Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość Bebolek20

Witam was ochane mieszkam w irlandii dokładnie 30km od dublina... chciałabym tu zapoznac jakies kobietki które juz tu ros=dziły lub w ciąży... u mnie w piątek zacznie soie 11 ytydzien pozdrawiam i czekam na wasze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
czy niema tu nigdzie kobiety mieszkające i rodzącej w irlandii???? kochane odezwijcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aine777
ja się właśnie wybieram do męża, jestem w 4. miesiącu i jadę do męża, zamierzam rodzic w Dublinie. też mam ten sam problem, co Ty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aine777
Bebolek jak masz jakies namiary na miłe mieszkanko w Dublinie i okolicach , to daj znać:D własnie jesteśmy na etapie szukania. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aine777
mąż pozbierał mi sporo informacji na temat tamtejszej opieki i rodzenia, pogadam z nim i Ci napiszę wiecej. słyszałam dużo o szpitalu Rotunda, chyba jest popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
Witam cie . wiec tak : ja dokładnie mieszkam w kilcock i powiem ci szczerze ze tez chciałam rodzic w rotundzie poniewaz jest tak kilka pracowników-polaków w tym napewno pielegniarka i anazteziolog. po 2 mój lekarz poradził mi wybrac szpital w mullingar ru mam blizej i podobno ten szpital daje wiekszy komfort kobiecie rodzącej. napisz co ty wiedsz.... pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
czy naprawde n iema tu nikogo z irlandii?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Bebolek20🌼 ja mieszkam obecnie w Irlandii,w ciazy nie jestem:(chociaz bardzo bym chciala byc bo i tak dlugo sie staramy.Ale wierze za przyjdzie czas i na mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
póki co, wkleję Ci artykuł, który znalazłam na jednym z forów: CIĄŻA Opieka medyczna Jeśli jesteś w ciąży, to moje gratulacje. Bez względu na to czy pracujesz czy nie, przysługuje Ci darmowa opieka medyczna przez całą ciążę oraz sześć tygodni po porodzie. W celu jej uzyskania należy zgłosić się jak najwcześniej do lekarza rodzinnego (General Practicioner – GP). Nie każdy jednak może opiekować się kobietami w ciąży, więc trzeba o to zapytać. Niestety za pierwszą wizytę musisz zapłacić, zależnie od stawki u danego GP 35-50 Euro. W jej trakcie lekarz zrobi ci test ciążowy, badanie moczu, przeprowadzi badania ogólne: zmierzy ciśnienie krwi, zważy Cię. Pobierze również krew do badań laboratoryjnych na rodzaj RH, poziom żelaza, poziom przeciwciał rubelli (różyczki), HIV, poziom cukru, wykona badania pod kątem syfilisa i żółtaczki. Badanie krwi może być przełożone na następną wizytę, zależnie od tego jak szybko się do lekarza zgłosiłaś. GP powinien też wypełnić list do odpowiedniego Health Board’u (w przypadku Cork jest to Southern Health Board) to taki ich odpowiednik Polskiego Funduszu Zdrowia, informujący o twojej ciąży. Musisz go podpisać. Lekarz wyśle go za Ciebie, a Ty w przeciągu miesiąca powinnaś otrzymać za pośrednictwem poczty kartę ciąży, którą przedstawiasz przy każdej wizycie u GP oraz w szpitalu. W razie zmiany lekarza, u nowego następuje ta sama procedura, niestety łącznie z opłatą. Na wizytę w szpitalu musisz umówić się sama, najlepiej telefonicznie i to jak najszybciej, ponieważ na wizytę się czeka. W Cork do wyboru są dwa szpitale: Cork University Hospital