Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Agus84 - Tak przyjmuje w centrum : REJESTRACJA 85 7813737 137 PARNELL STRETT DUBLIN 1 ( niedaleko pubu ZAGLOBA ) ,a bezposr.telef kom.do Pani Anety znajdziej kilka str. dalej na forum :) natomiast Medicus hmm musze spr. adres i Ci podam,chyba ze masz w domu jakas polskagazete to tam tez jest adres...a masz autko czy autobuse musiałabys jechać ? Wiesz ,bo chyba lepiej by Ci było isc do Pani Anety z tego co mowia dziewczyny to jest niedroga miła i fachowa, wiec chyba nie ma co sie obawiac :) wiesz ja to sobie mowie ze do Polski wrocic nie moge i musimy ja i dziciatko byc zdrowi a jesli cos.... to do Polskiego gina ,koszta te same albo i mniejsze niz bilet i lezenie w polsce a nadodatek komfort psychiczny ze blisko mezulka nawen jesli do szpitalaznow bym sie miała połozyc....twu,twu.Ale to tylko moja wizja ,a wiadomo ze zrobisz tak jak Tobie bedzie najwygodniej i bezpieczniej :) Pozdrówka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Mam lenia na calego.Nic m sie nie chce robic.Znajoma przynosla spodnie do skrocnia to leza juz drugi tydzien.Slub za trzy tygodnie a ja jeszcze nie mam sukienki.Tak sobie planowalisny,ze jak polecimy do Polski 14 sierpnia to na drugi dzien wybierzemy sie na zakupy czyli sukienka,garnitur itp,ale jak sie okazalo 15 sierpnia jest jakies swieto koscielne no i wiekszosc sklepow bedzie zamknieta. A slub 16.VIII.Nici z zakupow w Polsce.Musimy jednak tu kupic sukienke i garnitur,wiec w czwartek wybieramy sie po te rzeczy.Mam nadzije ze znajdziemy cos ciekawego w dodatku niedrogiego.Wczesniej myslalam o tym ,zebym sama uszyla sobie jakos fajna sukienke ale podobno panna mloda nie moze szyc sobie sama sukienki do slubu,co prawda to cywilny ale wolalam nie ryzykowac.Mierzylam wczoraj sukienke mojej przyszlej szwagierki w kolorze ecru ,rozmiar 36,no i wchodze w nia bez problemu,ale przeciez do slubu nie bede szla w pozyczonej sukience.Jak narazie rosnie mi tylko brzuszek to moze bede jakos wygladac na slubie!To moj 25 tydzien,czuje sie super.Juz chyba zaczne powoli kupowac rzeczy dla mojej dzidzi.Jestem szczesliwa jak nigdy dotad! Pozdrawiam Was goraco! Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha123456
funky mama!!! Mam kilka pytan dotyczacych ciazy i porodu w irlandii. prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny;)co za dzien dzis, nie moge sie pozbierac , nadal chodze w pizamie.oj leniuszek mi sie wlaczyl. aga84- mowisz ze tesknisz za krakowem a ja za irlandia (maz tam jest), ale rozumiem cie bo jak jestem w irl to tez tesknie za polska, ale teraz juz nie moge sie doczekac jak wroce do \"domu\" bo juz sie tam chyba przyzwyczailam i jak wracam to sie ciesze.A te upaly to na dluzsza mete to nie do wytrzymania, juz wole tak jak w irlandii;) Ja mam termin ok polowy stycznia.Inaczej z miesiaczki inaczej z usg, ale ok polowy stycznia;)zaraz po tobie;). Oj czekam juz na ruchy...A dzis zaczne robic liste zakupow (maz sie ucieszy hihi). pozdrawia wszystkich. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaWirsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaWirsku
czesc dziewczyny :)jestem nowa na forum ,ale bardzo szczesliwa ,ze znalazlam ta stronke.Ona moze mi pomoc rozwiazac kilka problemow i odpowiedziec na kilka dreczacych mnie pytan ,na ktore nie moge znalezc odpowiedzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikaWirsku
