Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

makkara

Mieszkania socjalne i spoldzielcze w UK

Polecane posty

Gość o matko i corko
Wyspiara no zgadza sie. Jezeli wynajmuje sie pokoje legalnie - spisana umowa, odprowadany podatek to nie ma problemu. Mozna uzyskac dofinansowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadać na drzewa pomarańczki tam gdzie wasze miejsce! Jeżelinie podoba sie komuś co piszemy na tym topicu to po co marnujecie swój cenny czas na czytanie i wcinanie sie???????? Pozdrawiam wytrwałych! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Popieram przedmowczynie. Dziewczyny, ja dostalam chatke po roku i trzech miesiacach. Jedna odmowilam, a drugiej juz nie moglam, bo poszlabym na koniec kolejki. Nie mam domku, mam mieszkanie dwupoziomowe, nie liczylam na luksusy. Pomalu maz robi remont, bo mieszkanie bylo zdewastowane. Jestem z Wami i zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze prosze
..... biedni polacy , ktorzy czekaj na mieszkanko , bo im sie nalezy bo przepracowali pare miesiecy , cos tam sie dowiedzieli i juz chca 3 pokojowe mieszkanie a w polsce pewnie siedzieli katem u rodzicow i bylo dobrze . i nie zapominac , ze my tutaj jestesmy goscmi , nie urodzilismy sie jako anglicy itp . biedne wyspy brytyjskie i ich mieszkancy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLOLOL
No widać że idea Unii Europejskiej jest ci obca nacjonalisto jeden. Jeśli pracownikowi należy się wypłata to co, ma z niej zrezygnować bo jest z innego kraju? Spadaj do Polski i sobie tam pracy szukaj a nie zabierasz ja Brytyjczykom Polaczku zakompleksiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze prosze
lolo - ja nie mieszkam i nie pracuje w uk , to ty wyjechalas lub wyjechales gary zmywac,ja mam prace i mieszkanie w polsce i sie nie plaszcze o nic jak wy , i tlumacz mi nie jest potrzzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLOLOLOL
\"my tutaj jesteśmy gośćmi\" my Polacy - tutaj w UK. Weź ty lepiej się wysławiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no prosze prosze
lololol - wez sie lepiej zabierz za papierki , zeby dostac mieszkanko bo inaczej bedziesz nadal biedowac , pewnie spisz w pokoju z innymi jeszcze osobami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarny budzik
pewnie wszystkie teraz siedza na topikach : gdzie i jak dostac benefity i czy mi sie nalezy bo place podatki . buhahahha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i co z tego......
Zal ci doope sciska? :D :D :D Naleza sie to biore!!! I to niemalo :D :D W przeliczeniu na zlotowki ponad 2,5 tys. I jeszcze pensja dochodzi :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przczytałem wszystkie strony i wiem ,że takie strony są potrzebne. Nie mam żadnego szacunku dla tych ,którzy na tym forum sieją jadem.Jak można pisać na temat który mnie nie dotyczy, z którym nie mam do czynienia .Osoby które piszą idiotyzmy powinny się b.mocno zastanowić zanim coś klikną na klawiature.mam b.szacun dla tych co starają się o swoje . Jest to normalne , naturalne i prawidłowe. Skoro mieszkamy ,pracujemy i płacimy podatki jest naturalną rzeczą aby starać się oto co mam się należy.Mieszkam w Polsce , o nic się nie staram , ale mam b.wielki szacunek dla tych co się starają by zabespieczyć byt leprzy dla siebie i rodziny.Te bzdury , idotyzmy głupie i bez sensu komentaże piszą ludzie którzy mają różnego rodzaju kompleksy.