Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Witajcie dziewczynki:) A co u nas tak pusciutko:( Bebolek zdjecia super:):):)Jak u lekarza??? 🌼Pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
kochane u mnie dobrze mam teraz jakies słabe dni.... ciagle mi sie chce spac.... U lekarza odeszłąm z kwitkiem ... mam czekac az przyśla mi poczta date wizyty szok... wiec dalej czekam... u mnie dzis sie zaczął 14 tydzien:) jeszcze ze 4 i moze poczuje pierwsze ruchy... juz sie niemozemy doczekac... ps. Macie juz imona dla waszych maleństw??? u mnie to bedfzi chlopak: Fabian Nikodem dziewczynka: Nicola Liliana ładne????? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola*20
Witam. Jestem Karola. Mieszkam w Irlandii od wrzesnia. Jestem w 19 tyg.ciazy :). Martwi mnie fakt ze zaraz bedzie polowa ciazy a oni mnie nie wzywaja na wizyte do szpitala. U GP mialam juz 2 wizyty. Przyslali mi juz dawno karte ciazy a szpital nie przysyla mi zaproszenia na wizyte. GP mowil ze mam czekac na to zaproszenie. Jak myslicie moze warto samemu sie zglosic? Moze zapomnieli o mnie albo maja tam niezly balagan. Bede wdzieczna za jakies porady. Moze ktoras z was mieszka w Portlaoise, co. Laois. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.medicus.ie , pewnie znacie, to polskie centrum medyczne w Dublinie, ale na wszelki wypadek wklejam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moja kumpela z Dubina
ma dwojke dzieci. Powiem CI jedno: badania rob w Polsce. Do gina tez,przynajmniej jedna wizyta. Tu badan sie prawie nie robi a jak juz,to wyniki zawsze sa OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola*20
Bylam w Polsce w marcu. Zrobilam wtedy podstawowe badania no i usg. Wczesniej jednak bylam w Dublinie w Medicusie. Nie powiem pani doktor byla bardzo mila ale wiadomo takie wizyty nie naleza do tanich. A ja mieszkam od Dublina ok.90km wiec podroz tez nie nalezy do przyjemnych. Zamierzam w irlandii rodzic dlatego martwi mnie to ze maja taki balagan i nawet moga nie wiedziec o moim istnieniu. Gdyby nie Medicus i wizyta w Polsce to nawet nie wiedziala bym jak moje dzieciatko sie ma. Naszczescie wszystko bylo wporzadku i mam nadzieje ze jest tak nadal. W polowie maja dzieki bogu znowu lece do Polski wiec tam zrobie kolejne badania bo widze ze tutaj nie ma co na nich liczyc. Czy to normalne ze nie odzczuwam jeszcze ruchow dzieciatka? To moja pierwsza ciaza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rossignolka
czesc karola! moja kolezanka tez czekala na zaproszenie do szpitala na wizyte ale sie nie doczekala. Musisz tam sama zadzwonic i umowic sie. po pierwszej wizycie juz ci przysla list z wyznaczona kolejna wizyta. na 1ej i 2ej wizycie kolezanka miala robione usg. krew do zbadania pobrano na 1ej. ogolnie podobno nie jest zle, najgorsze jest czekanie w kolejce;) powodzenia i jakbys czegos nie wiedziala to pytaj, moze bede mogla ci pomoc:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia ;) NIestety to prawda ze tak tutaj jest Ja jestem w 30 tyg no wlasciwie zaczal sie 31 i ide wyobraz sobie na pierwsza wizyte do lekarza w srode ;) Co do tych zaproszen to ja nie czekalam na zadne zaproszenie tylko po pierwszym UZG w szpitalu mialam ustalona wizyte na styczen,ale w tym czasie bylam w Polsce wiec nie poszlam,ale zrobilam tez tak jak ty ;0 Poszlam tak mniej wiecej miesiac po wizycie w Polsce do medicusa,ale kasuja