Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawska_bestia

FARBY LOREAL - Porady przeniesione z recenzji

Polecane posty

Gość blond_princesska
kulaunogi. Farba sztokholm ma oksydant 9%, daje ona najwyzszy stopien rozjasnienia podobnie jak 01. 02.03 z odcieni superrozjasniajacych, a tego dowiedzialam sie juz dawno od roznych fryzjerow do ktorych chodzilam. Tylko excelence ma 6% wody i stad daje odcien ciemniejszy niz farby preference. Ja uzywam syossa odcien 9-5 perlowy, z natury wlosy mam jasny braz, ale tlenione, probowalam juz chyba wszystkich farb i po jakims czasie zolkly nawet slynne glossy z loreala, poki co z syossa jestem zadowolona, a ma on wode 9%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garnier superrozjaśniający 111 sahara to prawdziwy fenomen, serio..a wlosy mam brązowe..teraz używam casting 1021 i też daje rade..mam mega ciemne włosy a rozjaśniają się do bieli ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blond_princesska
Taki fenomem, ze zolknie, szczegolnie Garnier, wiem z wlasnego doswiadczenia, zreszta poczytaj opinie. Jesli rozjasnia ci wlosy prawie do bialego to najwidoczniej masz malo pigmentu we wlosach, ktory przy rozjasnianiu wybija na zolty, gorzej jesli na rudy. Znam tez dziewczyny co maja brazowe wlosy i bez problemu rozjasniaja je prawie do bieli, a ja mam jasny braz, a nawet latem naturalnie mi sie rozjasniaja o 1-2 tony i nawet jesli uzylabym nie wiem jak super intensywnego rozjasniacza beda one zoltawe i nie ma farby, przez ktora ta zolc sie nie przebije, poki co syoss daje im rade i juz ponad tydzien kolor niezmiennie trzyma sie wlosow, w przypadku innych farb tak zachwalanych tutaj loreala kolor wymywa sie juz po 3-4 dniach, zgroza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agolek
chciałabym rozjaśnić włosy ciemny brąz(farbowane). Czytałam troche o Excellence i Preference.Czy powinnam użyć Exce...01, czy któryś z kolorów Prefer... do rozjaśniania włosów ciemnobrązowych? Chciałabym uzyskać kolor jasny brąz, coś pod orzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie ciemne włosy żeby rozjaśnić to trzeba zdekoloryzować, więc na 100% żadna z tych farb nie zadziała w oczekiwany sposób na Twoich włosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agolek
Jednak dziś zaryzykuję, w razie co kupię jeszcze jakiś brązik, gdyby trzeba było kryć drugi raz. Dam znać co mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do blond princesska- to niestety Twoje fryzjerki nie maja wiedzy na temat preference stockholm- on ma wode 6% wiem poniewaz moja kolezanka chemiczka pracujaca w profesjonalnym laboratorium badala stezenie wody w roznych farbach - obecnie wiekszosc producentow farb do wlosow nie musi podawac stezenia na opakowaniu, co do farb soyyos pewnie Tobie one sluza jednak sa to farby tzw metaliczne ktore po dluzszym stosowaniu powoduja iz sole amonowe odkladaj asi w strukturze wlosy pęczniejąc coraz bardziej co prowadzi do ich lamliwosci i uszkosdzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kulaunogi- dodanie wody 9% do stockholm spowoduje ze odcien bedzie troszke jasniejszy ale moze tez wybic na cieplejszy kolorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kulaunogi- kazda farba blond nawet ta super chlodna po miesiacu sie ociepli , ale ja mam doswiadeczenie z farbami blond alfparfu ktore daja chlodny blond i u przewazajacej wiekszosci wymywa sie do bezu a nie zlota , ale jak ze wszytkim sa wyjatki, z alfaparfu ladnie wychodzi 11.21 lub 10.10 ss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do weelinka- mozesz do wellatonu uzyc wody 6% , fakt farby welli daja do blondow wode 9% albo mozesz pomieszac wellaton 9.1 z polowka 8.1 i powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mala 85- podobny odcien da luo color 9.12 lub kolston perfect 9.16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do milenka1423 - dla Twojej mamy ladny braz i nie za ciemny z alfaparf to np 5NB lub 5.32 mieszasz z woda 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do agolek- farba farby nie rozjasni wiec musisz zrobic demakijaz wlosa np efassorem loreala z woda 6% po zmyciu refleksu braz mozesz nalozyc farbe w odcieniu np majirel 7.23 lub 7.13 co daje efekt orzechowy jasny braz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blond_princesska