Wilton Cork 021 4546400 Erinville Hospital Western rd Cork 021 4275211 Około 10-12 tygodnia odbywa się pierwsza wizyta, gdzie, pielęgniarka przeprowadza wywiad środowiskowy, następnie badania ogólne, oraz choć nie zawsze w tym samym terminie badanie ultrasonograficzne. Jeśli chcesz uczęszczać do szkoły rodzenia, radzę zarezerwować miejsce jak najszybciej, później niestety ich brak i możesz skorzystać z płatnej szkoły. Do lekarza zgłaszasz się co miesiąc, a od 32 tygodnia co dwa tygodnie, w ostatnim miesiącu co tydzień. W szpitalu bywa się różnie, średnio co 4-5 tygodni. Benefity O fakcie ciąży musisz poinformować swojego pracodawcę listownie. Dla ułatwienia oto szablon: Dear (tu imię i nazwisko pracodawcy), I wish to inform you that I am pregnant, and my baby is due on ... (tu data porodu). I intend to apply for Maternity Leave and I will give you the required four week notice prior to beginning Maternity Leave. Best regards, (I Twój podpis) Macierzyńskie Jeśli pracujesz, należy Ci się macierzyńskie. Ile otrzymasz zależy od Twoich zarobków, jest to 70% przychodu ale nie więcej niż 232,40 Euro tygodniowo. Aby dostać macierzyńskie należy spełnić następujące warunki, tu upraszczam lekko: - być w ciąży - mieć wystarczający „kredyt PRSI”, czyli płacone PRSI przez 39 tygodni w 12 miesiącach bezpośrednio poprzedzających Twoją przerwę w pracy. Oraz wypełnić i złożyć w Social Welfare formę MB10, która znajdziesz w ulotce SW11 Jeśli nie pracowałaś aż tak długo w Irlandii, a pracowałaś w Polsce, warto złożyć w/w formę, ponieważ ze względu na przynależność Polski do UE, Irlandia honoruje nasze składki zdrowotne. Jest z tym trochę zachodu, ponieważ trzeba wypełniać dodatkowe formularze, ale chyba warto. Macierzyński trwa 18 tygodni i należy go zacząć minimum cztery tygodnie przed wyznaczona datą porodu. W razie kłopotów służę pomocą. dodano 12/06/2005: Poród Jeśli dzidziuś już zdecyduje pokazać się światu, będziesz wiedzieć. Nie panikuj! To na początek. Weź torbę z rzeczami potrzebnymi do porodu, (resztę zostaw, niech ci ktoś później przyniesie) i zgłoś się do szpitala. Najlepiej tego, w którym byłaś przyjmowana wcześniej. Nie zapomnij karty ciąży! Jak już dotrzesz do recepcji możesz się zrelaksować, tam juz się tobą zajmą i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Opieka pielęgniarek i położnych jest fantastyczna. Zazwyczaj przy porodzie jest jedna starsza położna i jedna młodsza na przyuczeniu, tylko i wyłącznie do twojej dyspozycji, więc nie bój się o cokolwiek prosić. Przy porodzie może być z tobą jedna osoba towarzysząca, oraz jeśli nie znacie angielskiego tłumacz. Możesz zadbać o niego sama, lub możesz mieć przydzielonego przez szpital, jeśli nie jesteś w stanie zapewnić go sobie sama. Niestety nie wiem jak przedstawia się to cenowo. Opieka lekarska jest ograniczona tylko do nadzorowania, czy wszystko przebiega prawidłowo, w razie komplikacji jednak, pojawia się on natychmiast. Możesz skorzystać ze znieczulenia w formie gazu dostępnego cały czas, lub zewnątrz oponowego „epiduralu”. Zastrzyk wykonuje lekarz anestezjolog. Musisz o chęci skorzystania z tego znieczulenia powiadomić wcześniej położną, gdyż lekarz jest wzywany na twoje życzenie i czeka się na niego około 15 minut. Bez paniki jednak, gdy zdecydujesz się na nie w trakcie porodu a wcześniej nie deklarowałaś chęci, też je otrzymasz. W ostatniej fazie porodu