Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość abaabi
Proszę Cię bardzo Reniu.. Cieszę się,że choć troszkę mogłam pomóc... Ja sama nie staram się o mieszkanko,bo mamy Housing Benefit,ale czytam tutaj,że niektore dziewczyny złożyły podanie,pomimo tego,więc może i ja tak zrobię.. Tymczasem trzymam kciuki za wszystkie,które już czekają.. Pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne idż do concilu może ty będziesz miała więcej szczęścia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam was troszkę:) Mała spi,więc mam chwilkę....... Abaabi....jestyeś super dziewczyna,że nam pomagasz:) 🌻 dla ciebie:) Wiele osób po prostu by powiedziało,że trzeba się uczyć języka i nie prosić o pomoc.:( Dlatego tym bardziej należą ci się podziekowania serdeczne👄 A tak w ogóle,to HB nie ma nic do socjalnego....najwyżej go po prostu zabiorą:( W socjalnym mniejsze są opłaty i nie wyrzucą człowieka z domu jak przyjdzie landlordowi np. sprzedać dom lub zrezygnować z wynajmu..... Reni.....ty masz na prawdę tragiczną sytuację......oni ci powinni przydzielić przynajmniej kat.B.......w tym linku który pewnie czytałaś dot.zasad przyznawania mieszkań,jest wyrażnie napisane jakie są kryteria. A ty z tym alkoholikiem pod jednym dachem i w jednym pokoju 4osoby....to dla nich powinien być dostateczny powód do przyznania domu. U mnie byłabyś na pierwszym miejscu..... Jeśli możesz i masz z kim(lub poproś o tłumacza)idż tam i powiedz,że skoro tak cię potraktowano,to ty prosisz aby oni sami przyszli i zobaczyli na własne oczy w jakich warunkach mieszka twoja rodzina:O Ja bym tak zrobiła.......bo inaczej to oni myślą,że się ciebie pozbyli a ty masz czas na odwołanie się od tego pisma...chyba 2tyg. ale nie jestem pewna.Jak dziś nie zdążysz to idż do nich we wtorek.........bo mówi się,że od poniedziałku nic się nie zaczyna,bo się żle kończy. Ale mnie wkurzyli......:o...choć to mnie nie dotyczy..!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha!! A spółdzielnie mieszkaniowe znajdziesz na stronie internetowej. Wpisz w google miejscowość i Houssing Association i już. Dostaniesz adresy..... Tam wynajem jest na takich zasadach jak z Consilu,ceny są odrobinkę co prawda wyższe,ale to znikoma różnica. Natomiast domy są ładniejsze,nowsze i bardziej zadbane. U mnie były w Home-Linku 3 nowe domy ze spółdzielni,które własnie licytuję.....ale raczej mam mierne szanse..:( Choć nie trace nadziei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okonku dzięki za wsparcje i za wszelkie informacje mówie wam jestem zrozpaczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abaabi
Dziękuję bardzo Okon :) Uwielbiam kwiaty :) Cieszę się,ze mogę chociaż troszkę pomóc..przecież to nic nie kosztuje...a sprawia, ze człowiek zaczyna wierzyc,ze nie zawsze "człowiek, człowiekowi wilkiem... Pozdrawiam Was wszystkie mocno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abaabi ty się przemaluj na czrno,bo tu czasem się pojawia nieproszony gość,który lubi psikusy!!!! Zaglądaj do nas jak możesz często!! Ja już spać idę,bo mi moja mała pociecha zyć nie daje..... miłych snów!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina36
hej, czy mozna sprzedac mieszkanie ktore sie dostało? komunalne lub splodzielcze???????????//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos tam..Aa
No jak mozesz sprzedac cos co nie jest twoja wlasnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos tam..Aa
No jak mozesz sprzedac cos co nie jest twoja wlasnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina36
no tez mi sie tak wydaje ale znajomy mowil że po 5 latach mozna je wykupic za 20% wartosci i sprzedac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wykupisz to potem mozesz robic z mieszkaniem co chcesz,ale z tego co sie orientuje to wykupic w tej chwili mozna tylko z consilu a spoldzielcze nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Olenka!!! A skąd wiesz,że tylko consilowskie można wykupić??? Też się zastanawiałam,czy jest jakaś różnica!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo kiedys tak gdzies slyszalami podobno za kilka lat ma sie zmienic prawo,ze spoldzielcze bedzie mozna takze wykupic,w przyszlym tygodniu bede wiedziec na 100% jak z tym wykupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj znać jak z tym wykupem:) Ja co prawda mam daleko do tego.Jeszcze nie dostałam,a juz wykupuję ,hi,hi,hi,hi No ale każda informacja jest cenna. Tak bym chciała,aby to było przed zimą,bo nie wiem,czy przeżyję jeszcze jedną tutaj marznąc wieczorami(oszczędności!!!!!!)Człowiek oszczędza,ale potem okazuje się,że traci na własnym zdrowiu.Ja odkąd tu przyjechałam odzywają się moje biedne stawy,które siedziały cicho tyle lat......... To już starość???? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śpicie jeszcze!!!!! Ja dziś od rana pilnuje telefonu i neta.....a nóż widelec dostanę wieśći z consilu:o Chciałabym ale wiecie,to co by się chciało czasem jest tak bardzo daleko i tak mało osiągalne....:( Właśnie wychodzi słonko,więc może dla nas kiedys też zaświeci:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKONKU CZEKAJ MOŻĘ DZISJAJ BĘDZIE TWÓJ WIEKI DZIEŃ TEGO CI ŻYCZĘ Z CAŁEGO SERCA POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki wam dziewczynki za wsparcie,ale nie nastawiam się zbytnio.......w końcu to tylko kat.C :( Deszcz pada od rana z przerwami,więc pewnie i tak nigdzie nie pójdę.........no to moge podyżurować:) A wiecie dziewczynki,że u nas był wczoraj landlord????? Byłam w szoku-wszedł do domu ze skrzyneczką winka(6butelek).tak bez okazji,podziękowac nam za to ,że jesteśmy,mieszkamy,że nie ma kłopotu i w ogóle.............. Chciał się tylko przywitać,ale jak spytał czy nie ma problemu to ja mu po angielskiemu objaśniłam(mąż pomógł lepszym ang.),że kran cieknie w Łazience i rura pod kiblem tez przecieka.No i załatwi to w ciągu paru dni:) Na prwdę w pożadku gość-młody człowiek,ale na poziomie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez trzymam mocno mocno kciuki!!!a mozliwe ze akurat sie nie spodziewasz,a tu...niespodzianka,ale ciiiii,nie zapeszac!!!! Nasz landlord tez spoko,jak cos sie dzialo to od razu naprawione,a kolezanka od roku naprawy plotu sie prosi,tylko ze teraz moze przyjsc,ale z zapytaniem dlaczego za wynajem nie zaplacilismy jeszcze...mysle,ze do piatku jeszcze poczeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny byłam w concilu a córką i powiedziałam że się nie zgadzam co jest napisane w tym liście i proszę o ponowne rozpatrzenie mojej aplikacji i wiecie co nawet nie chciała z nami rozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny byłam w concilu a córką i powiedziałam że się nie zgadzam co jest napisane w tym liście i proszę o ponowne rozpatrzenie mojej aplikacji i wiecie co nawet nie chciała z nami rozmawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no prosze jakie traktowanie!!!popytaj sie reni gdzie bys mogla jeszcze z tym pojsc,albo napisz odwolanie ijuz,ale normalnie az ja sie wku***!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Reni!!Słonko nie zamartwiaj się!!!! Do nich przemawia tylko papier!!!! Napisz odwołanie i już i w ogóle z nimi nie rozmawiaj,bo nie ma o czym. Walnij w podaniu z grubej ruryi poproś o inspekcję mieszkania,aby byli zmuszeni przyjść i zobaczyć to sami. To nie ma co gadać,bo im się wydaje,że jak cię zmyją,to mają sprawę z głowy:o Ale nie poddawaj się dziewczyno!!! Jak im trochę posiedzisz na karku,to może się ockną :) Ja myślę,że to zalezy też od tego kto to podanie czyta. Może akurat trafi się ktoś kto będzie mądrzejszy i zrozumie twoją sytuację. Sprawdż też te spółdzielnie.Może tam szybciej dojdziesz do porozumienia. Trzymam kciuki za ciebie i modlę się gorąco,aby ci się udało!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaciął nam się dzis topik...........i nie tylko,bo cała kafeteria stanęła..............ale jest już dobrze. Niestety jak telefonu nie było,tak nie ma:( I pewnie już nie będzie.............choć ja optymistka jestem:) W ten piątek-kolejna licytacja więc mnie czeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okonku badz dobrej mysli,my jeszcze nie zaplacilismy za wynajem i tez napiszemy ze nawet juz na to nie ma... Starczalo by mi tylko...ja mam kredyt na mieszkanie w polsce,i musimy wysylac 200f do pl,chcielismy sprzedac,ale mieszkanie jest w udzialach(wspolwlasnosc)jak my na nie bralismy kredyt to bank sie nie dopatrzyl...a teraz dalismy na wynajem i czekamy moze ktos wynajmie,sorki,ze o tym pisze,ale wczoraj dostalam meila od biura nier,ze byl klient za gotowke,ale boi sie brac z taka nieuregolowana sytuacja,a zniesienie kosztuje... NO IMAM DOLA!!!! OKON BEDZIE DOBRZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny nie pisałam w czoraj musiałam trochę odsapnąć bo po tej wizycie w concilu deprecha mnie dopadła okonku ja też przymierzam się do nowej licytacji z czwartku na piątek o 12 i żebyś miała szanse na mieszkanie to musisz być do danego domu przynajmniej 3 w kolejce to wtedy może się załapiesz tak mi powiedziała murzynka w concilu nawet miła była pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny dzwoniłam do spudzielni i powiedzieli że nie mogę złorzyć aplikacji na dom ponieważ musi przesłać im concil a pytałam w concilu powiedzieli że muszę zrobić to sama bo oni są odrębną instytucją i już nic niewiem porąbane to wszystko do kwadratu istny obłęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem chyba o to
bo to UK wlasnie.....:O ale nie poddawaj sie, im trzeba wbijac do glow o co ci chodzi, oni sami nic nie zrobia, bo nie mysla, Ja chodzilam i sama zalatwialam sprawy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA już niewiem gdzie się z tym wszystkim udać a do concilu to się boję chodzić bo w końcu policie wezwią bo mam język nie wypażony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×