ostro.........!!!!!!!!Lekka przesada naprawde ;) Wiecej tam nie pujde wiem,ze jak cos by sie dzialo zawsze moge isc na emergency tam przynajmniej nie kasuja.Wyobraz sobie ze ja nawet nie dostalam karty ciazy wrrrr,ale wyjasnie to w srode.Mysle,ze mozesz sie sama przejsc do Twojego szpitala i poprosic by WKACU ustalili Ci wizyte ;) Moze znajdzie sie mila pani i jakos to przyspieszy ;)Ja rodze akurat w Dublinie ;)przydzielono mnie do szpitala typowego dla kobiet rodzacych wiec wyobraz sobie co tam sie dzieje tam to dopiero jest burdel.Nie przejmuj sie tymi ruchami ;)Jesli to twoja pierwsza ciaza to niebawem poczujesz ;)Ja poczulam w 20tyg.;)i to jeszcze w samolocie ;)Wczoraj nawet wyczulam glowke;) Nie martw sie tym wszystkim ja juz sie przyzwyczailam do tego systemu ;/ Bebolek bardzo ladne imionka ;) my mamy dla chlopca :) ANTOS ;) FABIAN tez nam sie podoba ;) dal dziewczynki NICOLA AMELIA I JULIA zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Kochana co do spania to ja ostatnio ciagle spie ;) Widocznie Twoj organizm potrzebuje ;) ,wiec spij ;) smialo ;)Spij poki mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rossignolka
generalnie ruchy dziecka zaczynaja byc odczuwalne miedzy 16 a 20 tyg. ciazy ale w przypadku pierwszej ciazy moze to byc dopiero 20 tydz. tak wiec glowa do gory na pewno wszystko ok. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:)🌼 Bebolek:)imiona bardzo ladne ,bardzo mi sie podobaja:) Zabciu Twoje imiona tez bardzo ladne a szczegolnie Amelia:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
Widzeze nasz topok sie podniusł....:) cieszy mnie to bardzo...ja tez czekałam na wiazyte.. juz dosc troche a tu nic.. wiec pojechałam z kolega do szpitala.. pomógł mi sie dogdac i przemiła pani recepcjonistka obiecała ze lada dzien przyjdzie termin poczta.. trakze jedzi do szpitala i sie umów... zabciu czy rodzisz w rotundzie???? Ja uciekam kozystamy z mezulkiem z tego ze ma dzis wolne... pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku dziewczyny, jak czytam o tych Waszych przygodach w szpitalach irlandzkich, to mi ręce opadają! jadę do dublina niedługo i tam własnie zamierzam rodzić, pewnie czeka mnie to samo. Mam pytanie jeśli chodzi o tego Medicusa: polecacie moze szczególnie jakąs konkretną ginekolożkę? i jak długo tam się czeka zazwyczaj na wizytę? aha, i jeśli możecie, napiszcie konkretnie, ile wynosi opłata za wizytę, usg itd. Dzięki serdeczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
Aine777 w medicusie.. raczej leczyc sie to taniej o polski... za pierwsza wizyte jesli jestes w ciąży łacisz 80 € kolejne 80€ za kazde usg plus koszty dodatkowych badan np.krwi wiec lepiej sie zastanów tym bardziej ze tam nieodbieraja porodów.. wiec i tak wylonujesz w irlandzkim szpitalu. wiele ci to nieda a moim zaniem szkoda pieniezy... mój maz wypytywął w pracy kolegó krórych zony dziewczyny tu rodziły i wszyscy zgodnie stwierdzili.. ze niejest tak zle jak sie wydaje... pozatym poawałam juz na poczatku numer o ginekologa o dublina... polki. ja troszke przestałam sie tak tym wszystkim martwic.. bardzo nam zależy na usg3d lub 4d wiec tylko ze wzgleu na tyo byc moze polece w sierpniu o polski. poniewaz tego sprztu ta polska pani ginekolog niema. KAROLA20 WITAM NA POKŁADZIE IRLANDZKICH MAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Bebolek, o lotach do Polski też myślałam, ale