Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość kwietnióweczka09
Hej kwiecień2009, nie zmieniaj nicka bo zapeszysz!! Na ostatniej wizycie jeszcze nie miałam rozwarcia, szyjka twarda i zamknięta, zobaczymy jak teraz....za to mnie od jakichś dwóch tygodni w nocy tak strasznie ból brzucha męczy (jak na @)i krzyża, że przy najmniejszym ruchu się wybudzam...wyczytałam, że są to jakieś skurcze przepowiadające i też się denerwuję...już nie mogę się tej soboty doczekać, teraz już na pewno nie dam się zbyć na następne 3 tygodnie bo zwariuję albo co gorsza zacznę rodzić w tym czasie:-)Masz już wszystko przygotowane?Ja nawet torby nie mam jeszcze w połowie spakowanej:-)Dopiero piorę i prasuję ciuszki dla małej...ale łóżeczko od wczoraj już stoi i się wietrzy i pięknie wygląda w pokoju....:-)Pozdrawiam i trzymam kciuki, za nas dwie żebyśmy do kwietnia dotrwały....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka09
oo monic80, pisałyśmy jednocześnie;-) Jak ja Ci zazdroszczę, że już masz po wszystkim i masz malutką po drugiej stronie brzuszka:-) Rana na pewno boli, podobno te mięśnie się zrastają i to tak boli...ale jak tyle "wycierpiałyśmy" w ciąży to i ten ból przeżyjemy:-) Odezwę się po wizycie i wszystko powiem....trzymajcie się tam zdrowo...pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
Witam!!!! Trzymam kciuki za Wasze wszystkie maleństwa , które nie chcą się obrócić.Moja malutka się obróciła w końcu więc jest szansa ,że Wasze maluszki tez się obrócą.Szkoda ,że z żadną z Was się nie spotkam bo termin mam na drugą połowę kwietnia :( POZDRAWIAM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwietnióweczka09
Gola80, a w którym tygodniu Twoja córeczka zdecydowała się usadowić główką w dół?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
Hej kwietnióweczka! Mój mały uparciuch obrócił się 32 tygodniu, ale mojej koleżanki syn obrócił się dopiero na dwa tygodnie przed porodem:) Więc jeszcze wszystko może się jeszcze zmienić. POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość admino
Drogie forumowiczki, proszę zwrócić uwagę na temat i nie zaśmiecać forum. W tym miejscu piszemy o Łubinowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie.. ja jestem juz po jednym porodzie, w świetochlowicach niestety personel tam sie zmienil calkowicie, i nie wiedzialam gdzie rodzic az moja ciocia pracujaca w chorzowie w szpitalu poradzila mi ten szpital..zreszta okazalo sie ze nasza ciocia inna jest tam polozna. jestem w 20 tyg ciazy, 26 marca ide na usg 4d narazie tylko tyle.. a potem pod koniec ciazy planuje isc na jedna wizyte do jakiejs pani doktor ktora tam pracuje (100zl za wizyte), no i z tego co wiem to nie bedzie problemu z wypisaniem skierowania na porod..a o doktorze Wieczorku tez slyszalam sama superlatywy!! wlasnie u niego mam usg..zobacze na wlasne oczy :) ma ktoras z Was porod na koniec lipca/ poczatek sierpnia?? pozdrawiam i przy okazji polecam cos co sie moze przydac!! http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2027609

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leelu2
Cześć dziewczyny :)) Ja mam termin na 4 kwiecień... Czy możecie mi powiedzieć czy z przedwczesnym terminem albo przenoszonym się idzie do tej kliniki, bo gdzieś czytałam że lepiej do normalnego szpitala bo bezpieczniej...Pozdrawiam gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
do Leelu2:Jeśli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i wszystko jest ok z Twoim zdrowiem to możesz rodzić na Łubinowej, problem polega tam tylko na tym ,że nie mają oddziału czy sali "patologii" noworodka, czyli specjalistycznych sprzętów dla wcześniaków czy jakoścoś tak.Dlatego pacjętki,u których z góry wiadomo że mogą wystapić komlikacje są odsyłane do innych szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