Żyjemy w wolnym Świecie możemy mówić , pisać co chcemy, ale zanim ktoś gębe otworzy albo kliknie na klawiature niech się chwilę zastanowi czy to co napisze nie zrobi komuś krzywdy nawet tej wirtualnej.Krzywda wyrządzona innej osobie nawet ta wypisana wróci z powrotem po trzykroć silniejsza.Idiotów bezmózgowców trzeba ignorować.Kto może niech drugiemu pomaga.Nie zamierzam z nikim polemizować na temat który poruszyłem. Nie będę odpisywał na ewentualne zgryżliwe komentaże.Wszystkim stałym bywalczynią na tym forum życzę wszystkiego Najlepszego!!!. Pomagajcie sobie mimo tych głupich docinków.Podro dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przczytałem wszystkie strony i wiem ,że takie strony są potrzebne. Nie mam żadnego szacunku dla tych ,którzy na tym forum sieją jadem.Jak można pisać na temat który mnie nie dotyczy, z którym nie mam do czynienia .Osoby które piszą idiotyzmy powinny się b.mocno zastanowić zanim coś klikną na klawiature.mam b.szacun dla tych co starają się o swoje . Jest to normalne , naturalne i prawidłowe. Skoro mieszkamy ,pracujemy i płacimy podatki jest naturalną rzeczą aby starać się oto co mam się należy.Mieszkam w Polsce , o nic się nie staram , ale mam b.wielki szacunek dla tych co się starają by zabespieczyć byt leprzy dla siebie i rodziny.Te bzdury , idotyzmy głupie i bez sensu komentaże piszą ludzie którzy mają różnego rodzaju kompleksy.Żyjemy w wolnym Świecie możemy mówić , pisać co chcemy, ale zanim ktoś gębe otworzy albo kliknie na klawiature niech się chwilę zastanowi czy to co napisze nie zrobi komuś krzywdy nawet tej wirtualnej.Krzywda wyrządzona innej osobie nawet ta wypisana wróci z powrotem po trzykroć silniejsza.Idiotów bezmózgowców trzeba ignorować.Kto może niech drugiemu pomaga.Nie zamierzam z nikim polemizować na temat który poruszyłem. Nie będę odpisywał na ewentualne zgryżliwe komentaże.Wszystkim stałym bywalczynią na tym forum życzę wszystkiego Najlepszego!!!. Pomagajcie sobie mimo tych głupich docinków.Podro dla Wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOLOLOLOL
taaa spie z mężem, dzieci w osobnym pokoju, mamy samochód, jeździmy na wczasy, zęby lecze prywatnie,i nei potrzebuje tłumacza i zobacz jeszcze nam mieszkanie chca dać, a ty tam siedzisz w Polsce ciułasz grosz do grosza i na g.. ci starcza więc cię skręca z zazdrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajcie juz spokuj
Jezdy no nie mogę wytrzymać jak takei buraki zaśmiecają nam watek. Ja się staram o mieszkanie socjalne bo: 1- czynsz jest o wiele tanszy 2- nikt nie będzie chciał wywalić z dziećmi z mieszkania "bo tak" 3- jest mozliwość wykupienia socjalnego na korzystnych warunkach. Trzeba byc głupcem żeby się nei starać zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Topik jak zwykle goracy!Wlasnie wylicytowalam dom z ogrodem,w tym tygodniu podpisanie umowy i przeprowadzka.Pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwalosc w czekaniu na dom.Pewnie i mi sie oberwie!Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje Ja się czasem posuwam w kolejce do przodu, czasem do tyłu ;) i czekam cierpliwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki .Ja licytowalam w sumie 4 domy,na 3 bylam druga wiec ta pierwsza wziela a teraz na dwuch domach jako pierwsza i mialam do wyboru...Jutro podpisanie umowy i klucze wlasnie odebralam telefon-wkoncu.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lauraaaaaaaaaaaaaaaaa
powiedzcie mi o co chodzi w tym licytowaniu . Wygrywa ten kto co wiecej za ren zaplaci czy co? tak mnie to zastanawia:) u mnie sa przyznawane punkty ale cos mi sie o uszy obilo ze maja zmienic na licytacje. Pozdrawiam ja ju czekam 9 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skłądasz podanie o mieszkanie socjalne i zamiast pkt. przyznawane da tzw. Band A,B,C i D Ci z A maja pierwszeństwo przy tzw. licytacji. To sie niby licytacja nazywa, ale tak naprawdę wybierasz maksymalni 3 domy w tygodniu które cię interesują. Jeśli dany dom wybierze więcej osób z band A wtedy decyduje data złożenia podania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz się burza rozpęta, ale chce się dowiedzieć jak to jest z wykupywaniem tych mieszkań socjalnych. Już kilka dziewczyn o tym wspominało. Czy każdy dom można wykupić. Bo u nas są do wyboru domy spółdzielcze i od miasta. I na jakich warunkach taki dom można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia-gask