zdaje się, ze w późniejszych miesiacach to juz nie bardzo.. A o samych porodach w Irlandii słyszałam tak skrajne opinie, zę głowa boli. Od pochwał po skrajną krytykę. najlepiej sprawdzic na własnej skórze(a ściślej mówiac, czym innym:D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc przyszle mamuski ;) A ja juz mam kupiony wozek ;) jejku jak sie ciesze ;) lozeczko juz tez kupilismy stoi w pokoiku ;) Myslalm,ze sie nie zmiescie,ale...jest znacznie lepiej niz na pocztaku jakos tak przytulnie ;)Dopiero rodze na poczatku lipca,ale juz wolalam sie wczesniej rozejrzec i znalazlam sklep fajny i nawet nie drogi z samymi wozkami i lozeczkami ;)Duzy wybor ;) Jak byscie potrzebowaly informacji o sklepach to ja mniej wiecej znam kilka ;) Bebolek tak rodze w Rotundzie a czemu pytasz ty tez??? Jak samopoczucie spiochu ;) ? Aine777 a co u Ciebie ;) Wiesz ja juz przestalam sie jakos przejmowac tymi opowiesciami ;) Bedzie co ma byc ;) Zreszta kazda kobieta ma inny porod ;) Jedyne co sie pokrywa to sytuacje z wiazane z wizytami ;) Pozdrawiam Aha weim,ze ta pani ginekolog z medicusa jest bardzo mila i fajna babka l;) do faceta nie polecam isc Wiolu dziekuje za komplemet strasznie podoba mi sie to imie ;) Amelia ;) A co u Ciebie jak mieszkanko ;)??? Karola20 jak tam leci Ci ;)Co u Ciebie odezwij sie do nas jak masz watpliwosci chetnie pomozemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia, ja tez myslalam o Rotundzie, jak juz urodzisz to czekam na wrazenia:) a jak Wam się podobaja imiona Miłosz i Natalia?? bo takie właśnie wybraliśmy. Aha, Zabcia, jak mozesz, to podaj adres tego sklepu z fajnymi i tanimi ciuszkami, jak nie tutaj, to na gg, bo Rafał chętnie by tam zajrzał, poki mnie jeszcze nie ma w Dublinie, i obczaił co i jak;) a mnie znajoma Irlandka obiecała całą wyprawkę dla dziecka, mam nadzieję, ze się nie wycofa. Sama ma 4 dzieci, więc już jej się pewnie nie przydadzą te wszystkie fatałaszki dziecięce, wozki, łóżeczka. Aha, powiem jeszcze, ze moje małe zaczęło już kopac, kilka dni temu. Niesamowite uczucie, no nie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciu❤️mieszkanko ogolnie super:):)strasznie mi sie podoba:)przeprowadzamy sie we wtorek:):):)juz sie nie moge doczekac a ile nam sie tego wszystkeigo nazbieralo ojjj nie wiem jak my to wszystko przewieziemy:)Pisalas jak dobrze pamietam (jesli nie to przepraszam)ze nie daleko mieszkasz wiec zapraszam Cie na kawe i babskie pogaduchy :):):) Dobranoc dziewczynki🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczyny ;) PODNOSZE ;) hhehe ;)Super ze sie odzywacie ;) Aine Co do tych sklepow to umuwmy sie na gg ;) To Ci wszysTko wytlumacze .Tylko,ze jutro,bo musze Krystiana zapytac ;)Ogolnie jest to w kierunku tallagh ;) i mozna tam dojechac luasem ;),ale nie pamietam ulicy ;) Sklep dziewczeta nazywa sie EURO-BABY ;)Mysle,ze mozna cos tam znalezc dal siebie i napewno maja inne ceny niz MAMAS-PAPAS;/ czy jakies inne firmowki ;) Co nie znaczy,ze tam nie ma wozkow firmowych;)Aine a co do tych ciuszkow to ja zrobie liste sklepow bo musze Ci ulice spisac ;)Aine chcesz rodzic w Rotundzie mysle,ze tutaj kazdy szpital jest odpowiedni ;)Nie sluchaj nikogo najlepiej sama zdecyduj i sie przekonasz ;) co i jak :)Zreszta sama widzisz ze zdania sa podzielone ;) Oczywiscie dam Ci znac jak przebiegl moj porod ;)Juz nie moge sie doczekac ;)Moja kolezanka pielengniarka mowi,z enie