po pierwsze witam Cie serdecznie, napisz wiecej cos o sobie i jakie masz problemy a jak bedziemy mogly to na pewno Ci pomozemy :P zabezbiecz sobie nnick w preferencjach. dzis moj filipek nie spal miedzy 4 a 5:30 i caly czas narzekal bo mu swiatlo wylaczalam :( no ale coz za dobrze to tez nie mozna miec i czasem musi ponarzekac :) lobuziak jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie ze ktos sie odezwal:)chyba udalo mi sie zabezpieczyc!!Glownym problemem jest to,ze jestesmy z mezem juz 3 lata po slubie i ja nareszcie zaczynam czuc potrzebe zajscia w ciaze:) niestety maz jeszcze nie.ale mysle ,ze jest tego powodem to iz niezbyt wiele wiemy o ciazy w irlandii.ja jestem w irlandii 7 miesiecy a maz juz prawie rok.mysle ze jesli dowiem sie czegos wiecej na ten temat to zdolam przekonac meza, bo wiem ze on pragnie tego tak bardzo jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez witam nowe kolezanki bardzo serdecznie! Nasze grono sie powieksza co mnie bardzo cieszy.Dziewczyny napiszcie cos o sobie i z jakich okolic Irlandii jestescie.Magda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika , a wiec opieka w czasie i 6 tyg po porodzie jest bezplatna,ale to juz pewnie wiesz.W czasie ciazy trzeba chodzic na wizyty kontrolne do lekarza rodzinnego GP i miec co jakis czas wizyty w szpitalu.Za porod nic nie placisz.Jak sie dzidzius urodzi to dostaje sie na nie pieniazki,co miesiac 160 euro i co trzeci miesiac 250.Te pieniazki dostaje kazde dziecko urodzone w Irlandii ,niezaleznie od wysokosci dochodow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem z Wicklow Town. czytalam wiele artykulow na ten temat ale nie chce im wierzyc ,gdyz zauwazylam ze kazdy zaprzecza poprzedniemu. nie rozumiem tego do konca wiec postanowilam napisac bo wiem ze jak ktos przezyl cos sam to najlepiej bedzie potrafil odpowiedziec na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tak bardzo pragne dziecka ze jak wpadam do sklepu i zobacze jakies dzieciece ubranka to maz musi mnie prawie sila i krzykiem przekonac o wyjsciu z niego. nie pozwala mi nic kupic a mysle ze poprawilo by mi sie samopoczucie.jak znajde chwilke wieczorem to napisze cos wiecej o sobie.licze na zawarcie kilku znajomosci. moze ktoras mieszka gdzies w mojej okolicy:)))teraz jestem w pracy i pisze tak troche po kryjomu . niestet nkt za mnie nic nie zrobi ,wiec biore sie za prace. ostatnio za duzo o tym mysle i praca mi cos nie idzie. dzis to prawie nic nie zrobilam. musze sie wziasc w garsc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikaWirsku i inne nowe kolezanki z pytaniami :) Witam Was serdecznie ,wejdzcie prosze na str.1wszą naszego topicu i tam nasza kolezanka Aine777 opisuje dosłownie wszystko i rozwiewa wasze pwątpliwosci- poprostu przeczytajcie 1wszą str.( pod koniec) Aine pisze o szpitalu w cork ,natomiast w samym centrum Dublina jest Rotunda Hospital. POzdrawiam :) Melka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja natomiast jest w 7 mies. i opisze jak wyglądało to u mnie : Strasznie bolał mnie brzuch,wymiotowałam i myslelismy ze to wyrostek .Zadzwonilismy do polskiego lekarza w dublinie ( medicus) .Pani ginekol.doradziła by popedzic do apteki po test ,jak wyjdzie pozytywny to szybko do szpitala ,bo przy takich wymiotach i bólach moze byc to ciaza poza maciczna....:( Ok tak zrobilismy ,test był pozytywny - szybko do szpitala ( Rotunda Hospital) Na izbie przyjec mnie zbadano ,pobrano krew i mocz i kazano zostac na obserwacje.Trafiłam w piatek i wyszłam w poniedz.z samego rana.Jak sie pózniej okazało te 2dni przelezałam czekajac na skan czyli usg po oni pod reka nie mieli.....