Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nim wstanie dzień

gdzie w Warszawie robią wkładki ortopedyczne na zamówienie ?

Polecane posty

Gość AlicjaMiła
ja robiłem wkładki w ortomasters.pl w Marina Mokotów. Wojtek zna się na robieniu wkładek, dodatkowo jest skutecznym fizjoterapeutą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, po przeczytaniu tego forum udałam się do sklepu na tarchominie ( miałam najbliżej :p). Jeśli chodzi o porady to bardzo fajnie wszystko zostało mi wytłumaczone. Wkładki brałam dla siebie i dla synka. Dla mnie Pan zrobił takie cieniutkie gdyż mam raczej wąskie buciki a dla synka takie normalne. Mam już je od mc. i muszę powiedzieć, że są genialne ( te moje), synek na swoje też nie narzeka. Fajne jest tam jeszcze to że potem zajmują się już dzieckiem i cały serwis jest darmowy. Polecam wszystkim, którzy szukają wkładek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy moje dzieci mają zalecone noszenie wkładek ortopedycznych to stałam się częstym bywalcem internetowego sklepu ze sprzętem medycznym, którego ofertę znajdziesz pod adresem www.sklepmedyczny24.eu Odwiedzałam już wiele innych sklepów z tego rodzaju asortymentem i uważam, że ta oferta jest najciekawsza i najbardziej konkurencyjna cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak się zastanawiam czy ktoś jeszcze czyta i co ważniejsze kieruje się tym forum... Przecież spam goni spam! Same wpisy reklamowe! Wkładki 3D frezowane (maszyna jest chińska sprowadzona przez firmę ATM Solution z Łomianek) totalna porażka i oszustwo! Byle tylko wyrwać kasę! Wkładki kupione przez internet - proszę, bez jaj. Żadna maszyna nie zastąpi dobrego, doświadczonego specjalisty a z tym coraz trudniej. Sami dyletanci i oszuści. Proponuję zamknąć to forum bo tylko ludziom w głowach mąci i służy do wymiany opinii między konkurującymi firmami. Porażka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się całkowicie z przedmówcą. 2 firmy biją sie na tym forum. gotowe sklepy internetowe i mega dobre wkładki 3d - obydwa sa gotowcami siebie wartymi. Zamiast zainwestować w reklamę to obrzucają sie tutaj błotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,do pana z 18.05.2016.Ma pan rację,tak na prawdę nikt nie pisze konkretnie z jakiego materiału,jakie i jak powinny być wykonane badania,by były rzetelne i wkładka nie zrobiła wręcz krzywdy."Każda sroka swój ogonek chwali" ze szkodą dla pacjenta.Nikomu nie zależy na zdrowiu i poprawie komfortu życia,liczy się jedynie kasa.Przeczytałam forum i dalej nie wiele wiem.Informacje są faktycznie nad wyraz nierzetelne.Mam płaskostopie poprzeczne i podłużne,z koślawością palucha i zmianami zwyrodnieniowymi w stawie śródstopno-paliczkowym palucha,ból pięty utrudnia chodzenie.Skoro internet jest niewiarygodny,to gdzie szukać informacji.Pilnie potrzebuję dobrych wkładek dla siebie i wnuczki,a nie znam nikogo,któ mógłby mi udzielić rzetelnych informacji.Jeśli to możliwe proszę napisać jakie powinnam wykonać badania przed wykonaniem wkładek,z czego powinny być zrobione.Rozumiem,że podanie miejsca zabrzmi jak reklama,więc może po parametrach poszukam miejsca.Mieszkam w Warszawie.To straszne,jak ludzie żerują na nieświadomośc***acjenta,jak najmniejszym kosztem,czasem oszustwem chcąc zarobić jak największą kasę,widać sumienie i etyka zawodowa przestały mieć wartość.Pozdrawiam serdecznie pana i poszukujących rzetelnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorset
