Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość Dobrze ze ty znasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez tu prawie kazda
Dobrze ze znam,tez sie ciesze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pouczenie,masz racje,Ucze sie nadal,wiec moze nadejdzie dzien bez bledow. Krytyki sie nie boje:P Ale przynajmniej po polsku pisze poprawnie. Dziele sie info jakie posiadam,a dokumentow sama nie wypelniam,za malo znam jezyk. Wylozyla mnie anginka,wiec jak wyzdrowieje to zajrze:) Pozdrowionka🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neil
witam wszystkich ;)) czytalam troszke o tych mieszkaniach nie ogarniam troszke tego tematu ;/ gdzie mam isc i do jakich urzedow jesli ktos mi moze pomoc prosze oodpowiedz a to kilka slow o mojej sytuacji ;/ jestem w 33 tyg ciazy i bylismy razem z moim chlopakiem w councilu i dostalismy od nich list ze mamy 75 punktow i to tyle bylismy tam chyba z milion razy dowiadywac sie co i jak i oczywiscie nic powiedzieli ze jesli dziecko przyjdzie na swiat moze bedzie szybciej!!!;( teraz przeprowadzamy sie do innego miasta (wiekszego) i comamy zrobic na poczatek jakies dwa tyg bedziemy mieszkac z jego babcia ale nie wiecznie i co dalej??? znow council?i czekanie czy wynajecie mieszkania na wlasna reke ale wiadomo to troszke wiecej kski a teraz trzeba troszke zaoszczedzic pomocy!!!! bojuz mam tego wszystkiego dosc!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka....
Ludzie, zrozumcie wreszcie - dziecko nie jest przepustka do mieszkania socjalnego!!!!!!!!!!!!! Mnostwo Anglikow ma kilkoro dzieci, wynajmuja mieszkania, domy i zyja. Do poprzedniczki - wynajmijcie mieszkanie i ewentualnie zlozcie prosbe o dofinansowanie do czynszu. Opanujcie sie troszke z tym mysleniem - mam dziecko, nalezy mi sie mieszkanie albo dom!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ian
to nie jest tak ze ja chce to pie socjalne mieszkanie jego rodzina mnie do tego zmusza to nie to ze ja jestem polka i czegos oczekuje!!!!! inna sprawa jak wyczytalam na inter o tym dofinansowaniu i zapytalam sie w councilu to odpowiedziano mi ze oni o niczym takim nie wiedza!!! a jeszcze mozna zlozyc podanie o umozenie calkowite lub czesciowe council taxu?? i co tez tam nie wiedza!!! jest roznica placic 700 za mieszkanie a 300?? prawda ;) tym bardziej ze trzeba troszke wylozyc na dzidziusia ja mam marne maternity a on sie buje tez w granicach 700 !!! zreszta jak mozna to czemu nie skorzystac!!! ale ja nie chce chodzic i prosic nie chcemi sie ;/ to oni tak napieraja ;< a o to dofinansowanie gdzie mozna sie udac? ;) moze akurat damy rade podolac z tym wszystkim ale jesli nie to warto cos wiedziec wiecej ;) dzieki ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka...
Posluchaj, jestes osoba dorosla, odpowiedzialna za siebie i za dziecko. Naprawde council nie rozdaje mieszkan tylko dlatego, ze ma sie dziecko i chce sie placic mniejszy czynsz :O Musicie na razie cos wynajac, poprosic o dokumenty na dofinansowanie czynszu. Jezeli wasza sytuacja zostanie uznana za ciezka to doplaty dostaniecie. No niestety zycie nie jest bajka, gdzie wrozki rozdaja palace i pieniazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ian
ja rozumie i wiem ze nie rozdaja bo bylismy tam juz chyba z milion razy i na prawde wiecej mi sie juz nie chce chodzic!!!! ale wiesz jak to szkoci bardzo cenia kazdego pensa ;) haha a o te papiery to gdzie mam sie zapytac bo jak bylam w councilu to oni mi powiedzieli ze oni czegos takiego nie robia a znow jak poszlam do jobcentre to tam mi powiedzieli ze musze isc do councilu no i zrezygnowalam ;/ mam nadzieje ze damy rade moze martwie sie na zapas jest wiele rodzin w gorszych syttuacjach niz my ale ja nie chcialabym sie martwic kazdego!!! tak jak do tej pory ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka...
