Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość gość
Wiolu! Życzę Ci szczęśliwego rozwiązania, napisz jak znajdziesz chwilę jak poszło. Zdrówka dla Ciebie i maleństwa. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta78
Aniu dzieki wielkie jasne ze sie odezwe jak tylko malutki bedzie z nami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
witam dziewczyny, mam termin porodu na 10 lipca, chodzę do doktora Wieczorka prawie od samego początku ciąży. Czy któraś z Was musiała może odbyć konsultację okulistyczną przed porodem w związku z wadą wzroku? Dr Wieczorek poleca prof. Matuszewską - słyszałam różne opinie na temat pani prof. i nie wiem czy ewe. wskazanie mojej okulistki może wystarczyć żeby zakwalifikowywać mnie do cc. Mam dużą wadę tj -10 i boję się porodu naturalnego. Czy któraś z Was miała doświadczenie z panią profesor i jakie jest jej podejście do dużych wad wzroku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Wioletta 1978. Hej Wiolu! Jesteś jeszcze w domu, czy już w szpitalu? Trzymam za Was kciuki pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziusiak
Czesc dziewczynki Przeczytalam kilka postow, ja mam taka sytuacje- obecnie mam 36tc, ( ciaza uzyskana po IMSI). chodze do dr Juraszka Provita, planuje poród. W szpitalu na ulŁubinowej. Teraz mam wizyte w czwartek, tak bym juz chciala wiedziec czy moge miec cc, jakos mam wieksze przekonanie do takiego porodu. Na ostatniej wizycie tj 34tc dzieciatko wazylo ok2500g Moj pierwszy termin z miesiaczki mialam wyznaczony na 05.04, pozniej z Usg termin 31.03, Na szczescie ciaze dobrze przechodze, poza w ostatnich tyg dolegliwosciami w chodzeniu i ucisku na krocze, ale ten najgorszy czas mysle ze mina bezpowrotnie, a takto jest super, moge chodzic i jezdzic samochodem w krotkie trasy. Nie moge sie doczekac rozwiazania, zwlaszcza ze czekamy z mezem kilka lat na dziecko, i wreszcie stal sie cud :-) Czy ktoraas z Was ma tez termin na koniec marca. 2014. ?? Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszle Mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama październik 2013
Madziusiak, ja miałam nieplanowana CC niby fajnie bo dziecko szybciej było ze mną ale jednak to operacja no i jakoś mi szkoda, ze nie wiem ciągle jak to jest urodzić naturalnie :-)... ciekawe jak będzie przy drugim. Jakbys chciała o CC zapytać i w ogóle o porodzie moje GG:49062577 Jak tylko córka pozwala to odpisuje :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta78
Czesc dziewczyny przepraszam ze tak dlugo nie dawalam znac ale bylam w szpitalu do soboty a potem to juz ruch z malym na okraglo .Wiec tak mialam cc 5 marca urodzilam syna wazyl 4000kg i 59cm mial w dniu urodzin ,dzidzius zdrowy wszystko ok . w sobote wypuscili nas do domku dopiero po poludniu o 16 bo czekalismy na wyniki bo maly mial troche zoltaczke. CC mialam zaplanowana z dnia na dzien , we wtorek mnie przyjeli , bo jak dzwonilam do dr Wieczorka to kazal juz sie pojawic na drugi dzien bo brzuch mialam juz bardzo nisko .Wspominam szpital b pozytywnie lekarze anioly pani od dzieci boska pani Kasia .Ja mam sie juz ok i bardzo bardzo ciesze sie ze nasz syn jest juz tutaj z nami pozdrawiam . Kochane a tak z innej beczki co uzywacie do noska dla dzidzi kropicie czyms fukacie???? Karmie piersia ale moje cycuszki juz sa zmasakrowane jaki kremik polecacie pozdrawiam buzka pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Wioletta 78. Wiolu serdecznie Ci gratuluję. Cieszę się, że wszystko ok i jesteś zadowolona. Na brodawki polecam bephanten. Nadaje się on też dla małego na pupę i wszelkie podrażnienia. Co do zarabiania nosa najlepsza jest sól fizjologiczna. Najlepiej korzystać z malutkich ampułek, zakrapiac po kąpieli. Trzymajcie się zdrowo. Życzę wszystkiego dobrego Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta1978
Aniu serdecznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Wiolu, gratulacje dla Ciebie i zdrówka dla malutkiego! Brodawki na początku będą zmasakrowane, ale z czasem przywykną, jak masz bepanthen to smaruj je nim, ja go wzięłam już do szpitala, potem przerzuciłam się na maltan, a bepanthen zostawiłam synkowi na odparzenia, a co do noska, zakupiłam spray do noska - NoseFrida,(inne marimer albo disnemar) to woda morska godna polecenia, koszt około 13 zł, sól fizjologiczną stosuję, ale do przemywania oczek. Pozdrawiam-MargoD79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziusiak
