Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Zagladam tu czasami, ale tym razem mam pytanie, czy jest tu jakas mama, ktora rodzila w szpitalu w Tralee ? Jestem ciekawa opinii na temat tego szpitala. I jak fizycznie przebiega pobyt na porodowce, tzn jak juz tam bede, to co ??? :) Chodzi mi, czy beda mi kazali lezec, czy tez pozostawia jakis wybor, moze to smieszne, ae nie moge sobie wyobrazic co sie bedzie ze mna dzialo od momentu przekroczenia progu szpitala... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Alicia - GRATULUJĘ serdecznie Kubusia ( uwielbiam to imię!). Jak ja Ci zazdroszczę, że masz go już ze sobą! Mam nadzieję, że wszystko było ok i poród był znośny, czekamy na relacje. A póki co, życzę dużo cierpliwości i jak najmniej nieprzespanych nocy:) Pozdrawiam! Madziare - tak to jest z lekarzami, trzeba nam było skończyć medycynę samemu :) . Mam nadzieję, że już wyczerpałaś limit kłopotów ze zdrowiem i problemów z lekarzami. Czy w medicusie tylko Sochacka jest pediatrą? Słyszałam już kilka złych opinii o niej i chyba nie zaryzykuję. A nie wiesz czy na kontrolną wizytę o porodzie można iść do Kopczyńskiego? Kellyss - to dobrze, że te ropiejące oczka przechodzą Twojemu małemu. A do jakiego GP teraz chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej!! Anya pediatra w medicusie to tylko Sochacka.Powiem szczerze że po porodzie śmiało będziesz mogła iść do Kapczyńskiego.Ja byłam z córką w 2 tygodnie po porodzie właśnie u niego bo do Sochackiej nie było już miejsca i całe szczęście;)) A ztym limitem to mam nadzieję że już się wyczerpuje:))bo ja już nie mam siły:)) Ale jak to my kobietki musimy być dzielne:)) Polecam wszystkim dr pediatrę Baranowską jej tel.0851788645 przyjmuje w EMC i jeszcze gdzieś bliżej .Naprawdę b.fajna dr. buziole i miłej niedzieli życzę;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czsc dziewczyny !!!! annya ... No własnie ta moja gp, to taka pani z wysp Mauricius... Nazwisko nie pamietam bo takie strasznie dziwne :) :) W kazdym badz razie juz złozyłam papiery na nowego GP bede miała tutaj pod nosem (mieszkam w dublinie na tallaght)... Bedzie to jakis Irlandzki lekarz...Jeszcze go niewidzialam :) w przyszly poniedzialek zobacze go na szczepieniu :) mam nadzieje ze bedzie ok... tak bynajmniej slyszałam.... Tak czy tak chcialam sie wybrac prywatnie na wizyte kontrolna do polskiego pediatry... no i tutaj dziekuje madziareie za nr. do Baranowskiej... Prawdopodobnie do niej sie wybiore ale jeszcze nie wiem kiedy.... aha madziareie --> mogłabym wiedziec ile ona bierze za wizyte...??? milego dzionka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
Alicia - Gratulacje z narodzin synka - fajnie juz masz go przy sobie:) ma nadzieje ze porod przebiegal bezproblemowo...jak dojdziesz do siebie to zdaj nam relacje..... madziare ladne z tymi lekarzami mozna kota dostac....tzreba jednak zawsze sparwdzac opinie z innym lekarzem.... kellys - do jakiego gp bedziesz chodzic na tallaght ja tez mieszkam tam i bede musiala sie przepisac do gp nowego tez myslalam o tallaght...jakbys mogla dac jakis namiar bylabym wdzieczna..... pozdrowienia dla wszystkich mamusiek i oczekujacych:) oraz starajacych sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski. Alicia gratuluje maluszka,chetnie bym juz byla w twojej sytuacji,bo im blizej tym trudniej wytrzymac. Tegoroczny ranking wykazuje,ze samych chlopcow mamy jak narazie.Moze przybedzie troche dziewczynek w najblizszych miesiacach :) Pytanko ile usg wykonuja w irl. szpitalach podczas ciazy? Bo mam niedlugo prywatna wizyte u gino i chcialabym zrobic kontrolnie ale nie wiem czy warto jesli zrobia tez w szpitalu.Cos mi mowi,ze tylko dwa usg na ciaze. Ja dobilam do 27 tygodnia i chyba to tyle. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki!! Mam straszny dzień dzisiaj cała w nerwach.Najgorsze że małej się obrywa. Kellyssss Baranowska bierze 60e za wizytę. A z tym usg w szpitalu to ja miałam 1 szczegółowe, i kilka takich szybciutkich na tych ekspresowych wizytach szpitalnych.Ale teraz może jest inaczej.Pozdrawiam wszystkie mamunie i te nie pełne mamunie hihi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
