Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Mam pytanie z innej beczki.Czy ktoś pobiera hausing benefit i working tax credit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brrrrrrrrrrrrrrrrrrr
hausing benefit jest zalezny od tego ile sie bierze innych dofinansowan(np working tax credi )........i oczywiscie mozna brac dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biore i Housing Benefit i tax-y. Oczywicie jak pisal(-a) brrrrrrrrrrr,to zalezy od dofinansowania ktoro juz sie ma,ale tez od ilosci czlonkow rodziny i od czasu jaki sie tu mieszka i od oplaty za dom. Z tego co wiem,to maximum mozna dostac 25%kwoty za czynsz(wynajem domu) i ja tej stawki nie przekroczylam.Bylo malo,potem roslo,az do okolo 23%, 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa J.
hmm 25 procent za czynsz mozna dostac ? ja dostaje cale dofinansowanie za czynsz , to zalezy jaki masz dochod i z tego wyliczaja i mam taxy inne , mozna pobierac i working to nie ma nic do tego zalezy od dochodu rodziny jaki ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza sie od dochodu rodziny,ale nie mozna dostac chyba calego????? To by bylo chyba za dobrze???? Moze w innym rejonie Anglii?? Ja ostatnio dostalam troszke wiecej jak te 25%,ale wiem,ze wzrosla kwota tego benefitu HB,wiec choc bylam zdziwiona to jednak mile zaskoczona.Moj maz ma dochod do 15.000L rocznie na 5-osobowa rodzine,wiec nie wiem wlasciwie wg.jakich kryterii to rozpatruja. Ciesze sie,ze jest w ogole i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tekana
Ja mam - wyliczylam teraz dokladnie - 92% dofinansowania do czynszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa J.
na housing benefit nie biora dochodu za rok wyliczaja na podstawie dochodu biezacego za tydzien zalezy tez od ilosci dzieci w rodzinie itp i wyliczaja Ci sume jaka nie mozesz przekroczyc na tydzien jezeli masz mniej dostajesz calosc dofinansowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 79
nam przyszlo pismo ze spoldzielni ze nam przyznaja mieszkanie ale wprowadzic mozemy sie dopiero pod koniec maja. Bo narazie rodzina ktora tam mieszka wlasnie sie wyprowadza a oni musza po nich zrobic remont. Szkoda ze to nie dom ale ciesze sie ze wkoncu bedzie cos wiekszego:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!HB jest uzalezniony od dochodu(wlioczaja w to wszystkie benefity rowniez) i od ilosci dzieci.My nie pobieralismy rodzinnego(bo maja tam balagan i wstrzymali nam ale po poltora roku zwrocili wlasnie teraz) i dlatego w dofinansowaniu do domu uznali ze nie mamy dziecka mimo ze dostarczalam im listy ze szkoly ze uczeszcza w pelnym wymiaze, a nawet zawiozlam im dziecko a oni swoje,, ze musze miec decyzje z CHB ,najwieksze pieniadze w dofinansowaniu do domu sa dla dziecka.Sama sie przekonalam jak 2 tygodnie temu wkonicu dostalam decyzje z rodzinnego i dostarczylam ja cansilowi do mojego dofinnansowania.Wspomne ze pobieralam niewielkie dofinnansowanie caly czas, a wczoraj otrzymalam decyzje o zwrocie pieniedzy od daty starania sie(ok 11 miesiecy) i jak zobaczylam to malo nie padlam bo nie spodziewalam sie az takiego zwrotu.Otrzymalam rowniez nowa decyzje na bierzacy dom mimo ze mieszkam w domu tymczasowym i moj czynsz jest bardzo niski dostalismy rowniez dofinansowanie do tego domu.Wiec nasze zycie zaczyna sie ukladac wkonicu,wszystko jest na dobrej drodze.Na mieszkaniu tymczasowym mieszkam juz miesiac,nie wiem jak dlugo bedziemy czekac na mieszkanie stale, poniewaz zostalismy ograniczeni tylko do naszej miejscowosci,przez problemy z mowa naszego syna.Szkola syna nie zgodzila sie na przeniesienie go do nowej szkoly.Wiec czekamy. MAGDA75 wiem co przezywasz bo ja to samo przezylam ale glowa do gory,ja jestem najlepszym przykladem ze musza wam pomoc i zrobia to najprawdopodobniej dopiero w ostatnim tygodniu wyprowadzki tak bylo ze mna.Odezwali sie 5 dni przed data wyprowadzenia i tez nie bylo latwo ....Wiec trzymam