Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość czerwcowa_mama2014
Cieszę się dziewczyny ze wątek śmiga :) Ja dziś po kolejnej wizycie , niby nic specjalnego sie nie dzieje ale strasznie źle znoszę ciążę wszystkie mozliwe dolegliwosci ksiazkowe ktore nie chcą odejść :/ Dziś potwierdzona płeć . Pytałam dziś lekarki o Łubinową , mówiła że dochodzą ją pozytywne słuchy , chociaż polecała Eskulap w bielsku , tyle ze oni nie maja na ten rok kontraktu . Dziewczyny czy wyprawka do szpitala dla mamy rózni się bardzo w porodzie sn a cesarką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama październik 2013
Ja byłam spakowana na SN a miała CC czyli nic więcej nie trzeba :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do annula_marzec2014, nie potrzebnie odebrałaś moje słowa jako krytykę , wcale nie jestem przeciwko szkołom, dziewczyny które tam chodzą ze swoimi partnerami zapewne mają jakąś przewage psychiczną, ja co jakiś czas zaglądam do czasopism czy na youtube, odnalazlam parę dni temu również to forum, bo akurat na temat łubinowej nie znajdę niczego w prasie, czy na youtubie, zaś tu na forum jest jeszcze parę rozsądnych dziewczyn, które nie straszą, nie koloryzują, tylko piszą jak było i jest, co zawsze daje mi większe wyobrażenie o standardach kliniki i stosowanej tam opiece okołoporodowej. Tobie równiez dziękuję za parę cennych uwag, trzymam mocno kciuki za Twoje ostatnie tygodnie i szczęśliwe rozwiązanie :) Ps.To ja MargoD79, ktoś ukradł mi pseudo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do wioletta1978, jeśli dobrze pamiętam termin masz na 3 marca, czyli 4 dni po mnie, ale któż to wie czy dane nam będzie trafić na łubinową w tym samym czasie, ja po wizycie u Dr Ślęczki usłyszałam, że mam się szykowac raczej na początek marca, zaś moja prowadząca ginekolog przedwczoraj ś stwierdziła, że najprawdopodobniej urodzę przed terminem, może nawet i tydzień wcześniej czyli ok 20 lutego, ale róznież będzie mi miło choćby popisać i przekazywac sobie jakieś istotne uwagi. Tak jak pisałam nie ma wymogu robienia na wizytę kwalifikacyjną "świeżych" badań, takie masz przynieść w dniu porodu, czyli morfologię oraz układ krzepnięcia krwi, ale o tym możesz wyczytać na oficjalnej stronie szpitala. Co do Gbs skoro ja miałam pobierany na wizycie kwalifikacyjnej to przypuszczam, że ginekolog do którego Ty sie umówiłaś róznież Ci go pobierze, płacisz potem za to badanie po wyjsciu w recepcji 20 zł a odbierasz jak przyjedziesz na poród, albo na kolejnej wizycie, jesli zaprosi Cię na jeszcze jedną przed porodem dr Wieczorek. Napisz koniecznie jak poszło i czy będziesz miała kolejną cc czy tym razem poród sn. Pozdrawiam- MargoD79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do justa1980, dzięki za info w sprawie laktacji, z wodą u mnie bywa ciężko, wręcz zmuszam się żeby wypić dziennie przykazane 2 litry, no ale już po porodzie to będzie wyższa konieczność :) pozdrawiam - MargoD79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta1978
Dzieki dam znac jak po wizycie w poniedzialek mam na 18 wiec we wtorek sie odezwe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MomToBe
Cześć Wam :) Szukam dziewczyn, które miały cc planowaną, chciałabym zadać kilka pytań: -ile godzin trzeba leżeć płasko? (czasem jest to 12, czasem 8), -czy w tym czasie miałyście przy sobie swoje maleństwo??? -czy tuż po wyjęciu dziecka (i zważeniu, umyciu itp) dostałyście je do przytulenia? -ile dni leżałyście w szpitalu? -no i takie estetyczne pytanie, w sumie najmniej istotne: jak wygląda Wasza rana po cc? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Jestem mamą czwórki dzieci, trójkę rodziłam na Lubinowej. Pewnie jestem rekordzistka. :) Postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania. Zalecane leżenie na płasko po operacji to 12 godzin i faktycznie nie należy podnosić głowy. Dziecko zobaczysz na moment gdy tylko zostanie wyciągnięte z brzucha. Potem je oczyszczają, mierzą, ważą i zawijaja w pieluszke. Jak wszystko jest ok to maleństwo wędruje na chwilkę do Ciebie, położna kładzie je na piers. Lekarz kończy operację a maleństwo po chwili spędzonej z tobą wędruje do taty. Po kilkunastu minutach trafiasz na salę pooperacyjna gdzie maleństwo nagusienkie znów położna przykłada do piersi. Czasem maluch ssie a czasem śpi no a czasem płacze. Jak bedziesz miała cc z samego rana to póki bedzie przy Tobie mąż malec zostanie przy Tobie. Ja dwukrotnie maleństwo miałam przy sobie przez cały czas, jak się budziło a nie potrafiłam przystąpić do piersi dzwoniłam po położoną. Raczej chętnie pomagają. Jak dziecko bardziej domaga się pokarmu i płacze położna karmi i znów zawozi mamie. Tylko bardzo płaczące dzieci zostają w pokoju noworodków. Rana po pierwszej cesarce ma ok 5 cm. Ze szpitala wypisują zwykle w 3 dobie od porodu, poród to doba zerowa. Jak rodzisz w Poniedziałek w Czwartek Cię wypisują. Oczywiście gdy jest wszystko ok. Mi tylko raz się tak udało. Raz żółtaczka u malucha a drugi trochę komplikacji ze mną. Wszystkie porody na Lubinowej oceniam bardzo dobrze i cieszę się że właśnie tam rodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze jedno planowana cesarka to 38 tygodni zakończonych. Pierwszą miałam po zakonczonym 39 tygodniu bo chcieliśmy doczekać stycznia. No i mały dał popalić domagał się jedzenia ojjj... od samego początku. A w piersiach pustka. Dzieci te 38 tygodniowe takie spokojniejsze są, nie takie glodomory i tak spokojnie wszystko naturalnie przychodzi. Wszystkie moje pociechy karmilam piersią min.1, 5 roku więc jestem dowodem na to, że mimo cesarki jest to możliwe. Polecam ze względu na wygodę, oszczędność czasu, pieniędzy no i co naturalne to zdrowe. Początki nie są łatwe przy pierwszym dziecku, warto jednak się nie poddawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa powyżej Hej, czy chcesz powiedzieć, że jesteś po czterech cc? Ja jestem po dwóch i ciężko zastanawiam się nad trzecim dzieckiem, bo ginekolog coś mówił, że trzecia cesarka nie jest wskazana. Nie wiem jak to w środku wygląda, ale na zewnątrz prawie nic nie widać, blizna bardzo blada. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Planowaliśmy trójkę dzieci, czwarte nie planowane. I stres faktycznie był. Po trzeciej cesarce dość długo mnie szyli i nie wyglądała macica dobrze więc jak się okazało że spodziewam się czwartego dziecka stres był. Na szczęście byłam w dobrej konducji fizycznej i ciąża przebiegła bez problemu. Mały ma już 3 latka i bardzo się cieszę, że stało się jak się stało. Teraz jednak uważamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm,to już sama nie wiem. Chyba lekarze na wyrost przestrzegają przed trzecią cc, bo może nie mają takich umiejętności wykonania tej operacji na macicy operowanej już wcześniej? Znam kilka osób po trzech cc (osobiście- moja była szefowa) i spoko. Nawet modelka Karolina Malinowska też miała 3 cc. Nie wiem czy należy wierzyć w to,że będzie dobrze czy gruntownie się przebadać przed podjęciem decyzji o trzecim maluc*****a osobiście lepiej wspominam drugą cesarkę. Pierwsza była w innym szpitalu i dłużej wracałam do siebie, po drugiej którą miałam w czwartek wypuścili mnie do domu w niedzielę, aw poniedziałek już szłam po zakupy do Lidla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz Lidia, ryzyko jest zawsze, począwszy od tego, gdzie maleństwo się zagniezdzi, potem czy łożysko nie jest na przedniej scianie gdzie było cięcie. No i czy macica wytrzyma. Jeśli jest min. 1, 5 roku przerwy jest bezpiecznie. Z własnego doswiadczenia wiem, że dobrze przed zajsciem w ciążę coś ćwiczyć. Polecam aerobik, fitnes lub inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Ja mam odstępy miedzy poszczególnymi porodami 3 lata a później co 2. Od karmienia do ciąży :) Pozdrawiam Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam 2 razy na Łubinowej i jestem bardzo zadowolona :) Miałam niestety 2 cesarki a teraz będzie czekała mnie 3 , bo jestem w 6 tygodniu ciąży :) lekarz nie straszył mnie 3 cesarką , ale zaznaczał, że powinna już być ostatnią mam nadzieje, że dzidziuś znajdzie sobie w brzuszku odpowiednie miejsce z dala od blizny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta1978
