Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość Aneta 1978
Ja w ciąży przytyłam bardzo dużo wyglądałam jak słoniątko.Od 29 t.c. miałam problem że mała urodzi się przedwcześnie i ostatnie dwa miesiące prawie cały czas leżałam a dogadzała mi moja mama więc przytyłam przez całą ciążę aż 20 kg.Ale dla pocieszenia innych mam zrzuciłam bez problemów bez żadnych ćwiczeń i katowania się dietami i dodam że karmie piersią moją już 5 miesięczną gwiazdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamadwójki
Przy pierwszym dziecku cała akcja trwała około 5 godzin (od pierwszego skurczu) czyli trochę dłużej. Przy tej okazji dowiedziałam się, że przy następnym porodzie mam nie zwlekać tylko natychmiast jechać do szpitala. Wtedy nie rodziłam na Łubinowej, mam więc porównanie. Łubinowa wygrywa we wszystkich kategoriach. Chyba nie było nic co by mi przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama dwójki- ale Ci zazdroszczę takich krótkich porodów. Oby i w naszym przypadku oczekujących mam było też tak szybko i sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta 1978, jak Ty to zrobiłaś?????? ja jem jak smok, apetyt mam za siebie, męża i maleństwo, a w 21 tyg. przytyłam zaledwie 2,5 kg.!!! Niczego sobie nie odmawiając, zawsze miałam dobra przemianę materii ale teraz zaczyna mnie to bardziej martwic niż cieszyc.... dr Ślęczka coprawda mnie uspakaja, mówiąc że wszystko jest ok, ale wiesz jak to jest młoda mama zawsze sobie cos wymyśli.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Podobno dr Śleczka od dzisiaj ma 2 tyg urlopu???? Czy któras z Was może to potwierdzić?? Trochę głupio rodzić ze świadomoscią , ze "twój" lekarz w razie czego jest poza zasięgiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta 1978
mama 1982 nic się nie martw tym że mało przytyłaś.Znam mamy które na początku ciąży chudły a nie przybierały.Ja nie miałam porannych nudności i przyznam szczerze nie odżywiałam się zbyt zdrowo.Otwieraliśmy własny interes i jedliśmy na mieście bo nie było czasu na gotowanie obiadów.Grunt żeby dzidziuś brzybierał na wadze prawidłowo ty nie musisz dużo przytyć.Jeśli lekarz mówi że jest ok. to się nie martw.Tycie mamy a wzrost malucha nie zawsze idą w parze.Ja według norm przytyłam za dużo a nasza niunia aż taka wielka się nie urodziła.Z moim tyciem powinnam urodzić co najmniej 4 kg dzidziusia.A i ja jeszcze 2 m-c leżałam prawie plackiem tylko tyle co wstawałam do toalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_34
właśnie nie ma się co martwić z tym tyciem ja z pierwszym dzieckiem przytylam 3 kg tylko , wcale brzuszka nie mialam wszystkie kobitki na położniczym patrzały na mnie jak na idiotke :) nie mówiąc o wszystkich wokoło w miejscu zamieszkania jak wyszłam na spacerek z dzidkiem, teraz przytyłam prawie trzy ale jakie mam brzuszysko jak betoniara :) dosłownie nie idę tylko się toczę :) a gdzie tam maj -chyba pokulają mnie na łubinową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_34
właśnie nie ma się co martwić z tym tyciem ja z pierwszym dzieckiem przytylam 3 kg tylko , wcale brzuszka nie mialam wszystkie kobitki na położniczym patrzały na mnie jak na idiotke :) nie mówiąc o wszystkich wokoło w miejscu zamieszkania jak wyszłam na spacerek z dzidkiem, teraz przytyłam prawie trzy ale jakie mam brzuszysko jak betoniara :) dosłownie nie idę tylko się toczę :) a gdzie tam maj -chyba pokulają mnie na łubinową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to prawda dr Śleczka idzie na urlop byłam we wtorek na wizycie, i mówił nam że idzie na urlop i ma urwanie głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z Was się orientuje czy Łubinowa zgłasza fakt narodzin dziecka do Urzędu Miasta Katowice (czy do USC) automatycznie po narodzinach czy trzeba tę formalność załatwić samemu ? pytam bo niektóre szpitale zgłaszają same.Dzięki i pozdrawiam mamuśki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ma