Do "gość 2016.05.14 " Wkładki frezowanie to technologia a nie maszyna ... Odwiedziłem dwa tygodnie temu targi OTWorld w Niemczech które są największą tego typu impreza dla tych co robią wkładki gorsety protezy itp i widziałem dziesiątki maszyn CNC do robienia wkładek. Wkładki frezowanie oferują wszystkie wiodące firmy na świecie robiący wkładki czy to gotowe czy spersonalizowane. Sam używam 2 frezarki ale nie do wkładek a do gorsetów i jedna jest z krajów kwitnącej wiśni i jedyne co to że jest wolniejsza od tej z Niemiec ale jakość tego co fryzurę jest identyczna więc jak dla mnie to pisanie że jakaś tam Firemka z Warszawy komuś sprzedała Chińczyka i on na nim robi wkładki jest żadnym argumentem ANTY tym czy innym wkładkom. A to czy ktoś frezuje wkładki frezarką Chińską czy Wietnamska czy Włoską czy niemiecką to moim zdaniem nie ma większego znaczenia bo dokładność frezowania w materiale EVA nie musi być taka jak w metalu czy nawet drewnie. Wszyscy widzą że technologia 3D jest przyszłościowa, ale drukowanie wkładek 3D na drukarkach 3D jest nie opłacalne więc wszyscy "frezują" takie wkładki podobnie zresztą klapki się już robi w 3D. Moim zdaniem to program w którym się je projektuje i wyniki na bazie których się to robi i badania jakie się robię przed zaprojektowanie mają decydujące znaczenie. Mi tu zalatuje konkurencją ... chyba wdepnęli tymi wkładkami frezowanymi 3D komuś mocno na odcisk hahahaha. Pewnie się denerwują Ci co termo-formowalne sami robią albo "robótki ręczne" czynią pod stopę pacjenta i tu piszą takie farmazony że coś jest złe i beeee. W jednym się muszę jednak zgodzić Tobą "Gościu" że wkładki kupowane na odległość przez internet to porażka. A tak serio to jeżeli Ci co na tej maszynie Chińskiej frezują ale program do projektowania wkładek mają dobry i diagnostykę dobrą i dobrych fachowców co umieją przełożyć diagnostykę komputerową na projekt wkładki włączając w to diagnostykę funkcjonalną oraz swoje doświadczenie to maszyna na jakiej wyfrezują wkładkę w piątce EVA nie ma znaczenia - bo frezowanie w piance to nie frezowanie w metalu i ja bez wahania dla samego siebie jak bym potrzebował to bym taką technologię zrobienia wkładek wybrał ... może dla tego że jestem z wykształcenia technicznego i doceniam osiągnięcia 21 wieku. Pozdrawiam wszystkich szczególnie tych zawistnych i tych co się tu na potęgę reklamują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZ1
Podchodząc do sprawy wytwarzania wkładek ortopedycznych w sposób merytoryczny i logiczny trzeba zadać sobie kilka pytań. Gdy jakiś gabinet chce rozpocząć robienie wkładek to musi zainwestować jakieś "środki" TAK czy NIE ? jeżeli TAK to jakie i w co zainwestować musi ? urządzenia diagnostyczne ? maszynę do ich robienia ? szlifierkę do ich oszlifowania ? stół z odciągiem do oparów kleju ? a może tylko w "opalarkę" z supermarketu ? Czy kwota jaką musi zainwestować zależy od tego jakie wkładki chce robić ? Pytanie wydaje się logiczne a odpowiedz prosta. No bo jeżeli wystarczy że kupi sobie za 200zł "opalarkę" i półprodukty czyli w połowie gotowe wkładki które podgrzeje opalarką i dostosuje do stopy pacjenta to inwestuje niewiele i możne zacząć robić wkładki ortopedyczne. Pytanie czy każdemu pacjentowi da radę "pomódz" takimi wkładkami ? A teraz pytania z zakresu matematyki i ekonomii. Czy najstarsze zakłady ortopedyczne w Warszawie to firma jednoosobowa ? Szczerze wątpię. Zapewne zatrudniają sztab ludzi i fachowców. Czemu mam prawo sądzić że zatrudniają fachowców ? Skoro są duzi to widać że się rozwijają a więc mają dużo klientów (pacjentów) inaczej by się na rynku nie utrzymali - prawda ? Ktoś tu pisał o wkładkach frezowanych. Z tego co mi się wydaje to żeby takie wkładki wykonywać to trzeba nie lada gotówkę zainwestować na uruchomienie takiej produkcji bo maszyny do najtańszych nie należą a i ta cała diagnostyka komputerowa to jak przypuszczam też sporo kosztuje więc biedne małe nowo powstające gabinety nie sądzę by było stać na tak profesjonalne wyposażenie więc robią tyle na ile je stać. Czasem ich stać na diagnostykę profesjonalną a czasem musi im wystarczyć diagnostyka "na oko" i manualna. Podobnie z narzędziami bo czasem jakaś firma inwestuje w profesjonalne maszyny a czasem inna jedynie w "opalarkę" za kilkaset złotych. Tu mi się nasuwa pytanie: czemu te duże i znane firmy i zakłady z wieloletnią tradycją nie zadowalają się "opalarką" za 200zł tylko inwestują setki tysięcy w urządzenia ? mają za dużo pieniędzy do zmarnowania ? czy tez idą z duchem czasu i postępem ? Oczywiście trzeba mieć świadomość że i tak finalnie wkładkę ortopedyczną wykonuje człowiek, i nawet jak coś robi komputer to on podejmuje ostateczną decyzję jak ona ma wyglądać i jaką funkcję ma spełniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CZ1
