Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość chorykrolik
marigo no podobno za 2-3 lata kraj ma juz stanac na nogi, wiec dobrze jest sie ksztalcic, a potem wskoczyc na jakies prezesowe stanowisko hihi. Ciezko bedzie na pewno, zwlaszcza, ze masz tyle na glowie, ale jaka satysfakcja pozniej :) A ja to dopiero pierwszy rok skoncze, jeszcze dwa przede mna, wiec bedziemy sie wspierac hihi Teraz to juz nie wiem z tym calcium... pozostaje mi kupic palete jogurtow i sie zapchac ;) No za Sylwucha to chyba bedzie myszaa25, potem Izuniek i magdaEIRE, mam nadzieje, ze nikogo nie pominelam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo :):) ja nie wiem czego mi brakuje :( aaa wit. D3 nie mam, bo teraz poczytalam ... Kupilam wszystko co pisalas Marigo ... i cos co mnie sie wydawalo potrzebne jak np. ... szczotka i grzebien ;):) A nieee, nie mam tych bawelnianych chusteczek, dzis zapomnialam mam bawelniane ale wool ... maternity pads-y - mam, kupilam w bootsie a w tesco takie cieniutkie. Wiem czego nie mam - TERMOMETRU (do wody mam, nie mam do ciala), moze jeszcze zdaze kupic przyrzad do pomiaru cieploty ciala malenstwa. Marigo co radzisz? i Wy doswiadczone Dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
A co do takich wkladek porodowych to je gdzies tu widzialam, bodajze w tesco na dziale dzieciecym, w bootsie pewnie tez maja. Ja musze zmykac, bo moj juz blisko domu, obkladam sie teraz ksiazkami, zeby nie bylo, ze od 3 godz siedze w necie... Milego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... a mysle, ze pozniej kolo zakreci i znowy bedziemy mialy wszystkie Brzuchatki ale za to bedziemy o niebo doswiadczone ... :):):) ... a wiecie, mnie umysl na nauke sie zamknal i gdzies klucz posial. Ciezko idzie mi nawet przyswajanie wiedzy jezykowej, ktora to wiedze ciagle dosknalic musze. Mam umysl scisle matematyczny i takie studia konczylam w PL a jak wiadomo jakikolwiek jezyk cyferek nie ma :( mysle, niech uczy sie maz on ma umysl humanistyczny, ciekawe czy by chinski ogarnal? Za to uwielbiam czytac, im ksiazka ... grubsza tym "lepsza" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo mam termin na 18 pazdziernika , to jeszcze mam czas pochodze i pozgladam ale fajnie jak juz bede wiedziec za czym patrzec ! Lilac a Ty sie musisz spakowac co bedzie jak Cie zlapie!!! :-D zawsze maz dowiezie :-) jestem na koncu listy :-D naeazie! A w ktorym tyg.czuje sie ruchy dziecka? myslalam ze w 16? No tak z tymmi rodzicami bywa,niby chca dla nas jak najlepiej :-D ja kiedys marzylam ze bede wygladac jak ksiezniczka na swoim slubie itp. zycie potoczylo sie inaczej, tak jak mowi Marigo to nie jest najwazniejsze , jestesmy szczesliwi i to sie liczy. Planujemy slub kiedys :-) a moj GP polecil ksiazke ,,What to expect when you're expecting,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Magda ja obecnie jestem 21-22 tyg i jakos tak ok 19 tyg zaczelam czuc ruchy :) najczesciej moja mała sie wierci z rana :) fajne uczucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwucja12