mam sie martwic bo jak bedzie porod do nie zniesienia to napewno dadza mi znieczulenie ;),bo tutaj jest darmowe a nie jak w Polsce ;)To jest te znieczulenie do kregoslupa ;) Wiecie co dziewczyny jak weszlam do tego sklepu i zobaczylam te lozeczka mnostwo lozeczek i wozkow lezka mi sie zakrecila ;) ZE SZCZESCIA ;),bo tak strasznie mi sie milo zrobilo,ze to juz niebawem,ze normalnie myslalam,ze nie wyjde ze sklepu ;)Ostatnio mialam ciezki okres mozecie mi wierzyc.Jakies takie smutki mnie lapaly a teraz jestem tak szczesliwa,ze nawet niepamietam juz o tych zlych chwilach ;)Ciesze sie strasznie na naszego szkraba ;) I pAmietajcie dziewczyny jak nawet was handra dopadnie to pamietajcie to minie !!!!Tyllko potrzeba wsparcia ;)bliskiej osobki ;) Wiolcia dla mnie wszedzie jest blisko ja co prawda mieszkam w Santry ;),ale dojazdy mamy bardzo zorganizowane ;)Moze kiedys wpadne ;)Wiola Ty kiedys pisalas ze chcesz numer do dobrej ginekolog ;)Dzwonilas juz pod tamten numer ???,bo jesli chcialabys jakis jeszcze inny numer to moze bym poszukala wsrod kolezanek ;) Hallo gdzie reszta ;) Mam nadzieje,ze do wieczorka zajrzycie ;) ,bo jak nie to...oj ;)heh!! pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola*20
Hej Mamuśki :)! Dzieki za mile przyjecie. Wiecie potrzebowalam wlasnie takich pogaduszek. Bo nie mam tutaj tak naprawde z kim porozmawiac o moich obawach zwiazanych z ciazy itp. Mam swojego Miśka ale wiecie o takich babskich sprawach lepiej rozmawia sie z kobitkami, co nie :). Bebolek masz racje, lepiej bedzie jak sama sie zglosze do tego szpitala. Lece do Polski 17 maja wiec musze koniecznie przed podroza udac sie do szpitala. Ainne ja bylam w Medicusie u pani doktor Malgorzaty Antepowicz, a to jej numer tel.: 0862316002. To naprawde bardzo mila i fajna babeczka. Szczerze polecam. Zabcia troszke ci zazdroszcze tych zakupow:) Ale wiem ze mnie czeka rowniez ta przyjemnosc wiec to jest taka pozytywna zazdrosc :).Nie ukrywam ze lezka mi sie w oku zakrecila :).Narazie musze sie wstrzymac bo niewiemy jaka jest plec dziecka. A wlasnie czy w 23 tyg.mozna juz dowiedziec sie jaka jest plec dziecka? Moze bedziecie w stanie mi doradzic bo przyznam ze jestem w kropce.Na poczatku jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to chcialam rodzic w Polsce ale moj chlopak uparl sie zebyl to w Irlandii rodzila, uzyl tylu argumentow wiec sie zgodzilam i tego nie zaluje. Wczoraj jednak powiedzial mi ze jesli chce rodzic w Polsce to nie ma sprzeciwu. Dziewczyny mowie wam myslalam ze wyjde z siebie jak to uslyszalam. Jestem wogole od poczatku ciazy bardzo nerwowa wiec mozecie sie domyslec jak zareagowalam na to co mi powiedzial !!! Poprostu szok. Obydwoje boimy sie ze sobie nie poradzimy jak sie dzidzia urodzi. Naszcescie jego mama ma byc tutaj dopoki nie urodze wiec napewno pomoze nam we wszystkim. Tylko co pozniej?! On w pracy a ja sama z dzidzia. Boje sie ze sobie kompletnie nie poradze. A w Polsce mam swoja mamusie i wiem ze na nia moge liczyc ale tylko w Polsce. Bo mam jeszcze 2 mlodsze siostry i niestety mama nie moze zostawic je i tak poprostu sobie wyjechac do mnie. Wiec jak myslicie lepiej bedzie jak bede rodzic w Polsce? Doradzcie cos bo ja naprawde nie wiem co mam robic. Buziaczki dla wszystkich dzieciatek w brzuszkach waszych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dzięki za nr to tej ginekolog, juz spisałam. A co