przychodzi lekarz i pomaga maluszkowi wyjść na świat. Zaraz po porodzie dziecko jest ważone i następują wstępne oględziny. Tu czas dla tatusia na pierwsze zdjęcia i łzy szczęścia. A dla ciebie na krótki odpoczynek. Następnie dziecko wkładają na parę chwil do inkubatora, który stoi tuż przy łóżku porodowym, aby przyzwyczaiło się do nowego otoczenia. Ty możesz w tym czasie zjeść coś (w trakcie porodu niestety jest to zabronione), lub napić się herbaty. Na pewno któraś z położnych ci to zaoferuje. Po krótkim odpoczynku maluszek ląduje w twoich ramionach i zostajecie przenoszeni do sali na oddziale porodowym. Opieka zaraz po porodzie W salach jest zazwyczaj sześć łóżek, każdy ma swój parawan, wiec jeśli potrzebujesz prywatności, możesz go zasłonić. W każdej również jest telewizor. Niestety tylko trzy kanały Smile. Jeśli masz życzenie możesz wynająć salę jednoosobowa, wiąże się to jednak z nakładem pieniężnym, z jakim niestety nie wiem. Ojciec dziecka oraz najbliższa rodzina może cię odwiedzać w zasadzie bez ograniczeń, większe grupy są wpuszczane od 16-18 i 19-21. Doba w szpitalu przebiega następująco: o 8 pobudka, oraz śniadanie, o 11 lunch, kolo 15 obiad z deserem, o 18 herbatka . Lekarze obchód robią rano po śniadaniu oraz wieczorem po obiedzie. Opieka pielęgniarek jest 24 godzinna. Mniej więcej co godzinę zostaniesz zapytana czy wszystko w porządku i czy czegoś nie potrzebujesz. W szpitalu jesteś 3 doby jeśli nie karmisz piersią, jeśli tak pielęgniarki będą nalegać abyś została dobę dłużej. Nie musisz jednak jeśli nie czujesz się komfortowo. Formalności W trakcie pobytu w szpitalu, musisz zarejestrować narodziny dziecka. Biuro rejestracyjne mieści się w szpitalu. Dokument tożsamości ty jak i tatuś musisz mieć przy sobie. Najlepiej paszport. Bardzo mila pani wypełni formularz rejestracyjny (zwróć uwagę na poprawność pisowni imion i nazwisk), oraz wydrukuje dla Ciebie akty urodzenia dziecka. Oplata wynosi 15 Euro. W szpitalu wypełniasz również formę zgłaszającą cię do dodatku rodzinnego „Child Benefit” wynosi on na dzień dzisiejszy 141,60 euro miesięcznie. Od momentu narodzenia dziecko ma zakładany czujnik, jeśli chciałabyś lub ktoś inny wynieść dziecko poza szpital natychmiast uruchamia się alarm. Zakładane są również opaski z imieniem i nazwiskiem dziecka, jeszcze przed przecięciem pępowiny, wiec nie musisz się obawiać zamiany. W trakcie wypisywania ze szpitala, wszystkie opaski i urządzenia zabezpieczające są ściągane, oraz dostajesz do podpisu formę informującą, że dziecko zostało Ci oddane pod całkowitą opiekę zdrowe. Po wypełnieniu wszystkich formalności, możesz udać się do domu. Wszystkie informacje podaje na podstawie działania Erinville Hospital, wiem jednak że w szpitalu na Wilton jest podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opieka lekarska jest ograniczona tylko do nadzorowania, czy wszystko przebiega prawidłowo, w razie komplikacji jednak, pojawia się on natychmiast. Możesz skorzystać ze znieczulenia w formie gazu dostępnego cały czas, lub zewnątrz oponowego „epiduralu”. Zastrzyk wykonuje lekarz anestezjolog. Musisz o chęci skorzystania z tego znieczulenia powiadomić wcześniej położną, gdyż lekarz jest wzywany na twoje życzenie i czeka się na niego około 15 minut. Bez paniki jednak, gdy zdecydujesz się na nie w trakcie porodu a wcześniej nie deklarowałaś chęci, też je otrzymasz. W