Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość annya
nedwed - mi moja lekarka tutaj dała cały zestaw badań do wykonania:) Robiłam ogólne krwi, cukier, żelazo, mocz ( w tym posiew), cytomegalię, toksoplazmozę, obciążenie glukoza, posiew z pochwy. Niektórych z tych badań tu nie zrobisz, a jeśli nawet to za jakieś koszmarne pieniądze. Na problemy z infekcjami pochwy polecam lactovaginal ( nie wiem czy tu dostępny). T kwas mlekowy, dopochwowo, reguluję florę bakteryjną i ph. Można brać nawet zapobiegawczo i jest bezpieczny w ciąży. Ja od czasu do czasu używam ( np. po lekach, po seksie, przy przeziębieniu itp. ) i jak dotąd nic mi nie jest. I używam płynu intymnego Laktacyd femina. Polecam też urinal ( lub podobne) na wszelkie infekcje układu moczowego oraz również zapobiegawczo ( przy zmarznięciu, przemoczeniu, osłabieniu itp). To też bezpieczny lek, bo to zwykły wyciąg z żurawiny. anitaa - zawsze nowe przeraża, ale nie ma się co bać. Musisz się tylko nastawić, że opieka podczas ciąży jest taka sobie , ale za to właśnie podczas porodu - rewelacja. Dlatego lepiej chodzić do jakiegoś polskiego lekarza jeszcze. Najlepiej wybierz takiego ginekologa, który ma uprawnienia GP ( może wystawiać zwolnienia, prowadzić ciążę na spółkę ze szpitalem itp). Po prostu podzwoń po polskich przychodniach i się dowiedz. Ja chodzę do Medicusa, ale moja ginka nie bierze nowych ciężarówek. Ale jest tam jeszcze 2 ginekologów. Nie polecam Polskiej Przychodni na NC Road, a zwłaszcza Banaczka!!! I wiedz, że każda kobieta w ciąży ma bezpłatną opiekę nad ciążą ( ale niestety nie wchodzą w to badania np. usg u polskich ginów, wizyty są bezpłatne). Jak coś to pytaj!Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
dziewczyny jestem wam bardzo bardzo wdzięczna że mi pomagacie,ja za miesiąc już się wybieram na stałe w okolice Dublina,każda pomoc dla mnie jest na wagę złota :-) zastanawiam się właśnie nad ta przychodnią EMC,czy tam się nie udać.Mam pytanie o ten program Maternity,żeby z niego korzystać to muszę mieć opłacane wcześniej składki tak? ja wcześniej pracowałam na pół etatu,i składki miałam opłacane,czy trzeba im to udukomentować jakoś? chciała bym tez wyrobić sobie medical card,nie wiem jak się do tego zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
annya dzieki za te badania tak jak myslalam musze je zrobic tutaj bo w polsce nie zdazylam zrobic a juz do porodu sie tam nie wybieram...tak znam te leki o ktorych piszesz lactovaginal kwas mlekowy i lacibos femina przerabialam to juz kilkakrotnie, taki moj organizm ze lapie wszystkie bakterie. ja do podmywania uzywam teraz szarego mydla jelen, kapie sie w nim od ok 1,5 roku jest ok naprawde jest rewelacyjne...zurawine popoijam codziennie mam herbatke - zaopatrzylam sie z polski..... A banaczek nie przyjmuje na north cirular road tylko juz w polmedzie ja tez bym go nie polecala moje 2 znajome byly podczas ciazy to gosciu takie bzduy im naopowiadal ze jasna cholerka:) a to jakis doc itd ech...pozdr have nice paddy's day:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
anitaa podjedz do twojej placowki zusu i przedstaw im cala sytuacje ze wyjezdzasz do irl tam bedziesz rodzisz itd i chcilabys dostac zaswaidzcenie o ilosci oplacownych skladek zdrowotnych tzw tutaj prsi, bo to bedzie potrzebne przy skladaniu o zasilek jesli bedzie sie przyslugiwal...jesli chodzi o medical card to ja nie wiem jakie warunki trzeba spelniac jak wpiszesz w wyszukiwarke to cos powinno znalezc:)lub wejdz na strone citzen information.ie tam cos powinno pisac..pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasonia
Anita, bezplatna opieka nad ciaza powinna przyslugiwac kazdej kobiecie bez wzgledu na ilosc zaplaconych skladek, przysluguje przeciez nawet bezrobotnym. To zaswiadczenie jest chyba potrzbne zeby starac sie o zasilek macierzynski. Wtedy na podstawie skladek i zarobkow wyliczaja jaka kwota bedzie sie nalezec. Mozliwe ze sie myle ale chyba tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama83
