Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość eunnika
Można sobie ściągnąć składki z Polski, jezeli tam pracowałaś. Są odpowienie formularze do ściągnięcia z netu. Zadzwoń do swojego oddziału ZUS i NFZ i sie dowiesz szczegółów. Nie chcę wprowadzać w bląd ale sa to formularz E1 itd. Moja znajoma załatwiła, troche dłuzej to trwało ale dostala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eunnika, dzięki za info, słyszałam, że jest taka możliwość, by pobierać maternity tu w Irlandii. Mimo wszystko, nie wiem czy mi się należy, gdyż od listopada już nie pracuję. O ciąży dowiedziałam się pod koniec września. Napisz słówko jeśli orientujesz się co w takiej sytuacji mogę zrobić??? Sylwucha tymi krostkami to się raczej nie przejmuj. Moja Julia od pierwszego tygodnia ma takie krosteczki z białym czubkiem i czerwoną otoczką. Najwięcej ma na policzkach, ale tez trochę na szyjce i we włoskach. Teraz widzę, że już powoli zanikają. Też mnie one martwiły. Dobrze jest przemywać jałowym gazikiem. Ja na początku myłam tylko wodą, teraz stosuję też rumianek. Tak jakby pomagało...? A jak u Ciebie z karmieniem teraz i spaniem Blanki? Julka ma chyba jakiś awers do spania w ciągu dnia w łóżeczku. Na dużym łóżku zasypia sama, w leżaczku też, albo na rękach, a jak ją próbuję przełożyć do łóżeczka budzi się i nie umie sama zasnąć... W nocy jest jeszcze ok, nakarmię ją, odkładam i idziemy spać. A karmienie? - coraz częściej butelką:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) marigo, lilac, myszaa i rudik wyslalam wam linka do zdjec Blanki z sesji zdjeciowej, wasze maile mialam:) dziewczyny gdyby jeszcze ktoras z was chciala zerknac na moja corcie to napiszcie mi swoje maile:) Rudik my z karmieniem doszlysmy do wprawy, jak na razie Blanka jest tylko na piersi. Co do spania to nie jest lekko, tez nie potrafi sama usnac, szczegolnie w ciagu dnia, czesto az placze ze zmeczenia. na spacerze w wozku tez zasnac nie potrafi, chyba za bardzo ja trzesie... noca jest troche lepiej, gdy sie dobrze naje spi w lozeczku:) w ciagu dnia najlepiej jej u mamy na rekach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ta Twoja córcia:) A zdjęcia robiłaś sama? Są bardzo profesjonalne, te w berecie/czapce są słodkie;) Moja Julka raczej z zasypianiem nie ma problemu, w ciągu dnia śpi wszędzie byle nie w łóżeczku...??? ot taki przewrotowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha dzieki bardzo:) Blanka sliczna a zdjecia razem z nia FANTASTYCZNE:) Zeby tak moja Laura chciala tak pozowac ... :) A mnie martwi to moje dziecko, bardzo duzo ostatnio placze a miala coraz mniej to ona wiecej i glosniej - uszy bola ;) Eliminuje ewentualne powody i nie wiem czemu ona taka marudna ... w dzien nie spi, tylko drzema po pol godziny :( o wlasnie mamy glosna pobudke. Coz do nastepnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha ja bym bardzo chciala zobaczyc Twoja corcie, moj mail to izuniek231@wp.pl :) ja dzis kolejne badanie krwi, az 4 fiolki :/ potem sluchanie serduszka ,tak sie ruszala ze rytm serduszka miala az 180 wiec dostalam skierowanie na KTG hehe, ale lekarz potem powiedzial ze wszystko jest super :) nie dawno dzwonili do mnie i mowili ze cukier mam w normie ale kolejne badanie za 2 tyg:)Ten czas tak szybko leci,u mnie juz 32 tydzien i 2 dzień,juz tam malo zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha ona jest śliczna!!!!!! to jakis wasz znajomy robił taką sesje,czy to wasza robota,no bo po prostu zdjęcia sa SUPER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny:) Mojego meza kolega robil te zdjecia, ja az takich zdolnosci nie posiadam :) Blanka byla wtedy najedzona i baaardzo spiaca dlatego tak latwo jej sie pozowalo, podobno byla jedna z najgrzeczniejszych malych modelek jaka kiedykolwiek fotografowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Sylwucha Dziekuje Ci za zdjecia ;) Twoja coreczka to chyba modelka zostanie ;) Sliczna jest ;) juz nie moge sie doczekac kiedy ja bede mogla Wam sie pochwalic moim malym urwiskiem ;) Dzis ogarnelam domek bo jutro wlascicielka przychodzi na przedluzenie umowy lub jej rezygnacji zobaczymy co z naszej rozmowy wyjdzie mam nadzieje ze negocjacje zakoncza sie pomysnie i bedziemy mogli tutaj zostac bo nie mam sily i checi na pakowanie rzeczy i przeprowadzke Ja uciekam Kochane sie kapac i do lozeczka z kubiem mleczka i dobra ksiazka sie spotkac ;) Milych snow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eunnika