ostatniej fazie porodu przychodzi lekarz i pomaga maluszkowi wyjść na świat. Zaraz po porodzie dziecko jest ważone i następują wstępne oględziny. Tu czas dla tatusia na pierwsze zdjęcia i łzy szczęścia. A dla ciebie na krótki odpoczynek. Następnie dziecko wkładają na parę chwil do inkubatora, który stoi tuż przy łóżku porodowym, aby przyzwyczaiło się do nowego otoczenia. Ty możesz w tym czasie zjeść coś (w trakcie porodu niestety jest to zabronione), lub napić się herbaty. Na pewno któraś z położnych ci to zaoferuje. Po krótkim odpoczynku maluszek ląduje w twoich ramionach i zostajecie przenoszeni do sali na oddziale porodowym. Opieka zaraz po porodzie W salach jest zazwyczaj sześć łóżek, każdy ma swój parawan, wiec jeśli potrzebujesz prywatności, możesz go zasłonić. W każdej również jest telewizor. Niestety tylko trzy kanały Smile. Jeśli masz życzenie możesz wynająć salę jednoosobowa, wiąże się to jednak z nakładem pieniężnym, z jakim niestety nie wiem. Ojciec dziecka oraz najbliższa rodzina może cię odwiedzać w zasadzie bez ograniczeń, większe grupy są wpuszczane od 16-18 i 19-21. Doba w szpitalu przebiega następująco: o 8 pobudka, oraz śniadanie, o 11 lunch, kolo 15 obiad z deserem, o 18 herbatka . Lekarze obchód robią rano po śniadaniu oraz wieczorem po obiedzie. Opieka pielęgniarek jest 24 godzinna. Mniej więcej co godzinę zostaniesz zapytana czy wszystko w porządku i czy czegoś nie potrzebujesz. W szpitalu jesteś 3 doby jeśli nie karmisz piersią, jeśli tak pielęgniarki będą nalegać abyś została dobę dłużej. Nie musisz jednak jeśli nie czujesz się komfortowo. Formalności W trakcie pobytu w szpitalu, musisz zarejestrować narodziny dziecka. Biuro rejestracyjne mieści się w szpitalu. Dokument tożsamości ty jak i tatuś musisz mieć przy sobie. Najlepiej paszport. Bardzo mila pani wypełni formularz rejestracyjny (zwróć uwagę na poprawność pisowni imion i nazwisk), oraz wydrukuje dla Ciebie akty urodzenia dziecka. Oplata wynosi 15 Euro. W szpitalu wypełniasz również formę zgłaszającą cię do dodatku rodzinnego „Child Benefit” wynosi on na dzień dzisiejszy 141,60 euro miesięcznie. Od momentu narodzenia dziecko ma zakładany czujnik, jeśli chciałabyś lub ktoś inny wynieść dziecko poza szpital natychmiast uruchamia się alarm. Zakładane są również opaski z imieniem i nazwiskiem dziecka, jeszcze przed przecięciem pępowiny, wiec nie musisz się obawiać zamiany. W trakcie wypisywania ze szpitala, wszystkie opaski i urządzenia zabezpieczające są ściągane, oraz dostajesz do podpisu formę informującą, że dziecko zostało Ci oddane pod całkowitą opiekę zdrowe. Po wypełnieniu wszystkich formalności, możesz udać się do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie informacje podaje na podstawie działania Erinville Hospital, wiem jednak że w szpitalu na Wilton jest podobnie. Aby swobodnie podróżować z dzieckiem (urodzonym w Irlandii) należy wpisać dziecko do paszportu. By było to możliwe należy: 1. Irlandzki akt urodzenia dziecka wysłać (lub innym sposobem dostarczyć) do Polski. 2. Przetłumaczyć przez tłumacza przysięgłego - około 70zl 3. Zanieść do urzędu stanu cywilnego, aby wypisano na podstawie irlandzkiego, akt urodzenia polski. TU UWAGA NA PULAPKI: a) pani urzędniczka: ale ten akt urodzenia nie jest prawdziwy - dlaczego? - bo nie ma okrągłej pieczęci b) widzi pani te podpisy (na irlandzkim akcie podpisy się składa \"elektronicznie\" za pomocą pada) to skanowane jest, a ja musze mieć oryginał c) jaka narodowość ma dziecko? (mój kochany powiedział żeby wpisać portugalską, jak już jest wybór) 4. Kupić znaczki skarbowe! 