Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

mamba wspolczuje ale to juz takie uroki ciazy podobno:) Ja w ciazy nie jestem a zylaki mam juz od conajmniej roku (mam 24 lata) u mnie i mama i tata maja zylaki wiec to pewnie dziedziczne tyle ze nie wiem jak z tym walczyc. zaczynaja byc coraz bardziej widoczne . juz mi troche wstyd w spodnicach chodzic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane!!!! u mnie super!!!! mąż ma drugi dzien wolnego!!!! HURRA!!!!!!!!!!! i leniuszkujemy na całego... w czwartek mam wizyte w szpitalu... zobaczymy co mi poweidza... kochane czy wam na każdej wizycie robili USg czy tylko raz??? jestem ciekawa czy zobacze moja dzidzie... co sie robi na drugiej wizycie??? naiszcie mi prosze. mamba!!! ja mieszkam za maynooth:) w kilcock!!! hehe to mamy do siebie niedaleko... ok 12 km!!! wybrałas już szpital??? ja wybrałam w Mullingar mimo ze do dublina chyba bliżej mam.. ale lekarz GP mi szczerze doradzał... i z tego co sie dowiedziałm od mojej siostry o warunki sa bardzo fajne i lekarze przemili. wiec nieżalułuje!!! dobra ja uciekam.. jakies sniadanko trzeba zjesc bo dzidka daje znac ze jest glodna:P:P:P Gosia mój e-mile : bebolek20@onet.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane mam jescze pytanko: Czy któraś z was robiła sobie próby wątroby w ciązy???? ja niestety musze zrobic... mam objawy chomeostazy...i bardzo sie tym martwie:( czuje straszne swedzenie rak , dłoni , nóg , stup... no katastrofa!!! myslałam na poczatku ze może gdzies grzybicy dostałam ale powinna ki skura bielec i niepowinno sie przenosic na dalsze rejpny ciała wiec odpada!!! boje sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek20 - o kurcze to faktycznie bliziutko mamy :) Jeszce nie mam szpitala bo caly czas zastanawiam sie nad porodem w Polsce. tzn napewno jakis bede musiala wybrac jak pojde do gp ale jescze nie bylam. Tez cos slyszalam ze ten w Mullingar jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha a te proby watroby to sie robi z krwi takze spoko. Pobieraja krew jak zwykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HALOOOOOOOOO JEST TAM KTOS?????????????PEWNIE KAZDA ZAJETA JEST. JA MAM PRZERWE W PRACY:) I BARDO CHCE DO DOMU:( WCZORAJ TO BYM WSZYSTKICH PRZESKOCZYLA A DZIS MAM JAKIEGOS DOLA ALE TO PEWNIE PRZEZ POGODE:( BO DO D**Y JEST:(CHCE SIE DO MEZA PRZYTULIC I SPAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!! Bebolku a czy na pierwszej wizycie w szpitalu robili ci usg?? Bo ja ide na pierwsza wizyte 12 września i jestem ciekawa o co pytaja, może jeszcze pamietasz. Bo ja slyszałam że robią jedno usg ale pod koniec ciaży niewiem czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie jestescie:(:( ja za godzinke koncze prace i juz nic nie poklikam z wami:( co slychac jak wam dzien mija?????u mnie paskudna pogoda dzis to chyba do domciu szybko cos ugotowac pranie zrobic i do spanka bo usypiam na stojaco. taka pogoda mnie wykancza :(!!!!!!!!ja wamnadal nie przeslalam zadnych zdjec ale nie mam jak bo jak przychodze do domu to komputer jest przewaznie we wladaniu meza . ale postaram sie wyrwac go na chwile:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim! Nika co do pogody: w Polsce gorąco wykańczające, przeszłam się chwilę i pot ze mnie spływa. I co chwilę