jeszcze do Was pytanie, mam wadę wzroku +10, +2 dr ŚLĘCZKA powiedział żę wymagana jest konsultacja z okulista, ( którą mam zaplanowaną na koniec marca), czy któraś z Was miała taką sytuację??? albo słyszała o podobnej??? Co może mi powiedziec okulista, czy jest to wskazanie do cesarki??? Ostatnio zauważyłam, że oczy bardzo mi się męczą, szczególnie to słabsze, po 15 minutach przed monitorem strasznie mnie boli, dlatego też już nie pracuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@mama1982 znalazłam takie rozporządzenie wg Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego: Wskazania okulistyczne: - Wskazania do operacji cięcia cesarskiego w przypadku niektórych schorzeń mających wpływ na stan narządu wzroku obejmują obecnie wyłącznie zaawansowane retinopatie i odwarstwienie siatkówki. - Decyzję o konieczności wykonania cięcia cesarskiego podejmuje specjalista położnik po uwzględnieniu pisemnej opinii okulisty. tu z kafe starszy temat http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4360559 może coś ci się przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
Wszystkie formalności załatwia się samemu - u mnie zrobił to od razu mąż :) W szpitalu dokładnie mówią co, gdzie i z jakimi dokumentami załatwić, więc nie ma z tym problemu. Trzeba tylko troszkę znać Katowice. Do tego, przed wyjściem ze szpitala , nalezy dokładnie określić gdzie będzie dziecko należało do przychodni (dokładny adres!) i jak będzie nazywał się lekarz dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita78
Do Mamy :Jeżeli chodzi o wskazanie okulistyczne do cc to przy wadzie" -10 "miałam problem aby otrzymać zaświadczenie , że mam mieć je wykonane ze względu na wadę u "Państwowego okulisty" natomiast dr. Ślęczka nie chciał odpowiadać za naturalny poród bo bał się odp. za moją ślepotę, która mogła być wynikiem porodu naturalnego w związku, z tym wysłał mnie do lekarza okulisty współpracującego z kliniką i dostałam takie zaświadczenie ( oczywiście lekarza prywatnego). Później poszłam do innych lekarzy okulistówpo porodzie (np. zakładowego) i bardzo się dziwili, że mój państwowy lekarz nie chciał mi dać takiego skierownia przy takiej wadzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita78
Do Mamy :Jeżeli chodzi o wskazanie okulistyczne do cc to przy wadzie" -10 "miałam problem aby otrzymać zaświadczenie , że mam mieć je wykonane ze względu na wadę u "Państwowego okulisty" natomiast dr. Ślęczka nie chciał odpowiadać za naturalny poród bo bał się odp. za moją ślepotę, która mogła być wynikiem porodu naturalnego w związku, z tym wysłał mnie do lekarza okulisty współpracującego z kliniką i dostałam takie zaświadczenie ( oczywiście lekarza prywatnego). Później poszłam do innych lekarzy okulistówpo porodzie (np. zakładowego) i bardzo się dziwili, że mój państwowy lekarz nie chciał mi dać takiego skierownia przy takiej wadzie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melatoninka
Kilkanaście dni temu rodziłam na Łubinowej. Moje wrażenia są ok, ale bez specjalnych zachwytów. Myślę, że nasze odczucia i oceny są uzależnione od poprzednich doświadczeń lub ich braku. To była moja druga ciąża. Obydwie były prowadzone przez dr Śllęczkę. Pierwsze dziecko kilka lat temu, jak jeszcze nie było szpitala na Łubinowej, rodziłam w szpitalu miejskim, w który wtedy dr pracował. Byłam bardzo zadowolona z opieki a podejście pana dr było zupełnie inne niż teraz. Był bardziej zaangażowany. Swoje pacjentki odwiedzał po porodzie i wykazywał zainteresowanie. Teraz zupełnie inaczej. Opieka położnych bardzo dobra, ale w szpitalu miejskim też byłam zadowolona. Jedyne co mogę zapisać na plus Łubinowej to nie musiałam się prosić o mleko dla dziecka, a w szpitalu miejskim robili problemy. Więcej dzieci nie planuję, ale gdyby tak było to nie koniecznie Łubinowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam mieć cc z tego co wiem to znieczulenie podają przez zastrzyk ale slyszałam tez o nowej metodzie znieczulenie opdawane przez kroplówke, nie wiecie jak jest na lubinowej (mam miec tam cc końcem marcaale wizyte mam u lekarza 24.02 ale już teraz jestem ciekawa) a i jeszcze jedno czy każdy pokój ma swoja łazienke czy jest wspólna dla wszystkich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaAgatki
