Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Czesc dziewczyny. Ostatnie tygodnie pochlonely mnie na kompletowaniu wyprawki ale juz zrobione.Zakupy z polski sie udaly i w sobote zostaly dostarczone do domku w dublinie.Jestem bardzo zadowolona z kuriera, szybko i bez zadnych problemow.Do tego niedrogo,bo moja przesylka wazyla okolo 50kg,wiec moglam sie spodziewac duzego kosztu a nie bylo tak zle.Jeszcze raz dzieki za namiary.Napewno jeszcze z niego skorzystam. Z wyjatkiem kilku malutkich rzeczy wszystko juz mamy.Teraz zajmuje sie przygotowaniem toreb do szpitala dla mnie i mojej kruszynki.Troche to czasochlonne zwazajac,ze wszystko musi byc wyprane na nowo,lacznie z torbami.Ale przenajmniej mam jakies zajecie,bo ostatnie kilka tygodni nie sa dla mnie zbyt przyjemne. Ale jeszcze tylko 7 tyg. Dziewczyny mam kilka pytan.Czy to prawda,ze czesc rzeczy ktore zabieracie dla maluszka do szpitala tam zostaje?W czym rodzicie w swoich pizamkach czy szpitalnych?Czy ktos probowal moze karmic maluszka przez nakladki na sutki?Czy ktoras z was sciaga moze swoj pokarm do butelki i karmi z niej? Sliczne dzieki. Zycze milego bank holiday

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
zuza z jakiego kurirea korzystalas???? ja tez jestem w trakcie kompletowania wysprawki dlla naszej zuzi:)))czekam na przesylke w ktorej jest lozeczko i pare drobiazgow itd...pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc dziewczyny, my tez korzystalismy z tego samego kuriera, zreszta poleconego przez Wichurke ( jeszcze raz dzieki). przesylka( w sumie 3 paczki) przyszla w sobote, a wyjechala od moich rodzicow z Polski w srode, wiec bardzo przyzwoicie :) tez wysylalismy lozeczko z materacem, poscielki, regal kapielowy, nawilzacz i jeszcze mnostwo drobiazgow mniejszych lub wiekszych :D teraz zostaja jeszcze do kupienia ubranka, pieluszki, kubel na pieluszki, jakis przyborniczek do pielegnacji, karuzelke do lozeczka i chyba tyle, ale po te zakupy to juz do polnocnej Irlandii pojedziemy. milego bank holiday :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Ja też skorzystałam z tej firmy i chyba wysyłałyśmy przesyłkę tym samym transportem, bo ja też dostałam w sobotę ( zabrali w czwartek rano) i za 50 kilo zapłaciłam 77 euro. Więc na prawdę super. W przesyłce był wózek, kosmetyki i urządzenia typ sterylizator, podgrzewacz itp oraz pieluchy i inne pierdoły i teraz mogę powiedzieć, że mam już wszystko, tylko mszę się jeszcze zmierzyć z prasowaniem :) No i spakować torby. A potem to już tylko czekam na moją kruszynkę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
A ja skorzystalam z firmy Thunder (dzisiaj przyszla paczka) -ktora szczerze odradzam..uwazam ze oszukuja swoich klientow nic nie wspominali jak dzwonilam o gabarytach-przewozilam lozeczko i pare drobiazgow... zaplacilam jak za zboze!!! czuje sie oszukana zadzwonilam do nich powiedzialam co mysle a pan sie wykrecal ze on nie moze odpowiadac co ktos powiedzial itd...wiec przestrzegam przed ta firma - nie polecam!!!! kupe nerwow dzis stracilam,niepotrzebnie:( mozecie mi dac namiar do tej firmy Tatry i czy biora z zach Polski??? moj email kicia9875@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! Mnie też już trochę tu nie było ale pochłonięta byłam przeprowadzką i urządzaniem się na nowym mieszkaniu. Naszczęście już jest wszystko ready!:) Teraz czekamy z mężem na naszego Synia:) Cieszę się że mogłam Wam pomóc jeśli chodzi o kuriera.:) Dziewczyny w jakich szpitalach będziecie rodzić i na kiedy macie terminy? No i wogóle jak się czujecie bo ja z dnia na dzień coraz gorzej:( Jakieś dziwne dolegliwości, naszczęście jutro idę do GP więc mam nadz że wszystko sprawdzi.. Ja mam termin na 8 czerwca (termin z ostatniego USG) a rodzić będę w NMH. Pozdrawiam serdecznie!!! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! Zuza 3003 nie zostawia się żadnych ciuszków maleństwa w szpitalu.Zaraz po porodzie ubierają maleństwo w to co im przyszykujesz a później sama już przebierasz niunię.Więc bez obawy!!Ja rodziłam w swojej koszuli ale że miałam problem z urodzeniem łożyska to przebrali mnie w szpitalną koszulę,bo moja trochę się zakrwawiła.Po wszystkim przyszły pielęgniarki i mnie umyły i pomogły się przebrać w moje piżamy.Jeśli chodzi o te nakładki silikonowe bardzo fajna sprawa.Używałam bo moja malutka miała problem ze złapaniem sutków,nie były jeszcze wyrobione;)) A dzięki nim Natalka łapała i prawidłowo ssała pierś.Żałuję tylko że nie kupiłam ich odrazu może moje sutki były by mniej podrażnione.Ale specjalny krem na sutki łagodzi ból.Polecam sylikonowe nakładki z NUka są miękkie i wogóle super.Z avent są zbyt twarde i ciężko dziecku przez nie ssać. Ja rodziłam w Rotundzie miło wspomina cały pobyt. miłego dnia;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziaraie dzieki sliczne za pomoc. Ale mam jeszcze kilka pytanek jesli ktos moze pomoc. Znam listy do szpitala ale wiem,ze odbiegaja one od norm szpitalnych,bo kazdy szpital jest inny.Czy ktos kto rodzil w rotundzie moze mi napisac co naprawde sie przydaje dla mamy i dla dzidzi,bo nie chce przyjechac z tobolami i potem zapomniec co wazniejsze.Zaczelam powoli pakowanie toreb,moja jest latwa ale malej musze wszystko wyprac.I tu jest problem ile pieluszek ,jakie kosmetyki,bo slyszalam,ze nie kapie sie bobaska w szpitalu dopiero w domu.wiem,ze rotunda wypuszcza do domu w rekordowym czasie. Kiedy jest wlasciwy czas na kupienie biustonosza do karmienia,bo teraz moj brzuszek jest duzy i ledwo moge sie zapiac a po porodzie to juz obwod sie zmniejszy i jak obliczyc jaki rozmiar bedzie mi potrzebny? Wkladki silikonowe kupilam Aventu ale nie widzialam innej firmy z wyjatkiem mothercare.Czy mozna tu kupic innej firmy? Moj szpital to Rotunda i date porodu mam na 26 czerwca. Jutro zaczynamy z mezem szkola rodzenia.Juz nie moge sie doczekac,bo chce zeby moja druga polowka troche to zaczela przezywac,bo ja to juz wogole w glowe dostaje. Nic innego nie robie tylko sprzatam i meble przestawiam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
czesc Kobietki. Zuza3003 dobrze ze podjelas taki temat. sama jestem ciekawa ile tych kaftanikow, body, spiochow, pieluch zabrac do szpitala. ja ma ternim na 16 lipca, szpital Rotunda.Interesuje mnie takze ile zabrac koszul do szpitala i czy szpital zapewnia po porodzie wklady poporodowe czy zabrac swoje (oczywiscie ile??).no i czy szpital nie ma nic przeciwko uzywaniu po porodzie majtek jednorazowych. a co do stanikow to kobieta w sklepie powiedzila, ze najlepiej kupic stanik o rozmiar wiekszy, niz nosilo sie w 7 miesiacu. nie wie czy to prawda... mamusie, ktore juz urodzily... wypowiedzcie sie. :) to tyle pytan ktore nasuwaja sie w tym momencie. trzymajcie sie. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Witam ponownie. Kobiety, mam jeszcze jeden problem: jakiego tu uzywacie proszku do prania dla niemowlat? Bo z tego co sie orientuje to niektore piora w fery. Doradzcie, ktory polecacie. pa. Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rodzilam w dlugim bawelnianej bluzce... z dekoltem, pozniej jak mala sie urodzila wlozyli mi ja pod bluzke, a glowka wysadzili przez dekolt - nie zapomne tego... Ja uzylam dwoch koszul...ale wyszlam nastepnego dnia... Stanik + wkladki laktacyjne... Ciemne majtki (kilka) + podpaski... sa takie specjalne po porodzie... szlafrok mialam ale bylo za goraco - wiec nie uzylam ani razu ciapy kilka kaftanikow (4)//spiochy (4)// czapeczka// niedrapki// albo zamiast tego jednoczesciowe z dlugim rekawem... dobrze jest kilka swoich pieluch tetrowych, czy flanelowych (mi siostra przyslala flanelki z Polski - jakie sliczne kolorowe!!! - tutaj takich nie ma!) Kocyk moze sie przydac... Pampersy// ja