chce mi sie siku, wytjdę z domu i musze wracać na kibelek:D mała naciska na pęcherz, ale jej wybaczam;) wiecie, ostatnio sobie uświadomiłam, jakie to miłe, ze kobietę w ciąży traktuje się w taki wyjątkowy sposób. Byłam u fryzjera i panie tak koło mnie skakały, że mi było głupio:D a to kawka, a to soczek, 2 wentylatory przyniosły, a jak mi jedna myła głowę to druga wachlowała:D to samo u kosmetyczki, dostałam mnóstwo darmowych kosmetyków, pani powiedziała, ze jak się obdarowuje ciężarną, to to przynosi szczęście hehe. Mąż mówi, ze po porodzie powinnam dalej udawać ciężarówkę i chodzić wszędzie z poduszką pod ubraniem:D a dziś w banku mały chłopczyk mi ustąpił miejsca w kolejce, mówiąc\"Pani ma pierwszeństwo\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aine to wszystko musi byc naprawde mile:) ja tez tak chce juz sie nie moge doczekac nastepnego roku:(\"!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika rozumeim Cię, bo jak my planowaliśmy dziecko, to z tej niecierpliwości juz dużo wcześniej zaczęłam sobie kupowac różne gazety o dzieciach i dla kobiet w ciąży, książki o przygotowaniu do ciąży i o pielęgnacji noworodka..Znałam je na pamięć:D to dawało mi wiele radości. Zobaczysz, jak czas szybko minie:) już niedługo Ty też doświadczysz tego fajnego stanu, cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie właśnie się obudziłam. Tak mnie zmogło spanie po pracy to się nie mogłam powstrzymać. Niedziwie się Tobie Nika że jestes śpiąca. U mnie chyba zacząła lać deszcz, pogoda poprostu do d,,,y!!! Ja zaraz jadę na angielski tam strasznie mi się niechce że szok!!!!! Pewnie frekwencja na lekcji bedzie znow zaskakująco mała, ostatnio jak byłam byliśmy w 2 osoby. Grupa liczy w sumie 9 osób ale pomalutku ludzie odpadają, najczęściej przez prace. Bebolek odezwij się do mnie!!!!!prosze!!!!!!uświadom mnie jak wyglada to pierwsza wizyta!!!!prosze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja bylam wczoraj u lekarza, mam krwawienie od 17 dni :( chyba mnie rabnie, wszystko jest oki, po prostu pigulki mi nie przypasowaly ale mam juz inne :) na wszelki wypadek bylam dzis zrobic pelne badanie krwi bo moze znow mi takze zelaza brakowac. :( nie wiem co ja mam z tym zelazem, w szitalu mialam tabletki i 2 razy kroplowke :( tak wiec mam czekac do piatku i w razie czego bez kolejki przed wyjazdeem mnie przyjma :) w ogole to wymyslilam ze zaloze filipkowi skarbonke, bede wrzucac co miesiac 10 euro, i wiecie ile mu sie na 18 nazbiera? 2000 euro!!!! :) zastanawiam zsie czy mi i bartkowi tez takiej nie zalozyc na jakies super wakacje jak filip urosnie hehhe :) powiedzcie co myslicie o tej audycji mojej siostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Witam nowa kolezanke Mambe:) nikaWirsku ja tez mam strasznego dola przez ta pogode:( A jeszcze Skarbenka nie ma z pracy :( zawsze mi sie dluzą te 3 dni jak robi po 12 godz.najlepszy jest poniedzialek,piatek bo tylko do 16 pracuje to jakos mi szybko leci czas.Dzis poszlam sobie na zakupki rzeczywiscie sa przeceny w DUNNES STORE[chyba tak to sie pisze}jaki sliczne ubranka dla dzieci niemoglam sie napatrzec.Qurde kiedy ja bede kupowac ubranka dla swojego malenstwa. Wlasnie czekam na zdjecia od Ciebie.Nie wiedzialam ze masz tyle lat co ja:)ja skonczylam 24 w kwietniu:) Aine- to