majrel, watpie by mialy mala wiedze, obie sa dyplomowanymi fryzjerkami, u kazdej w salonie wisza certyfikaty, dziewczyny non stop jezdza na szkolenia, obie nie sa ze soba powiazane, dlaczego mialyby wprowadzac mnie w blad lub swoje kolezanki??? Az zapytam je tylko z czystej ciekawosci. Twojej wiedzy nie podwazam bo watek ten sledze od samego poczatku, ale o oksydancie 9% w preference takze czytalam na wizazu i tam takze dziewczyny powolywaly sie na niejakie laborantki wydajace to samo orzeczenie, ze ta farba posiada stezenie wody 9%, wszystko mozna znalezc w watku "najlepsze farby blond".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blond_princesska
Zapomnialam dodac, ze jesli chodzi o farby syoss sa one takze polecane przez fryzjerki udzielajace sie na wizazu, ogolem farby pallete, mowi sie, ze skladowo duzo sie zmienilo i farby te juz nie niszcza tak wlosow niz te co byly produkowane wieki temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wnikam w szczegóły ale to że fryzjerki jeżdżą na szkolenia i mają dyplomy to nie świadczy o ich wiedzy. Najlepszym dowodem wiedzy są opinie zadowolonych kleintek. Fryzjerka, fryzjerce nie równa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa nawet znam kobietkę która nie jest fryzjerką a wiedzę ma taką że nie jedna fryzjerka mogłaby się od niej uczyć. Od lat ma rzeszę zadowolonych klientek, a te z dyplomami się do niej myją. Ona się do tego urodziła i to jest najbardziej kompetentna osoba do tego zawodu, a nie taka która mamusia posłała do szkoły fryzjerskiej albo poszła bo już nigdzie miejsc nie było. Fryzjerów z dyplomami wszędzie na pęczki ale znaleźć w tym zawodzie prawdziwego fachowca graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do blondpricesska- ok , możliwe że od ulepszenia formuły preference woda jest teraz 9% co do palette niestety mialam z nia kontakt ze wzgledu na moje dwei kolezanki i musze stwierdzic ze to nadal najbardziej agresywna farba do wlsosow szczegolnie odcienie blondu szalenie mocne i bardzo zle dzialaja na skore glowy i wlokno wlosa ale kazdy lubi coś innego :) wiec ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blond_princesska
do MalwinkazBerlinka i tutaj prawie strzelilas w dziesiatke bo wlasnie te dziewczyny maja udokumentowana swoja wiedze, jedna po 10 latach druga po niespelna 8, wczesniej to byly tzw amatorki,wprawdzie jedna byla praktykantka ale odbiegla od zawodu fryzjerki bo nie mogla patrzec jak inni "profesjonalni" fryzjerzy partacza robote, a ze dziewczyny chcialy w koncu wyjsc z cienia to musialy miec ten papierek, zeby zaczac porzadna dzialanosc gospodarcza. Obecnie prowadza interes i naprawde moge powiedziec, ze maja szeroie grono bardzo zadowolonych klientek i to grono wciaz sie poszerza, ja dowiedzialam sie o tych dwoch paniach droga pantoflowa, poki co zadna konkurencja im swinstwa nie robi ale na poczatku probowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milenka1423
Dziekuje Ci bardzo Majrel napewno skorzystamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulaunogi
yyyhhh, no nie poczekalam na twoja odp majrel a ze spieszylo mi sie bardzo, pofarbowalam wlosy tym preference na wodzie z loreal 9%, wlosy sa jakby w zimnej tonacji ale wydaje mi sie, ze przebija przez nie zloty kolor. Ostatni raz decyduje sie na farby drogeryjne, ten alfaparf ma niezle opinie ale widze, ze wsrod fryzjerow wciaz krazy zmowa milczenia i Loreal wychwalaja pod niebiosa, praktycznie w mojej miejscowosci sa chyba z 4 salony renomowane ale tam fyzjerki zaklinaja sie wrecz, ze alfaparf to malo znana marka a nie ma nic lepszego niz Loreal no i za farbowania majirel na wlosach sredniej dlugosci to koszt z rzedu 160zl wiec sama majirel widzisz, ze dziewczyny leca do ciebie po porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kulaunogi- Alfaparf jest na polskim rynku juz od 1990 roku i ma produkty moim zdaniem lepsze od loreal , ktory jest tez dobry ale jednak ostatnio troche sie popsul - loreal ma gorsze produkty do pielegnacji, w kazdym miescie jest mnostwo zakaladow loreal i wiekszosc fryzjerow powtarza jak papuga ze to najlepsza firma - owszem jest dobra ale są lepsze , ja nadal uzywam loreala jak i alfaparf a chcialabym jeszcze rewelacyjna moim zdaniem firme Framesi - jednak w Polsce malo dostepna, mam tez kolege ktory pracuje na swietnych farbach firmy Keune , jednak jak na razie na nich nie pracuje , ale widzialam efekty:) i musze powiedziec ze bardzo bardzo udana marka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulaunogi
No to kochana teraz sie usmialam :D, wierz mi lub nie, ale widac jaka jest wiedza rzekomych fryzjerow technikow czy innych szkoleniowcow na moje pytanie o Alfaparf mowia mi, ze ta firma to chyba od niedawna na polskim rynku stad maly popyt :D albo specjalnie wprowadzaja ludzi w blad, zeby utrzymac wciaz dobra renome Loreal, ja tam nie mowie, ze to zla marka produktow ale wierze, ze sa lepsze. Pzejrze sobie te farbki o ktorych mowisz i wrazie wyboru zglosze sie do ciebie o porade. majrel a co sadzisz o tonerach? Typu wella shaders and toners, pamietam znajoma, ktora namietnie wychwala te tonery, ze pomagaja jej utrzymywac kolor blond bez zazolcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do kalaunogi- ja z welli do tonowania wlosow rozjasnianych uzywam touch , albo odcien 8.81 albo 7.89 ten pierwszy nadaje typowo chlodny jasny platynowo- perlowy odcien ten drugi najlepiej tonuje mega żolte wlosy z tym z nalezy go trzymac ok od 4 do gora 7, 8 minut bo potrafi przyciemnic wlosy na szary odcien , do tonowania blond wloswo fajny jest tez bez amoniaku alfaparf color wear - duzo ladnych chlodnych blondow do tonowania wlosow po rozjasnianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia kluska
Droga Mjarel! Nie wiem co mnie podkusiło, wczoraj farbowałam włosy Loreal Excellence 8.13 (wcześniej używałam z tej samej serii 10.21 i był piękny), wyszedł strasznie ciemny! :( Myłam je 4 razy i troszeczkę się spłukał z lekkim fioletowym refleksem. Dodam, że mam cienkie i delikatne włosy. Czy mogę dzisiaj położyć znowu mój ukochany kolor 10.21??? Położyć go na całość?? (włosy już farbowane nieszczęsnym 8.13, więc mają jednolity kolor, co prawda z lekko lekkim rudawym odrostem). Jak długo mogę trzymać 10.21 żeby nie wyszedł fiolet? (kiedyś miałam nieprzyjemną sytuację właśnie z blondami preference bo wychodziły fioletowe).Czy położyć go na całość od razu? Ratuj :( Z góry serdecznie dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kulaunogi
majrel chyba zdecyduje sie na Wella Touch, tylko z woda o jakim stezeniu mieszac te kolory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia pyta MAJIREL
Droga majirel a do farby richesse dia color jakiej użyć wody % ? I gdzie mogę ją kupić? Bo w sklepie fryzjerskim jest tylko cała duża butla możliwa do kupienia;/ Jakiej musi być ta woda? Musi być oryginalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalia pyta MAJIREL
zapomniałam dodać do richesse 9.02 chcę lekko przyciemnić włosy jaki odcien daje ta farba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia kluska
Majirel. Myłam kolejny raz te moje ciemne 8.13 z excellence. wypłukuje troszkę. Mimo to mogę go pokryć 10.21??? Jak długo trzymać farbę i czy mam dać ją od razu po całości? (boję się tych fioletów). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agolek
Do Majirel :dzisiaj jestem po farbowaniu pref...01, miałam ciemny brąz-wyszedł o ton jaśniejszy kolor-średni brąz. Wprawdzie na odrostach był trochę jaśniejszy (mam włosy szatyn), było ok. Na to nałożyłyśmy pref...opalizujący kasztan, jestem zadowolona z rezultatu. Aczkolwiek nikomu nie chcę doradzać, bo włosy mają różną strukturę i będą różnie reagować.Oczywiście co innego naturalne i farbowane(chyba też ważne jaka farba wcześniej, jeżeli były wcześniej farbowane). Farba śmierdzi, ale mam wrażenie, że nie jest tak inwazyjna, włosy miłe w dotyku i ładnie błyszczą po załączonej odżywce.Widziałam paletę, piękne kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×