Do Wiola78 gratulacje, ze dzidzius zdrowy, życzę zdrowka z radości z macierzyństwa Już niedługo wyjdziecie na pierwszy spacerek Fajnie, nie mogę sie doczekać jak mój synuś bedzie z nami Po wczorajszej wizycie- wszystkie parametry w normie, mam termin CC na 27.03, wiec czekam cierpliwie, to i tak krótki czas w porównaniu z tym ze czekamy na dzieciatko 6lat to dwa tyg jestem w stanie wytrzymać :-) Pogoda za oknem piękna, pójdę do ogródka sie przewietrzyć Pozdrawiam ciepło i słonecznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta78
dzieki dziewczyny za rady u nas leci dzien za dniem maly rosnie duzo spi karmie piersia ale mam problemy z wybudzaniem go w nocy co 3 godziny jak to u was bylo na samym poczatku karmilyscie co trzy godziny ,malenstwa sie domagaly co 2-3 godziny ? w dzien jest ok maly pacze co 3-4 godz i wtedy karmie ale w nocy masakra spi jak kamien. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje maluchy budziły się bardzo regularnie jak zdarzyło się, że po 3 h spało dalej próbowałam podać pierś, ale jak nie było zainteresowania nie dawałam na siłę , bo kilka razy córcia się przejadła i potem były wymioty. Ściągałam troszkę mleka w tym czasie, żeby piersi nie eksplodowały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maaayka
Ja byłam na konsultacji okulistycznej u dr Matuszewskiej. Jest bardzo dokładna i z racji swojego zaawansowanego wieku nieco powolna. Umawiasz sie na konkretna godzine, ale potem i tak czekasz w poczekalni z zakropionymi oczami, podczas gdy pani doktor przyjmuje innego pacjenta. Całość trwa około 2 godziny. W rezultacie nic mi nie jest, ale nie wiem dlaczego mam mieszane uczucia. Chyba z racji wieku pani doktor mam wątpiliwości , czy aby na pewno wszystko dobrze widziała:) Dlatego też zapisałam się na konsultację do innego lekarza, z Nfz, tak dla pewności i mojego wewnętrznego spokoju. Trochę już czekam na tę wizytę, ale do terminu porodu mam jeszcze trochę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Maaayka dzięki za informacje, też już jestem po wizycie i mam podobne odczucia: pani prof. rzeczywiście już trochę starsza i powolna, ale wydawała się być bardzo dokładna przy badaniu. Nie znalazła u mnie żadnych przeciwwskazań do porodu sn i tak samo jak Ty poszłam do innego okulisty żeby to potwierdzić. Mam dużą wadę -10 dioptrii i zawsze lekarze ostrzegali mnie, że niewiadomo czy będę mogła rodzić sn. Boję się i zastanawiam się skąd nagle taka zmiana podejścia do mojej wady. Szczerze mówiąc wolałabym mieć cc żeby nie obawiać się o swoje oczy. Maaayka jaką masz wadę i kiedy masz termin? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta78
czesc dziewczyny a jaki laktator stosujecie ja mam reczny avent ale ciezko dlugo z niego mi idzie a mam tez baby one elektryczny ale niech go drzwi trzasna tak piersi bola po nim co polecacie? buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobnie jak ty mam wade 10 dioprii i dostalam potwierdzenie od lekarza ze nie moge rodzic naturalnie bylo to 10 lat temu chodzilam i chodze do dr sleczki to on mi dal namiar na lekarza okuliste bo moj na nfz powiedzial mi ze cyt bede srac czy skakac to i tak moze mi sie odkleic siatkowka sleczka nie zgodzil sie z jego opinia i wyslal mnie do kolegi. Po tym mialam jeszcze 2 carki i juz tego nie musialam przynosic a i jeszcze bedac pozniej u innych okulistow potwietdzali ze ten ktory kazal mi rodzic naturalnie to pacan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Wioletta 78. Ja stosowałam avent, mój mały wieczorem ciągnął pierś czasem nawet przez 1,5 godziny. Potem spał nawet 6 godzin a moje piersi budziły mnie pełne po 4 godzinach. Odciągalam wtedy pokarm. Zrobiłam male zapasy . Co do samego odciągnania. Było to niewiele bo ok 80ml tak żeby tylko ulżyć piersiom no i żeby mały miał co jeść jak się obudzi. A że po 2 tygodniach od porodu miałam zmasakrowana całkowicie jedną brodawke nie karmiłam ta piersią tylko odciągalam mleko i karmiłam butelką (60 ml) i druga pierś. Po 2 tygodniach jak się podgoiła karmiłam przez kapturek i dopiero po całkowitym wyleczeniu wróciliśmy do normalność. Dobrze jak dziecko czasem pije z butelki, nie ma wtedy problemu z zestawieniem go pod opieką z kimś. Jedna z moich córek non stop na piersi poczatkowo nie było potrzeby jej zostawiać bo nie wracałam do pracy po 20 tygodniach, skorzystałam z urlopu wychowawczego. Mała wypróbowała wszystkie możliwe butelki i smoczki i żaden jej nie odpowiadał. Babcia musiała męczyć się łyżeczką. Na brodawki stosowałam bephanten ale własne mleko również dobrze goi. Pozdrawiam Ania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martoolaa