hej dziewczyny ale tu dzis poruszenie, fajnie:) rzeczywiscie ja trzecia w kolejce, chyba ze ktos sie wkreci miedzy czasie:) dziwnie sie jakos czuje dzisiaj, mrowi mnie pol twarzy i lewa reka i tak leze na kanapie caly dzien i marudze... nie mam pojecia co to moze byc? jutro ruszam do pracy, po 2,5 tyg leniuchowania nie mam pojecia jak ja sie zmobilizuje:P dzieki dziewczyny za te listy istotnych rzeczy, dopisuje co raz cos nowego do mojej listy zakupow, nie wiem jak bym to ogarnela bez was:) lilac rzeczywiscie 2 tyg do twojego terminu, ale ten czas pedzi? z tego co pamietam lekarze z Dublina zalecali cesarke na 1-2 tyg przed, wiec pewnie za tydzien twoja stokrotka bedzie juz na tym swiecie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda a ruchy dziecka rezczywiscie tak dopiero po 19 tyg zaczniesz wyczuwac, szczegolnie przy pierwszej ciazy, gdy sie nie jest swiadomym czego tak naparwde oczekiwac u mnie to chyba nawet byl 21 tydzien gdy sie upewnilam ze to moja malenka daje znaki:) jak kiedy juz chyba wspominalam w mojej bibli dla ciezarnych pisali, ze mniej wiecej 2 tyg po tym jak sie czuje i slyszy takie jakby przelewanie wody w jelistach, zaczyna odzuwac sie ruchy dziecka... tez czekalam na to z wielkiem utesknieniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i przypomnialo mi sie jeszcze, ze mialm wam dziewuchy podziekowac za te rady na temat kluchow slaskich, ugotowalam ziemniaki dzien wczesniej i rzeczywsicie juz tyle maki nie potrzebowaly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... tak tak Sylwucha ja mysle, ze jak w Stolicy powiedzieli, ze 38-39 tc bedzie end to ja mysle, ze moze jeszcze w tym tygodniu???? teraz jestem w 38 w piatek zaczyna sie 39 a ja zwarta i gotowa :):):) i ... nie spakowana, no ale nie jest jeszcze ciemno;) A jeszcze mialam sie Marigo zapytac o ... wode, Marigo jaka wode na mleko dla Malenstwa polecasz? my pijemy z butelki (w aldim kupuje, baniaki po 5 l), bo jak popada to nasza woda jest ... brazowa, jak nam wody braknie to pijemy z kranu ale dla dziecka to moze nie z kranu, nie mamy filtrow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac ja uzywalam zwyklej wody przegotowanej.... zmeczoa dzis jestem strasznie po tym sprzatniu.na dole to juz tylko toaleta mi zostala i podlogi ale to w piatek zrobie.jutro chyba gore posprzatam,w czwartek na zakupy pojade,piatek z mezem ogrodek musimy wysprza5ac.sobota gotowanie niedzilea godzina zero....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Dzien Dobry Kochane Przyszle i terazniejsze mamusie ;) Jak sie dzis czujecie? ;) ja wczoraj bylam na wizycie u GP poniewaz weszlam juz w 24tc ;) Slyszalam pierwszy raz jak mojemu synusiowi serduszko bije ;) Wage mam 62 kg to chyba nie jest tak zle ;) hihihi Dzis bedzie ladny dzien ;) chyba sie wybiore na maly shoping w poszukiwaniu lozeczka lub czegos innego najlepiej w promocji ;) Milego dnia Wam zycze Ja nie wiem ktora jestem w kolejce ale termin mam na 17 sierpien ;) buziaczki dla Was ;) milego dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.. dziekuje za info o gin. dzis znowu pogoda piekna..moja corka dzis jest znowu miesiac starsza.. nie dlugo pol roku.. wiecie co coraz czesciej mysle o powrocie do polski..:/ nie chce tego zrobic Naczeczonemu bo widze jak sie cieszy ze tu jestesmy, niewiem jak dlugo tu njeszcze wytrzymam.. najchetniej to bym usiadla i plakala bo niewiem co robic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nina to kryzys przez ktory chyba kazda z nas przechodzila....trzymaj sie-wsza twardym trzeba