cd. Kolejną kwestią są koszta dla pacjenta za wkładki bo nie bez znaczenia jest kwestia kto ile zarabia na wkładkach. Na logikę to mi się wydaje że im więcej zainwestuje się na starcie tym taniej wychodzi wyprodukowanie wkładki i tym więcej zostaje pieniędzy w kieszeni tego kto wkładkę oferuje ostatecznie pacjentowi i albo może on ją sprzedać taniej niż inni albo zarobi więcej. No bo jak ktoś kupi wspomniana opalarkę i w połowie gotową wkładkę za 150zł a za gotową wkładkę weźmie ode mnie 300zł to po odliczeniu podatku zostanie mu 100zł. a jak ktoś zainwestuje w maszynę i profesjonalna diagnostykę i weźmie ode mnie 300zł to albo jest idiotą albo dobrym ekonomistą bo wyprodukowanie takiej wkładki musi być tańsze żeby mu się opłaciła cała ta inwestycja w sprzęt a z drugiej strony gdyby wkładki wytworzone przez ta Firmę były kiepskie lub nieskuteczne to by splajtowała ta firma a nie po to inwestuje dziesiątki czy setki tysięcy żeby zaraz splajtować. Więc jak jakaś Firma inwestuje duże pieniądze w nową technologię wytwarzania wkładek to chyba robi to świadomie, prawda ? Zadajmy sobie pytanie ile kosztuję "profesjonalne" wkładki ortopedyczne kupowane wprost z półki sklepowej ? Widujemy w sklepach ortopedycznych wkładki "gotowe" już od 50-60zł - to dla czego wkładki robione indywidualnie kosztują od 200 do przeszło 500zł ? No bo jak musi ktoś zainwestować bardzo dużo zł to nie dla chwały narodu tylko dla tego żeby mu się ta inwestycja kiedyś zwróciła a z drugiej strony jak jakaś inna Firma (najczęściej jednoosobowa) zainwestowała jedynie w "opalarkę" to najwięcej zarobi pośrednik który mu dostarczy za sowita opłatą półprodukt półfabrykat do wymodelowania wkładki. Inną kwestią są ceny tych samych wkładek robionych indywidualnie w Warszawie w porównaniu z innym miastem gdzie często te same wkładki wykonane tą samą techniką i w Warszawie często kosztują one 2 a czasem 3x tyle co w innym mieście. Dla tego moim zdaniem czasem warto pojechać i zrobić wkładki (szczególnie kilka par) w innym mieście gdzie ceny są bardziej "ludzkie". Ale zrobić od A do Z a nie dobrać na oko czy też pomachać wkoło nich suszarką. Tu na forum wszyscy są anonimowi więc piszą co chcą ale podobne grupy dyskusyjne są otwarte i ogólnie dostępne na Facebooku tylko że tam już "głupot" łatwo się nie napisze bo konta "widma" trefne łatwo zweryfikować i nie są wiarygodne. Tam jak jakiś fachowiec lub Firma oferująca wkładki takie czy inne napisze swoją opinię lub swoje mądrości to ją szybko ludzie zweryfikują i mu jej napiszą że albo ma racje albo gada bzdury a tu to widzę tylko błotem się obrzucają albo autoreklamę sobie robią. Dla tego trzeba podejść z rozwagą i rozsądkiem do poszukiwania gabinetu który wkładki ortopedyczne wykonuje indywidualnie. buziaki dla czytających i dla reklamujących się tu ;-) hej-terów nie pozdrawiam :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadwigaaa
Z tego wpisu powyżej to ja wnioskuję że wkładki robione ręcznie i te formowane na ciepło to wcale nie są tańsze od tych komputerowych. A do tego najwięcej na nich zarabia pośrednik a nie ten co je zrobił ? Jeżeli tak rzeczywiście jest to ja już wolę zrobić swojej córce i sobie profesjonalne wkładki indywidualne w zakładzie z tradycjami który inwestuje w nowoczesność i idzie z postępem. Słuchajcie napisze mi tu ktoś gdzie w Warszawie takie komputerowe wkładki 3 mogę zrobić ??? lub ewentualnie w okolicach warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorki ale nie mam już siły tłumaczyć. Wkładki komputerowe to ściema jak Amber Gold albo gadanie PiS-u. Robią badanie, dają piękne kolorowe wydruki a wkładki i tak są wszystkie takie same. Żenada. "Badanie" komputerowe pokazuje jedynie