do twoich rozterek: jestem w podobnej sytuacji. Chyba z 10 razy zmieniałam zdanie co do kraju, w którym chcę rodzic. Tutaj w Polsce mam swietną opiekę, szpital kliniczny, najlepsi lekarze, sprawdzona pani ginekolog podczas porodu..same plusy. Jednak zdecydowaliśmy, ze urodzę w Dublinie. Dwa plusy, bardzo wazne: mój mąż może nie doleciec na poród do Polski, przecież roznie to bywa, a ja musze mieć pewność, że będzie przy mnie. Po drugie, ten cholerny zasiłek. Jak urodzisz w Irlandii, to od razu go przyznaja podobno. I wiesz co, ja tez będę sama z dzieckiem, jak moj Rafal będzie w pracy. Teściowa przyjedzie na 2 tygodnie, a potem trzeba sobie radzić samemu. Ja jednak myslę, że nie taki diabeł straszny, w końcu nie my pierwsze, nie ostatnie. A pomyśl jaka to będzie fajna szkoła życia i sprawdzian, zobaczysz, ze sobie poradzisz. Też myślałam o pozostaniu w Polsce po porodzie, na ok. 3 miesiące, ale jak to kiedys powiedziała Żabcia, rodzina musi byc razem, nie wyobrażam sobie, zeby dziecko widzaiło ojca raz tylko kilka dni co miesiac. Kurcze, to są jednak trudne sytuacje, no nie? no ale coś trzeb poświęcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola*20
Wkoncu po to jestesmy zeby sobie pomagac :). Na wizyte raczej nie powoinnas dlugo czekac. Aine masz racje, nigdy nie wiadomo kiedy sie zacznie porod a ja chcem zeby moj chlopak byl podczas porodu i mnie wspieral. A jak bede w polsce to raczej nie bedzie mogl z dnia na dzien przyleciec do nas. Moja przyszla tesciowa raczej tez nie pobedzie dluzej jak 2 tyg. a pozniej wraca do Polski. Bo ona przylatuje tutaj 13 czerwca na dluzszy urlop ze wzgledu na swojego meza no i zostanie dopoki nie urodze. Wiec pozniej trzeba bedzie sobie samemu radzic :).To prawda rodzina powinna byc razem a nie osobno.Moze rzeczywiscie nie bedzie az tak zle. Bo ja jestem pesymistka i zawsze z gory ustalam ze bedzie zle. Ale w tym przypadku moze byc odwrotnie bo przeciez bedzie z nami nasze szczescie :) na ktore tak niecierpliwie czekamy. Tak sobie mysle ze jednak urodze tutaj. Wkoncu do odwaznych swiat nalezy:). Ja z chlopakiem nie mamy slubu i czytalam gdzies ze jak dziecko sie urodzi w irlandii to rejestrujac je matka musi podac swoje nazwisko dla dziecka. Moze wiecie o tym cos z deczka? A jak to jest z tym zasilkiem? Czy mozemy sie rowniez o niego starac chociaz nie jestesmy malzenstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam Karola ze w takim przypadku dostaje sie zasilek dla samotnej matki, ale zapytaj jeszcze dziewczyn, one sie lepiej orientują. I nie martw się na zapas, najlepiej popytaj o wszystko kobitki, które już sa mamami, podobno taki mały szkrab jest w stanie wynagrodzić wszystkie ciężkie chwile, jeden jego uśmiech i już się o niczym nie pamięta. A poza tym masz chłopaka, który się Tobą zaopiekuje, pomyśl, są dziewczyny, które muszą sobie samotnie z tym wszystkim radzić..Zobaczysz, nie będzie zle, kwestia nastawienia. Pewnie ,ze jest dużo roboty przy takim malenstwie , ale najważniejsze to chyba rzucić perfekcjonizm w kąt, nie przejmowac się, jak coś nie będzie dopięte na ostatni guzik, wiesz, nieposprzątany dom, nieumyte naczynia-to nieważne, od tego się świat nie zawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc przyszle mamulki ponownie ;) Musialam do Was napisac,bo normalnie KAROLA to na tylek ;) dostanie ;) Pozwolcie,ze wyraze swoje zdanie ;) Karolcia slonce ;) Co do plci powinni bez problemu Ci powiedziec ;)Mi niby powiedzieli,ze dziewczynka,ale nasz szkrab wierci sie strasznie ;) i trudno wychwycic plec ;/ Co za maly malpiszon pewnie nie chce zdradzic mamusi tajemnicy ;)no,ale nic ide w srode do lekarza i bede go dusic zeby wytezyl wzrok ;)Co do zakupow ;)Nie ma chyba nic lepszego jak zakupy ;)a wszczegolnosci dla kobiet;)Nie martw sie slonce Ciebie tez ta przyjemnosc czeka ;) Karolci sluchaj to jest normalne,ze masz obawy,ze sie boisz ja tez tak mam.Nie jestes sama,ale pomysl czy decyzja poroduw Polsce bylaby sluszna.Wiesz jak tak czytalam twoja sytuacje z chlopakiem to wierz mi jak bym slyszlala siebie i Krystiana;)Calkiem niedawno mielismy podobno rozmowe.Wiesz poprosilam go by poszedl ze mna do lekarza,ale powiedzial,ze absolutnie nie moze a jak chcialam rodzic tutaj to musze sobie radzic!!!Myslalam,ze sie przewroce jak uslyszlalam wlasnie takie slowa Jejku niespodziewalam sie ze wlasnie tak mi powie.No i zaczela sie woja powiedzialam mu ze predzej mnie sila wypchnie stad ale do Polski nie wroce.Mimo,ze mialam lzy w oczach i bylo mi ciezko zrozumiec jego slowa wiedzialam,ze nie moge pozwolic na to bysmy sie rozdzielili.I ty tez nie pozwol.Niech Twoj chlopak bedzie przy Tobie ;)Jedz smialo do Polski na badania i sama zobaczysz jak jest ciezko.Sama doswiadczylam takiego wyjazdu nie bylo mnie 5tyg.po tym calym wyjezdzie zapytalam Krystiana czy wytrzymal by to wszytsko do porodu.Wiesz moze by sie przyzwyczail do takiej rozlaki,ale jaka bysmy byli rodzinna.Jesli wogole mozna nazwac to rodzinna.Pamietaj Karolcia,ze takie sytuacje bardzo rozdzielaja ludzi wierz mi,ze wiem co pisze.On musi widziec jak przechodzisz ciaze jak rosnie ci brzuszek ;)jak maluda kopie ;),ze potem bedzie mogl wyczuc glowke stopke ;)Chcesz mu zabrac te chwile,ktore moga was zblizyc.Chcesz byc naprawde sama przy porodzie.Co z tego ze bedziesz mialal rodzine w Polsce ja tez mam moja mama nie mogla sie pogodzic,ze chce wrocic do Dublina,ale ja jej powiedzialam -mamo ja jestem dorosla wy zawsze bedziecie moja rodzinne ,ale ja musze zadbac o swoja rodzinne ;) Pamietaj nie pozwol by was rozdzielono.Nie martw sie detalami poradzisz sobie ja tez bede sama.Tylko na poczatku przyjedzie kilka osob,zeby mi pomoc,ale tak tez jestem zupelnie sama;(,bo moj michu ma niestety prace po 12godz;( No ale co mam zrobic zyc za cos musimy a przynajmniej bedziemy razem ;) Zobaczysz sama jak bedziecie wybierac wozek lozeczko czy jakies tam duperelki jak to ludzi zbliza a dziecko !!!Kochana nie ma nic piekniejszego miedzy dwojgiem ludzi jak dziecko ;)Nie chcialbym zeby Krystian zobaczyl mnie dopiero kilka miesiecy po porodzie!!!Dziecko moze tego tak nie odczuje,ale przeciez wlasnie poczatki sa trudne;( i ty bedzoeszpotrzebowac jego wsparcia zobaczysz sama jakie to wazne A potem polecisz do rodzinki ;)i mozesz sobie z nimi posiedziec kilka tygodni,ale pamietaj ze rodzina jest NAJWAZNIEJSZA ;)A twoj maluszek napewno wynagrodzi Wam trudne poczatki ;)Nie zamartwiaj sie tym wszystkim nie mysl o zlych rzeczach bo niepotrzebnie je przyciagniesz ;)Pomysl sobie ile radosci wprowadzi w wasze zycie maluszek ;)Najwazniejsze byscie byli razem a reszta jakos sie ulozy ;)Wiesz Karola jak Ci zle pisz ile chesz do nas kto by mial cie lepiej zrozumiec jak nie my przyszle mamuski ;)A u facetow to normalne,ze oni nierozumiej nas !!!Tez bylam przez