byc! ;) fakt ze przyjechalas tu z dzieckiem aby byc blisko partnera jest swiadectwem twojej dojrzalosci ,uczucia i przede wszystkim inwestycja w twoj zwiazek oraz zwiazek tata-dziecko. to bardzo wazne. na pewno jest ci bardzo smutno samej-zostawilas znajomych,przyjaciol-ale uwierz ze wszedzie mozna znalezc wartosciowych ludzi-w irlandii tez:) szkoda ze mieszkasz tak daleko-bo chodzilybysmy sobie razem na spacerki z dziecmi,zakupy itd....ale przeciez nie jest to koniec swiata.i tam mozna dojechac na kawe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zachmurzylo sie niebezpiecznie...a ja pranie zrobilam.hmmm lilaczek daj znac koniecznie jak u was sie sprawy maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marigo najgorsze jest to ze nie znam jezyka, nic sama nie potrafie zalatwic..jutro na szczepienie z natalka i musze prosic kolezanke zeby ze mna pposzla..za bardzo pomocna nie jest ale znam tylka ja tutaj, i nie mam sie do kogo innego zwrocic o pomoc, a ona taka falszywa jest..:( po drugie to ze nudze sie tu, w polsce bylam z siostrami a tu odkad poklocilysmy sie z wspollokatorka nie mam sie do kogo odezwac, i kazdy dzien staje sie taki sam, rutyna.. a trzecie to nie moge patrzec na wspolokatorow i ich psa, pare dni temu malo brakowalo a poskakal by po glowie natalce..na szczescie bylam blisko bo tragicznie by sie to skonczylo..a co jest najgorsze w tym wszystkim? nakrzyczala na mnie ze jej psa uderzylam-odepchnelam..dziewczyna strasznie jest nie dojrzala..no i znowu nowa klotnia z nia. nie wytrzymuje powoli juz psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Jak tak czytam jak ustaiacie sie w kolejce do porodów to az sama zatesknilam za swoim (olbrzymim zreszta) brzuchem;-) Nic sie nie martwcie dziewczyny. Na 100% wszystko pójdzie dobrze:-) Ja pamietam ze w tych ostatnich 2 tygodniach bylam strasznie podekscytowana, caly czas myslalam kiedy i jak sie zacznie:-) A jak nagle odeszly mi wody to bylam w totalnym szoku:-) Poród mimo ze bolesny to naprawde wyjatkowe przezycie:-) Marigo, Zgodze sie z Toba w 100% ze w Irlandii mozna kupic wszystko:-) U mnie to bylo jednak tak ze ja pracowalam w ciazy od rana do nocy i nie bylam na zwolnieniu nawet jednego dnia. A moja mama w Polsce nie pracuje i byla strasznie podekscytowana robieniem zakupów dla pierwszej wnusi w rodzinie:-) Wiec dalam jej troche wolna reke... powiedzialam tylko co chce, wybralam wózek (wlasnie taki ciezki z wielkimi kolami:-) ) i lozeczko a ona zajela sie reszta:-) Poniewaz dowóz mialam za darmo to nawet finansowo mi sie to oplacilo:-) Na wszystko wydalam gdzies z 1000 euro. Kolejne rzeczy (np.spacerówke, fotelik) kupowalam juz w Irlandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina, Poczatki sa zawsze ciezkie. Nie smuc sie jednak za bardzo. Moze po kilku tygodniach wszystko sie jakos ulozy a ty poczujesz sie lepiej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny:-) ale dzis piekna pogoda, pewnie na weekend znow sie popsuje...