Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Chorykroliku nie wiem w czym dokładnie masz problem, bo może ja postaram Ci się pomóc. Studiowałam prawo więc może coś wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
chodzi o sprawy rodzinne/mieszkaniowe, a dokladnie dlugi, jesli cos sie w tym orientujesz to moge opisac Ci sprawe na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
RudiK-napisalam, dziekuje. Dziewczyny, co z Wami dzisiaj? Tak tu pusto i cicho, wracam z pracy, a tu nic ;) Wiem, ze pogoda dzis do bani, ale jeszcze tylko 3 dni i weekend i ma byc cieplej :) Izuniek, a do ktorego szpitala jedziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo tylko z ciekawosci zapytalam o tabletki ja biore Ciest w Polsce bralam Novynette i po nich nie tylam a nawet schudlam a przy tych tragedia:O No pogoda dzis do bani, chyba zaraz zacznie padac a w niedziele taka piekna pogoda byla. Mam nadzieje, ze jakies lato bedzie w tym roku :P Dzis moj dzien serialowy usta usta i desperate housewives :) Dzis mi sie starsznie nudzi sama nie wiem co ze soba zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
just ale te tabletki to chyba nie dla karmiacych? ja tez ogladem desperatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam Chorykrólik ja jutro jade do mojego Gp w Dublinie a do szpitala Coombe dopiero 5 maja ale mam nadzieje ze juz jutro poznam płeć :) i ze bedzie to dziewczynka i ze wszystko jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa to musze zostac na moich cerazette bo zamierzam bardzo dlugo karmic piersia. lilac kupuje dwa te baldachimy bo sa taniutkie.kuzynka mi je przywiezie 1 maja:) tu kupie tylko stelaz bo niedrogie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Izuniek moze jestem niedoswiadczona, ale jak gp sprawdzi plec? Ma usg? No chyba, ze ginekologa masz jako gp to juz rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszlam sobie odpoczac (coz mecze sie nawet idac do toalety :)). Mam lozeczko, zmontowane i ustawione tak jak sobie bedzie stalo :) Oboje z mezem mielismy lezki w oczach jak na nowy mebel patrzylismy :):) Przemeblowanie zrobione, musze sobie tylko poukladac moje drobiazgi i pozbyc tego co zbedne. A jutro zerkne na posciel jak nie kupie to moze w Dublinie ... mam wprawdzie 2 zmiany co uszyla mi mama (niebieskie) ale chcialam jeszcze taka ochronke na szczebelki i podusie moze (pierzynke mam) ... Marigo czy jakas specjalna poduszka ma sie nadac ??? A baldachimy chyba kupie dwa jeden tiulowy a drugi taki jak kupilas Ty Marigo :) Chyba sie poplacze ... przez to lozeczko ... tak mi jakos ... miekko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chorykroliku :) tak moj Gp jest tez ginekologiem i ma sprzet :) takze jutro sie okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilac, z tego co wiem, to poduszeczka na początek dla dziecka nie jest potrzebna. Śpi sobie ono na płasko, ale może nie do informowana jestem... A jeśli chodzi o te ochraniacze to ja z nich rezygnuję, przynajmniej na początek. Słyszałam, że pediatrzy nie polecają, bo ograniczają cyrkulację powietrza w łóżeczku. Takiemu maluchowi nie grozi chyba uderzenie się samemu o szczebelki łóżeczka bo nie rusza się za bardzo... Później to co innego. Ale zrobisz jak zechcesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki RudiK :) jak "upoluje" cos ladnego to kupie ale moze wlasnie nie bede na ten moment zakladala nic na szczebelki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Izuniek a to juz rozumiem :) To zycze, aby tak sie ulozylo, ze bedzie wszystko wiadomo :) Ja wczoraj mojego zapytalam co by powiedzial na niespodzianke, a on, ze "on i tak wie, ze to chlopak". Faceci... Dzisiaj wolne i takie plany mialam, wstac