(dziwne?) Ale pielegniarki miłe czysciutko,8 łozek z parawanami.Zrobili mi w koncu to usg okazało sie ze wszystko jest dobrze ze to 6 tydz. i wszystko przebiega prawidłowo .Nerwy pusciły i wyłam jak bóbr,nogi ,rece sie trzesły za przeproszeniem katar i glutki z nosa ciekna ,wycieram rekawem... :) ale wyjasniłam ze to ze szczescia ,bo juz z obawa na mnie patrzyli.....:) Poprosiłam jeszcze lekarza o zaswiadcz.ze byłam w szpitalu i z jakiego powodu i poszłaaaam.....do domu.Ot i tak z \"wyrostka\" ciaza wyszła .....:) Za tydzien dostałam na pieknym czerpanym papierze rachunek 1200 euro !!!!! zawał :)!!!! Misiek poszedł do nich opier.....i pani dała nr. tel .do pewnego \"tajemnieczego \"dla nas wówczas miejsca :) Po co by przyznano mi 2ga kategorię zwalniajaca z opłaty i spoks wyznaczyli nam termin wizyty na za 3mies. spotkalismy sie z pewnym panem urzedaskiem pokazalismy paszporty ppsy i umowe wynajmu oraz oswiadczyłam ze urodze w irlandii i przez rok nie wyjade z niej.....(porabane) i zostałam szczesliwa posiadaczka 2giej kategorii co kolwiek to znaczy....a znaczy dla mnie tyle ze nie musiałam płacic tych 12000eu. Potem dostałam pismo kolejne z Rotundy na kolejna wizyte i tam juz normalnie wywiad i badania jakw Polsce. Takie to miałam przygody ale ja zawsze wszystko mam na opak takze mało prawopodobne ze i wam cos takiego sie przytrafi :) Normalnie to wybiera sie swojego lekarza gp jak najblizej domu,umawia na wizyte zaznaczajac ze jest sie wciazy (wtedy juz za te 1wsza sie nie płaci) Wypytujesz go o wszystko ( najlepiej zapisac sobie na karteczce) on zobaczy test zleci badania i powinien zapytac o szpital jaki sobie wybraliscie i wpisze to do swoich zapisków .Powinien tez powiadomic ów wybrany przez was szpital.Najlepiejjednak mimio wszystko udac sie samemu do szpitala i powiedz.ze jest sie wciazy i prosi o wizyte 1wsza .Oni ustala termin i alebo powiedza odrazu ,albo wysla pisemko z data wizyty i jak sie na nia przygotowac.Potem to juz z górki ,wyznaczaja kolejny termin robia badania ,jesli chodzi o usg to jesli ciaza prawidłowa to bedzie ich max 3 podczas całej ciazy( tak jest w Rotundzie)Musicia uzbroic sie w cierpliwosc bo np jak byłam ostatnio było mnostwo ciezarnych i dłuuuga kolejka podczas oczekiwania na swoja kolej ,pielegniarki biara od ciebie próbke moczu ,krwi,wracasz do kolejki.Potem wtrakcie przesówania sie kolejki stoi na koryt.pielegniarka z aparatem do mierzenia cisnienia i mierzy cisnienie wpisuje do karty ,ktora otzrymasz zaraz jak przyjdziesz do szpitala na wizyte ,potem wchodzisz do któregos z gabinetów jak juz twoja kolej (było 3 lekarzy ) Tam lekarz znow wypytuje o Twoj stan zdrowia spr. wyniki,słucha serduszka malenstwai jesli cos nie tak to zleca kolejne usg,jesli wszystko dobrze mowi ze nie ma takiej potrzeby itp. pyta sie czy masz pytania itp. odpowiada na nie.Usmiechasz sie dziekujesz i idziesz oddac kartę ,tam gdzie ja oddajesz