( sluchajcie mozecie mi cos podpowiedziec:) czy bylyscie moze u dr Bartlomieja Kuczery w Medicusie? u mnie w Lucan jest pl GP, na jutro jestem zarejstrowana, ale slyszalam, ze tego dr rowniez mozna wybrac jako GP...nie wiem w sumie jak to funkcjonuje...macie jakies opinie, slyszalyscie cos? niby w Pl nigdy w temacie sie nie zaglebialam ale automatycznie sie wiec, co gdzie i jak a tutaj...kurcze no:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nina jak najwiecej wychodz z domu na spacery,na plac zabaw tam mozesz poznac matki z dziecmi napewno Polki, znajdowac sie miedzy ludzmi to najwazniejsze bo jak sama sie zamkniesz w domu z problemem ,,nawiedzona ,,wspollokatorka to mozna w obled wpasc moze poszukaj jakiegos kursu ang. dla poczatkujacych w okolicy czesto sa wieczorami i za darmo dowiedz sie w fas, jak przyjechalam tu to w lepszej sytuacji nie bylam ale jak sama zaczniesz chodzic i probowac sie pytac to szybciej sie nauczysz. To moze Natalke na 2 godz. bys zostawila z partnerem a sama wyszla na kurs raz w tyg. Dobrze by Ci to zrobilo. lub rano sa kursy i maja nawet dla dzieci przedszkola za 2e . Odwaz sie i idz sama do Fas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
nina12345 Rozumiem jak sie czujesz kochana, ale to z czasem minie, choc z pewnoscia troche czasu zleci. Tak jak pisze marigo-chyba wiekszosc z nas przechodzila taki kryzys, mi zajelo rok, zeby przestac w kolko wyc i pakowac do wyjazdu... Trzeba znalezc na to sposob, masz paskudnych lokatorow-poszukajcie czegos sami albo chociaz z innymi ludzmi. Moze sprobuj znalezc forum z ludzmi z Twojej okolicy? Moze sie okazac, ze sa tam inne mamy, ktore chcialyby sie spotkac. a co tam sie wpisze Witaj na forum :) Jak mamy Cie nazywac? Ja bylam u dr Kuczery raz, gdy odkrylam, ze jestem w ciazy i nigdy wiecej nie zamierzam. Pan doktor zwalil mnie z nog tekstami typu "nic z tego nie bedzie, nie bylo po co przychodzic", "ze poronie, ale mam sie nie przejmowac" itp. Szukalam wsparcia, a dostalo mi sie po tylku, nie wiem, jak dotarlam do domu, bo ryczalam cala droge... 2 tyg pozniej odwiedzilam dr Antepowicz, dla pewnosci, tez tylko raz, nie mam zastrzezen. Dzis jestem w 4 miesiacu, wszystko jest w porzadku i darowalam sobie wizyty u pl specjalistow. Radze Ci isc do gp, zapisac sie do maternity scheme, wziac list do szpitala i czekac na wizyte, zrobia Ci tam skan. A co do wyboru gina na gp to w medicusie powiedzieli mi tak, ze moge wybrac, ale wizyty kontrolne sa przeprowadzane przez pielegniarke lub lekarza (a nie tylko lekarza) i ta wizyta polega na pogaduszkach i ew zmierzeniu cisnienia, zwazeniu. A usg czy inne badanie to Ci doktor zrobi za dodatkowa oplata. Wiec mysle, ze lepiej wybierz gp blisko siebie, zeby miec pod reka. A jak bedziesz chciala koniecznie do pl gina, to zawsze mozesz zaplacic i isc. W medicusie 80e wizyta plus 80e usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
No, wreszcie sie zebralam do kupy i jade do centrum. Musze odwiedzic revenue, bo mi zjedli podatek, no i moze jakis shopping wyhacze ;) Milego dnia Mamusie i Brzuchatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorykroliku:) dziekuje Ci bardzo! chyba tak zostanie, ze pojde jutro do GP w przychodni kolo mnie (a, ze akurat jest tam polka to +) a to maternity scheme to dokladnie co to? jak mnie nazywac...hm...moze poprostu Ania;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, piękna pogoda. Siedzę sobie właśnie na leżaku i zażywam kąpieli słonecznych. Po dzisiejszej wizycie w szpitalu okazuje się, że chyba tylko to mi wolno. Powiedziałam, że boli mnie spojenie łonowe, no