Dzien doberek Mam rocznego synka i bierzemy udzial w konkursie pampers, do wygrania jest roczny zapas pieluszek ktore bardzo by n am sie przydaly. Mam ogromną prosbe, zagłosuj na mojego synka w konkursie na dwie fotki podane w linkach, z góry dzieki http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=656&cat=ap http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=1815&cat=ap dziekujemy z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Cześć dziewczyny. Jestem nowa na tym forum.Mam pytanko, które może i pojawiło się wcześniej ale już jest ponad 120stron i ciężko było by mi to szybko przejrzeć. Czy któraś z Was była może na USG 3D w Medicusie w Dublinie? Chodzi mi o konkrety: na czym to w tej przychodni polega, ile trwa, co można otrzymać w cenie, i czy przedewszystkim warto. Z góry dziękuje za odpowiedź! Serdecznie pozdrawiam wszystkie ciężarówki i już mamusie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OTO MOJA HISTORIA... (przepraszam za szczegoly, ale taka wersje sobie przygotowalam dla samej siebie... i nie chce jej skracac... a szczerze to nie mam czasu... Malenka jest cudowna, spi 3 godziny, czasem dluzej... cyc, pampers, drugi cyc i znowu spi... Slodka! Ciemne wloski i juz sie usmiecha:-)) Odwiedzaja nas goscie, moi rodzice sa jeszcze do niedzieli... Staram sie odpoczywac kiedy mala spi, ale to nie takie proste... trzeba dotrzymac rodzicom towarzystwa :-) ............................................................................... Poniedzialek – 9 marca: 3 godz spacer z mama... pozniej jeszcze zakupy w tesco... Wtorek -10 marzec: wizyta w szpitalu... 41 tyg skonczone, dr pomasowal mi szyjke - bolalo okropnie, a i pozniej cale popoludnie i wieczor... pomyslalam sobie „takie bole to juz mialam od czasu do czasu...” mialabym pojsc na wywolanie 16 marca- gdyby dalej byla cisza... Polozylismy sie do lozka jakos wczesnie we wtorek - jak nigdy ok 10:30- ale pootwieralismy ksiazki... na tematyce porod fazy, co sie dzieje, jak ja mam sobie pomoc a i co moze zrobic partner...i czytamy ... a tu nagle slysze takie „pyk” i cieplutko mi sie zrobilo :) wody... poszlam do lazienki, kiedy wrocilam znowu mokro i zaczely mnie brac skurcze tak silne ze wiedzialam ze to to... A moj Ch. oczywiscie za zegarek no i liczy odstepy i ich dlugosc - byly jednak bardzo nieregularne... ale po tel do szpitala okazalo sie, ze mamy natychmiast przyjechac... Dojechalismy ok polnocy...podlaczyli mnie do ktg... no rzeczywiscie skurcze bardzo nieregularne... i tylko 1 cm..., wiec decyzja zapadla, ze mam zostac, ale porod jeszcze sie nie zaczal... Przewiezli mnie na sale, gdzie bylo kilka kobiet, kazda jeczala... no ale tak fajnie wszystko pozaslaniane, ze naprawde oprocz dzwiekow... prywatnosc byla ok. Dostalam zastrzyk na te pierwsze skurcze, zeby tak nie bolaly, niby mial pomoc do 3 cm... i zadzialac w ciagu 15 min... czulam jednak kazdy skurcz... zaproponowano mi specjalny gaz... i tak kiedy skurcz sie zaczynal musialam gleboko sie nim zaciagac i tez wydmuchiwac powietrze w rurke - pomagal mi naprawde... najgorszego momentu skurczu nie odczuwalam bolesnie... Przed 4am poczulam, ze normalnie mam ochote przec... nie moge sie wrecz powstrzymac... polozna zbadala mnie a tu juz 6 cm - wiec porod juz tuz tuz...przewiozla mnie na sale porodowa, gdzie bylismy tylko ja, polozna, moj Ch. i malenka... czekalismy na anastezjologa, a ja juz po prostu nie moglam wytrzymac z tymi partymi... wiec polozna stwierdzila, ze juz jest 10cm i mam przec, nie bedziemy czekac na znieczulenie zewnatrz oponowe - bo zanim zacznie dzialac, to ja juz urodze... No i po godzinie partych... urodzila sie nasza malenka... Kiedys nie wyobrazalam sobie jak to mozna normalnie urodizc... Pierwsza ciaza zakonczona cc... pozniej jak sie okazalo, ze mam naturalnie rodzic... powiedzialam ok, ale tylko z tym znieczuleniem zew - op... ale naprawde niesamowite przezycie, Ch. dzielnie sie spisal, bardzo mi pomagal - nie wyobrazam sobie porodu bez Niego... przecial pepowine... ubral malenka... naprawde przezyl to cudownie i do dzisiaj nie mozemy sie nadziwic jaki to cud! Pozdrawiam i przesylam buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A! I jeszcze jedno:-) Bardzo dziekuje, Wam za zyczenia i gratulacje! Troche nie mam teraz czasu... ale obiecuje nadrobic zaleglosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Moje gratulacje!! To pewnie cudowne uczucie mieć już dzidzie przy sobie.. Ja mam termin na czerwiec ale juz przebieram nogami i nie moge się doczekać:) W którym szpitalu rodziłaś? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