hej Kochani... mam do as takie pytanko.... jestem w szkocji pol roku i nie bardzo sie jeszcze orientuje jesli chodzi o mieszkania socjalne. To co najwazniejsze juz wiem, podanko złozylam... dostalam odp ze mam zero pkt. podejrzewam ze dlatego ze mam 2bed flat, a mieszkam z mezem i dwoma synkami, jeden z nich ma pol roku. mieszkanie jest duze ale bardzo drogie i w okropnej kondycji. Nie ukrywam ze chcialabym jakos uzyskac punkty ale nie wiem jak a nie chcialabym kłamac ze mieszka ze mna 20 osob bo po pierwsze to nieprawda a po drugie ja dostane a ktos bardziej potrzebujacy nie... Jednym slowem chodzi mi o to by w legaalny sposob dostac mieszkanko, cz\y pozostaje mi cos jeszcze poza zamiana 2bed na 1bed?? jakie jest wasze zdanie? słyszalam rowniez ze ludzie maja jakies aplikacje medyczne.... Mimo iz watpie zebym dostale mieszkanie socjalne to jednak chcialabym bo nie mam zbyt lekko. Tylko maz pracuje... juz pol roku czekam na taxy i nic. (maz zarabia 960 na miesiac tylko) a oplate za mieszkanie mamy 650rent +140tax +400 za prad raz na 2,5 miesiaca. Wiec latwo przekalkulowac ze brakuje nawet na jedzenie. Moglybyscie cos podpowiedziec? Brakuje mi juz sil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Becia Wiem że ludzie biora np. zaświadczenie od lekarza że warunki mieszkaniowe zagrażają zdrowiu mieszkańców. Np. Jeśli dzieci często chorują , albo ktoś ma astmę... Postarajcie sie o HB od miasta który pomoże wam płacić rent council tax. No i mam nadzieję że szybko dostaniecie taxy wraz z wyrównaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Becia-gask
wyspiara ;-) Dziekuje za odpowiedz... Zapomnialam napisac ze HB mamy i to nawet nie male ale wiem ze jak dostaniemy taxy to czesc tego co juz dostalismy bedziemy musieli niestety zwrocic. Wyrownanie z HB dostalismy za 3 miesiace i pani powiedziala ze jesli dostaniemy taxy to polowe trzeba bedzie oddac... wiec to tak jakbysmy ich nie mieli. Malo tego obetna nam tak ze zostanie 5f tygodniowo albo zabiora calkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas system licytacji wszedl z konicem kwietnia .W sumie od poczatku licytacji licytowalam 4 domy.W tygodniu moglam 2 i tak w ostatnim tygodniu licytowalam 2 na ktorych bylam pierwsza.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez pod koniec kwietnia wprowadzili licytacje. My możemy 3 w każdym tygodniu domy wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kicia340
mam pytanko czy mozna dostac jakiś voucher do mieszkania socjalnego w uk jeśli nie jest umeblowane lub w okropnym wstanie na remont

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość My dostalismy na 250 funtow
Do B&Q. na remont. tapety farby panele terakota ..etc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze wy tu o mieszkaniach piszecie,ze juz dostaliscie,a czekam i czekam..................:( Jak ogladam Feetdback-a,to wlasciwie z mojej kat C nie ma ani jednego mieszkania.Wszystko jest z kat.A lub B.:( Nie wiem jak dlugo jeszcze mam czekac.Boje sie grzyba.kolejnej zimy w tym domu i choc go lubie(dom),to jednak jest tu dosc zimno i mam nadzieje co rok,ze ten rok jest tym ostatnim:( Tego wszystkim zycze!!!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czego wszystkim zyczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×