Ja byłam w pokoju 2 osobowym, z TV oraz łazienką ( z prysznicem). W pokoju każda osoba ma swoją szafeczkę na podręczne rzeczy - posiada wysuwany blat na którym można zjeść obiadek.W pokoju jest rownież przewijak dla maleństwa. Myślę, że w każdym pokoju jest taki sam standard :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko jak to jest w przypadku cc na łubinowej jak się leży po znieczuleniu kto się zajmuje dzidziusiem? przewijaniem? jak mama nie jest w stanie wstać z łóżka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pele-pela2
Po cięciu przez 24h (tyle mniej więcej leżysz po cięciu) dzidziuś jest na oddziale noworodkowym i tam się nim zajmują, jeżeli nie leży w inkubatorze to można go zabrać do mamy jak ktoś przychodzi w odwiedziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odp.:) a orientujesz się moze czy do cc wziąść koszule tak jak w informatorze czy dostaje się lub kupuje ubranie jak do operacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pele-pela2
Ja dostałam koszule szpitalną do cięcia, nic za nią nie płaciłam. Jesteś w niej do czasu uruchomienia. Jak wstaniesz to prysznic i przebierasz się w swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam robić usg połówkowe na Łubinowej w przyszłym tygodniu ale ze względu na wyjazd mojego męża musimy je przyspieszyć i idziemy dzisiaj z tym że nie na Łubinową a do lekarza z mojego miasta. Już nie mogę się doczekać mam nadzieję że maluszek rozchyli nóżki i zdradzi nam płeć :) A na łubinową zamierzam zacząć chodzić początku kwietnia może wybiorę się pod koniec marca (termin porodu z usg mam na 26 czerwca z om na 02 lipca). Oczywiście nie biorę pod uwagę innego szpitala niż Łubinowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja króciutko! Jestem już po wszystkim. Miałam cesarskie cięcie. Łubinową polecam i nie żałuję dokonanego wyboru. Przede wszystkim wspominam lekarzy. Wszyscy byli przesympatyczni. Rodziłam w czasie sporego ruchu na porodówce i mimo takiego nawału pracy wszyscy działali tak jak trzeba. Pozdrawiam wszystkie oczekujące!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mea Na wstępie gratulacje :D Jeśli będziesz miała więcej czasu opisz coś dokładniej tzn. jak wspominasz same znieczulenie i ile dochodziłaś do siebie i jak wyglądała opieka nad dzieciątkiem ( czy mogłaś karmić piersią). Jak się czujesz ? już doszłaś do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula1
Witam Rodziłam na Łubinowej przez cesarskie ciecie. Wszystkim przyszłym mamą gorąco polecam ten szpital, mimo strasznego nawału rodzących opieka na wysokim poziomie. Cięcie miałam o 8:00 i zaraz małego położyli obok mnie i tak leżeliśmy sobie razem co jakis czas zaglądała do Nas pielęgniarka czy wszystko OK i pytała czy może chcę oddac małego i odpocząć ale Ja osobiście lepiej sie czułam mając go przy sobie i tak leżeliśmy razem do wieczora. Po cesarce doszłam bardzo szybko do siebie. Życzę powodzenia wszystkim przyszłym mamusią:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, napiszcie coś więcej, odnośnie Waszych doświadczeń co do wskazań do cc z powodu wady wzroku??? Ja jestem w 22 tc, i od niedawna na l4, mam +10 i +3, bardzo bola mnie oczy ( dlatego poszłam na l4)szczególnie to słabsze,. Przed komp. wytrzymuję dosłownie 20 min.! Dr Ślęczka, powiedział że na plusach się nie zna i prosił o wizytę i opinię mojej okulistki. Ale wizyte mam dopiero pod koniec marca. Do tego czasu niepewność mnie wykończy...... Miała może któraś podobną sytuację???? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×