50zł 5. Przepisany polski akt urodzenia wysłać spowrotem do Irlandii. 6. Umówić się na wizytę w ambasadzie w Dublinie, najlepiej telefonicznie Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej 5, Ailesbury Road, Ballsbridge, Dublin 4, Ireland tel.: (0 035 31) 28 30 855; fax: (0 035 31) 26 98 309 e-mail: polembas@iol.ie www: www.polishembassy.ie 7. Wziąć dziecko, ojca, matkę i dostarczyć wraz ze wszystkimi dokumentami (oryginał, przetłumaczony akt urodzenia, paszporty rodziców) do ambasady w Dublinie. 8. Pouśmiechać się do Pani urzędniczki i zapłacić 48euro za jeden wpis, ale nasi znajomi dostali w tej cenie dwa, więc zależy pewnie od nastroju pani z okienka. 8a. Z najnowszych wiadomości podawanych przez Polską Ambasadę wynika, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych zarzadziło zaprzestanie wpisywania dzieci do paszportów, w zamian dziecko dostaje własny paszport za jedyne 60euro ważny rok Zostaje on wypisany w Ambasadzie od ręki, należy jedynie dostarczyć 6 zdjęć. edit: 11/04/2005 uzupelnilam info o pierwszej wizycie _________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamulki ;) ;) ;) Mieszkam w dublinie ;) poczytlam wlasnie o czym pisezcie no i mam nadziej,ze wreszcie ten topik sie utrzyma az mi sie mordka ucieszyla jak zobaczylam ten temat ;) ;) Wczesniej byl podobny temat ale sie nie utrzymal ;),wiec zrubmy cos by sobie pomagac ;) A wierzcie mi przyszle mamuski,ze pomoc jest potrzebna niekiedy wszelki informacje sa potrzebne ;) ;) Co chcecie wiedziec to wam odpowiem ;) Z MILA CHECIA ;) Jestem w 27tyg ;) bede rodzic w rotundzie mam wilee informacji bo juz troche przeszlam,wiec jak chcecie cos wiedziec konkretnego to piszcie smialo ;) Mam tez kolezanke ktora rodzila w rotundzie i od niej tez duzo wiem ;) no i mam tez kolezanke pielengniarke ktora mi duzo pomaga ;)A nie raz mialam stracha!!!! jak zostalam sama,bo moj misiek dlugo pracuje ;( POZDRAWIAM WAS BARDZO SERDECZNIE I SCISKAM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aine szukasz nadal mieszkanka ;) My niedawno sie przeprowadzilismy ;) ,bo musielismy !!! i trafilismy prezypadkiem na cudowna okolice dalko od centrum ,ale dojazdy do centrum idealne niedaleko do przystanku ;) sklepy okolo 20 minutek ;)a lekarz pod nosem ;) Ale CO NAJWAZNIEJSZE!!!!!!!! park piekny duzy ;) spokoj cisza i plac zabaw ;)mieszkamy na 3 pietrze ale mamy winde ;) wiec super ;) Jak co to sluze pomoca mieszkalam juz w 3miejscach ;) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia , jak masz coś na oku(interesuje nas osobne mieszkanie , cena do 800 euro) , to daj znac na forum. Kurcze dzwonimy i dzwonimy na rózne oferty, ale albo nieaktualne, albo nie chca pary:( Do maja musimy znaleźć. pozdrawiam wszystkie ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia, właśnie o Rotundzie słyszałam najwięcej, też chyba się na ten szpital zdecydujemy. A będziesz miala opiekę prywatna, półprywatną czy państwową? mąż mnie namawia na półprywatną, ale nie wiem, czy ona się az tak bardzo różni od tej bezpłatnej, pkorzysści sa chyba tylko takie, ze dostaJEMY mniej osób na salę i można sobie wybrać ginekologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
