Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Witam przyszłe mamy chcące rodzic na Łubinowej. Rok temu urodziłam tam córeczkę Amelkę. Jeżeli chodzi o wynik grupy krwi, to musi być ten z laboratorium, ponieważ zostałam okradziona 2 miesiące przed porodem i ponownie musiałam z laboratorium pobierać tę kartkę, gdyż sam zapis w karcie ciąży nie wystarczył w tym szpitalu. Becikowe załatwiałam już w rodzinnym mieście - więc albo do MOPSu trzeba się zgłosić - jeżeli jest w tym mieście, bądź do UM. U mnie wszystkie formalności z becikowym załatwiałam w MOPsie i o ile się dobrze orientuję to do roku po urodzeniu dziecka trzeba to załatwić. Kasa powinna być za około miesiąc od wypełnieniu formularza. Potrzebny jest akt urodzenia dziecka i dowody osobiste rodziców. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenka_net- tak ja już też mam przynieść 2 lutego wynik badania krzepnięcia krwi. Dziewczyny (Agulka81 i milenka_net) widzę, że po opisie macie terminy na 12 lutego, czy to jest Wasz termin z miesiączki czy z USG? Pytam, bo ja mam termin z miesiączki na 25 lutego a z USG na 14 lutego i Ślęczka od 2 wizyt operuje jedynie tym 14. Czy Wy też macie te ok 2 tygodnie rozbieżności? Obawiam się, że gdybym donosiła do tego 25go to Mała urośnie do sporej wagi... Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos33
Cześć dziewczyny ja mam termin porodu na 16 lutego i jestem po konsultacji z anestezjologiem bo będę rodziła w znieczuleniu ( jak dobrze pójdzie). Mam do was pytanie - zaniepokoiła mnie informacja, że podczas porodu rodzinnego mąż nie może towarzyszyć żonie w sali przedporodowej. Kiedy na łubinowej kobieta przenoszona jest do sali porodowej? Pierwsze dziecko rodziłam w szpitalu miejskim i mąż był ze mną od samego początku do szczęśliwego finału i o to naprawdę mi chodziło. Do jakiego momentu kobieta pozostaje sama w sali przedporodowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 lutym to mój termin z miesiączki, USG co chwilę wskazuje inny termin, więc się tym nie przejmuję :-) trzymam się om. Dr Ślęczka badał mnie na dwóch wizytach, na statniej -w 37 tyg. już nie, tylko USG zrobił. Nawet się tym zbytnio nie przejmuję, tylko chyba znowu złapałam infekcję jakąś, bo swędzi itd. i nie wiem co robić. Kolejna wizyta przed samym porodem, więc już nie zdążę wyleczyć infekcji. Nie wiem, czy do niego nie dzwonić, tylko nie chce mi się tam jechać, mam dosyć daleko do Katowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciaaaa Co u ciebie słychać czy już jesteś po :D? Pozdrowienia dla dwupaczków i rozpakowanych mamuś w ten słoneczny mroźny dzionek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki!!!!! Urodzilam 19 stycznia :))))))) Porod to nie taka straszna rzecz!!!! (rodzilam 8,5 godziny) szpital na lubinowej rewelacja... nie bojcie sie porodow!!!!! tak naprawde wyglada to inaczej!!!! moja coreczka jest sliczna i grzeczniutka :) Naprawde polecam ten szpital, polozne rewelacja, lekarze tez... Tylko jedzienie kiepskie ale da sie przezyc:) pozdrawiam mamuski i dwupaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos33
Dorciaaaa może Ty odpowiesz mi na moje wcześniejsze pytanie czy na łubinowej mąż może być obecny w sali przedporodowej. Jesteś świeżo po więc jestem ciekawa jak to było podczas Twojego porodu??? czy inne rodzące były z mężami czy dopiero mąż może wejść na salę porodową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciaaa gratuluje córeczki :) ale CI zazdroszcze mieć już przy sobie swoje maleństwo:) Jak będziesz miała chwile to napisz jak było i co jest potrzebne do szpitala? bo ja powolutku sie juz musze przygotowywac:P Pozdrowionka i dużo zdrówka dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorciaaa moje gratulacje:) ale Ci zazdroszczę, też już bym chciała mieć to za sobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie - co konkretnie trzeba zabrac ze sobą na poród na łubinowej (planowana cc)? Tzn. wiem o rzeczach oczywistych typu koszula do karmienia, podkłady, kapcie itd. ale nie wiem co z ciuszkami dla dziecka (czy tylko do wyjścia czy na cały pobyt też?), co z kosmetykami? Czy kupowac wcześniej laktator? Znalazłam na którejś stronie tego 100-stronicowego wątku coś o liście rzeczy ale samej listy znaleźc nie mogę :( Jeśli któraś mogłaby zamieścic będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ao jesli porod bedzie z komplikacja mi, co wtedy? czy szpital dysponuje dopowiednim sprzetem? Zastanawiam sie nad tym szpitalem chociaz jestem dopiero w 3 jmiesiacu ale chcialabym wiedziec bo jest to jedyna rzecz jaka mnie nurtuje- tak kiedys przeczytalam i sama niewiem jak to jest? i czy nie uwazacie ze strasznie duzo cc jest tam dokonywanych? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika 11 Termin 12 luty to remin z USG, ża kazdym razem wychodzi ten sam, az lekarz nie moze sie nadziwić że moje dziecko jest takie "proporcjonalne i wymiarowe" Termin OM to 17 luty więc mała różnica:) Mam wizyte 29.01 i zobaczymy co sie tam dzieje może urodzę wczesniej:)? Nie moge sie juz doczekać, a z mojego synka niezły "misio" rośnie:) Pierwszego syna urodziłam o wadze 3800 gr równiutko w 40 tyg czyli w terminie z OM, a ten synek ma być większy o zgrozo... Należe do bardzo szczupłych osób i trochę mnie to przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milenka_net Nic się nie przejmuj. Ja 10 lat temu rodziłam synka startując z wagi 48 kg przy 170 cm. No i synek urodził się 4,250 kg i 62 cm. Teraz jeśli córeczka urodziłaby się w 40 tygodniu pewnie nie byłaby mniejsza. Pan doktor pocieszył mnie, że poród jest na dniach. Dlatego nie mam już umówionej wizyty i dostałam skierowanie do porodu. Chciałabym bardzo żeby to się potwierdziło bo według OM termin mam dopiero na 19 luty. Przy dużych dzieciaczkach nie za bardzo można sugerować się terminem USG. Mnie ciagle wychodzi przynajmniej 3 tygodnie wcześniej. Bardziej wiarygodne są ponoć terminy z pierszych USG. Na pierwszych USG termin wychodził mi na 12 luty :) Pozdrawiam wszystkie oczekujące mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dużo nas na termin 12 luty :-) i dobrze, choć pewnie każdą maluszki zaskoczą :-) Dla dziecka trzeba zabrać 3 komplety ciuszków, np. kaftanik, body, śpioszki, skarpetki. Wszystko razy 3, paczkę pieluch od 3-6 kg i paczkę chusteczek nawilż. Jak wyglądają wasze skierowania na poród??? Bo mi lekarz wypisał w książeczce ciążowej, że kieruje mnie na poród i tyle. A jak wygląda skierowanie na cesarkę???? Jesteście gdzieś wpisane, czy jak??? Mnie tylko lekarz wpisał do swojego kalendarza na termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe87 Łubinowa dysponuje sala intensywnego dozoru o ile mi wiadomo ale przy komplikacjach poważnych dziecko jest transportowane na Ligotę wraz z mamą. Co do cesarek to hmmm czy dużo? chyba ot tak się na to nie decydują, widać są ku temu ważne przesłanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melaninka
Lista rzeczy do porodu: Dokumenty: karta ciąży, dowód osobisty, Karta ubezpieczenia zdrowotnego, wynik grupy krwi,aktualne wyniki ułladu krzepnięcia i morfologii, adres poradni dziecięcej do której zgłoszone będzie dziecko. Dla mamy: podkłady jednorazowe Semi 5szt, szlafrok, 2 koszule, pantofle, przybory toaletowe, pieluchy bella Dla dziecka: chusteczki nawilżane, pampersy, śpiochy kaftaniki koszulki lub body po 3szt z każdego rodzaju, rożek Listę przepisałam z kartki którą dostałam w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mea_, Anika11 Mea_ To mamy podobne gabaryty:) Poza tym też 10 lat temu rodziłam syna:) No ciekawe, że lekarz stwierdził że poród na dniach. Życzę ci aby tak sie udało:) Zobaczymy co mnie powie, oby też poród był wkrótce , bo juz nie mam siły dziwgać tego "brzuszka" Co do skierowania, to Śleczka powiedział, że wystarczy jego zapis w karcie ciązy i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doeciaaaa1982