musi byc super uczucie jak ludzie tak nadskakuja nad kobieta w ciazy:) Aga czy mozesz mi napisac gdzie chodzisz na kurs angielskiego:)Ile placisz i czy daja Ci cos te lekcje?Ja planuje sie zapisac jak wroce z Polski bo teraz to mi sie nie oplaci,za 3,5 tygodnia wyjezdzam:) Pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga-przepraszam nie doczytalam o angielskim:)Ja to chyba wogole bym sie nic nie odezwala jak pisalas ze caly czas rozmawiacie na lekcji po angielsku,bym miala wrazenie ze inni sie smieja jak cos bym zle powiedziala. Z tego co sie orientuje to niedaleko szpili jest szkola gordon&gordon i oni ucza wlasnie metoda Callana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola a jak tam twoje malenstwo?? :) czekam na nowe fotki wlasnie zrobilam obiadek, wyszlo pychotka :) troszke duzo chilli hihi bartek jest smutny bo jego dziadek jest w szpitalu, zaslabl pare dni temu, okazalo sie ze to krwiak, mial operacje ale jest gorzej :( ehhhhh no i dowiedzielismy sie ze z tego nie wyjdzie, a jak mu sie uda to bedzie roslina :( a to jedyny pradziadek filipka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga odnosnie pierwszej wizyty to wszytko było fajnie.. na samym poczatku poszłam do recepcji z listem ze zpitala założyał mi karte i kazała wypełnic jakkis dokument i czekałam w kolejce az mnie zawołaja.. straznie przekrecili nazwisko ale dało sie zrozumiec... pobrali mi krew na pocztku.. dali kubeczek na mocz ale kazali sie wypróżnic dopier po usg. puzniej kazali mi przejsc do poczekalni dla pierworódek i tam miałam rozmowe z taka mila pania i wypytywała jak przechodze do tej pory jakie mialam objawy jak sie czuej itp. puzniej czekałm ok godziny na usg i tam lekarz nawet mnie niezbadał i całe usg trwało moze 10 minut. i puzniej nareszcie siku oddałam mocz i mogłam jechac do domku. to tyle. teraz w czwartek mam druga wizyte. Mam cała liste pytan w tym szpitalu jest teraz 2 stażystów polskich wiec poprosze zeby przyszedł ktos z nich do tłumaczenia to wszytkiego sie dowiem co i jak ... dobra ja uciekam życze wszytkim dobrej nocki pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Violaa ja też myślałam że będę się wstydziła gadać i wszyscy będą się śmiać, ale naszczęście jest bardzo przyjemnie i grupa jest super. Jak coś ktoś palnie to to jest śmiesznie ale nie tak że my się centralnie z osoby śmiejemy tylko z gafy. Naszczęście śmiejemy się sami z siebie, więc nam to nie przeszkadza. Niedawno zmieniałam grupe i właśnie się obawiałam jak to będzie. Na początku było sztywno bo musiałam wyczuć ludzi,wszumie nie wszycy są tacy luźni. Ale polecam naprawdę tą metodę. Najczęściej jest możliwość przyjścia na lekcje w roli obserwatora i sama możesz zobaczyć na czym to polega. Ja widzie duże postepy.Płace 8 euro za godzinke i mam ich 4 w tygodniu. Więc bardziej się opłaca niż chodzić polsce na kurs. Bebolku wielkie dzieki za info, jestem spokojniejsza. Mam nadzieje że mnie też zrobią usg. Dobranoc dziewczynki, kolorowych snów!!!!!!!!!!papapapa!