za was kciuki i zycze powodzenia.A jak mozesz to przeslij mi twoje GG bo mialam awarie kompa. Dzieki WSZYSTKIM za dobre slowa bo to dzieki Wam sie nie zalamalam w tak trudnych chwilach i przepraszam ze dopiero teraz ale dopiero wczoraj przeniesli mi neta i mialam kilka stron do nadrobienia.Najbardziej przykre jest to ze nie wszyscy na tym forum sa zyczliwi i zamiast sie wspierac na wzajem i pomagac sobie obrzucaja blotem wszystkich na tym forum nie wiedzac jak jest naprawde.PAMIETAJCIE ZE LOS JEST PRZEWROTNY I WY(zlosliwce) MOZECIE SIE ZNALISC W TAKIEJ SYTUACJI JAK JA I WIELE INNYCH OSOB Z TEGO FORUM ..............(oczywiscie nie zycze takiej sytuacji jak moja nawet najgorszemu wrogowi )ale wy pewnie swoje wymyslicie i zrobicie i ze mnie najgorsza i tyle co moge sie spodziewac ze i mi sie oberwie )ALE MIMO TO POZDRAWIAM WSZYSTKICH....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandro!!!Gratuluje!!! Ja dostaje jakies rozliczenie co jakis czas z ktorego nic nie rozumiem.Jest tam rozliczenie dochodu na kazdego czlonka rodziny,ale nie moge nic z tego zrozumiec.Nie ma w tym zadnej logiki.Przeciez ja im co tydzien zaswiadczen o dochodach nie zanosze:P Kiedys takie rozliczenie dostawalam raz na miesiac,a teraz tylko wtedy gdy sa jakies zmiany w kwocie tego zasilku.Maz rozmawial z kolegami w pracy,ktorzy tez pobieraja taki zasilek i niestety oni tez nie rozumieja rozliczen consilowskich:( No coz przyjmuje to tak jak jest i juz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra 79
lokator ktory mial sie wyprowadzic z mieszkania, a my mielismy sie tam wprowadzic stwierdzil dzisiaj ze nie ma kasy i nie opusci tego lokum. A juz tak sie cieszylismy, szkoda ze tak nagle zmienil zdanie. Wiec my znowu przylanczamy sie do oczekujacych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!!! Elizabeth witamy ponownie:) Ciesze sie,ze tak wszystko dobrze sie skonczylo,wszystkim tego zycze:) U nas HB jest chyba dosc niski jak na inne rodziny patrze,ale coz:( Jednak ze wzgledu na to ze zarobki mojego meza w tym miesiacu spadly(bo firma ledwo cipie)postanowilam wybrac sie do Consilu i dac im na pismie dochod wydatki i cala reste.Moze cos wskoram,bo nie moe byc tak,ze rachunki sa wyzsze od dochodu!!!!! Nie wiem czy to normalne,w Polsce tak,ale tutaj jak czytam rozne wiadomosci to nie wydaje mi sie,aby zostawili to tak sobie bez odzewu.W moim home-linku ostatni dom ludzi z kat C dostali w marcu a czekali 6lat!!!!:P No to ja pewnie tez mam tyle przed soba:( Moze jak zloze pismo,wyjasnie wszystko mam jakies szanse na przyspieszenie dostania chalupy lub na wiekszy HB. Pozdrawiam wszystkich Milych Forumowiczow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko30
witam Was mam pytanie moj maz zarabia tygodniowo 305 funtow nie pobieramy zadnych tax-ow tylko child benefit 130 funtow miesiecznie. Czy w takim przypadku przysluguje nam dofinansowanie do mieszkania? jesli tak to w jakiej kwocie i czy dlugo sie na nie czeka od momentu zlozenia wniosku. Z gory dziekuje za informacje. Milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro ide zanieść dokumenty do counsilu w sprawie hausing benefit! :) Ile czekałyście na odpowiedz? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIKA25 -na odpowiedz w sprawie HB maja do 14 dni roboczych,jesli do tego czasu nic Ci nie przyjdzie to twoja aplikacja zaginela albo brakuje cos w niej.Ja skladalam 5 razy!!!Skladajac popros o potwierdzenie z data i podpisem osoby ktorej skladasz(to taka rozowa kartka A4) i wtedy jak Ci nie odpowiedza w ciagu 14 dni idz z ta kartka i niech oni sie tlumacza Tobie co sie stalo.POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pytanko!!!! Skladajcie podanie na HB gdyz nie przekraczacie kwoty dochodu chyba okolo 1500L(tak przynajmniej bylo w zeszlym roku). Poza tym jesli macie dzieci i rozumiem po kwocie CHB ze nie jedno,to na pewno wam przyznaja.A w ogole to nic nie piszesz o WTAX i CHTAX,czy to znaczy,ze tego tez nie macie?????? Ja w czwartek wybieram sie znow z podaniem do Consilu,musza je przyjac a czy odpowiedza zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 30