WITAM widze ze topik sie poszerza.... cieszy mnie to bardzo... Aine777tekst który wsawiłas posiada wiele błedów to zle jesli sie tym sugerjesz. jesli jest sie w ciąży o niepłaci sie za żadna wizyte ulekarza GP. po drugie d teraz urlop macierzynski trwa 26 tygodni.. i cos jeszce ale juz niepamietam... takrze dlatego otwarłam to forum by być na bierzaco bo artykuły wszystkie kłamią:( no cóż. Violla2328 to życze powodzonka i trzymam kciuki za ciebie.. napewno za niedługo dołączysz do nas. Żabcia83 miło mi ja jestem od jutra w 11 tygodniu... powiedz mi tak szczerze od czego mogą być straszliwe bóle zębów w ciąży???? już powoli niedaje rady... niemoge wziąść lekarst przepisanych przez polskiego lekarz jak tam byłam ale niemoge ich zażyc bo jestem w ciąży:( co tu robic?????? KOCHANE JAKBY KTÓRAS CHCIAŁA POSIADAM NUMER TELEFONU DO POLSKIEJ PANI GINEKOLOG W DUBLINIE ZA WIZYTE BIERZE 40 € Z ZA USG 20 € . POZDRAWIAM JA UCIEKAM SPAC 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze, nie mialam pojęcia, ze w tym tekście sa błedy, przepraszam. po prostu na razie łykam , co tylko znajdę w necie, będę ostrożniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i poproszę o ten nr telefonu do polskiej pani ginekolog, bardzo proszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek to ja tez bym poprosila o ten numer do Polskiej Pani ginekolog :) bo ja tez chodze do Polskiej Pani ginekolog tylko ze ona bierze 80 euro ze wizyte:( Bede wdzieczna🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z paszportem wcale nie ma tyle zachodu ile mowicie, wystarczy ze oboje rodzice z dowodami tozsamosci i dziecko z aktem urodzenia i 3 zdjeciami pojada na umowiona wczesniej wizyte do konsula. mam coreczke urodzona w irlandii, przez cala ciaze bylam w irlandii, chetnie cos podpowiem jesli trzeba :) pozdrawiam przyszle i obecne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, i na wizyte do szpitala dostajesz zaproszenie w postaci listu. nie musisz zalatwiac tego sama. wystarczy, ze przy pierwszej wizycie u GP wypelnisz specjalny formularz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
WITAJCIE KOCHANE JA DZIS TWARDO PRZYGOTOWUJE ŚWIETA.... UFF PEŁNO ROBOTY... NUMER DO POLSKIEJ PANI GINEKOLOG TO :0857813737 PODOBNO BARDZO SYMPATYCZNA I MIŁA.. ALE JA OSOBISCIE U NIEJ NIEBYŁAM. KOCHANE WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH HMMM NAPEWNO NIOEBEDA TAK PRZYJEMNE JAK W POLSCE ALE WAZNE ZE SPEDZIMY JE Z NAJBLIŻSZYMI NAM OSOBAMI... POZDRAWAIM WAS I TRZYMAJCIE SIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamulki ;) ;) ;) Witam serdecznie wszytskie no i FUNKY MAMA!!!!!!!-fAJNIE,ZE SIE ODEZWALAS ;) Jak malutka Twoja ;) Bylam ostatnio u lekarza POLSKIEGO GINEKOLOGA W KLINICE POLSKIEJ i wiecej tam nie pojde!!!!!!!!!!! wrr,wrr...kasuja strasznie duzo ;( a obsluga do d...!!!Mam niby tez miec dziewczynke ;) Ciekawe ile w tym prawdy ;/ Dziewczyny nie dajcie sie nabrac na ta klinike!!! juz lepiej sie przemeczyc i isc do irlandzkiego lekarza i nic nie placic a nawet jak macie slaby angielski to chociaz z kims isc.Nie pojde juz do tej kliniki nie dosc ze wzieli 80e za konsultacje to jeszcze za USG kolejne 80e myslalam,ze sie przewroce.A pan ginekolog do d...;) Bylam przez jakis czas w polsce bo musialam zalatwic kilka spraw dokladnie w styczniu i mialam bardzo fajnego lekarza wczesniej tez spotkalam fajnych i