36 tydzien. Im blizej tym ciezej. Jeszcze 2 tygodnie pracy i prawie rok "wolnego". Juz nie moge sie doczekac. Coraz trudniej jest mi wysiedziec te pare godzin przy biurku, nie wspominajac juz o dojazdach autobusem. Ale to juz prawie koniec. Ja tez do tej pory mialam jedno usg szczegolowe i za kazdym razem w szpitaly takie szybkie zeby tylko sprawdzic czy wszystko ok. Wydaje mi sie ze nie ma tez co malenstwa naswietlac co miesiac, bo z tego co wiem to dzici tego nie lubia. Kupilismy juz chyba wszystko czego maly i ja bedziemy potrzebowac, torby do szpitala spakowane, pozostaje tylko czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcia444
witajcie dziewczyny ;) postanowiłam sie tu dopisac. Tez jestem w ciąży i jeszcze nie byłam u zadnego GP właściwie to nie moge sie zdecydowac na zadna przychodnię. nie chce isc do irlandzkiego lekarza, bardziej z powodu tego, że moge nie zrozumiec czegos. na lekarskiej mowie angielksiej to moze sie nie znam. nie chce ryzykowac. Moze ktoras z was chodzi do jakiegos polskiego lekarza w dublinie i poleca. a cenowo jest różnica??? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie zastanawiam nad GP... niby mam isc do Medicusa, ale wlasnie w momencie, kiedy najbardziej ich potrzebowalam - wlaczyli sekretarke, ze niestety w niedziele i w poniedzialek - nieczynne. A ja w goraczce 39,7 stopni... W sobote bolal mnie cycek... nie moglam sie dotknac... pozniej ta goraczka, dwa dni z lozka nie wychodzilam... Dobrze, ze mam przyjaciolke polozna- tylko ze ona w Polsce a ja tutaj... troche kiepsko tak na telefon... Wczoraj juz nie dawalam sobie rady i zadzwonilismy po GP, za 50 euro przyjechal do domu, zbadal, powiedzial, ze to kanalik zablokowany i to moze byc przyczyna goraczki... do tego bolaly mnie wszystkie miesnie. Dostalam antybiotyk, moge karmic... Naprawde zastanawiam sie nad GP. CZekam na propozycje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza ja mialam tylko 2 usg w szpitalu. W Medicusie mialam oprocz takich normalnych genetyczne (mozna je wykonac tylko w okreslonym tygodniu - ja mialam chyba w 13) .................... Zastanawiam sie co u mnie tak cicho... to, ze ja z spie calymi dniami to ok, a reszta? Moi rodzice wrocili do Polski rano w niedziele :-( Ale moj partner jest przy mnie kiedy tylko chce - poszedl na macierzynskie :-) cale 10 dni... Jest kochany gotuje mi, chociaz jesc nie za bardzo moge... pomaga mi przy malej... Mam nadzieje, ze juz jutro bedzie mi lepiej - musi byc lepiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Witam wszystkie mamusie!! Wracając do tematu który poruszyłam jakiś czas temu i sie was radzilam to...Byliśmy na tym USG 3D/4D wczoraj wieczorkiem i fakt BYŁO CUDOWNIE! Badanie trwało ponad 45 min, p.doktor była bardzo miła, odpowiadała na każde zadane pytanie, udzieliła wielu porad, mój mąż pomimo wcześniejszej niechęci na tą wizyte był pod wrażeniem i po wyjściu stwierdził "było warto!". Ja najbardziej szczęśliwa jestem bo z maluszkiem wszystko w porządku, rozwija sie bardzo dobrze, jest zdrowy i silny! A to priorytet!!! Dostaliśmy dużo fotek, filmik na cd, i niezapomniane przeżycia!:) Także z czystym sumieniem i szczerze polecam USG 3D/4D w Medicusie wykonywane przed dr Antepowicz. Co do zamknięć w niedziele i poniedziałek to wydaje mi się że to był jakiś wyjątek chyba przed świetem Patryka. Buziaki dla wszystkich na forum!