Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Chyba obowiązkowo idą te dziewczyny, które mają planowane cc. Reszta to pewnie żeby wiedzieć wcześniej, czy w ogóle znieczulenie jest możliwe (przynajmniej ja). Myślę, że równie dobrze można z morfologią i badaniem krzepliwości pojawić się ze skurczami i anestezjolog wtedy podejmie decyzję. Ja wolę to wcześniej sobie ustalić zwłaszcza, że przy moim kręgosłupie wskazanie do zzo nie jest takie oczywiste. Będę mogła nastawić się psychicznie wcześniej, jakie mam opcje przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karwenka
ja tak sobie jeszcze myślę że może przy szybkim podejmowaniu decyzji o cc jak coś idzie nie tak to dobrze mieć juz za sobą wizytę u anestezjologa, myślę że jakieś dane pewnie zostają w jakiejś karcie i nie trzeba np podczas bóli myślec o tym czy jest się na cos uczulonym czy nie itd.... tzn pewnie jak ktoś jest zdrowy ogólnie to nie ma problemu, ale jak ktoś byłby np alergikiem to może dobrze wcześniej porozmawiać z anestezjologiem. tzn u mnie raczej nie ma problemu ale ja baaardzo bym chciała znieczulenie to obowiazkowo idę do anestezjologa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SierpniowaŁubinowa
Mam pytanie do dziewczyn któe miały cc na Łubinowej. Czy do porodu dostałście koszule czy trzeba mieć swoją. Jeżei swoją to jaką najlepiej? Krótki podkoszulek jak do sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi26
Do cc ja miałam swoja koszule i została podwinieta. kas_luk ide zdjac szwy w piatek bo połozna radziła w 8 dobie,bo podobno w 10 juz czasami wrastaja.To fajnie,ze badali małego przy Tobie,moze zalezy to od pediatry. A jak sie czujesz bo ja wczoraj miałam straszny dzien,chyba troche za daleki spacer i popołudniu wyłam z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi26, kas_luk gratulacje i dużo zdrówka życzę A mi wczoraj wypadł ten słynny czop śluzowy więc może córcia nie będzie czekać do 22ego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie może jakimi szczepionkami szczepią noworodki na gruźlicę i wzw b na Łubinowej ? Może gdzieś w wypisie ze szpitala macie napisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat mam książęczke przed sobĄ...., hmmm jesli chodzi o gruźlicę nazwy nie ma jest tylko numer serii i wytwórnia BCG. A jeśli chodzi o wirusowe zapalenie wątroby typu B - szczepionka HEPAVAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaaaawnoooo mnie tu nie było. Moja Niuńka ma już prawie 9 miesięcy :) i urodziła się na Łubinowej właśnie. Powodzenia dla wszystkich przyszłych Mamusiek. A wskoczyłam tutaj, bo może któraś z Was byłaby zainteresowana używanym wózkiem w bardzo dobrym stanie - Espiro Enzo Evo z fotelikiem Espiro Neo w fajnym fioletowym kolorze. My zmieniliśmy osprzęt ;) tzn. nowy fotelik i prostsza spacerówka - dlatego sprzedaję. Opis, zdjęcia i kontakt na stronie: http://allegro.pl/wozek-3w1-espiro-enzo-evo-neo-parasolka-i-folie-i1753029144.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
TRUSKAWECZKA08 DZIĘKUJĘ :) EVI26 właśnie dziś byłam ściągnąć szwy akurat 8 doba :) od razu lepiej się czuję :) Ja jeszcze nie byłam na spacerku wózek dopiero w sobotę dotrze także myślę, że jednak za dużo się naspacerowałaś ja dziś tylko bliziutko do sklepiku się wybrałam i brzuch zaczął ciągnąć także wszystko powoli i stopniowo jesteśmy po operacji nie ma co szarżować :) A ja jakoś kiepsko się czuje ... blada, podpuchnięte oczy i na szczęście przeszedł mi już ten ból głowy to znowu brzucho zaciąga ech ... urok cc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie mi jeszcze, czy podpisywałyście jakiś papier że wyrażacie zgodę na szczepienie tymi szczepionkami, czy po prostu zabierają dzieci i bez pytania oddają już zaszczepione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi26
Podpisuje sie zgode na zaszczepienie przeciwko gruzlicy i zółtaczce. A co do sucharków to sie nie przydadza odrazu bo po cesarce mozna jesc dopiero w drugiej dobie (ja miałam w czwartek a jedzenie dopiero w sobote płatki z mlekiem )jedyne na co na pozwoliła położna to landrynke wieczorem w piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie jestem po konsultacji anestezjologicznej, pani anestezjolog (taka szczupła blondynka) zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, dostałam karteczkę, że konsultacja się odbyła i mogę być znieczulana, także teraz czuję się znacznie spokojniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evi26