Nie chce wproiwadzać w błąd. Najlepiej zadzwonić do Polski do ZUS. Moja znajoma pracowała w Polsce jak zaszła w ciąze, później tutaj przyjechała, była wówczas w czwartym miesiącu ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce tez Sylwucha Blanki zdjecia zobaczyc :-) To mój mail: lenamagdaell@gmail.com Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz dzieki dziewczyny:) Donia wlasnie na tego maila wyslalam ci dzis rano linka ze zdjeciami, zaraz zrobie to jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha, już mam! Jest przepiękna....... Tylko przytulać...... I się rozryczałam..... Buziaczki dla niej..... takie słodziutkie, chociaż i tak nie będą takie słodkie jak ona.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta Ja bym też Sylwucha chciała zobaczyć zdjęcia Twojej niuni. Mój mail to kasiagonet2@wp.pl. Dopiero teraz usiadłam do kompa bo w cześniej nie było czasu. Cały dzionek gdzieś jeżdziłam z dzieciaczkami. Pogoda lipa :-( Rano wyglądało,że będzie fajnie a tu od 12 deszcz z małymi przerwami i tak ma być do piątku. Oby później się poprawiło,bo mamy w planie grilowanie. Zobaczymy Miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tak przelotnie... Magda masz jakas rade na ta kosc ogonowa? Bo juz opadam z sil, czy chodze, czy leze ciagle zle :( Sylwucha ja tez, ja tez chce zobaczyc Twoja corcie :) moj mail chorykrolik@o2.pl Katarynka dzieki za odp w sprawie maternity i niani, super, ze malenstwo juz na swoim miejscu, zycze udanego spedzania czasu z rodzinka :) RudiK co z paszportem, macie juz? Kiedy wylot? Donia dobrze, ze z malenstwem wszystko w porzadku, a jak Ty sie czujeszi? Marigo Ty to masz bidulo, mam nadzieje, ze Misia juz lepiej i nie meczy jej kaszel. Mysza wszystko spakowane do szpitala? Jak wizyta wlascicielki, zostajecie? Lilac jak malenka, odpuscila troszke z placzem? Izuniek ciesze sie, ze z Twoim cukrem w porzadku, trzymaj sie :) Ania co u Ciebie i malenstwa? Brakuje mi Was, po pracy jezdze ogladac chaty, a wieczorami jestem juz tak skonana, ze nie mam sil. Jest mi coraz ciezej, mam wrazenie, ze brzuchol mi opadl, nie wiem, czy nie za szybko, no i znowu wstaje po nocach... Do spania to sie godzine ukladam i przekladam, bo coraz mi niewygodniej. Znalezlismy fajna chatke, nowa, duza, ciepla, ale... w otoczeniu same fabryki, zero zieleni czy sklepow. No i przez to, ze moj pracuje w centrum to mamy wybor albo w kosmicznie drogim i wcale nie fajnym centrum albo daleko od, a wtedy on jedzie godzine... A jak mysle, ze calymi dniami bede sama z maluchem, a on nawet na kapiel nie zdazy to mi smutno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykkrolik boli mnie ta kość tez, masaż,proszę o masaż swojego :-) troszkę pomaga. Ja nie pracuje wiec dużo czasu mam na odpoczynek, pracując chyba nie dałabym rady brr, ogarnę mieszkanko i już wystarczy żeby zaczęło boleć :-( moze Sylwucha mialas jakis sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za pogoda okropna, za oknem "placze" tak jak i Laura, oj Dziewczyny ciezko czasami i ro bardzo kiedy dziecko moje placze a ja nie wiem dlaczego ... ranek dzis byl taki wlasnie u nas glosny, bo Laura nie placze mniej a za to glosniej. Juz czasem mysle aby do lekarza z nia isc ale gdyby cos jej bylo to by plakala w aucie tez prawda? a my ledwo wyjedziemy za brame i dziecko odrazu usypia ... Ja dzis zrobilam sobie domowe mini spa haha, maska na buzie, maska na wlosach, ciepla kapiel ... oj po ciezkim dniu ulga niesamowita. Jeszcze szklanka mleka i ide spac. Wszystkiego dobrego dla Was aaa zatem kogo mamy teraz w kolejce? Mysza Ty teraz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha dzieki za zdjecia, Blanka jest slodka i te jej minki :) Czarno biale dla mnie najlepiej oddaja caly urok :) Moj akurat zajrzal mi przez ramie i mowi "no i widzisz, takie male dziecko to tylko lezy i spi i nic nie robi". Mimo, ze opowiadam mu o "forumowych" pociechach, to nie wierzy, ze maluszki tyle placza, niedlugo sie przekona hehe. Magda kupilam mojemu pudlo ciastek wiec zaraz sie przekonam czy wynegocjuje masaz ;) Lilac nie pozostaje Wam nic innego jak zabierac Laure na dluuugie wycieczki samochodowe :) Dobranoc Wam wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moja mała się rusza i się rusza i chyba nigdy nie śpi :) nawet jak