uczciwych lekarzy,ale ten w tej klinice jakis psychol.Wogole nic nie wypytal mnie jak sie czuje czy mam jakies dolegliwosci,bo wkacu jestem juz 6miesiacu.To jest zadaniem DOBREGO LEKARZA!!!zeby zadbac o pacjentke ;)i o dzidzie ;) A wlasnie dzis juz wchodze w 7miesiac ;) ;) ;),ale ten czas leci ;) Kochane co do lekarzy to jest tak jak pisze funky mama idziesz do lekarza GP-to taki lekarz pierwszego okntaktu ;) on musi wypisac potwierdzenie,ze jstes w ciazy i do pracy i dla poloznej ;)ktora z reguly jest w kazdej klinice.A jak nie ma poloznej to moze jakas kobitka,ktora wspolpracuje ze szpitlami.U mnie bylo tak,ze mi oni wybrali szpital.Wlasnie rotunde ;) Aine777 co do opieki w Rotundzie to nie nastawiaj sie,ze przyjma cie z otwartymi rekoma ;( ,ale nie martw sie!Tam tak jest kobietki hurtowo sa traktowane ;( i trzeba miec duzo cierpliwosci,bo niekiedy masz ustalona wizyte a czekasz 2godzinki ;) ale nie przejmuj sie najwazniejsze,ze nie skasuja z ciebie ;) ;) Wyobrazcie sobie,ze ja jeszcze nie bylam na zadnej wizycie w Rotundzie ;( ;( ide dopiero 2maja ,bo wczesniej nie bylo terminow a mialm ustalona wizyte na 21 stycznia ,ale akurat mnie nie bylo i moj michu mi przesunal wizyte,zle okazalo sie,ze panie maja taki NIEPORZADEK!!! nawet w komputerze,ze nawet nie mialy mnie wpisanej a wczesniej bylam na USG!!! i mialam zalozona nawet teczke!!Tak,wiec uprzedzam przed wizytami w irlandzkich szpitalach ;) ale nie jest az tak zle ;) Aha a co do badan krwi i reszty to tutaj raczej nie robia rutynowych badan co miesiecznych ,ale zawsze jak by cos sie dzialo mozna zawsze sie zglosic na EMERGENCY zawsze cie przyjma ;),ale trzeba miec cierpliwosc ;)Jak na poczatku ciazy krwawilam strasznie i sie wystraszylam ale na szczescie sie okazalo,ze to jeszcze resztka miesiaczki ;)Odwiedzilam Emergency i czekalam 5godzin ;( Pisze Wam to byscie byly przygotowane,ze moga zaistniec jakies nieporozumienia ;( ale glowka do gory!!!Moze wam sie nic nie przytrafi ;) Wiem,ze podobno w szpitalu dadza ci polozna na poczatku jak urodzisz ale za nia nie placisz nawet jak byscie karetke wezwaly jesli pracujecie to musicie tylko pokazac P60 taki druk ktory dostaje sie pod koniec.I za nic sie nie placi.Co do poloznych to jeszcze nie podjelam decyzji,ale wiem,ze jest polska polozna,wiec mozna zaznaczyc ze chcaialo by sie POLSKA POLOZNA ;)i mysle,ze potem to trzeba jakos sie dogadac;) Aine 777 co do mieszkan to ja szukalam przez stronke www.daft.ie tam jest duzo ofert wiekszosci aktualne ;) Wiesz jak sie ta stronka obsluguje ;)jak bedziesz sprawdzac codzien to pewnie cos znajdzeisz ;)Mozesz tez w heraldzie sprawdzic we czwartek ;)ja tak szukalam i troche ofert bylo ale roznie to bylo ,ale na szczescie zanalezlismy fajne mieszkanko ;)Tutaj sa mieszkanka okolo 110e za miesiac +depozyt tyle samo za 2 POKOJE w tym jeden pojedyczy i salon ;)Patrz na SANTRY lub Dublin9 moze bedzie wam cos odpowiadac ;)Zycze powodzenia!! a jesli potzrzebujesz pomocy to moze ci pomoge MoJ MISIEK ma troche znajomych Irlandczykow i mniej wiecej oni nam mowili gdzie mamy szukac by nie trafic na podejrzana dzielnice !!!Na kiedy wogole masz termin porodu ;) Bebolek20 Do dentysty idz ;) jak cie tak boli Jak narazie nie mam problemow z zebami,ale wiem ze napewno kobietki w ciazy maja tutaj dentyste za darmo Nawet 6miesiecy po porodzie tak ,wiec skorzystaj i idz BIEGIEM JUZ CIE NIE MA !!!!!!!! ;) Pamietaj,ze zeby w ciazy sie psuja a jak ty jestes w 11tyg to podejrzewam,ze za wiele ci nie zrobi z tymi zabkami,ale moze cos zaradzi ;)wkacu lekarz ;)Aha a liste bezplatnych lekarzy dostaniesz w swojej przychodni ;)Jesli jeszce nie bylas to moze czas najwyzszy zeby odwiedzic GP ;) napewno ci pomoze ;)Glowka do gory slonko PAMIETAJ DBAJ O SIEBIE ;) bo yteraz dbasz nie tylko o siebie ale i o swoja kruszynke ;) UCIEKAM DZIEWCZYNKI ;) ide na spacerek ;),bo musze sie ruszac ;)ostatnio mi dokucza kregoslup ;( ale musze isc bo piekna pogoda jest ;) Odezwe sie niedlugo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebolek20 DZIEKUJE bardzo za zyczonka Ja rowniez Wam zycze Wesolych Swiat i zycze Wam mamulki duzo cierpliwosci ;) ;) ;) dla naszych malenstw ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu dzięki za info! :) co do cen mieszkan-tylko 110 za miasiac??? to literówka czy faktycznie tyle? daft. ie odwiedzamy regularnie i dzwonimy często( tzn. mąż naciąga firmę na telefony:D ) ale jak na razie nham się nie szczęści, więc jakbyś o czymś ciekawym wiedziała, daj znac:) a termin mam na 28. września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a o heraldzie nie słyszałam-to też do szukania w necie czy na miejscu? ja jestem jeszcze w Polsce, więc wyślę męża, niech szuka. A na dzielnicę trzeba faktycznie trafić, podobno centrum Dublina jest straszliwie niebezpieczne, poza tym Finglas(jeśli dobrze napisałam). Bebolek, dziękuję za ten numer! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aine Finglas ;) wiem cos o tym rejonie ;)bo tam mieszkalam prawie rok ;),ale akurat mieszkalismy daleko od straego finglasa ;),bo stary jest niebezpieczny nawet bardzo.Rejon gdzie my mieszkalismy byl naprawde bezpieczny To byl akurat rejon DUBLIN 11 JAMESTOWN ROAD Tam sa ladne mieszkanka i rejon jest bezpieczny ;) Jutro Ci napisze wiecej a co do heralda to to jest gazeta irlandzka ale we czwartki jest najwiecej ofert;) 3maj sie papa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM MAMUSKI ;) ;) ;) Jak spedzacie swieta ;) ??? U nas tradycja jest potrzymana mimo tysiacy kilometrow ;( DZis ide do kosciola poswiecic potrawy ;) Nie wiem czy wystane tyle,bo ostatnio cos mi kregoslup dokucza ;( No niestety ;( Wczoraj poszlam na dluzszy spacerek ok3godz to potem lezalam bo tak bolaly mnie nogi i ten wstretny kregoslup ;( Aine dowiedzialm sie jak nazywa sie ten rejon niebezpieczny FINGLAS-CAPPAH ROUD tam sa strare domki przewaznie! NIebezpieczny jest tez BALLYMUN tam stoja stare bloki wiekszosc mieszkan popalonych,ale ludzie jeszcze tam mieszkaja jesli wogole mozna nazwac ich ludzmi.Moja kolezanka tam mieszkala i akurat wynajmowali ladne mieszkanko za 800e ,ale mieli tam jeden wileki koszmar wrzucali im petardy,jaja i kamienie na balkon.Tak,wiec nie polecam ;/ TYm bardziej,ze ty bedziesz miala dzidzie ;) ;) to musisz dbac o to by znalezc mieszkanko blisko jakiegos parku.Zobaczysz zreszta pozniej,ze mialam racje ;) ,wiec zycze powodzenia w szukaniu ;) A co z reszta mamulek ;) ;) Violla2328 ;( Bebolek20-jak zabki ;) juz wporzatku?? Funky mama ;)-pewnie masz duzo zajec ;( no ale czego nie robi sie dla naszych kruszynek ;)pozdrawiam Cie jutro moze jade do Galwey ;)polezakuje poki jeszcze moge ;) -Zyjecie mamulki ;) Pozdrawiam Was serdecznie i zycze spokojnych Swiat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×