do Leelu2:Jeśli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i wszystko jest ok z Twoim zdrowiem to możesz rodzić na Łubinowej, problem polega tam tylko na tym ,że nie mają oddziału czy sali "patologii" noworodka, czyli specjalistycznych sprzętów dla wcześniaków czy jakoścoś tak.Dlatego pacjentki,u których z góry wiadomo że mogą wystapić komlikacje są odsyłane do innych szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
do Leelu2:Jeśli Twoja ciąża przebiega prawidłowo i wszystko jest ok z Twoim zdrowiem to możesz rodzić na Łubinowej, problem polega tam tylko na tym ,że nie mają oddziału czy sali "patologii" noworodka, czyli specjalistycznych sprzętów dla wcześniaków czy jakoścoś tak.Dlatego pacjentki,u których z góry wiadomo że mogą wystapić komlikacje są odsyłane do innych szpitali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leelu2
Dzięki Gola80 za odpowiedź :)) wiem teraz co i jak :) mam nadzieję że wszytsko będzie dobrze i mała urodzi sie w terminie, wszystko narazie na to wskazuje... A Ty rodziłaś w tym szpitalu? Jeszcze tylko muszę zadzwonić i się dopytać czy mają jakieś wymogi co do tego co wziąść do szpitala dla siebie i malutkiej bo zapomniałam się zapytać....Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasmyk
Witam. Chciałam zapytać wszystkie rodzące w szpitalu na Łubinowej czy jest tam możliwość rodzenia w wodzie? Jeśli nie to czy można skorzystać z wanny w I fazie porodu? Chciałam się jeszcze dowiedzieć czy można opłacić prywatną położną do porodu? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysia82
Ja nie opłacałam położnej,zaufałam tej co była na zmianie,tam chyba nie ma potrzeby opłacać polożnej bo wszystkie zajmują sie pacjentkami bardzo dobrze.Leżalam na sali z dziewczyną która tez nie opłacała nikogo i była bardzo zadowolona.Wiesz to nie sztuka byc dobrze obsłuzonym tylko dlatego ze komus zapłacisz. Generalnie zawsze jest lepiej podziekowac po porodzie jak już bardzo sie chce to zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
Ponownie do Leelu2: Wysłały mi się 3 odpowiedzi i to z błędami (ups..) Nie rodziłam jeszcze na Łubinowej ,ale mam taki zamiar.W każdym razie pytałam dr.Wieczorka właśnie o to. Ktoś pytał o wannę chyba można skorzystać, bo na stronie Łubinowej są zdjęcia na ,których jest wanna,ale ile to kosztuje ewentualnie tao nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasmyk
Dziękuję za odpowiedzi. Pytałam o położną bo czytałam ostatnio kilka artykułów o porodzie na osobnej sali, prywatnej położnej itp. Kobiety które się wypowiadały bardzo chwaliły sobie to, że położna jest cały czas tylko przy nich, że nie biega tam i z powrotem i nie odbiera kilku porodów na raz. Ale skoro chwalicie położne na Łubinowej to ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do położnej to dziewczyny wiem, że p.Basia o której przeczytałam tu sporo negatytwnych opinii już nie pracuje na łubinowej:) Kilka tygodni temu została zwolniona, bo wpływało na nią dużo skarg . Myślę, że jest to dobra wiadomość dla wszystkich, które chcą rodzić na łubinowej:)pozdrawiam p.s. jest ktoś na koniec czerwca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aureola
Klaudia czy to chodziło o położną p. Basię Dudek konkretnie?? Czy to ona już nie pracuje na Łubinowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie wiem czy chodziło dokładnie o p. Basie Dudek, ale z tego co mi wiadoo to tylko jedna p.Basia tam pracowała, więc wygląda na to że chyba tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha8lina
Do Gola80: Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leelu2