obciążenie stopy a gdzie ustawienie kośc***iętowej, kolan, bioder, kręgosłupa, zmierzenie długości nóg czyli to na co mają wpływ wkładki. Nie szukajcie "badania" komputerowego bo to nic Wam nie da tylko miejsca gdzie zbada was prawdziwy i rzetelny fachowiec z doświadczeniem. Znam takie miejsce w Warszawie ale przemilczę żeby mój post nie uznano za spam reklamowy. Dobrze Wam radzę a co i jak zrobicie to już Wasza sprawa. Pozdrawiam wszystkich mądrych i myślących samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość dziś Badanie komputerowe to nie tylko badanie którą częścią stopy mocniej obciążamy ale również badania : wysklepienia stopy, analiza biomechaniczna chodu, ocena całej postawy - min. koślawość szpotawość pięt kolan, ustawienie miednicy itd. można dużo wymieniać. Wiadomo, że nic nie zastąpi doświadczenia "fachowca " przy czym jesteśmy w stanie zapisać sobie wyniki w komputerze a przy kolejnej wizycie porównać między sobą , nawet więcej widzimy w komputerze dokładnie jak wyglądała wkładka, jaka korekcję z dokładnością w mm zastosowaliśmy - czego nawet najlepszy fachowiec nie jest w stanie zrobić, bo raczej nie zapamięta 50 pacjentów oraz postawy każdego z ich i wkładki jakiej zalecił, dobrał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćinnie
gość dziś piszesz że wkładki komputerowe i badania komputerowe to ściema i dla tego cały świat takie robi żeby Ciebie oszukać i dla tego Ty swoim pacjentom proponujesz jedynie badanie na oko - kto tu jest żenujący ? kto tu kogo chce oszukać ? jak można pisać takie herezje ? cały świat idzie w stronę informatyzacji i precyzyjnej diagnostyki a tu jakiś "pseudo doradca" pisze że coś jest jak PiS albo AmberGold - co Tobą kieruje ? zawiść ? czy może zerowa świadomość tego co się dzieje na świecie w ortopedii ? robienie wkładek na oko albo termo-formowalnych to za granica nazywa się "techniką dla biednych gabinetów"..... gość dziś - radziśż wszystkicm by nie odwiedzali gabinetów gdzie robi się profesjonalna diagnostykę tylko wszystkie inne... czy Twój gabinet gdzie masz tylko oko ---- jesteś żenujący. nie neguj kogoś kogo nie znasz. nie wypowiadaj się o czymś o czym nie masz bladego pojęcia. ... albo bawisz się w nieuczciwa konkurencje albo posiadasz zerową wiedzę na temat tego co świat robi i pozostajesz w średniowieczu ortopedycznym starodawnej Polski... gość dziś - Twoja wypowiedz jest niewiarygodna i basta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jest jedno dobre miejsce w wawie,uratowali mi nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgośka81
Tutaj http://www.ministore.pl/buty-i-wkladki-profilaktyczne-k13 można zakupić buty i wkładki ortopedyczne dla dzieci. Warto podkreślić, że Danielki, to buty profilaktyczne dla dzieci, które posiadają znak Zdrowa Stopa oraz Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka. Firma wykonuje również specjalne, indywidualne zamówienia na Danielki wg zaleceń lekarza ortopedy. Koszt takiej usługi to 30zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam wczoraj na bezpłatnym badaniu stóp w salonie Neurona, później państwo dobrali mi wkładki. Możesz tam pójść i zapytać (ul. Grochowska 109 (róg Kawczej))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Neuronie robią też te wkładki, brat kiedyś zamawiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o wkładki ortopedyczne, to zdecydowanie polecam gabinet Physio Medica. Na miejscu podolog ocenia budowę anatomiczną nóg, jest tam tez robiona komputerowa analiza stóp (statyczna oraz dynamiczna), która pozwala na analizę siły nacisku stop na podłoże podczas chodzenia. Dopiero wyniki w/w badań są podstawą do projektowania indywidualnych wkładek ortopedycznych (dla stopy prawej oraz lewej oddzielnie). Moja mama robiła tam wkładki odciążające ostrogę piętową, teraz ma naprawdę duży komfort chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam wkładki na tarchominie. Jeśli chodzi o badanie to robią je na podoskopie, tak to się chyba nazywa. Do