mozna byc na sali przedpor. z mezem... az do samego rozwiazania:) takze spokojnie, nikogo z tamtad nie wyrzucaja... jak ja rodzilam to bylismy tylko my na przedporodowej i pozniej na porodowej naprawde szpital super :) nie macie sie czym stresowac... aja nie mam zlych doswiadczen z lubinowej porod dobrze wspominam... wszyscy tam naprawde pomagaja zeby bylo szybko i sprawnie... pozdrawiam... ps. dziewczyny, zgadzajcie sie na lewatywe, to pomaga przy rozwarvciu bo robi sie piorunem, i dzidzius rodzi sie sam a nie z niespodzianka:) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola 11
Do Doecia82- a chodziłaś do szkoły rodzenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o salę przedporodową to problem jest wtedy jeśli jest więcej rodzących. Przeprowadzane tam zabiegi, jak np. lewatywa wymagają intymności, ztego względu obecność innych mężczyzn może być krępująca. Stąd te ograniczenia. Ja postaram się pertraktować z innymi rodzącymi bo mój małżonek jest służba zdrowia więc takie zabiegi to dla niego chleb powszedni a mnie bardzo zależy by był cały czas ze mną. Milenka_net niestety moje gabaryty już znacznie uległy zmianie. Dodatkowo teraz będę już w grupie mam wiekowych, tak to nazwijmy :) Pozdrawiam wszystkie ciężarne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola 24
Mea a kiedy rodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melaninka i Agulka81 - dzięki wielkie za wyliczenie, teraz mogę powoli zacząc myślec o pakowaniu torby do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liz_fc
Mea_ Ja byłam na szkole rodzenia i pokazywali nam, że zarówno lewatywa jak i badanie przed porodem (takie do przyjęcia na oddział) odbywa się w takiej małej salce przed salą przedporodową, więc sądzę, że na sali przedporodowej nie ma problemu z takimi zabiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola 11, ja nie chodzilam do szkoly rodzenia, wyszlam z zalozenia ze wszystko mi powiedza polozne na sali porodowej(i tak bylo) A lewatywy nie robia na sali przedporodowej tylko w pokoju zabiegowym przy sali zaraz, takze nawet jak jest wiecej rodzacych to nikt nie widzi... Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos33
Dorciaaaa dziękuję za odpowiedź wiesz mimo, że to mój drugi poród to decydując się na poród w innym miejscu człowieka męczy sto pytań. Zazdroszczę tym z Was, które jesteście już po. Mi zostało jeszcze 2 i pół tygodnia. Acha jeszcze jedno czy odzież ochronną dla męża moża kupić na miejscu czy trzeba przywieźć ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odzież można wypożyczyć na miejscu za 10 zł. Och, ja też już chciałabym być po... o niczym innym nie marzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada20
Hej Mamuski. Mam pytanko odnośnie Łubinowej. Jestem w 35 tygodniu ciąży i dzidzia zapowiada sie na niezłego grupaska, teraz już waży prawie 3 kg. A do końca jeszcze daleko. Jak to jest tam z cesarkami, czy wykonują je bez żadnych cyrków gdy duża jest masa dziecka???? Ja do drobnych kobiet nie należe, ale boje sie porodu przy tak dużym dzieciątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to jak dziecko jest duże nie ma problemu z cc. Moja znajoma tam rodziła i właśnie dziecko było spore i z tego co mówiła to lekarz sam proponował cc W tym szpitalu w ogóle nie ma z niczym żadnego problemu wystarczy pytać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mada20
mama_inka Dzieki wielkie za info. Musze zagadac teraz lekarza jak pójde na wizyte. Ja usłyszałam od koleżanek, że jak mam szerokie biodra to mogę zapomnieć o cesarce. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×