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Znowu zalatana ale obiecuje ze nadrobie zaległosci ,nie mam kurde juz sił coraz blizej konca i niestety coraz gorzej sie czuje a do zrobienia tyyyyyyle.... - jutro w koncu zaczną pokoik dla Molly :) i dobrze bo 3 tyg przyjezdza moja Irena:) Żacia - to info dla ciebie!telefon pewnie dostałas w Rotundzie ale podam : 01 635 2000 ( to w celu zaklepania terminu - nie zdziw sie jak wyznacza np za 3mies.) Dr Steeven\'s Hospital Dublin 8 to jest na samym koncu za Guinnes ( za rzeką) Jak juz wyznaczą termin (wystarczy telefonicznie) i przyjdzie Twoj czas idziesz tam ,po lewej jest recepcja i mowisz dziadkowi ze masz umowina wizyte na te godzin.kaze usiasc i poczekac .Zejadzie ktos do ciebie ,powiesz o co chodzi ,a on(ona) poprosi DOKUMENTY : - PPS ( oryginał) - umowa o wynajem mieszkania - ostatni rachunek - paszport lub dowód ( ale wolą paszport) - no i zaswiadczenie ,gdzie pracujesz i ( lub) payslipy Juz tłumacze,u nas było tak ze miniek powiedział ze nie zapłacimy tego bo tylko on pracuje ( faktycznie było tak) i ok On musiał pokazac zaswiadcz.od kiedy pracuje, ile zarabia,a umowa o wynajem ,lub rachunek musza byc jako potwierdzenie tego ze mieszkasz legalnie itp.Te kateg.przyznają na rok i po roku rachunek wygasa. Tak to było i jest w moim przypadku.Oczywiscie przyslą dokument potwierdzający to wszystko pocztą ...:) Ale zadzwonic warto i poczekac bo w koncu 3000 droga nie chodzi...:) POzdrawiam ,uciekam spac :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki dziendobry!!! ja ledwo zyje ta pogoda wysysa ze mnie cale zycie:( zastrzelicie mnie ale zadnych zdjec nie wyslalam nadal:( dzis zrobie to (postaram sie) . Wczoraj jak przyszlam z pracy to ugotowalam cos i do spania poszlam bo bylam nietomna. wybaczcie mi. nie mam wszystkich adresow meilowych:( . wysle do tych dziewczymn ktorych mam emaile:) Mam jeszcze takie pytanko: Co gotujecie na obiady bo mi sie juz znudzilo jedno i to samo w kolko w sumie to moze robie z 10 roznych obiadow i to wszysto a chce cos urozmaicic:) napiszcie co wy robicie :) plizzzzzzzzzzzzz:):) ja wczoraj zrobilam spagetti z sosem pomidorowym z duza iloscia roznych warzyw i miesem mielonym:) a jak wy robicie te albumy na necie z waszymi zdjeciami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny NIkaWirsku- ja ostatnio mam napad na makaron muszelki z krewetkami i papryka czerwona, zielona i zolta na bazie oliwy z oliwek. Nie wiem czy lubisz owoce morza jesli tak top sprobuj pycha. do tego oregano, pietruszka, sol i chili. aha i troche oleju zezamowego jak lubisz. Ja te zostatnio mam problemy i nic nie moge znalezc dl asiebie a jak juz mi podpasuje to jem az do znudzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorki dziewczyny za te odstepy ale moja spacja nie jest w najlepszym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAMBA TO TAK JAK JA JEM AZ DO ZNUDZENIA A JUZ MI SIE WSZYSTKO CO DOTYCHCZAS ROBILAM ZNUDZILO WIEC PROSZE O POMOC:):) A OWOCOW MOZE NIESTETY NIE LUBIE:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przewaznie robie cos z piersi z kurczaka z papryka albo pieczarkami albo po prostu kotlety, od czasu do czasu spaghetti i steki :) najlepiej kupic u rzezika, zrobic je w przyprawach i zostawic na noc w lodowce, wychodza pycha w ogole to mielismy male kotki na ogrodzie i ona wziela reszta a zostawila najmniejszego, plakal cala noc a my nie mielismy pojecia, dopiero rano sie zorientowala, wzielam go do domu i teraz szukamy dla niego domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×