Czesc dziewczyny bylam wczoraj na pierwszej wizycie u dr Wieczorka mily lekarz pozytywne wrazenie na mnie zrobil .W 36 tyg ciazy maly wazy 3500-3750 zero oznak zblizajacego sie porodu nic wszystko wysoko pozamykane.za 2tyg mam miec wizyte i wtedy okaze sie ,jak maly urusl i ile wazy jak bedzie powyzej 4kg to raczej druga cesarka ,teoretycznie jakbym urodzila wczesniej tzn przed terminem porodu jest szansa na porod sn bo maly by nie zdazyl urosnac bardziej ale i tak juz jest duzy wiec bedzie ciezko.17 lutego mam wizyte tez u anestezjologa no i zobaczymy .Szpital przyjemny taki kameralny ,spokojny .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Wioletta1978 o kurcze!! 36 tc i 3500-3750,??? żeby mój mały ważył 3500 w 40 tc to będę zachwycona, w 35 tc miał bowiem 2456 i lekarz obliczył że pi razy oko na koniec może osiągnąć 3500 o ile oczywiście nie urodzę przed terminem. Ja jestem bardzo drobna i mam za wąskie biodra a co za tym idzie miednicę co podkreślał parokrotnie, spoglądawszy podejrzliwe na mojego partnera, który z kolei nie jest ułomkiem :D chyba się wystraszył, tego że choć dziecko ma prawidłowe ułożenie, przy dużym dziecku mogłabym mieć problemy z porodem sn, uspokoił się dopiero kiedy z usg wyszło ile aktualnie waży i wypytał ile tatuś sam ważył kiedy się urodził, ale Tobie dziewczyno gratuluję kolejnego dużego, rosłego dzieciaczka, bo kiedy już przyjdzie na świat to mam wrażenie łatwiej będzie sie zająć takim większym dzidziusiem niż kruszynką, która nikinie w ramionach. Mam wrażenie z tego co piszesz, że możesz ostatecznie urodzić nawet wcześniej niż ja! :) Jesli Twój maluszek w takim tempie przybiera na wadze, to 17 lutego może się okazać, że już pora na niego ;) Ja mam wizytę 19 lutego i zobaczymy co sie wówczas okaże, wcześniej bo 10 lutego idę jeszcze do swojej prowadzącej gin , a w miedzyczasie dopakowuję walizkę ostatnimi rzeczami. Trzymam rękę na pulsie, obserwuję ciało i zastanawiam się czemu tym razem intuicja nic mi nie podpowiada, w spr terminu, kompletne zero przypuszczeń czy to może się wydarzyć przed, po a może w terminie? Zwłaszcza, że dwóch róznych lekarzy ma odmienne zdanie co do tego, trochę Ci zazdrosczę, bo za 2 tygodniemożesz już w sumie wiedzieć na co się szykować i kiedy :) Mam pytanie jakie witaminki spożywałaś w trakcie ciąży??? i z zupełenie innej mańki pytanie do ogółu dziewcząt spodziewających się dziecka bądź będących już mamusiami, - jakie maśc***olecacie na - brodawki i jakie na odpieluszkowe odparzenia??? ja waham się pomiędzy Maltanem, Purelanem i maścią firmy lansinoh, która ma też krem na odparzenia lansinoh diaper rash, ale ostatnio wyszukałam i naczytałam się też pozytywnych opinii na temat nagietkowym kremie na odparzenia niemieckiej firmy Weleda - :Calendula babycreme, no i czy ktoś stosował linomag Bobo A+E, który już zakupiłam, ale ma zastosowanie jedynie prewencyjne, czyli ma zapobiegac występowaniu ewentualnym odparzeniom. Pozdrawiam Was wszystkie, i szczególnie ściskam Ciebie Wiolu,trzymaj się i dawaj znać jak lecą Ci te ostatnie chwile :) MargoD79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam mam pytanie czy wizyty sa tez w ramach nfz czy tylko porod? jeśli nie to ile kosztuje wizyta i czy dobry jest dr kobylec? pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyty są odpłatne - 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a czy badania prenatale sa w cenie wizyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tego nie wiem ponieważ nie robiłam ich na Łubinowej lecz w Feminie na Kłodnickiej, gdzie skierowała mnie moja ginekolog i to jedno skierowanie obejmowało badania w 12 tc oraz 20-22 tc na nfz zaś trzecie kolejne, jeśli chciałaś mogłas robić, ale już płacąc za nie ze swojej kieszeni 130 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na łubinowej badania prenatalne to koszt 250zł, ale prenatalne mozesz zrobić gdzie indziej jesli masz gdzies tańsze albo masz skierowanie to wtedy już za darmo na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wioletta1978
