Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomozcie prosze

ZUPA POMIDOROWA pierwszy raz gotuje co dodac

Polecane posty

Gość pomozcie prosze

gotuje wywar ze skrzydelek, wrzucilam liscie laurowe co dalej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie prosze
bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnóstwo przepisów
google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yy pierwsze słyszę że z liścmi laurowymi, no ale co szkoła to szkoła do tych skrzydełek dodałas warzywa ? (march\\ewka, pietruszka, seler, liście z pora - zielone) i to się ma tak warzyć aż warzywka zmiękkną na patelni smażysz na maśle (1 lyżka stołowa masła) pokrojoną cebulkę w kostkę, jak się zeszkli dodajesz przecier pomidorowy ok 5 łyzek (też zależy ile wody masz w wywarze) i to się ma tak przesmażyć, po ok. 3-4 minutach wlewasz tyle wywaru żeby ten sosik pomidorowy rozprowadzić żeby grudek nie było, gotujesz na patelence ok 3 minutki aż zabulgocze i buch do gara z zupiną i ma się gotowac jeszcze ok 10 minut. z przypraw dodaję magi i...suszone zielone liście selera..nie wiem dlaczego, ale przypominają mi czasy pomidorowej w przedszkolu :D zupkę gdy przestygnie doprawiasz smietanką najlepeij kremówką 30% tłuszczu, czyli: do kubeczka wlewasz śmietanę solisz śmietankę odrobinę i chochelką wlewasz zupinę powolutku, żeby się śmietanka nie ścięła i mieszasz w tym garnuszku i powoli do gara wlewasz i mieszasz ale namieszałam acha nie zapomnij jakiegoś ryżu czy makaronu ugotować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej z torebki zrobic? po co sie męczyc jak efekt ten sam? ja w kazdym razie nie mam pojęcia co dodac, pewnie jakis przecier pomidorowy, powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetrzyj marchew, pietruszke, dodaj cebulę-niech sie to wszystko pogotuje, potaem ze 3 łyzkismietany wymieszaj z koncentratem pomdorowym- zanim wlejesz to do wywaru trchę wywaru dodaj do smietany z koncentratem, pomieszaj i wlej do gara, na koniec dopraw i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmm...........................
a po co ci te liście laurowe? Wrzuć obraną i umytą całą włoszczyznę, pogotuj z godzinkę, dodaj słoik przecieru pomidorowego, na koniec podpraw śmietaną albo jogurtem. Oczywiście sól i cukier do smaku. Możesz podawać z makaronem albo z ryżem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że sa przepisy ale większość z nich to o kant dupy można roztrzaść, ważne sa te sprawdzone ;) babcine sposoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię tak: gotuje bulion warzywny dodając świeżych ziół (oregano, bazylia ) i czosnek ,potem dodaje puszki pomidorów i parę kropel tabasco. Na koniec jeszcze odrobina ziól i po zagotowaniu gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie prosze
dziekuje kobietki, teraz mam w czym wybierac jeszcze raz dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> musztarda no właśnie, znam ten przepis od swojej babci i od lat (a stara jestem) już tak gotuję i nawet mój córek-niejadek wcina zupinę acha, przecedź to wszystko bo jak farfocle pływają w zupinie to ślag mnie trafia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bxfghs
a moja zupka pomidorowa jest taka- robie wywar z mięska i kości, z zielem i liściem laurowym, do gotowego wywaru wrzucam surowy wypłukany ryż, na patelni smaze na maśle startą na tarce marchewke,seler i pietruszke, to wrzucam do zupki, jak wszystko jest miękkie, ale nie rozgotowane na ciape to zalewam to przecierem pomidorowym, ale nie koncentratem, doprawiam, daje łyżke ketchupu, natke pietruszki, listek magii i zabielam śmietaną no i gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×