tego oczywiście przeprowadzają wywiad co i gdzie boli itp. Wkładki miałam gotowe po 3 dniach. Dostałam na nie 10 lat gwarancji i bezpłatny serwis. Państwo tam mówią, że w każdej chwili jeśli coś by mi przeszkadzało mogę podejść i będą od ręki poprawiać. Puki co jestem zadowolona wiec polecam ich. A to ich strona dla zainteresowanych http://www.salonortopedyczny.pl/warszawa/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech każdy robi tam gdzie mu pasuje i tam gdzie mu pomogli a będzie zadowolony. Ja odebrałam tydzień temu wkładki z Drajmedu jeszcze na poznańskiej bo przenoszą się na emilii plater i jestem zachwycona i nic więcej nie dodam. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też robiłam dla siebie i córki na Tarchominie, a jakiś czas temu otworzyli też punkt na Ursynowie i tam się przenioslam, bo mam bliżej. Jestem równie zadowolona. Dodam coś jeszcze - będąc tam na bezpłatnej kontroli albo po dobór kapci profilaktycznych-czuję się po prostu zaopiekowana, pani jest bardzo życzliwą osobą i poza świetną obsługą daje nam też po prostu komfort, córka lubi tam przychodzić, nigdy nie stresowała się badaniem czy dobieraniem butów, czy wkładek, ponieważ pani ma takie podejście do dzieci, że polecam z całego serca. Każda mama chciałaby żeby jej dziecko było tak tarktowane w podobnych miejscach. Wiem, że to nie jest najważneijsze, ale również ważne. Zresztą na Tarchominie było podobnie, pan też miał super podejscie, pod każdym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też robiłam w Physio Medica, a wybrałam to miejsce dlatego właśnie, bo dopasowują tam wkładki do konkretnych butów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam czy robią na zamówienie, ale wiem że w poradni chorób stopy mają wkładki ortopedyczne wysokiej jakości, do tego dla dzieci, dorosłych a nawet do butów sportowych i szpilek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zajrzyj na http://wkladkiaxel.pl mają wszelkiego rodzaju wkładki do butów, na pewno znajdziesz odpowiednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radosław W
Po przeczytaniu tego wątku nie mogłem się zdecydować z usług której firmy powinienem skorzystać. Skończyło się na odwiedzinach w firmie Drajmed (Emilii Plater). Srzecze, wielkie zaskoczenie, pomimo chwilowego oczekiwanie na badanie, wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane, po 2 tygodniach odebrałem wkładki (otrzymałem instruktaż w jaki sposób zacząć korystać z wkładek). Wkładki posiadam już drugi miesiąc, powiem a raczej napiszę tak, nie wyobrażam sobię na dzień dzisiejszy funkcjonowania bez nich, ból śródstopia minął, nogi po całym dniu są mniej zmęczone, baaardzo dziękuję za profesjonalną obsługę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja noszę wkładki z step forward. W Warszawie na Ursynowie mają swój sklep można się tam umówić na zmierzenie jaka ta wkładka ma być by była idealnie dobra. I ogólnie można się tam skonsultować jak ma sie jakieś pytania. Jak od jakiegoś czasu używam tych wkładek i naprawdę są dobre. Może cena nie jest mała, ale ze względu na jakość warto w nie zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłem bardzo dobre na http://wkladkiaxel.pl jest ich tam masa, znajdziesz cos co Cie zadowoli i co będziesz potrzebować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkowa89
Takich wkładek jest trochę w ofercie kilku miejsc. Ja jednak kupowałam w http://foot-med.pl/oferta/wkladki-sportowe/ i jestem zadowolona z samego podejścia do mnie, jak i pomocy w doborze odpowiedniej wkładki. Ceny też nie są szalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shalan
Na ul. Kondratowicza dobierają wkładki ortopedyczne na podstawie badania komputerowego. Siostra tam robiła swoje i jest zadowolona, pasują idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
REKLAMA goni reklamę, jak tylko ktoś w tym wątku coś napisze zaraz konkurencją coś odpisuje i tak wkoło HEH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×