mialam mini plyn do kapieli - normalnie w Rotundzie nie myja dziecka po porodzie - tylko wycieraja! - ale ja zgadalam sie z taka polozna i pokazala nam prawidlowa kapiel... (Przejezdzaja z wanienka po salach i pytaja czy to pierwsze dziecko, jesli tak to czy chcesz zobaczyc kapiel... jak drugie - to Ty juz wszystko wiesz!) Dla siebie kilka rzeczy... ksiazka... Recznik maly i duzy... notes/ aparat foto/ tel/ ladowarki/ kosmetyki dla siebie/ szczotka do wlosow/ gumka//spinka... Sama nie wiem co jeszcze... jak mi sie cos przypomni to napisze... Nie bierzcie duzo, pobyt jest krotki! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszek do prania... ja uzywam plynu Persil non-bio Fairy jest bardzo dobry! Myslalam o zmianie po tym jak mala wysypalo, ale to juz minelo... comfort plyn do plukania- bialy z bobaskiem na opakowaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Dzieki JoAnnA_ie za cenne informacje. Powiedz mi jeszcze czy to FAIRY to masz na mysli ten w tabletkach zielony czy zolty? czy proszek sypki w kartonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki JoAnnA_ie kupilam dokladnie to samo. Zdecydowalismy ze zamiast uzywac osobnych proszkow dla nas latwiej bedzie uzywac ten sam potem sie okaze czy malej odpowiada.Tylko plyn do prania dla nas inny. Dzisiaj kupilismy osobna suszarke dla malej zebym mogla prac nasze pranie bez kolejki.I juz jutro zaczynam. Czekac juz mi sie nie chce na maluszka.Zwlaszcza po szkole rodzenia jak mowia Ci wszystko o porodzie a tu jeszcze nie czas. Pozdrawiam goraco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam identycznie jak JoAnnA_IE, Persil Non-Bio i Comfort biały z bobaskiem. Jeszcze dzidza w brzuszku ale ubranka poprane i poprasowane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fairy non-bio... sa tez zolte? Nie widzialam... A czy proszek, czy tabletki, czy gel - to zalezy od Ciebie, co lubisz... Maja tez plyn do plukania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza 3003 ja osobiście leżałam 48h w szpitalu na 3 dzień mnie wypuścili.Dla siebie miałam 2koszule,ręcznik,kapcie,klapki pod prysznic,szlafrok,kosmetyki pod prysznic,wkłady poporodowe nazywają się maternity pads najlepiej mieć swoje)można je kupić tu w aptece.Ja miałam 1op spokojnie mi starczyło.Miałam też jednorazowe majtki bardzo fajna sprawa-jak pielęgniarki zobaczyły że je mam to oglądały ze zdumieniem(dziwiłam się)ale nie mają tu nic przeciwko temu.Dla dzidzi miałam wszystko z listy co dostałam ze szpitala ale tego było za dużo nie wykorzystałam tego wszystkiego.nie musisz brac kocyków ale jak chcesz to możesz,wszystko dają.najlepiej małą paczkę pampersów,chusteczki nawilżone dla dzidzi 2-3 tetrowe,ręcznik dla dzidzi.Możesz wziąść dla dzidzi płyn do kąpieli-w rotundzie kąpią nie zaraz po porodzie ale w kolejny dzień.mi wykąpali małą w ostatni dzień mojego pobytu,kremik do pupki itd. Proszek do prania używam fairy b.fajny a płyn comfort biały.jeśli chodzi o stanik ja kupiłam w 7m-cu i faktycznie o 1 rozmiar większy niż nosiłam a drugi na wszelki wypadek o 2 nr większy nie żałowałam. nie wiem o jakich wkładkach mówisz czy te nakładki sylikonowe do karmienia,czy wkładki laktacyjne też się bardzo przydają nie brudzisz ubrania mlekiem wylatującym z piersi.Ja znalazłam te nakładki z nuka sylikonowe tzw.przedłużka sutka hihi;)polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