wyznaczaja Ci kolejna wizyte i wpisuje do \"ksiazeczki\" którą dostaniesz na 1wszej wizycie.Acha najlep.na pierwszej wizycie w szpitalu poprosic o wyznaczenie terminu szkoły rodzenia ( bezpłatnej). Itak to było w moim przypadku,jak jest u innych nie wiem...:)??? To wszystko nie jest takie straszne i skomplikowane jak sie wydaje ,naprawde :) a wrazie wątpliwosci ,czy komplikacji leopiej i polecam udac sie do polskiego ginekologa - albo koło Zagłoby albo do medicusa.Oczywiscie prywatnie ale ma sie pewnosc ze wszystko jest wporzadku . Uff,dobra uciekam bo musze sie zaczac pakowac w czwartek przeprowadzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYCZE MILEJ PRZEPROWADZKI I SZYBKIEGO ZAKLIMATYZOWANIA SIE W NOWYM MIEJSCU:)DZIS WIECZOREM SIADE NAD TA STRONKA I PRZECZYTAM TE 24 STRONY I ZANOTUJE WSZYSTKO CO MNIE INTERESUJE. JESLI CZEGOS NIE ZNAJDE ODEZWE SIE. aLE MYSLE ZE BEZ TEGO BEDE MOGLA KLIKAC Z WAMI. Z GORY DZIEKUJE:)DZIS KOLEJNA PROBA PRZEKONYWANA MEZA, ALE DOPIERO JAK JUZ COS POCZYTAM:)ALEN BEZ TEGO MYSLE ZE BEDZIEMY POTRZEBOWALI (PRZYNAJMNIEJ JA ) KILKU MIESIECY ZE ZDROWYM ODRZYWIANIEM I CZAS POPRACOWAC NAD KONDYCJA. i BOGU DZIEKUJE ZE ZEBY MAM ZDROWE. NIEDAWNO WYDALAM MAJATEK NA DOPROWADZENIE ICH DO WYMARZONEGO PRZEZE MNIE STANU.POZDRAWIAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czemu ale moja wypowiedz wyszla pod twoim nickiem :/ chyba w ogole nie dalam mojego pseudonimu i pierwsze wlowo ktore napisalam to byl twoj nick. bardzo cie przepraszam nickwirsku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane!!! i jak tam u was po weekendzie???? u mnie wspaniale!!!!! mój mężulek poczuł pierwszy raz dzidzie !!!!!! było to dokładnie w sobote wieczór!!!piec razy pytał mnie czy ja napewno też czułam!!! czy on sobie ubzdurał.. i popłakalismy sie ... kochane ja uciekam bo obiadekk mam do zrobienia a nic mi sie niechce...:( a tu ciagle pada:( A może tak ktraś chce szukać mkieszkanka w moich okolicach??? do dublina tylko troszke ponad 30km.. i łątwy dojazd trasa M50!! moze niebyłam bym taka sama:(hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KURCZE JAK JA WAM ZAZDROSZCZE !!Tez juz chce miec takie malenstwo pod serduszkiem:))):)))my z mezem to czasami placzemy jak przypomni sie nam to nienarodzone kiedys malenstwo:((a same lzy cisna sie na oczy!!mam nadzieje ze wkoncu przyjdzie taki dzien i czas na lzy szczescia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikawisrku obawiam sie ze jedna noc ci nie strarczy na przeczytanie wszystkiego :P bebolku ale cudnie, az mi sie lza w oku zakrecila :) no ja tez pamietam jak bartek pierwszy raz poczul dzidzie, probowal juz od 15 tygodnia bo chcial jak najszybciej filipka poczuc :) mowil do niego glaskal a wiecie jak pierwszy raz go poczul???? bartek lezal na boku, ja sie polozylam i przytulilam do niego, bo uwielbiamy tak spac a tu nagle kopniak i filipek kopnal tatusia w pupe :) hehe ale sie nasmialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale sie rozpisalyscie,ja tylko poszlam do pracy a tu tyle sie nowego pojawilo. Witam nowe dziewczyny!!!!!!!!:))) Agakkk niedziwie ci sie ze tesknisz za irlandia,wiem ze nie jest latwo zyc na odleglosc.My z moim mezulkiem niewidzielismy sie przez 7 tygodni.Najgorsze bylo to ze to byly swieta bozego narodzenia i sylwester.Teraz wiem ze to byly