Witaj ja jestem wystraszona tym ,ze maly taki juz duzy liczylam ze jednak drugie dziecko urodze sn ale raczej nie dam rady corke urodzilam w 41 tyg ciazy wody odeszly i tyle zero akcji porodowej i corka duza na 4600 wiec cc bylo odrazu ,teraz lekarz sie obawia tego samego bo maly nie osunal sie jeszcze do miednicy nic wszystko wysoko ,napiete ajak to powinno byc kiedy dzidzia schodzi nizej? napisal mi dr wieczorek jakie badania mam doniesc za 2 tyg morfologia ,mocz,PTTA ,IWR Hiv,no i krzepniecie do mojego doktora mam doniesc Combsa i HBS ,prosze napiszcie czy te badania sa drogie czy moge dostac skierowanie od rodzinnego?A zwitamin zazywam maturelle i dodatkowo kwasy omega,ja tez raczej z tych drobnych jestem [bylam ]przed ciaza wazylam 60kg a teraz mam 75kg juz prawie ,,wiec nie wiem gdzie ten malutki taki duzy i corka tez smok pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama październik 2013
Do momtobe :-) -ile godzin trzeba leżeć płasko? (czasem jest to 12, czasem 8), Ja lezalam do godz. 16 w Niedzielę a urodziłam w sobotę o 22:15 -czy w tym czasie miałyście przy sobie swoje maleństwo??? W nocy nie, rano już tak, był tata to pomagał :-) -czy tuż po wyjęciu dziecka (i zważeniu, umyciu itp) dostałyście je do przytulenia? Nie, dopiero po o operacji juz na sali poporodowej, pokazali mi je natomiast od razu po urodzeniu, potem dali tarcie:-) -ile dni leżałyście w szpitalu? Od soboty do wtorku ,3 doby:-) -no i takie estetyczne pytanie, w sumie najmniej istotne: jak wygląda Wasza rana po cc? Zakrywają ja majtki, pozioma cienka kreska :-) Jakby co moje GG : 49062577

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
http://www.ankietka.pl/ankieta/135611/nadcisnienie-tetnicze-a-ciaza.html Hej dziewczyny, przeprowadzam badanie na temat nadciśnienia w ciąży - powyżej link do ankiety która pomoże mi w opracowaniu wyników. Wypełnienie ankiety zajmie około 15 minut - mogą ją wypełnić wszystkie panie będące w ciąży oraz w okresie połogu. Z góry serdecznie dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama październik 2013
Dali tacie miało być :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że ja biorę jakies słabe witaminki bo tylko prenatal classic****orównując je cenowo z maturelle są trzy razy tańsze więc może sama cena juz jest wyznacznikiem, jak "bogaty" w witaminy i minerały jest ten suplement, i może też właśnie wiele zależeć od bogactwa witamin jak przybiera na wadze dziecko, ja na początku ciąży ważyłam 47 kg, teraz w porywach 56-57 kg, ale żaden ginekolog nie zwrócił mi uwagi że to za mało bo krew miałam rewelacyjną jak na ciężarną, teraz jednak martwię się, że nie brałam lepszych witamin niż te ktore mi zalecono na początku. Ty Wiolu nie przejmuj się, że może Cię czekać kolejne cc bo najważniejsze jest żeby dziecko było silne, dałas sobie już z jednym cc radę to i tym razem dasz, głowa do góry, będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mama październik 2013 zajzyj na str.613, 02.02. Tam do Ciebie pisałam. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do mama październik 2013 zajzyj na str.613, 02.02. Tam do Ciebie pisałam. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gościa odnośnie kremów. Na bolące lub popękane brodawki jak i na odparzenia polecam bephanten. Na same odparzenia linomag. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie do dziewczyn które miały lub będą miały planowa cc .Ile dni wcześniej macie wyznaczony termin cc od daty która wam wychodzi z USG lub miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×