Może ktoś będzie chciał poczytac... rodziłam w tym szpitalu i mam bardzo fajne wspomnienia. Obecnie na blogu napisałam nawet o tym szczegółowy wpis: dzieciecetop10. pl ---> pamietnika-mamy-moj-ekspresowy-porod Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamusie :) I.. polecam Wam tą placówkę ale wiadomo, że nigdzie nie ma 100 % na co człowiek trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta1978
Aniu a jaki odciagacz stosowalas ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiolu ja stosowałam odciągnacz avent. Byłam z niego bardzo zadowolona. Próbowałam jeszcze taki niby całkiem podobny bodajże z medela ale ta nakładka masująca jakoś zupełnie mi nie pasowała. Avent najbardziej mi odpowiadał. Sa też takie fajne kubeczki do przechowywania pokarmu, później można je wykorzystać np. Do mrożenia zupek jeśli będziesz sama je gotować. Pozdrawiam Ania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa_mama2014
Dziewczyny ja mam pytanie o tą szkołę rodzenia o której mowa na stronie łubinowej , ona nie odbywa się w tym szpitalu tylko gdzie indziej ale czy polozne to są te ktore tam pracują ? I czy ogolnie bylyscie wlasnie z tej szkoly u nich zadowolone ? warto ? Ja mam termin na koniec czerwca , ale już jakieś dalsze wizyty i wisiedzenie gdzies kilka h nie nalezy do przyjmnych ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
Podobno od początku roku możliwy jest poród w wodzie, czy któraś z Was może korzystała z tej opcji i może napisać coś więcej? Jakie warunki trzeba spełniać żeby rodzić w wodzie? Czy jest to dodatkowo płatne? aha no i chciałam dopytać o strój dla męża podczas porodu rodzinnego tego tradycyjnego: czy trzeba kupować fartuch jednorazowy i woreczki na buty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_M
czerwcowa_mamo, jesli chodzi o szkołę przy łubinowej to nie korzystałam z niej, ale wiem że mają zajęcia gdzieś w pobliżu i prowadzą je położne z łubinowej. Zajęcia trwają kilka h (3 czy 4). Jeśli w ogóle zastanawiasz się nad chodzeniem do szkoły rodzenia to od razu powiem Ci, że naprawdę warto. Informacje, które tam przekazują to po prostu sama praktyka, nie książkowa teoria. Ja nie chodziłam do tej szkoły przy łubinowej, ale chodzę do innej bliżej mojego miejsca zamieszkania i jestem bardzo zadowolona. Zajęcia są raz w tyg.po 1h i jest na nfz czyli za darmo. Zawsze możesz czegoś takiego poszukać blisko Twojego miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama październik 2013
Jakby co zapraszam do siebie: http://mojapierwszacorka.blog.pl/ i moje gg cały czas aktualne: 49062577 Nie daję rady regularnie odwiedzać forum, ale jak któraś napisze na GG zawsze odpowiem :) jak tylko córka da. A na blogu też opisałam mój poród, przygody z laktatorem, etc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wiecie może czym smarują P. położne na łubinowej niemowlaki po kąpieli czy też czego dodają do wody ze te niemowlaczki tak cudnie pachną ???? pozdrawiam Łubinową i TE kochane kobiety - dziekujemy i polecamy:)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziusiak
Czesc dziewczyny Czy ktoras zagladajaca na to forum ma. Termin porodu na najblizsze dni. Tj okolo 27.03.2014?? Mnie dopadlo przeziebienie, mam antyb Duomox od soboty, mam jeszcze katar i chrypke, malo mowie, :-(. Mam nadzieje ze. Jutro bedzie lepiej, bo boje sie ze mnie nie przyjmą, czy ktoras z. Was tez miala przeziebienie przed terminem porodu?? Chcialam jeszcze spytac jak jest z jedzeńiem po porodzie?? Czy jakos specjalnie sie Przygotowac - chodzi mi o ten czas pobytu w szpitalu. Kiedy mozna zjesc pierwszy posilek?? Pozdrawiam wszystkie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwcowa_mama2014
Dzieki za info o szkole rodzenia, właśnie nie mam u siebie nic blisko na nfz więc jak już miałabym płacić to wole mieć zajęcia z tamtymi położnymi. Mam jeszcze inne ważne pytanie w którym tygodniu najwcześniej na łubinowej można rodzić a do którego kategorycznie odeślą do jakiegoś innego szpitala ? Są dziewczyny które rodziły w innych tygodniach niż ten 38-41 ? Ja jestem dopiero w 28 ale ostatnio miałam takie bóle i skurcze że już miałam czarne wizje i gdyby zaczeło się coś dziać to nie wiem czy moge wogole do łubinowej jechac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 85
Na łubinowej przyjmują porody od skonczonego 36 tygodnia. Wczesniaki są kierowane na Ligote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×