układam sie do snu to kopie,a czasem bym chciala zeby sobie odpusciła:) ciekawe czy po porodzie tez taka bedzie czy bedzie nadrabiac zaległości i bedzie spała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny obawiam sie ze na ta rwe kulszowa jedynym ratunkiem jest odpoczynek, ja gdy dostalam zwolniene lekarskie i 2 tyg posiedzialm w domu to mi dopiero odpuscilo, ale powracalo przy kazdym wiekszym wysilku, a byly i dni gdy nie bylam w stanie wstac z lozka... GP przypisla mi tez masc do samrowania, podobno bezpieczna w ciazy, ale w koncu jej nie wykupilam i nie pamietam jak sie nazywala:/ Magda, chorykroliku na kiedy macie terminy? chyba to juz nie dlugo? Blanka znowu dostala zapalenia spojowek, cale oko zaklejone zolta wydzielina tylko czekac kiedy przejdzie na drugie:( milego dnia mamusie i brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czasu coraz mniej,wakacje,dzieciaki na glowie,i misia coraz bardziej wymagajaca. sylwus a dlaczego myslisz ze to zapalenie spojowek? maluszkom zapychaja sie kanaliki lzowe i dlatego moze byc ropka i to raczej powszechne zjewisko u dzidziusiow.przemywaj-bedzie ok. michelle do dzis sie blokuje i oczko ropieje a ma juz niedlugo pol roku.poki lez nie ma tak moze byc. pozdtawiam was.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo tak sobie sama wymyslilam, chyba by miec sie czym martwic, mielismy ten sam problem 2 tyg temu, powrocilo, przenosi sie na drugie oko, poczytalam na necie i diagnoze sama postawilm...:) dzieki za sprowadzenie mnie na ziemie, na pewno to wina kanalikow. Doradzisz mi cos moze jeszcze na temat krostek na twarzy wiem, ze zawsze to lepiej zobaczyc, potowki to nie sa, male czerwone, niekore wieksze, i sa rozsiane bo calej byzi, teraz i szyji plus dzis pojawily sie we wlosach:/ nie wiem czy mam isc z tym do lekarza? gdby nie to ze z kazdym dniem jest ich wiecej to pewnie bym sie tym nie przejmowala. Widze, ze jej nie przeszkadzaja w zaden sposob, nie swedza... na necie wyczytalam ze to moze byc tradzik niemowlecy i ze sam przechodzi, slyszals o czyms takim? Aniu dzis 15 tydzien, chwila nie minie i bedzie 30 wiec ciesz sie kazda chwila ze swoim malym kosmita w srodku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha mi to jeszcze zostalo 3 miesiace i kilka dni ,to jeszcze troche , chorykrolik 2miesiace i troche wiec pomeczy nas troche ten nerw kulszowy :-( Mam nadzieje ze to krosteczki szybko zejda z buziuni Bianki. Moze tez je przemywaj przegotowana ,schlodzona woda ja sie nie znam ale tak robila moja bratowa lub rumiankiem . U mnie 25 tc a zaczynalam na forum od 8 lub 9 :-) Lilac fajnie ze znalazlas czas dla siebie, na male spa :-D Milego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mojej Julii dziś mija miesiąc :) Szybko ten czas leci, do wyjazdu coraz bliżej a my nadal nie mamy paszportu dla Małej. Miała być na dziś i nie ma:( Może będzie na poniedziałek... Chciałabym być już w domu w Pl. Tu jestem sama a tam tyyyle nianiek, które już się nie mogą doczekać Julii. Sylwucha pisałam Ci już że moja Julka też ma takie krostki. Teraz są już bledsze i widać że zanikają. Lekarz powiedział, że znikną i żeby się nie przejmować nimi. Są one spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Mnie też one niepokoiły, przemywam Jej buzię ciepłą wodą albo rumiankiem. U nas trwa to już blisko miesiąc, bo pojawiły się w pierwszym tygodniu po porodzie. Teraz bardziej niepokoją mnie inne krosteczki - czerwone praktycznie na całym ciele. Są różne, we włosach i na szyi takie bardziej plamki, a na brzuszku typowe czerwone kropki. To chyba od pieluszek, tylko co teraz robić zmienić pieluchy, krem czy co? Do lekarza idziemy w poniedziałek. Lilac Twoja córcia po prostu potrzebuje dużo jeździć:) Niektóre dzieci tak mają, dla których jedynym sposobem na uśpienie jest przejażdżka samochodem... 3majcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniek tak mi sie przypomnilo jak moja znajoma panikowala, ze maly sie wcale nie rusza i co chwile chodzila na usg, tymczasem od czasu jak sie urodzil nie mozna go ogarnac, nigdy sie nie meczy. Wiec moze wlasnie Twoja corcia bedzie odsypiala ;) Sylwucha mam termin miedzy 30 wrz a 2 pazdziernika, nie spieszy mi sie, bo jeszcze nic nie zakupilam ;) Ania w najblizszych tygodniach pewnie poczujesz jak malenstwo sie rusza a potem to juz zleci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×