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszsytkie forumowiczki, ja jestem w 7 tyg ciąży, na zielonej wyspie oczywista :D już widziałam swoją dzidzię dwa tyg temu własciwie była to tylko kropeczka ale moja kropeczka :D moim GP jest polski gin dr Dybkowski a szpital Coombe :D pozdrowionka dla ciężąrówek w iRL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o polmed?? jak jakosciowo i finansowo?? nie wiem gdzie isc. poleccie jakas klinike na początek - prosze ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamkniete bylo 22 i 23 marca - czyli po Patryku..., ale ok, mozna to zrozumiec, tylko powinni miec nagrane gdzie dzwonic w naglym przypadku - tak jak inne kliniki czy GP maja... I ciagle nie podjelam sprawy wyboru GP - chyba juz najwyzszy czas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Ja byłam 23.03 i było otwarte... hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny mam 2 miesieczna coreczke i w Sobote bede leciec z nia pierwszy raz do Polski. Macie jakies rady co zrobic zeby dziecko bylo spokojne w podrozy. Kolezanka mi mowila zeby malej wlozyc wate do uczu ze to niby pomaga. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia444 ja chodzilam do Polmedu do ginekologa do Dr. Dybkowskiego i bylam zadowolona ale wiem ze on otworzyl cos swojego i juz w Polmedzie nie przyjmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc mamuski, znow mnie pare dni nie bylo i teraz nadrabiam zaleglosci w czytaniu:) namnozylo sie nowych mamusiek:) Alicja gratuluje maluszka. Ja sie juz nie moge doczekac kiedy bede moga przytulic naszego maluszka, na razie moge go polaskotac w nozki przez brzuch :D mam nadzieje ze czuje ze go mama glaska :) Wichurka dr Antepowicz jest super, ja tez do niej w koncu trafilam, a raczej udalo mi sie w odroznieniu od innych przychodni w Medicusie maja troszke dluzsze terminy. W kazdym razie kobietka jest swietna i chyba bardzo lubi robic USG, bo my tez ogladalismy naszego maluszka dobre pol godziny na obu wizytach :) co innych gienkologow w Dublinie to ja bylam tam na poczatku ciazy u Dybkowskiego w Polmedzie i szybko szukalam innego ginekologa..cale szczescie bylam niedlugo po wizycie w Polsce. Pozniej bylam w EMC u pani dr , byla bardziej profesjonalna od tego mlodego, ale niestety w paru kwestiach bardzo mnie zaskoczyla swoja niewiedza...w kazdym razie w koncu trafilam do dr Antepowicz :) Ona natomiast poleca do Perenc i poleca rowniez GP z EMC. co to ja to chcialam jeszcze napisac...aha, nedwed, zaskoczylas mnie ze uzywasz bialego jelenia? nie wysusza Ci skory? nie podraznia? bo generalnie mydla maja odczyn zasadowy i nie nadaja sie do pielegnacji okolic intymnych poniewaz odczyn kwasny wlasnie utrzymuje je w zdrowiu..poza tym do produkcji mydel kosmetycznych uzywane sa wysokiej jakosci tluszcze, natomiast bialy jelen nie jest mydlem kosmetycznym i tluszcze uzywane do jego produkcji sa duzo gorszej jakosci i swiezosci...owszem nie ma dodatkow zapachowych i sztucznych barwnikow, ale to wszystko z jego zalet..ja niestety jestem alergikiem i od dziecka mialam problemy ze skora, wiec juz rozne rzeczy przerabiialam...infekcje i podraznienia okolic intymnych rowniez, generalnie jak kupuje plyn do higieny intymnej to patrz czy ma kwasne ph, czy ma paleczki kwasu mlekowego ( to co w lactovaginal), dobrze jak ma rowniez betaine, ktora ma dzialanie odkazajace. W Polsce kupowalam produkty ziaji albo laktacyd..Ktoras z mam pytala o polskie kosmetyki, wiem , ze kiedys byly w supervalu na Squerze na Tallagh i widzialam tez polska polke w aptece w Naas.. oki, znowu sie rozpisalam, czas do spania, tzn ja sie klade, bo moj maluszek wlasnie zaczyna harce :D dobranocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziaja kupicie