to lekarka "obmacała mnie", popukała, postukała i powiedziała że tak musi być. Na pas już za późno i fizjoterapię zaproponowała. Potem mieliśmy następną lekcję w szkole rodzenia z fizjoterapeutką właśnie i dała mi pas oraz powiedziała, że żadnego pływania, mało chodzić, leżeć... nina, nie wiem czy to cię pocieszy, ale mi też wcale nie jest łatwo tutaj mieszkać. Mimo, że jestem tu już 9 m-cy, a z przyjazdami "na chwilę" pewnie z rok, to nadal czuję się tu obco. co prawda są jacyś znajomi z którymi można porozmawiać, ale to ie wystarcza. Swoboda zdecydowanie pomaga w zaaklimatyzowaniu się. Mąż stara się jak może bym czuła się tu dobrze, ale ja mam chyba jakieś uprzedzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Ania pytalam, jak sie zwracac, bo glupio pisac bezosobowo ;) Maternity scheme to program bezplatnej opieki nad ciezarna, na przemian szpital i gp, co kilka tygodni, na pierwszej wizycie u gp mowisz, ze jestes w ciazy (moja uwierzyla na slowo) i jaki wybralas szpital. Dostajesz wtedy list kierujacy do tego szpitala i z listem udajesz sie do niego, aby umowic pierwsza wizyte. Zapewne nie wiesz, ktory szpital wybrac, ja czytalam opinie na necie i nic mi nie pomogly, bo o kazdym pisza i dobrze i zle :) Wiec wybralam taki, co by moj mogl wyskoczyc do niego z pracy, w kazdym bedzie bolalo, wiec mala roznica ;) Tutaj masz linka: http://www.citizensinformation.ie/en/health/women_s_health/maternity_and_infant_welfare_services.html Po prawej kliknij na j.polski i masz info na temat tego programu. Ja od wizyty u gp czekalam ok 1,5 miesiaca na pierwsza wizyte w szpitalu, wiec wazne jest, by zapisac sie jak najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu jesli zdecydujesz sie na samo usg-bez badania to 80euro-po tym co napisala chorykrolik o dr.K. to ja bym podziekowala.jak mozna byc takim za przeproszeniem zimnym chamem? niektorzy ludzie po prostu nie maja predyspozycji do zawodu.oburzylam sie! paulinko-ja tez z jessica bylam bardzo zapracowana-stad wozek z polski zakupiony tylko po obserwacji internetowej.brrrrrrrrr zle wspomnienie;) z michelle wiedizlam ze to juz moje ostatnie i jakos sie przylozylam bardzo...i tam mi odbilo ze chce dla niej naj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje🌻:) no ja myslalam o Coombe, w sumie o nim tylko slyszalam no jeszcze o Rotundzie ale tam podobno tlok...hm sama nie wiem...zapytam jutro, a Wy tak mniej wiecej cos mozecie podpowiedziec?gdzie rodzilyscie?planujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie kolezanka kolezanki;) chodzi do tego pana dr i niby super, fajny, zleca rozne badania itd no ale...zobacze jak bedzie jutro i jakie "wrazenia", do pl kliniki zawsze mozna sie przejechac jakby cos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za pocieszenie i rady..jestescie kochane..ju mi troche przeszlo..:) magdaEIRE z checia bym poszla na taki kurs tylko myslisz ze tu w enniscirthy by cos takiego bylo? nigdzie dalej z tad nie wybede.. N chcial mi kupic samochod tutaj zebym mogla sobie gdzies pojechac nad morze i zeby bylo mi lepiej, ale nie chce go narazac na jeszcze dodatkowe koszty.. a z polski samochodu sie tez nie oplaca brac..jak bym mogla pujsc na taki kurs to by bylo fajnie, nawet platny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×