jakis czas sama bylo mi trudno,ale jakos staram sie myslec pozytywnie ;)Nie bojcie sie kazdy z nas ma takie same obawy,ale trzeba sprostac zadniom i napewno dasz rade ;) Karolcia juz musze powoli konczyc ale co do twojego kolejnego pytania napisez ci jutro ;)mamnamyslei odnosnie zasilkow i nazwiska dla dziecka Dziewczyny nie traktujcie tez ciazy jak chorobe jesli nic sie nie dzieje tzn.ze jest wporzatku wszytko ;)A tutaj Irlandki jakos bez rutynowych badan rodza dzieci i jakos wszystko jest wporzatku ;)Glowki do gory i zacznijcie myslec pozytywnie ;) To i wasza dzidzia bedzie zadowolona ;) pamietajcie tez o jednej waznej rzeczy dziecko jest wasze i to wy musicie walczyc o wasza rodzinne ;) Nie jestescie same bo ja tez nie mam lekko ;)A chce wierzyc ze bedzie dobrze mimo iz zdaje sobie sprawe z tego,ze poczatki beda trudne ;( ale od czego mamy kafeterie ;)Jak co piszcie napewno jakas dobra duszyczka odpowie na nasze watpliwosci ;) ufffff ale sie rozpisalam uciekam,bo jmialam jakas kolacyjke zrobic;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po sniadanku po spacerku a tu nadal pustki uuuuuuuuuu ale klapsa dostaniecie No,ale podniose ;) ;) ;) Aine pewniE na majowce ;)hmmmmmmm ale sie rozmarzylam ;) tak bym chciala byc teraz w Polsce ;) ;) ;) tesknie za wlasnie takimi chwilami ;) Las jeziorko wycieczki rowerowe ;)jejku ja chce chociaz na chwile do Polski Aine ten link jest niepoprawny ;( Karola Nie chce sie martwic,ale chyba tak tutaj jest ;( z tym nazwiskiem,akle jeszcze sie dowiem jutro od kolezanki,ktora tutaj rodzila i nie maja slubu.Wiesz powiem Ci szczerze,ze mi strasznie przykro,ze nasza dzidzia nie bedzie miala nazwiska Krystiana ( jesli to prawda ),ale tez kiedys mi sie obilo to o uszy ;0Co do zasilkow mozesz napewno strac sie o CHILD BENEFIT najlepiej z tym nie czekac tylko odrazu po rejestracji dziecka i po dostaniu pps odrazu zlozyc pisemko,bo troche sie czeka.Mimo,ze urodzisz tutaj moze to potrwac nawet od 3-6 miesiecya,le z reguly okolo 3 zwroca ci wszytskie pieniazki tak wiec sie nie martw.Ja pewnie bede pierwsza to wszyko zalatwiac,wiec napewno wam napisze ;)Co do reszty zasilkow nie wiem czy planujesz starac sie o dodatek na mieszkanie ale ja raczej nie ryzykuje,bo sprawdzaja a nie chce oszukiwac ze jestem typowo samotna matka bo grozi takim oszustwem nawet do 3lat wiezienia.Kochana napewno jak tutaj urodzisz dostaniesz 1000euro ale na 4razy rozlozone ( do 6 roku zycia beda Ci placic ) Tak wiec dostniesz 250euro na 3miesiace +150euro na dziecko ;)Widzisz jakies korzysci bedziesz miala dla was ;)Jak tutaj urodzisz ;)A Polska co Ci da nie ma co sie zastanawiac mysl teraz o korzysciach i zeby Waszemu bobasowi bylo lepiej ;)Tutaj Wasze dziecko ma wiele mozliwosci nie myslalas nigdy o tym ;)Pomysl Karola Twoje dziecko juz od malego bedzie slyszalo angielski bedziesz mogal chociaz podstaw go uczyc otworzysz mu drzwi na lepsza przyszlosc ;)A przeciez o to rodzicom chodzi ;)by nasze pociechy mialy jak najlepiej ;)Twoja dzidzia nie dostanie odrazu obywatelstwa ale jesli minie wam 3lata pobytu a potem 5lat roznie bywa moze tyle zostaniecie to dziecko dostnie obywatelstwo trzeba tylko zlozyc pismo ;)Dziecko z podwojnym obywatelstwem to juz kolejna korzysc ;)Glowka do gory Twoje dziecko napewno kiedys ci podziekuje za wytrwalosc ;)Wiesz co do tych zasilkow to ja mam zapisane gdzie na jakiej stronie mozna