A masz może jakieś doświadczenie z USG 3D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
joanna_ie jeszcze raz serdeczne gratulacje przyznam ze opisalas ze szczegolami:) niech mala sie dobrze chowa:) wichura ja bylam na 3d ale w polsce na pewno musi zrobic to lekarz, ktory sie zna na tym i umie czytac doskonale usg....slyszalam rozne opinie....medicus ogolnie jest drogi-dobrze by bylo gdybys trafila do tej antepowicz slyszalam pozytywne opinie na jej temat.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
nedwed321 dzięki za odpowiedź, gdyby jeszcze ktoś miał jakieś info to chętnie przeczytam. Jestem już zapisana na to USG 3D ale nie wiem czy skorzystać z terminu bo boję się że sporo zapłace a nie będzie się niczym różnić od zwykłego USG wykonywanego w szpitalu.pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nedwed321
Wichurka W zasadzie powiem tak ze jak w szpitalu maja dobre usg to w medicusie bedzie tak samo u nas tak bylo jedynie co przelaczyl koles na kolor podczas 3d/4d i zadnej roznicy nie bylo...bo nadal chodze tutaj na usg i widze tak samo:):) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzieki! Ja bym polecila Dr Perenc z Medicusa, naprawde jest dobra specjalistka od USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Dziewczyny, wielkie dzięki za odpowiedzi. Skorzystam z tego że jestem zapisana i pojade. Zawsze to pamiątka i mimo wszystko zobacze swoja kruszynke!:) A to wynagradza mi wszystko! Pozdrawiam Was cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Hej dziewczyny, zzaciekawieniem czytam wasze wypowiedzi i postanowiłam się dolączyć, jak można?:) Jestem z Newbridge ok 30 km od Dublina i jest to mój 28 tc, mam pytanko czy któraś z was bedzie rodzić w PORTLOISE? a może są dziewczyny które tam już urodziły? jestem ciekawa jaka tam jest opieka w trakcie i po porodzie? bo jak narazie to miałam tylko jedną wizytę w szpitalu a drugą mam dopiero na 17 kwietnia a do porodu już niedłudo, bo termin mam na ok 13 czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Witaj Mała..21. ja również jestem w 28 tyg i mam termin na 14czerwca. Niestety jestem z Dublina i bede rodzic w NMH wiec Ci nie pomoge ale nie martw się tymi wizytami tutaj to jest normalne.. pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
A powiedzcie dziewczyny która przychodnia i szpital mają dobre warunki? dużo czytałam o medicusie,że dobra ale droga,zastanawiam się też nad przychodnią EMC,podobno też świetna. natomiast o szpitalu to czytałam tylko o Rotundzie że tam najlepiej jest rodzić.powiedzcie coś na ten temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitaa
Aha,a czy opieka dentystyczna w ciąży też jest bezpłatna? czy to już odpłatnie trzeba robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
odpłatnie, tylko prowadzenie ciąży jest bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Ja jeżdże do Medicusa do Dr Antopowicz, wizyty mam za darmo, bo należe do tego programu dla kobiet w ciąży, tylko jak robią usg to wtedy kosztuje 80e. Usg 3d miałam robione w 12tc, poglądała dzidziusia, posprawdzała czy wszystko jest ok, kręgosłup, serduszko, kości czy się dobrze rozwineły,paluszki policzyła i tyle, zdięcia nadrukowała, dała płytke na pamiątkę, i trwało to ok 10 min. a i męża jeszcze zawołała żeby popatrzał na dzidzię:) Ja byłam bardzo zadowolona i chętnie jeszcze raz bym poszła, tym bardziej że teraz synek już duży:):):) pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wichurka
Ahh, oby tylko wszystko było w porządku, bo to najważniejsze! Zdrowie mojego dzidziunia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alicia.ie