straszne swieta dla nas obojga.Teraz jak musze leciec do polski sama to nie na dluzej niz na tydzien. Melka dzieki za info. Do Dublina pewnie pojade pociagiem bo jest najszbciej a samochodem to jednach duza wyprawa.Daleko jakies 200 km albo wiecej niewiem dokladnie.Moj maz niechce zebym latala do polski bo boi sie o mnie, wiesz jak jest na lotniskach,ludzie nie patrza i sie pchaja. Noi jak byl jechala do Dublina to bym musiala miec tylko jeden ewentualnie dwa dni wolnego z pracy.Melka dzieki za pomoc.:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj kobitki.. ale mam dzis spokuj.. mój brat zajmuje sie dzieciakami... chyba w koncu troch wydoroslał:P hehe Aga masz racj elepiej do dublina niz do polski tym bardziej ze nasz kochana Pani Anetka przyjmuje niedaleko dworca kolejowego:) a zawsze taniej niz leciec samolotem... Melak dzieki za fotki!!! super sa!! ja niestety iemam ogródka a jedyny wychodek który miałam za domkeim.. razem z sasiadami ok 3 m na 2 m wylali nam ostatnio beton!!!! nawet kawałka zieleni niema!!! Ale jak bym cos słyszała to napewno cie polece:) moja dzidzia dzis od rana kopie.. a ni na momencik nieprzestaje... chyba jakis sportowiec bedzie z dzidki:) ja uciekam pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda glowa do gory napewno cos tu kupisz ladnego na slub:))Ale ten czas leci juz za niedlugo bedziesz mezatka!!:))Boze ale ty szczupltka jestes jak sie miesciesz w 36:) ale ci zazdroszcze ja juz troszke przybralam tu i tam hahaha:)) ale wsumie i tak nie jest tak zle :)) Dziewczyny czy wy juz cos kupowalyscie wczesniej dla dzidzi??Moja mama mowi zeby nic jeszcze nie kupowala ale wiecie jak to jest pokusa jest tak silna ze nieda sie powstrzymac:))a jak wy myslicie??? Bobelku teraz twoj maz jest chyb szczesliwy na maksa!!:))SUPER:)) Faceci troszke pozniej dojzewaj do faktu ze bea tatusiami.Moj juz dojzal na szczescie, chyba potrzebne mu bylo usg, od tego momentu niemoze przestac gadac o naszym malenstwie.Tak czule mowi do naszego malenstwa kruszynka a mnie jest wtedy tak cieplutko w serduszku:))I tez juz niemoze doczekac sie pierwszego mocnego kopniaka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melka czemu nie dostalam fotek???wysylaj juz biegusiem:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogole to chialam wam sie pochwalic :) ze chudne :) juz zeszlam o jeden numer nizej, jeszcze zostal 1, ale wiecie nie chce byc taka chuda jak przed ciaza, zostawie sobie z 3 kilo bo w koncu ciuchy na mnie nie wisza :P platki owsiane rano, odstawienie bialego pieczywa i nie jedzenie po 20 oraz troche cwiczen robia swoje :) myslalam ze bedzie gorzej z tym zrzucaniem kilogramow, czasem odpuszczam sobie cwicznia po dlugim spacerze albo solidnych porzadkach w domu. leniuszek ze mnie. cala reszte jem tak samo ale w mniejszych porcjach, a jak mam ochote cos przekasic to jogurt, owoce albo platki ryzowe :) oj jak czytam o tych kopniaczkach to az mi serduszko mocniej bije, ja mojego skarba mam juz kolo siebie ale zapewniam was ze tesknie za brzuszkiem i tymi najpiekniejszymi momentami, jak mnie pierwszy raz kopnal, jak pierwszy raz kopnal bartka, nawet za tym jak wbijal mi pietke pod zebra, mam nadzieje ze drugie (j eszcze nie teraz ale kiedys tam) tez bedzie takie energiczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×