wydrukowac druki i mam przykladowe druki jak sie wypelnia po Polsku ;) ;) ;) Jak bys byla zainteresowana to daj mi znac skseruje ci i wysle ;) Nie ma problemu ;)NIE MARTW SIE TYLKO ZACZNIJ SIE CIESZYC NOSISZ DRUGIE ZYCIE ;) POZDARWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matka nie musi podawac przy rejestracji dziecka swojego nazwiska. moze to byc nazwisko ojca. i nie musicie byc malzenstwem. tylko moze byc troche zamieszania bo mimo wszystko dzidzius rodzi sie z twoim nazwiskiem, tak jest wszedzie podpisany na tych szpitalnych papierkach. a o zasilek dla samotnej matki mozesz sie starac tylko wowczas gdy nie mieszkasz razem z ojcem dziecka. uwazaj, sprawdzaja to bardzo skrupulatnie. za to jesli mieszkacie razem mozecie oboje starac sie o dodatek dla rodzin. pozdrwawim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam pierwszomajowo, a Wy nie na pochodzie? hehe ja tylko na chwilę, bo dopiero wstałam. Zabcia link niepoprawny? nie mam pojęcia dlaczego, wklejalam bezposrednio ze strony, sprobuję jeszcze raz: http://morfeusz2001.webpark.pl/znieczulenie.porodu/zewoponowka.swf jak nie wejdzie to trudno. to jest taka fajna i przystępna prezentacja, gddzie mozna wirtualnie samemu zrobic znieczulenie. tymczasem borem lasem zmykam, trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Aine teraz juz jest dobry link juz sobie obejrzalam az mi ciarki przeszly ,a;e przynajmniej cos juz tam mniej wiecej wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bebolek20
hejak kochane chodzę wykonczona.... niewiem co mnie tak meczy... od poniedziałku sie zajmuje sunkiem (5letnim) siostry... i jest strasznie ze wzgledu na to ze on jest strasznie rozpieszczony!!!! iufff nawet niemiałam tu czasu zagladac.. ALE od dzis zawsze4 znajde ta chwilke zey sie przywitac... a co tam u was?? u mnie w porzadku.. oprócz tego zmeczenia.. i strasznie zaczol mnie olec kregosłup... czasami niedowytrzymania:( brzusio rosnie.. a w soote pojade do sulina kupic jakies spodnie ciążowe... kochane rzusio sie zaokraglił dosc dorze tylko tam gdzie jest pepuszek.. to mam taka line...wklesłą.. moja siostra twierdzi zre to od tego ze brzuch mi szyko rosnie.. i gumki w dresach sie odpowiednio nierozciagaja... ja nieczuje zey yło ciasno ale ta gumeczka mimo luzu sie tam wzyna.. z tad te spodnie ciazowe juz teraz.. co by sie brzuszek ładnie wyrównał cos mi klawiatura nawala i b niechce wskakiwac.. Ja na dzis uciekam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny ;0 Co tutaj takie pustki ;( U nas piekna pogoda ;),wiec tylko na chwilke wpadlam zeby zobaczyc co u was a tutaj tylko bebolek napisala ;) U mnie wszytsko wporzatku ;)Bylam wczoraj u lekarza w szpitalu Rotunda troche sie dowiedzialam ;),ale nie napisze,bo jestescie paskudy ;)Dowiecie sie czego wiecej jak bedziecie sie odzywac ;) A mam nawet cenne informacje ;)Pozdrawiam was serdecznie ;) Bebolek nie martw sie tym ta kreska tylko dbaj o brzuszek i nie tylko smaruj tez piersi i uda,bo ja nie smarowalam dosc czesto i wczoraj znalazalam roztep ;( Na brzuchu nie mam zadnego ale za to na udach mi sie zrobilo,bo triszke przytylam ;( Co do spodni ja kupila sobie jeansy z z gyumka i jestem zadowolona bo do wszystkiego pasuje a jak jest cieplo zakladam spodnice ciazowke ;)taka jak ogrodniczki ;)PAMIETAJ najwazniejsze,zeby nic cie nie cislo ;)Nie moze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×