Zwykle formularze na dofinansowanie otrzymuje sie w lokalnym councilu. U mnie w miescie jest osobny punkt wydawania i skladania tych formularzy. Musisz isc i poprosic o formularze na housing benefit. Dostarczasz wszelkie wymagane dokumenty i po sprawie - przy niskich zarobkach mozecie miec dofinansowanie nawet w granicach 100% czynszu. Nie wiem czy tak samo jest w Szkocji jak w Anglii - ja pisze na podstawie tego co w Anglii jest wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie wiem gdzie daja 100%,bo na pewno nie we wschodniejAnglii. Bylam w Counsilu(teraz dobrze napisalam,nauka nie idzie w las:) ) z synem pare razy,fakt,ze szybko sprawa poszla w ruch,bo juz za 2 dni przyszlo pismo o tym,ze daja nam pare funtow wiecej,ale do 100%brak nam 65%,i chociaz mamy 3 dzieci to jednak widac to zalezy od Consilu. Ja nie narzekam,ciesze sie z tego co jest. W Polsce tego by nie dali,sami by nie informowali,bo po co.Jak sie czlowiek czegos od ludzi i znajomych nie dowie,to niczego nie wie.A tu sami info do domu daj.Sa tez jakies dodatki do ogrzewania,ale szczegulow nie znam,bo przyslali papiery do wypelnienia,wyslane dawno...........i cisza:( Dzieci nie maja w Polsce darmowych lekow,ani tym bardziej emeryci i malo zarabiajacy,przezyje ten co ma kase:( Smutna jest ta polska rzeczywistosc,dlatego zyjemy i wychowujemy dzieci w tym kraju wlasnie. A o socjalna chalupe i benefity trzeba pytac w kazdym Counsilu,musza miec info,bo to oni sie tym zajmuja. Jak nie to niech powiedza,gdzie sie udac. Milego dzionka🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczescie w nieszczesciu ze wkoncu nie dostalismy tego mieszkania. Przyszlo nam wlasnie pismo ze zostalismy nominowani do nowiutkiego domku. Teraz troche nerwowki czy to my go dostaniemy....oby w ciagu 2 tygodni byla odpowiedz bo zostana ze mnie skora i kosci od niejedzenia i niewyspania nerwowego:) Dziewczyny trzymajcie kciuki. Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyspiara
witam ! Trzymam kciuki za wszystkich oczekujących na mieszkanko. U nas właśnie dziś uruchomili możliwość licytacji. Nie ma za dużo mieszkań do wyboru i dodatkowo dość daleko na liście oczekujących jesteśmy. No ale nic. Uzbrajamy się w cierpliwość i oby tylko nie padało. Sandra a jak oni typują? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!Dzis przyszedl mi list z councilu o wprowadzenie od 30 -kwietnia homelinku-dziewczyny pomozcie bo nie wiem co w moim przypadku mam robic?Jak wiecie ze mieszkam w tymczasowym mieszkanku juz 2 miesiace i council kazal czekac do tej pory kiedy nie znajdzie nam mieszkania(jeszcze 1-2 miesiace).Teraz nie wiem czy ja mam tez licytowac czy czekac na odzew councilu?Nie mam pojecia jak sie licytuje i wogole na czym to polega?Jak cos wiecie prosze napiszcie!A jeszcze dostalam list z kategoria,dostalam band B. Hania znowu nie mam twojego gg.odezwij sie! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas (Gloucestershire) przyznawaja punkty my dostalismy ich duzo. Teraz council zalatwia nam nowy dom ale to nie on bedzie landlord-em tylko firma ktora wspolpracuje z nimi Fosseway Living. My czekamy juz 8 miesiecy ale przez okolo 3 miesiace bylismy przez ich pomylke nie brani pod uwage bo rzekomo przez przypadek nas skreslili. Ale po wyjasnieniu tego sprawa ruszyla pelna para:) Czekamy i mamy nadzieje ze nam przypadnie wkoncu ten domek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elizabet28 postępuj jak pisza w liście. Wejdz na stronę podana w liście, zaloguj się i tam będziesz miała podane listę domów które możesz licytować. Band B to całkiem niezła grupa, powinnaś w miarę szybko wylicytować. Band A maja bezdomni i w nagłej potrzebie. W tygodniu możesz licytować tylko 3 domy na raz, w każdej chwili możesz wycofać licytacje i zalicytować ( wybrać ) inny dom. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawska2
mam pytanie, czy takei socjalne mieszkanie mozna pozniej wykupic jak sie sytuacja materialna poprawi nasza? I na jakich to warunkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura23333
do ciekawska2 Mozna wykupic ale jaki procent lub calos to zalezy tez od hrabstwa. W jednych pisza ze mozna do 75% tylko wykupic inni twierdza ze calosc 100% Najlepiej zadzwon do councilu w swojej miejscowosci i sie dopytaj bedziesz wiedziec dokladnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYSPIARA dzieki wielki i tak bede robic i tez mysle ze powinno pojsc to w miare szybko.Chociaz jestesmy ograniczeni do jednej miejscowosc i wiem ze wlasnie tu jest ciezko z chalupkami.Ale okaze sie.Band B dostalismy gdyz stalismy sie bezdomni(wlasciciel wymowil nam mieszkanie a nie stac nas bylo na drugie),mieszkamy w zastepczym domu.Ale czas pokaze jak to bedzie. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WYSPIARA dzieki wielki i tak bede robic i tez mysle ze powinno pojsc to w miare szybko.Chociaz jestesmy ograniczeni do jednej miejscowosc i wiem ze wlasnie tu jest ciezko z chalupkami.Ale okaze sie.Band B dostalismy gdyz stalismy sie bezdomni(wlasciciel wymowil nam mieszkanie a nie stac nas bylo na drugie),mieszkamy w zastepczym domu.Ale czas pokaze jak to bedzie. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) U mnie dzis w home-linku niestety tylko jeden dom w mojej miejscowosci.Wlasciwie nie wiem dlaczego daja tylko jeden,a potem jak ogladam gazetke w Counsilu to sie okazuje,ze byly 2,ale w internecie uwidoczniony jest tylko 1:( Poza tym pokazuja mi tez domy,ktore sa w miejscowosci odleglej o jakies 20mil i tam od razu powiedzieli,ze nie moge mieszkac i nie moge domow w tej miejscowosci licytowac(choc wlasnie tam syn do szkoly dojezdza),ale tez uwidocznione sa w moim home-linku. Za to miejscowosci,ktore sa odlegle o prawie 50mil od miejsca pobytu i nauki dzieci w szkole-moge licytowac.Nie rozumiem toku postepowania i takich decyzji Counsilu ,ale coz musze sie dostosowac.:P Jak piszecie,ze czekacie tylko pare miesiecy to mysle,ze powinniscie sie bardzo cieszyc.Wg Feedback-u,ktory przegladam zawsze,to ludzie z moja kat.C czekaja po 7-10lat. Jak do tej pory to tylko jedna osoba z moja kat. dostala mieszkanie ,ale to byl flatz jedna sypialnia:( Zycze wam wiec powodzenia!!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO OKON O jeja my też mamy kategorie C i w pierwszym dniu dostępności systemu przede mną jest 40 chętnych, a domów 3. Okon a gdzie wy szukacie mieszkania? Bo ja w takiej małej mieścinie niedaleko Bristolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Okon Kurcze ja w mojej aplikacji mogłam wybrać miejscowości jakie mi odpowiadają a w moim mieście to nawet dzielnice gdzie chce mieszkanie. Dziwnie tam macie z tymi mieszkaniami. Współczuję ale życzę powodzenia i wytrwałości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak mam napisane pod moim postem mieszkam daleko od Bristolu.Wschodnia czesc Anglii:) Ladnie,cieplo i malo deszczu:) Jednak dzielnicy wybrac sobie nie moge,bo jest ich malo. Jest to nieduza miejscowosc,ale jeszcze nie village:) Mnie sie tu podoba,tylko niestety na chalupke to ja sie chyba niedoczekam:( Wyspiarko powodzenia zycze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Opowiem Wam ciekawostke. Czekamy na mieszkanie od lutego tamtego roku. Mieszkalam z rodzina cztero-osobowa w jednym pokoju. Przyznali nam band D. W lipcu wynajelismy piekny dom z trzema sypialniami. Zmienilismy dane w Concilu. Po pieciu miesiacach zmienili nam band z D na C. Gdzie tu logika ? To nie wszystko. Po nastepnych czterech miesiacach dostalismy propozycje domu. Moja radosc trwala... pare sekund. Doslownie do momentu przeczytania kwoty, ktora nam proponuja. Za wynajem domu 595 funtow, plus 595 funtow depozytu. Cztery dni do wplaty w tym sobota i niedziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a ile pokojowe to mieszkanie i gdzie? Ja wynajmuje mieszkanie bez ogrodu 2 sypialnie i place 520 i uważam że nei płace wcale duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No szczerze mowiac to kwota okolo 590L za miesiac i depozyt to jest to dosc spora kwota jak za dom z consilu.Tutaj domy consilowskie to okolo 350-400L .Jednak to nie Londyn. W tak duzych miastach ceny sa o wiele wieksze,wiec moze ta kwota 590L to nie jest az tak wysoka!!!:O Chcialabym oczywiscie,aby sie udalo w miare szybko ten dom dostac,jednak wlasnie wczoraj kolega mnie uswiadomil,ze czekal 2 lata,a potem sie okazalo,ze w ogole ich dokumenty gdzies sie zawieruszyly i dostali nowa aplikacje.Landlord dal im wymowienie domu,ale to niczego nie zmienilo niestety.Wrecz przeciwnie consil zadzwonil do landlorda i rozmawial z nim na temat tego lokum:) Sprawa zamknieta:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze dokumenty tez jakoś dziwnie zaginęły w akcji, ale się wykłóciłam przynajmniej że nowa aplikacja została przyjęta ze starą datą. Teraz mamy system licytacji więc dość szybko rozstrzygają która grupa i przysyłają login do wybierania domów na stronie. Kurcze lepsze dwa lata oczekiwania tutaj niż 20 w Polsce ;) Życzę wszystkim powodzenia i trzymam kciuki aby czas oczekiwania minął szybko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandra79
no to w naszym przypadku usuniecie omylkowo przez Council naszej aplikacji oplacalo sie!!! Po wizycie meza w Councilu oczywiscie okazalo sie ze dokumenty sa jak najbardziej w komplecie a oni poprostu jakos tak nie wiadomo dlaczego usuneli podanie. No i sprawa tak nabrala tempa ze od wyjasnienia minol jakis miesiac moze poltora i jutro dostaniemy juz odpowiedz czy przyznaja nam domek:) Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jewish*
Sandra u mnie tak samo bylo .i juz od rok mieszkamy w ladnym domku w spokojnej zielonej okolicy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×