w Aptece na South Circular Road ( blisko Extra-vision na skrzyzowaniu z Clanbrasill) .............. Ja dzisiaj bylam na szczepieniu BCG - tzk tylko sobie zaplakala... moja mala juz wazy 3420! ............. Dziewczyny z brzdacami... -Czy chodzicie na jakies spotkania matek karmiacych? -Jak takie spotkania wygladaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Hej, ostatni miesiac wlasnie sie zaczal. :) Wczoraj bylam u GP, powiedziala ze moj maly urwisek juz sie ustawil w kanale rodnym ale poniewaz glowka jest jeszcze wyczowalna to moga to byc dni badz tygodnie. Wykryla u mnie slady bialych krwinek w moczu, wyslala probke do analizy, czy wie ktos czy powinnam sie martwic? Niby powiedziala mi ze to w 99% nic takiego i jest na pewno ok. Zostal mi tydzien w pracy, chyba zaczne liczyc godziny, juz nie moge sie doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dr Dybkowski przyjmuje na 333 north circular rd jakby ktos go szukal i ma swoja stronke ginekolog.ie, ja chodzę i nie narzekam, cytologie za free mi zrobił jak poszłam pierwszy raz wczoraj byłam to utoczył mi trochę krwi, co by badanka porobic :) w emc nie polecam dr Ruchlewicza czy jakos tak sie pan nazywa tylko mnie nastarszyl i kase wyciagnal :/ pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska0809
WITAM!!! JESTEM 2 MIESIACE PO PORODZIE, RODZILAM W IRLANDII I POWIEM SZCZERZE ZE NIGDY NIE MIALAM TAKIEJ SUPER OPIEKI MEDYCZNEJ!!! NIE WYJEZDZAJ DO POLSKI BO BEDZIESZ TEGO ZALOWALA!!! JESLI MASZ JAKIES PYTANIA TO Z CHECIA ODPOWIEM!!! MOJ NR GG 7026464 POZDRAWIAM WSZYSTKIE MAMUSKI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska0809 a bylas na publicu ?? czy na private ?? mi moj gin powiedzial ze na publicu to jak krolowa jestes wogole traktowana co miesiac usg i takie tam a noi w jakim szpitalu rodzilas, ja w coombe zamierzam, jeszce dluga droga przedemna :D ale wszyscy polecaja, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Hej dziewczyny, mam pytanko: wiecie może gdzie są fajne sklepy z wózkami dziecięcymi, duży wybór, i jakie może byście poleciły? Właśnie się rozglądam i same czarne albo siwe, a chciałabym jakiś jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaam was koleżanki, co wy na to, aby przenieśc nasza dyskusję również na forum na portalu gazeta.pl. wtedy różne tematy można by bylo pogrupować tematycznie i nie trzeba by czytac 131 stron dla znalezienia interesującego wątku. zalozylam takie gorum ;) zapraszam tu jest link: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=88995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link jakos mi nie wyszedł. forum to ciąża i poród w irlandii na www.gazeta.pl. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Co do wozeczka to my kupilismy ICandy cherry, jest maly lekki i 3w1 (gondolka, spacerowka i mozliwosc doczepienia fotelika samochodowego). Rodze dopiero w kwietniu, wiec nie mielismy jeszcze szansy go wyprobowac. A, i kupilismy go w polnocnej Irlandii, bo bylo duuuzo taniej. Zostaly mi 4 dni pracy, gdybym dala rade skakalabym z radosci :) Brzuszek juz opadl, wiec porod tuz tuz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
hej czy ma ktos juz moze doswiadczenie z wydzialem paszportowym. Wlasnie sprawdzilam na stronie i okazuje sie ze zmienili czas oczekiwania na wizyte z 4 do 7 tyg. My musimy leciec na poczatku czerwca a to od porodu daje nam tylko 5 tygodni. Bede bardzo wdzieczna za informacje jesli ktos wie czy da sie to jakos przyspieszyc. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
Lasonia a moglabys podac miejsce i sklep gdzie go kupiliscie????bylabym wdzieczna za info pozdrawiam super ze tobie zostaly jeszcze 4dni pracy:)ale za to potem same przyjemnosci z bobaskiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×