyle co na innych forach poczytałam lub od znajomych, którzy jak się okazało mieli informacje dalekie od prawdy. Od razu mi raźniej zwłaszcza po rozmowie z Bebokiem:) Jeszcze raz dziękuję! Pozdrawiam wszystkiem już mamusie i przyszłe mamusie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babeczki! dopiero teraz znalazłam chwilkę, zeby skrobnąc do Was, mała nas starroryzowała całkowicie jeśli chodzi o brak czasu.Powoli dochodze już do sioebie po cesarce, nawet nie było tak źle, oczywiści ból jest, ale do wytrzymania. Sam zabieg to bułka z masłem, 40 minut i po sprawie. Natalka jest kochana! mam tylko problem z bolącymi sutkami:( a tak bym chciała ją karmić piersią. Na razie każde karmienie to ból nie do opisania, płaczę, krzyczę i trzymam Rafała za ramię:( dlatego musze dokarmiać butelką, nie wyrabiam. Od tego sztucznego pokarmu mała ma niestety problemy z brzuszkiem, ale mam nadzieję, że to minie. Pozdrawiam wszystkie ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki 🖐️ Przepraszam najmocniej,ze Was ostatnio zaniedbalam,ale mialam mnostwo spraw na glowie :( Na dodatek sie okazalo,ze Amelka robi kupke z kwia :( strasznie sie martwie ;( jutro jedziemy do peditary :D TRZYMAJCIE KOCHANE KCIUKI,ZEBY WSZYTSKO BYLO WPORZADKU :) Jestem obecnie w Polsce :D Wczoraj z Amelka pzylecialysmy :) Strasznie sie denerwowalam :( ,ale nie bylo tak zle :D Witam nasza nowa kolezanke 🖐️ Ania_W 🌼 Nic sie nie martw a jak masz jakies watpliwosci to pisz do nas :) Aine i Melka :) kupcie sobie takie nakladki silikonowe :)nie bedzie Was bolalo a zanim male sie naucza ssac to brodawi sie zagoja :) a wierzcie mi,ze to jest naprawde dobre rozwiazanie :)Sa firmy AVENT :)Tez tak mialam i dziekowalm Bogu,ze jest cos takiego,bo z bolu nie moglam wytrzymac :( Agus z tymi grzybkami to najlepiej jak sie przejdziesz do lekarza :)Moze jedz doi Polskiego :)Agus ja tez tak krwawilam przyczyna sa pekajace naczynka i wierz mi,ze to normalne ;)Przez zmeczenie pewnie tez ale glowka do gory :) Bebolek super,ze lozeczko macie juz rozlozone ;)Jak tam zakupy udaly sie :D pozdrawiam Was ze slonecznego Poznania 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus 🌼 jak ja mialam grzybki to dostalam clotrimazolum i tabletki, niestety nie pamietam nazwy ale po 3 dniach bylo o niebo lepiej, mi zrobila badanie krwi, moczu i wymaz i ginekologicznego nie potrzeba :) jesli jestescie zmeczone w pracy to po prostu poproscie o 5 10 min przerwy, przy najmniej u mnie je dawali nawet jak juz swoja mialam :) krwawienie z nosa tez mialam ale nie az takie mocne jak mowisz! uwazaj na siebie!!! powinnas to powiedziec lekarzowi, nawet do niego zadzwonic bo moze potrzebne ci sa dodatkowe witaminki ania_w [kwiatek ]witam serdecznie :) ja niestety z kilkenny ale jak masz jakies pytania to pisz smialo aine777 🌼 swintucho jedna pisz czesciej :P bebolku 🌼 czekamy na fotki lozeczka :) co jeszcze kupilas?? juz niedlugo kruszynka albo kruszynek bedzie z wami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny normalnie miałam powtórkę z wczoraj. Znów dostałam krwotoku jak cholera!!!!!Czy wiecie czy moge zazywać rutinoskorbin??Wydaje mi się że tak, ale wole wysłuchać waszych opinii. może tu dostanę coś podobego, coś co zawiera rutyne. tylko że dziś jest niedziela i u nas niestety apteka zamknieta, muszę jutro sprawdzić. Żabciu trzymam mocno kciuki za twoją Amelkę, napewno będzie wszystko w porządku!!!!! Miłego pobytu w Polsce!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×