raz dwa z rana, ogarnac sie i sklepy moje, na spokojnie z rano sobie bym jakis stanior wreszcie wyszukala. A tu klops, obudzilam sie, nos zapchany, kaszel meczy, brzuch sie caly od tego trzesie, az mi szkoda tego berbecia, ze sie tak meczy... Wprawdzie pobolewalo mnie gardlo od kilku dni, ale leczylam sie domowo-cytrynka, cebulka, miodek, czasem tabletka do ssania. Juz mi sie nie chce nigdzie isc, ale szkoda marnowac dzien w lozku. Zaraz przygotuje syropek z cebulki, moze pomoze. Czy powinnam juz biec do gp? Nie za bardzo mi sie chce hehe. A, jakis czas temu w pracy mowili, ze dostane dokument odn bezpieczenstwa pracy w ciazy i tak sie upominalam i ciagle mieli czas, a dzis dzwonia, ze potrzebne im do head officu pismo ode mnie (odreczne), ze jestem w ciazy i na kiedy data porodu. Czy ktoras z Was pisala takie pismo? Cos jeszcze powinnam w nim zawrzec? (odn przejscia na maternity nie znam jeszcze daty) Dziwne, na zwolnieniach mieli jasno, ze jestem w ciazy, a teraz zdziwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chorykrólik, Takie pismo to normalna sprawa. Zazwyczaj kazda praca zada takiego oswiadczenia choc wydawalo mi sie ze musi byc do niego dolaczone zaswiadczenie od GP (z data przewidywanego porodu). W pismie tym tylko oswiadczasz ze jestes w ciazy i ze spodziewana data porodu jest w dniu ... Macierzynski mozesz wziac nawet do kilku tygodni przed rozwiazaniem. Wedlug prawa irlandzkiego obowiazkowe sa jednak 2 tygodnie i to jest minimum które muisz podac. Tak ze jezeli chcesz jak najdluzej pracowac po prostu napisz date przejscia na macierzynski o 2 tygodnie wczesniejsza niz Twój termin porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
.Paulinka. dobrze, ze tu zagladasz :) Dziekuje, zaraz cos nagryzmole, zalacze tez swistek od lekarza z data, zeby sobie skopiowali i bedzie dobrze. A pracowac to mi sie szczerze mowiac juz nie chce, ale marnie placa na zwolnieniu, wiec mi szkoda :( Milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
To ja tez sobie stworzylam suwaczek :) http://www.suwaczki.com/tickers/zud3hqvk42wdo1ky.png Od jakiegos czasu szwedam sie po dzialach dla maluchow, ale wciaz boje sie kupowac, rozne strachy sie mnie trzymaja, wiem jakie, ale boje sie mowic glosno... Mam nadzieje, ze mi przejdzie, bo meczace to jest. Za tydzien szpital

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam dziewczyny wlasnie wrocilam z Dublina i bede miala córeczke o imieniu Laura :))))) wszystko jest ok mowil ze lozysko jest troszke nisko ale ze mam sie tym nie martwic :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo Izuniek GRATULACJE :):) i witaj w klubie "dziewczynskim" :):):) Rano jak jechalam do gp to tak mnie tam na dole zaklulo, ze ... i krzyklam sobie i lzy mi "wyszly" i siodme poty oblaly ... no to juz nie jest "smieszne":) Do mnie dzwonili dzis z Social ... - ale nie z tego co wysylalam formy o maciezynski tylko tego mojego "reginalnego" , ze mam dostarczyc pisma od pracodawcow, ze ... nie pracuje i nie biore pieniedzy od nich ... Nie wiem co to forma sprawdzenia? czy nie oni powinni sie do pracodawcy zwrocic? czarna magia z tymi urzedami ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis z tego ze sie dowiedzialam ze bedzie córka poszlam sobie do mothercare i kupilam 8 czesciowy komplecik akurat do szpitala no poprostu nie moglam sie oprzec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratulacje izuniek fajnie paulinka ze zagladasz- obcykana jestes z p rzepisow. napisalabys przy okazji cos wiecej o sobie i pogadala z nami czasem o tym i o niczym.widac czytasz nas-bo zawsze jestes na czas z odpowiedziami...... zapraszamy;) lilac zbliza sie.......ne oddalaj sie od domu;) ja mam dolka dzien kolejny:( wiec nie przysmucam. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo nie przysmucasza , moze to zespol napiec czy jakos tak? czy jest cos takiego co by Ci nastroj poprawilo? moze warto ... "zainwestowac"? :):):) . Ciekawe czy moja Stokrotka sie obroci czy tez ma w nosie stanie na glowie ... nie opuszcza mnie mysl, ze za miesiac moze byc po ... Jak nie bedzie mnie ze 2 dni to znaczy, ze juz PO, bo pewnie nie zdaze nastukac do Was, choc kto tam wie, moze jeszcze dam rade posprzatac ha, posciel zmienic ... Marigo sciskam Cie mocno:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie, dzis lekarz mi powiedzial ze mam nisko lozysko ok 3 cm od macicy ale powiedzial ze jak pojade do szpitala i mi o tym powiedza to mam sie tym nie martwic bo macica ciagle rosnie i lozysko sie podniesie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chorykrolik
Izuniek gratuluje :) A skoro lekarz powiedzial, ze masz sie nie martwic, to sie nie martw. Dosyc masz nerwow w domu, wiec spokojnie :) lilac teraz to juz tylko liczyc dni do chwili kiedy zobaczysz swoja mala akrobatke :) marigo trzymaj sie kochana, po deszczu zawsze wychodzi slonce :) Dobrej nocy Brzuchatki i Mamusie, aby snilo sie Wam pieknie i kolorowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... nie moge spac w nocy :( ktoras noc a mnie budzi bol pod lewym kolanem, zatkany nos i sucho w buzi (... bo oddycham buzia) Wstaje poczytam gazete i wracam do lozka ale to juz nie to samo ... stad od rana jestem zmeczona ... Zerkam w lustro i ... nie podobna jestem do siebie taka obrzmiala, kubka z herbata trudno mi utrzymac w grubasnych palcach, grubasne stopy na pulchnych "slupach" jeszcze mnie nosza ... Tak dzis mam wyjatkowy spadek formy ... i psychicznej i fizycznej :/ Milego dnia Dziewczyn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) to nowu ja.. z takim glupim pytaniem..jestem juz w irlandii mieszkam w enniscorthy i dziewczyna z ktora mieszkam nie wywozi smieci, magazynuje je w takiej szopie i nie mam pojecia co chce z nimi zrobic. kolezanka poradzila mi ze sa do kupienia worki za 7euro ktore normalnie wystawia sie i je biora bo wszysko jest oplacone w tym 7e. bylam w sklepie kupilam powiedzialam babce ze chcialabym do normalnych smieci worek i do recyklingu . dala mi fioletowy i bialy. wystawilam teraz ten fioletowy niby do wszystkich smieci ale oni tego nie zabrali! czy ktoraz z was moze uzywa te worki i moglaby mi wytlumaczyc ktory jest do czego? wiem ze glupi temat do tego watku ale mam nadzieje ze mi pomozecie bo nic w necie nie moge znalezc na ten temat..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, u mnie też spadek formy. Coraz trudniej mi się poruszać, nogi "zryte" a do tego dzisiejsza wizyta w szpitalu... Pojechałam na umówioną wizytę i tylko się zdenerwowałam, bo nie zrobili mi nic ponad to co u GP - badanie moczu, pomacanie brzucha i posłuchanie serduszka dziecka. Masakra jakaś. Od grudnia nie miałam żadnego badania krwi, o glukozie nie wspomnę. A szczegółowe usg tylko jedno. Możecie mi powiedzieć o co chodzi? Marigo Ty też do NMH chodziłaś i jak to było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Czesc kochaniutkie ;) U mnie dzis Radosny Dzien ;) Bylismy w szpitalu na usg ;) i.. na 100% jest Chlopak ;) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam ladne zdjecie siusiaka ;) choc nie bylo latwo go zdobyc bo maly jak zawsze sie wiercil jak szalony ;) Ma ponad 600g i ma dlugie nozki jak tatus ;) moj maz ma 1,97 metry ciekawa jestem czy pozniej syn przerosnie ojca.. hihihi Rozwija sie prawidlowo ;) jest na tyle juz duzy ze usg nie moze go objac w calosci ;) Jaka ja dzis Happy jestem ;) Buziaczki dla Was Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×