dziekuje za odpowiedz. Nie pobieramy zadnych dodatkowych benefitow!!! Mamy dwojke malych dzieci. Wczesniej maz mial nadgodziny wiec jakos szlo na wszystko wyrobic i starczalo na odlozenie jakiejs kasy. Niestety od pol roku nie dostal ani raz dodatkowych godzin w pracy wiec coraz gorzej, juz skrocilismy wydatki jak tylko sie da niestety zawsze jakis nieplanowany wydatek sie trafia:( Jeszcze raz dziekuje, po rozliczeniu roku podatkowego zabiore sie do skladania wnioskow. Milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podania skladajcie juz!!!! Nie ma na co czekac,jako dodatek ostatnie payslipy(znow nie wiem cyzy dobrze napisalam),najwyzej doslesz im pozniej roczne zeznanie. No i wszystkie inne potrzebne dokumenty jak paszporty dzieci itp.:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanko 30
dziekuje Ci Okon. Wiec wezme payslipy i zabiore sie do roboty. Ide szukac wnioskow na necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha!!!Koniecznie zlozcie dokumenty na CHTAX i WTAX,to sa spore pieniadze,a twoj maz nie przekracza progu zarobkowego,wiec dostaniecie na pewno!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najsmieszniejsze jest to
ze wiele z was nie zna angielskiego, nie potrafi sie dogadac z Anglikiem w najprostszej sprawie ale o benefitach wiedza pelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrryyyy
a ja ucze sie angielskiego nigdy wczesniej nie mialam z nim stycznosci ale za to w przeciwienstwie do ciebie znam dwa inne jezyki!!!! A ciebie szl.. trafi ze ci sie mendo nie naleza!!!!:P Zostaw dziewczyny w spokoju jak ci to nie pasi to wyp........ do PL My zyjemy tutaj a ze kraj pomaga biedniejszym to juz nie nasz problem:P Zostaw nas w spokoju!!!! bo twoim naiwnyk komentarzem z benefitow i tak nie zrezygnujemy!!!! Ciekawa jestem czy jesli mialbys/mialabys dziecko to nie chcialbys/chcialabys zrobic wszystko zeby nie zylo w nedzy i ubustwie. Wiem pewnie napiszesz ze masz ale umiesz je utrzymac bez zebrania. Pamietaj czasy sie zmieniaja i za miesiac lub rok mozesz biede klepac. Niejeden gigant juz upadl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najsmieszniejsze jest to
rrryyy kulture i wyrazenia masz z dolow spolecznych. Najpierw sie naucz polskiego, potem o tych dwoch innych jezykach porozmawiamy. I staraj sie czytac ze zrozumieniem - wtedy moze ktos potraktuje cie jak partnera do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rrrrryyyy
tak pochodze z dolow spolecznych bo rodzice nie umieli mi godnego dzicinstwa zapewnic wiec ja tego samego swoim dzieciom nie zrobie. A ty jestes taki/taka kulturalna ze nie masz nawet szacunku dla biedniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znow spory!!!Po co??? Jak sie komus nie podoba topik to nie musi pisac!!!! Po co w ogole wtracac swoje 3 grosze. To nie pierwsza i nie ostatnia taka pomaranczowa dyskusja,ktora nie ma najmniejszego sensu:( A o benefitach wiemy duzo,bo je mamy:) A angielskiego sie uczymy,......:) I tez znam jeszcze 2 jezyki:) Na pewno naucze sie i tego,tylko to wymaga czasu.wiec pelna optymizmu ruszam wlasnie na moj kurs:) Milego wieczorku wszystkim zycze🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tyle sie naczytalam na ludzi co biora benefity ze bokiem mi to wychodzi...to sie nieskonczy nigdy,zawsze sie znajdzie ktos kto bedzie musial dodac jakies wredne slowo. ,pluc jadem..i nadal sie ktos dziwi dlaczego my polacy sie razem nie trzymamy? bo mnie nie dziwi juz nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooooooooooooooooooooo
i tak ostatnio nie ma pomaranczek zlosliwych tyle co wczesniej, pewnie przez ten kryzys potracily swoje etaty i stoja teraz po zasilek, ....raz na wozie raz pod wozem hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×