Hej Kochane dzieczyny :) Dnia 16.03 o godzinie 14:03 urodzil sie Jakub :) po 12 godzinach porodu. Od pojawienia sie w szpitalu do konca porodu. Kubus wazyl 3810g i 54 cm wzroctu, blond wloski. Sliczny i juz jestem szczesliwa ze porod za mna. Teraz tylko duzo pracy i malo snu. Pozdrawiam i odezwe sie jak znajde chwilke. Dzieki za kciuki. Pozdrawiam Annya dziekuje za kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki!! Alicia.ie moje gratulacje!!napewno dasz rady jak każda z nas;) Może nie będzie tak źle;) U mnie po staremu.Tydzień temu byłam w EMC przychodni polskiej na kontrolnej wizycie z moją córcią.Chciałam sprawdzić jej bioderko czy się już nareperowało-na szczęście tak ale dr.poradziłam mi zrobić jej usg dla pewności.Lecę do Polski w kwietniu to przy okazji jej tam zrobię.Mówiłam jej o wszystkich lekach które moja Natalka brała niby na jakąś bakterię.Kobieta złapała się za głowę że co za lekarz przepisuje tak silne leki dla tak malutkiego dziecka.Wogóle była w szoku że który lekarz doszukuje się jakiejś choroby u zdrowego bobasa- masakra.Po jej konsultacji postanowiłam odstawić wszystkie leki.Ponieważ sama wyrośnie z tej bakterii,a leki które brała otępiają mózg.koszmar I jak tu wieżyć lekarzom?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze-wsumie to Natalka nie miała żadnych objawów jakiejkolwiek choroby.A leki miałam jej podawać do roku czasu a potem miał zwiększyć dawki.;(( Jestem tylko sama zła na siebie że dałam się tak wkręcić temu lekarzowi-ale z drugiej strony przecież nie jestem lekarzem i się na tym wszystkim nie znam.Tyle kasy poszło na te leki;((W ostatni dzień mojego pobytu w polsce byliśmy na ostatniej wizycie i wydałam razem z lekami ponad 800zł masakra.A u nas też wykrył bakterie przepisał szczepionki po których teraz się leczę już ponad m-c dostałam strasznego uczulenia-na szczęście już przeszło. Moja rada- jeżeli lekarz coć wykryje udajmy się do drugiego czy to samo powie nim zaczniemy się leczyć,bo czasem jest to zbyteczne;)) Miłego dnia życzę wszystkim mamusiom i tym oczekującym;)) P.S witam nowe forumowiczki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała--21
Alicia.ie moje gratulacje synusia:) ale duży:)) Jak bedziesz miała chwilkę to opisz swoją historię oki? Jak masz fajnie już tulisz swoją dzidziunię:)) Szybkiego powrotu do formy:) madziaraie, współczuję ci i twojej córeczce, wyobrażam sobie co musiałaś przejść:( A gdzie tak leczyli Natalkę? (co za lekarze!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicia.ie - GRATULACJE!!!! UCALUJ MALUSZKA! Duzy chlopczyk z Niego! Mam nadzieje, ze oboje macie sie dobrze... karmisz piersia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicia.ie ---> gratuluje mamusiu :) madziaraie --> no własnie , co to za durni lekarze ??? :/ joanna-ie --> zazdroszcze porodu :) no i witam nowe forumowiczki :) A u nas wszystko ok.. Mały skonczył 7 tygodni.. Na ropiejace oczka dostalismy w koncu antybiotyk do wkrapiana... Niby juz mu przeszlo ale chyba nie do konca, bo jeszcze czasem mu wychodza ropki... Ale pobuszowałam w necie i wyczytałam zeby robic delikatne masaze w kacikach oczu dziecka... Zeby udroznic kanaliki... no i masuje... Ponoc do 3 miesiaca wszystko ma przejsc.. za tydzien bedziemy szczepic malego (pierwszy raz) zobaczymy co mi tym razem powiedza o tych jego oczkach .. :/ Wogóle to zmieniłam gp... bo ta babka co mialam do tej pory to juz mnie dobijała, a poza tym przyjmuje w centrum a ja mam do centrum daleko.. Własnie na szczepienie idziemy juz do nowego gp :) miłego dzionka :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki nie martwcie się tym \"mądrym\" lekarzem takiego znalazłam w Polsce:( A tutaj też nie jestem zadowolona z dr.Sochackiej masakra jak dla mnie:( W EMC dr.Baranowska pediatra bardzo fajna babka :))polecam Kellyss wszystko jest do naprawienia u takich maluszków, a swoją drogą jak ten czas zleciał no nie niedawno co rodziłaś;)) Dziewuszki trzymcie się cieplusio przy tej pogodzie strasznie zdradliwa słoneczko a tu przeziębienie mnie złapała i po co no nie :)) Buziolki miłego weekendu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×