Z tego co czytałam na różnych stronach można rodzić na Łubinowej na kilka sposobów w tym jest poród w wannie :)) ja może też skorzystam bo czytałam wiele dobrego :) sądzę też że jest refundowany jak każdy inny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Leelu* Rodziłam na Łubinowej w styczniu. Absolutnie nie ma możliwości porodu w wodzie (wannie). Z wanny można korzystać w pierwszej fazie porodu, woda łagodzi ból. Sama wprawdzie nie korzystałam, ale podpytywałam położną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasmyk
Rzeczywiście jest różnica między porodem w wodzie a do wody. Poród w wodzie oznacza skorzystanie z wanny w I fazie porodu w celu zmniejszenia bólu, a poród do wody oznacza, że dziecko rodzi się w wannie, tam zostaje przecięta pępowina itp. Do takiego porodu musi być odpowiednio przeszkolony personel, podobno jeśli nie potrafi się odebrać takiego porodu dziecko moze wziąść wcześniej pierwszy oddech i zachłynąć się wodą. Ostatnio dużo na ten temat czytam :) Pomimo to, że nie można na Łubinowej urodzić do wody cieszę się, że jest możliość skorzystania z wanny... to duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasmyk
Ups :) Wkradło mi się trochę błędów... oczywiście miało być zachłysnąć i możliwość. Pozjadałam kilka literek :D Chciałam jeszcze zapytać czy szpital organizuje szkołe rodzenia? Słyszałam, że niektóre szpitale mają taką możliwość, można wtedy zapoznać się z szpitalem, salą porodową i personelem. Jeśli nie ma takiej szkoły to czy mogłybyście się podzielić tym gdzie chodziłyście do szkoły rodzenia? Czy jakaś w okolicach Katowic jest godna polecenia? Pozdrawiam przyszłe mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bliźniak2009
witam, USG jest dodatkowo płatne czy jest to w cenie wizyty 150zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aniasmyk: na łubinowej jest szkoła rodzenia o ile dobrze pamiętam to jest to koszt 200zł.zajęcia podobno odbywaja się wieczorami.:) do bliźniak2009: normalne usg jest w cenie wizyty, za połówkowe ja płaciłam osobno 200zł, tak samo płaci się za usg 4d. Chociaż nam dr. Wieczorek włączył usg 4d(i nic nie płaciliśmy tzn tylko za wizyte) żebyśmy zobaczyli buzie naszego maleństwa ale nasze maleństwo jest strasznie wstydliwe bo się zasłaniało rączkami, tak samo było na połówkowym- a lekarz kilkakrotnie próbował nam pokazać maleństwo w kolorze. Mam pytanie do dziweczyn, które mają nagrane badanie usg na płyte czy u Was słychać bicie serduszka??Bo u nas nie a kilka razy lekarz sprawdzał czy serduszko bije prawidłowo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniasmyk
Klaudia h. dziękuję Ci za odpowiedź. Nie orientujesz się może czy ta szkoła jest godna polecenia? Chodziłaś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leelu2
Dzięki Ag.usia za sprostowanie :) cały czas myślałam że tam można rodzić w wodzie i do wody rówież ale widzę że się myliłam...Ale dobrze że można w wodzie w pierwszej fazie :) chyba sobie skorzystam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gola80
Do Ha8lina: Ja mam termin na 24 kwietnia a TY?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta, poród w wodzie na Łubinowej-tak, tak w prostokątnej wannie. Odpowiedzcie mi dziewczęta jak dzidziuś wyjdzie na świat w takiej wanience??? No cóż, ja tego sobie nie wyobrażam. To nie kwestia personelu, ale sprzętu. Do porodu w wannie jest niezbędna wanna o innym kształcie niż prostokąt!!!!! Co do 4d czytam tu o jakiś kolorach??? To też dobre, wszystko to dzieło wyobraźni. Dziewczyny jak nie macie info co to jest USG to poszukajcie w necie pod hasłem USG 4d tam jest mnóstwo tego. Nawet w hasłach pod tą kafeterią jest jeden ciekawy adres. Polecam dla przyszłych mam. Pozdrowienia Tesska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×