Mniw dwa razy znieczulała własnie ta szczupła pani anestezjolog,bardzo miła mówi co robi co sie dzieje,trzymała mnie za reke za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakuje się do szpitala i mam mały dylemat gdyż na liście rzeczy które trzeba zabrać nie ma wyszczególnionych żadnych kosmetyków dla maleństwa typu krem na odparzenia,waciki a dla mnie wkładek laktacyjnych. Dla nie których może jest to dziwne pytanie,ale jest to mój pierwszy poród i niestety nie mam kogo zapytać czy te rzeczy nie są potrzebne? moja mama mówi mi również abym zabrała laktator bo nigdy nic nie wiadomo i lepiej mieć. Co dodatkowo oprócz tego co jest na liście brałyście do szpitala? Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabieram laktator, wkładki laktacyjne i jeden biustonosz do karmienia, bo nie wiem jak będzie (jak będzie mleko ciekło ,to będę miała koszulę uwaloną i gdzie ja te wkładki wtedy mam wsadzić - dlatego biustonosz :>) Chyba wezmę też jakieś normalne podpaski, bo nie wyobrażam sobie do domu wracać w tych pieluchach poporodowych (choć jak będzie się mocno lało, to trudno). Ponadto ligninę lub ręczniki papierowe, żeby wytrzeć się po prysznicu do sucha. Dla małej zabieram jeszcze z 2 pieluszki tetrowe i 1 flanelową i linomag bobo A+E lub sudocrem do pupy (jeszcze dopytam położnych który lepszy na początek). Do mycia nie biorę nic, bo na oddziale kąpią noworodki więc to chyba zbędne. Jeszcze kombinezon i czapeczkę dla małej, fotelik do auta, wodę mineralną i kanapki, komórkę, aparat fotograficzny, książkę dla męża do poczytania (gdyby trzeba było go usadzić na korytarzu lub nie będzie wiedział gdzie się co z sobą zrobić, to powiem żeby mi poczytał :> ) i ubranie na wyjście (tak sobie myślę, że wezmę moje ciążowe czarne spodnie z dressa, mało elegancko, ale dobrze dopasowują się do dużego i małego brzucha, a nie wiem jak będzie; poza tym jak mnie będzie wszystko bolało, to będzie mi wszystko jedno w czym jestem, byle wygodnie). No i dla męża chyba jakieś klapki chyba, że na oddziale można chodzić w butach. Jeszcze dumam nad szczepionką, czy nie załatwić innej. Hepavax gene, którym szczepią na oddziele ma w składzie tiomersal (związek rtęci). Chyba wolę, w moją małą, na kilka godzin po porodzie nie pakować rtęci. Jeszcze się dopytuję o skład, ale chyba spróbuję zakupić Engerix B - jest płatna, ale nie ma tych konserwantów. Nie wiem tylko czy szpital może mi ją załatwić, czy muszę dowieźć sama. Chyba tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny gdzie robicie ktg?? i czy macie skierowanie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemi Ktg robią w szpitalu na dole w pokoju zabiegowym i nie jest potrzebne do tego skierowanie chyba że się coś zmieniło odkąd ja urodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SierpniowaŁubinowa Ja do porodu miałam swoją koszulę tylko ją podwinęłam do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SierpniowaŁubinowa
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Jeżeli mogę, to jeszcze zapytam, miałaś 2 czy 3 koszule?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łubinkowa
megori.. sudocrem stosuje sie tylko i wyłącznie w razie odparzenia. do codziennego stosowania linomag. sudocrem jest bardzo silny i mozesz tylko podraznic skóre codziennym stosowaniem. ja mam duze opakowanie 250g. mały ma 11 tyg. a ani razu go nie uzyłam jeszcze bo nie było potrzeby. nie licz na to, że zaraz po porodzie bedziesz miała mleka na tyle, zeby potrzebne ci były wkładki laktacyjne. laktacja rozkreca sie na dobre po paru dniach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecali sudocrem na forach. Niektórzy pisali, że smarują nim non stop. Mnie się wydaje, że on skórę przesusza dlatego linomag kupiłam. Co do laktacji, to ja zielonego pojęcia o tym nie mam :>:>:> Każda rada dobra. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SierpniowaŁubinowa weź sobie nawet try koszule. Po pierwsze krwawisz i pewnie się poplamisz, po drugie po porodzie człowiek poci się jak "świnka" i warto mieć nową koszulę na każdy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy pod koniec ciąży miałyście/ macie opuchnięte stopy? Od trzech dni nie mogę dłużej niż 20-30 min stać lub siedzieć. Stopy puchną na szerokość łydki, kostek nie widać :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kas_luk
Mnie puchły widać to było wokół kostek , które stopniowo zanikały :/ ale bardzo pomagał krem chłodzący do stóp .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszerej
Proszę napiszcie mi gdzie i kiedy płaci się za Szkołę Rodzenia na Łubinowej. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do myszerej
Za szkołę rodzenia płaci się bezpośrednio połoznej na którychś z czterech zajęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszerej
Dzięki za odpowiedz w sprawie SR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia123
dziewczyny nie wiecie jak się zakłada moskietiere do łóżeczka bo męczę się już 2 godziny i nie mogę sobie dać rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milunia123
Poradziłam sobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×