madziaree A gdzie kupilas te nakladki z nuka tutaj czy w polsce???ja mam zamowione z allegro z aventu-mowilas chyba ze sa za twarde...no coz sprobuje takich uzyc... A czy ktoras z was rodzila w Coombe - bo wszystkie opisujecie porod w Rotundzie i moze ktoras z was miala CC i jak to przebiegalo...A jak z tym znieczuleniem boli ten zastrzyk nie cierpie zasztrzykow:(:( w piatek mam test na glukoze i ciezko to widze 4 klucia w jeden dzien tragedia.... Czy po porodzie niemowlak dostaje wit K czy cos jeszcze jakis inny zastrzyk...pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Hej, Ja juz po. Urodzilam dzien przed terminem. Jak ktos potrzebuje jakichs informacji na temat szpitala Coombe to z przyjemnoscia pomoge. Szczerze polecam ten szpital :) Dziewczyny bardzo prosze jakbyscie mogly mi wyslac namiary na ta firme tatry. Wracamy do Polski i szukam jak najlepszej oferty bo troche tego mamy. Jako ze wracamy do Polski, mamy do sprzedania tanio samochod Toyota Corolla, z 1998 roku, z NCT waznym do czerwca 2010. Jesli ktos bylby zainteresowany prosze o kontakt. alicjazawadzka@o2.pl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
madziaraie, a te oslonki silikonowe to jakie specjalne kupowalas (bo weszlam na ich str i tam maja az 3 rodzaje)chodzi mi o te przezroczyste czy te zolte uzywalas???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Kobiety, wyczytalam wlasnie na innym forum o wkladkach silikonowych na brodawki z firmy MEDELA- ponoc maja rozmiary S, M, L i tez sa mieciutkie. ale nie wiem czy ta firma rowniez jest dostepna tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annya
Lasonia - serdeczne gratulacje! A może coś więcej byś napisała, bo my tu wszystkie ciekawe :) Jak poród i w ogóle. Namiar na firmę Tatry : http://tatryltd.com/ Ja już mam całą wyprawkę, popraną i poprasowaną również. Używałam proszku Fairy i zrezygnowałam z płynu do płukania ( tak na wszelki wypadek:) ). Teraz zostaje mi tylko spakować torby do szpitala, ale coś się nie mogę zabrać:) Nedwed - ja przechodziłam przez tą glukozę również. Nie jest tak źle, tutaj dają lucozaida do wypicia :) Tylko swoje trzeba odczekać , no i te 4 krotne kłucia. Ale po wszystkim dostaniesz kawę i kanapkę. Ameryka! Mi niestety wyszły trochę podwyższone normy i musiałam odwiedzić dietetyczkę i przejść na dietę . Potem miałam jeszcze 2 kontrole cukru. Na szczęście nie było to duże przekroczenie i po diecie poziom mi się w miarę ustabilizował i teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbatka-ziolowa
Lasonia -gratuluje i napisz cos wiecej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny bardzo dawno mnie nie było ale Emilka zajmuje cały mój czas, a teraz jeszcze koleżanka przyjechala i musze zajmowac sie jej 3-letnim synem, wiec ledwo sobie radze. Widze że forum sie powiększa z dnia na dzień ale i starych bywalczyń też nie brakuje madziaraie annya pozdrawiam serdecznie. Skoro już znalazłam chwilke żeby napisać to macie jakąś radę na ząbki a raczej ich brak bo moja mała zaraz skończy 11 mies. a nie ma jeszcze ani jednego!!!!! Zaczynam sie martwić bo nawet nie słychać żeby coś miało się w tej buźce pokazać. Pozdrawiam Was gorąco :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane moje;)) Lasconia gratulacje ogromne;)) A co do tych sylikonowych nakładek kupiłam je tutaj w aptece.Musicie patrzeć na regały tam gdzie są smoczki do butelek i dla dzieciaczków patrzcie na firmę nuk musicie przeglądać dokładnie bo ja sama jak szukałam z babką z apteki to miałyśmy problem,ale mój mężuś je dostrzegł.Ja urzywałam przezroczystych też są różne rozmiary.Naprawdę byłam z nich bardzo zadowolona gdyby nie one to byłoby mi naprawdę ciężko.Z aventu jak już pisałam były za twarde i mała nie chciała z nich ciągnąć.A z nuka są mięciutkie jak kaczuszka hihi;)) W szpitalu przynajmniej w Rotundzie zaraz jak tylko urodziłam moja malutka dostała zastrzyk z wit K.Położna sama pytała czy chcę aby go podali małej i szczerze doradzała żeby ją dać;) miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cię Muszka 86 też cie gorąco pozdrawiam;)) Ale z tym czasem to masz rację trochę dzień jest za krótki;)) Jeśli chodzi o ząbki z tego co gdzieś czytałam to mogą wyjść pierwsze nawet po 12m-cu.Każy bombel rozwija się w swoim trybie.Moja Natalka ma skończone 7 m-cy i też cisza.Jej rówieśnik ma już pierwsze ząbki od skończonych 3m-cy.Więc niema regóły na to tak dokońca.Nawet jak pójdziesz do pediatry z tym "problemem" to lekarz Ci powie że wszystko jest ok;) Także musimy uzbroić się w cierpliwość;)) Duża buzia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophita
Czesc dziewczyny. Czytam wypowiedzi na tym forum juz od dobrych 9 miesiecy i musze przyznac, ze bardzo wiele sie z nich dowiedzialam. Ja rodzilam w Coombe...i dzieki Wam wiedzialam, czego mam sie spodziewac...Moj synek urodzil sie pod koniec listopada i ma teraz 5,5 miesiaca. Z Waszych wpisow wynika, ze sprowadzacie wiele rzeczy z Polski. Ja tez tak zrobilam, ale kilka rzeczy okazalo sie zbednych. Najbardziej jestem zadowolona z wozka. Tutaj nie ma duzego wyboru, kolorystyka kiepska, a ceny kosmiczne...Chcialabym jednak wkrotce zamienic ten wozek na lekka spacerowke, bo moj maly juz dobrze siedzi...Gdyby ktoras z Was byla zaintereswana wozkiem Cosmo firmy Baby Design (w bardzo dobrym stanie, uzywany zaledwie 3 miesiace, bo ponad 2 mies. spedzilam w Polsce, gdzie mamy drugi wozek), to chetnie odsprzedam po atrakcyjnej cenie. Ponizej jest opis tego modelu. Wózek Cosmo firmy Baby Design to nowoczesny aluminiowy wózek uniwersalny. Cechy wózka: -przednie koła samonastawne z możliwością zablokowania - wszystkie koła amortyzowane - tylne koła pompowane, -duży, pojemny kosz na zakupy, -wygodna w użyciu funkcja „2 w 1": wersja spacerowa z możliwością ustawienia przodem lub tyłem do rodzica oraz łatwo przekształcalna w gondolę, -regulacja oparcia (w wersji spacerowej) i ergonomiczna rączka z możliwością regulacji wysokości, -składana budka z zasłanianym okienkiem i dodatkowymi kieszeniami, -pięciopunktowe pasy z miękkimi ochraniaczami, -bezpieczny i nowoczesny hamulec blokujący jednocześnie obydwa tylne koła, -w komplecie uniwersalny pokrowiec na nóżki (do gondoli i wersji spacerowej jednocześnie), torba oraz pompka, -możliwość montażu fotelika DUMBO z adapterem (można dokupić osobno). Dane techniczne: Wymiary rozłożonego wózka długość/szerokość/wysokość 97 cm/60 cm/99 cm Wymiary złożonego wózka długość/szerokość/wysokość 42 cm/60 cm/93 cm Wymiary siedziska szerokość/wysokość/głębokość 31 cm/40 cm/20 cm Waga:12,5 kg Wozek jest naprawde rewelacyjny, mozna go prowadzic doslownie jednym palcem; jest bardzo zwrotny i lekki...kolor czerwono-szary. Moge przeslac zdjecia na maila. Wyszukalam w necie zdjecia takiego wozka tylko w innym kolorze. Link ponizej. http://sieradz.olx.pl/wozek-wielofunkcyjny-baby-design-cosmo-iid-8311162 Mam tez tutaj zupelnie nowy laktator elektryczny firmy Baby Ono. Myslalam, ze mi sie przyda, ale jednak okazal sie zbedny. Gdyby ktos byl zainteresowany to prosze o kontakt. Moj email: mtehome@gmail.com. Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sophita
...aaaa....i zostaly mi jeszcze nowe miekkie oslonki piersi firmy Baby Ono, rozmar uniwersalny...chetnie komus podaruje...A tak w ogole to mieszkam w D8, niedaleko polskiego kosciola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.asia
czesc mamuski, Lasonia, gratulacje, napisz cos wiecej. Ja tez bede rodzic w Coombie, termin mam na 6/7/09, wiec jeszcze 2 miesiace :) Napisz jak to wyglada w Coombie, jak ze znieczuleniem, czy w czasie porodu jest lekarz czy tylko polozne? Czy w Irlandii robi sie lewatywe przed porodem jak to bylo/jest w Polsce? A czy ktoras z mam chodzila do szkoly rodzenia w Naas? Ja poniewaz mieszka w Naas nie mosze jezdzic do Coomba na wizyty, bo polozne przyjezdzaja...hope wyglada ta klinika przyzwoicie, bo pierwszy raz ide dopiero w przyszla srode..w kazdym razie podali mi numer do jakiejs pielegniarki srodowiskowej ktora sie ma zajmowac szkola rodzenia, ale wogole sie nie moge tam dodzwonic..Czy ktoras z was wie cos na temat szkoly rodzenia w Naas? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×